seregig

PEFKOHORI

5476 poruka u ovoj temi

@divmicika hvala ti puno za ovaj info! Ako ima do Sivirija pretpostavljam da ima i do Possidija! :] Super pogledacu kada dodje u Pefkohori lepo po tim bus stajalistima i kada ima! Mada cu svakako da pitam ljude iz radnji blizu stanice kao i nekog u agenciji! Ne verujem da moze da bude u jednom pravcu vise od 2.5 ili 3e posto je u pitanju nekih 25 km ,tj trebali bi cene do tih lokacija koje sam ti pominjao da ne budu vise od 3e u jednom pravcu! Jedino mozda do sanija do kog ima 47 km iz Pefkohorija!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sigurno je skuplja karta, ako je tacno ono sto sam dodala na prethodni post, tj. ako je to autobuska ruta Pefkohori-Siviri. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto si lose ukucala ima 28 km , preko kripigija, soline, do kalithee i onda se skrece i ide u unutrasnjost preko kasandreie i onda do golden beacha u Siviriju!  

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da napisem za petridis posto sam sada tu. Skroz korektno i pristojno, dobio sam ono sto sam platio, vrlo ljubazan vlasnik (koji je stalno na recepciji). Minus za relativno slab net (kome treba) koga ima samo u holu hotela kod recepcije i u restoranu, ali ne u sobama, i to do ponoci, posle toga se gasi.

Sef u sobama se placa evro po danu, kome treba da ga koristi. Sto se posudja u apartmanima tice: mi smo dobili tiganj, serpu, tanjire, pribor za jelo, kutlacu, tri case i tri solje za kafu.

Bazen je cist, sobe su nam custili vec danas (drugi dan), a polupansion (dorucak i vecera) kosta 11 eura po osobi. Vreme dorucka je po meni kasno - od devet sati, ali na plazi uvek ima mesta koliko sam danas mogao primetiti, tako da ne mora da se rani zbog toga.

Hotel je relativno blizu plaze, nije daleko koliko sam mislio, par minuta hoda do najblize plaze, ukljucicu ovih dana stopericu ali verujem da je oko pet minuta nekim prosecnim hodom.

Bilo danas par meduza u vodi, nista strasno, ali eto da napomenem.

Cene - na plazi smo uz pice dobili lezaljke i suncobran, sprite je oko 3.50 eura, nes sa mlekom oko tri eura. Jace cene ali bar ne razmisljamo o jurenju hladovine. Kafa je jeftinija, mislim da je oko dva eura.

Inace, prvi dan nam je trebalo nesto u apoteci, gingoval gel kojo kod nas kosta oko 200 din ovde kosta oko sedam eura, pa vodite racuna o lekovima o sta vam moze zatrebati - dosta su skuplji.

Ono cega ima u izobilju - kupaci, sesiri, odeca, torbe za plazu, cini mi se da je to sve jeftinije i zao mi sto sam ja jurio kupaci pre mora jer sam lagano ovde mogao naci bolji za manje pare.

Mi stizemo prekosutra u vilu Petridis,... hvala na ovim informacijama.. Zanima me samo frizider da li ima deo za zamrzavanje?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo prosle godine hteli iz sivirija do pefkohorija,autobus ima ali vrlo retko i nepouzdano,nas su svi odvracali od tog puta,vrlo dobro se informisite na licu mesta

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto si lose ukucala ima 28 km , preko kripigija, soline, do kalithee i onda se skrece i ide u unutrasnjost preko kasandreie i onda do golden beacha u Siviriju!  

 

U pravu si, pogresila sam! U svakom slucaju, kad se vratis, opisi putesestvije, koristice sigurno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@skrobek reci mi molim te da li je bar bilo dva polaska iz sivirija za pefkohori! Iz pefa ima sto posto do sivirija ali za nazed gledam uvece kada ima ? Vidim da ima departure od 19 i 10 h pa solunu, e sad dal on ide na glavnu magistralu ne znam! Znam sigurno da do istocne strane bez proglema moze busom da se ode iz pefa i da se vrati! Steta ako ne moze da se ode do Sivirija i Possidija busom posto za kola para nemamo :[

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima :)

U Pefku sam letovala 5 puta, a sutra krećem i 6ti put :) i mislim da je to mesto koje mi nikada neće dosaditi!

@beatport89 Molos plaža baš i nije blizu da bi se išlo peške mada ko voli duže da šeta onda je ok, ali je prelepa! Preko jedne agencije iz Beograda, čije se predstavništvo nalazi u glavnoj ulici (ne znam da li smem da navodim ime-dugo nisam bila na forumu) može da se ide kombijem do Xenije, ali nisam sigurna da li je samo za njihove putnike (slobodno se raspitajte). Lično mislim da Xenija nije ništa specijalno, ne znam šta se ljudima tu sviđa ali ukusi su različiti. Plaža ko plaža, a  dubina je daleko. Ima mnogo lepših plažica duž cele obale. Ako budete u situaciji da iznajmite skuter bilo bi super, jer ima malih uvala koje nemaju ime već se zaustavite duž puta i prošetate do prve ''na oko'' uređene plažice. Pefko je pravi izbor za aktivan odmor, mi od njega ne odustajemo i nekako mu se stalno vraćamo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da napise cene osnovnih namirnica i pica na plazi?putujemo za par dana.ps.da li neko zna cene cigareta u Makedoniji zato sto sam cuo da su jeftinije nego kod nas?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre neki dan sam se vratila iz Pefkohorija. Želela bih samo da prokomentarišem vilu Panorama kao i predstavnike agencije koja je vodi. Kao prvo kad smo stigli u vilu niko nas nije dočekao, iako nam je bilo rečeno da će neko doći da ga čekamo pored bazena. Kad smo ušli u sobu, nismo znali gde da se okrenemo koliko je mala. Orman ne može do kraja da se otvori jer udaraju vrata u krevet. Ali veličina sobe nije bitna. Štekera nema dovoljno tako da ponesite produžni kabl sa više utičnica. Peškira nema. Ni toalet papira. Sobu ne čiste za vreme boravka. Nekom promene posteljinu za vreme boravka, nekom ne. Posteljina je inače siva od starosti, ali aj i to je manje bitno. Kupatilo je premalo, vodokotlic nam nije radio, to smo prijavili i obecano nam je da ce neko doci da pogleda, medjutim niko se nije pojavio. Tople vode u poeriodu od 21h - 09h ujutru nema, tako da požurite sa plaže, inače vam ne gine kupanje hladnom vodom. I sad ono po meni najgore, soba je puna mrava i paukova, krec sa zida otpada, paucine koliko hocete. Mrava ima cak i u ormanu sa garderobom. U sobama je prilicno toplo, a ukoliko nemate klimu, a imaju je samo sobe koje su 2+1, ako otvorite vrata da se malo rashladite ili provetrite sobu rizikujete da vam udje u sobu skakavac ili neka druga žgadija. Kreveti su jako jako neudobni, stvarno nisam previse zahtevna ali na ovako lošim krevetima i jastucima još nisam spavala. Uopšte ne možete da se odmorite koliko je neudobno. Zidovi između soba su jako tanki, tako da se sve čuje. "Vila" poseduje bazen koji je kad smo mi došli bio relativno čist, dok je krajem smene bio prepun nekih buba. Vila se nalazi na izlazu iz Pefkohorija, i jedno 200m nema pešačke staze, nego morate ići magistralom, pri čemu taj deo nema uličnu rasvetu, a kola tuda bas jurcaju. Moja iskrena preporuka je da zaobiđete ovu vilu i agenciju koja je radi, ako ikako možete. Toliku neprofesionalnost još nisam videla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@skrobek reci mi molim te da li je bar bilo dva polaska iz sivirija za pefkohori! Iz pefa ima sto posto do sivirija ali za nazed gledam uvece kada ima ? Vidim da ima departure od 19 i 10 h pa solunu, e sad dal on ide na glavnu magistralu ne znam! Znam sigurno da do istocne strane bez proglema moze busom da se ode iz pefa i da se vrati! Steta ako ne moze da se ode do Sivirija i Possidija busom posto za kola para nemamo :[

 

Zaista ne mogu pomoci,posto smo mi ipak uspeli otici sa kolima.Nama je uvek bio problem  "kako se vtatiti"?Ta zapadna strana je dosta mirnija,nismo videli cak ni taxi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da odgovotim za petridis - u sobama nema zamrzivaca, znaci samo frizider bez onog dela za zamrzavanje hrane.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Htela sam da idem na kseniju. Dogovorila sam juce kod predstavnika Travellanda i cekala 1h. Cula se sa njima i videla kada su dosli sa novom grupom. Nazalost nije ih bilo briga i to me je najvise pogodilo. Kazu pa sta sto cekas i nikakvo drugo izvinjenje. Ja ustala ranije, spremila sendvice, rekvizite, decu jedva probudila da iskoristim ceo dan.... ali sada jedna molba. Isla sam i do Sabre kazu vise ne voze. Koliko je gradski i koliko imam da pesacim od glavnog puta jer idem prvi put molim za info

Izmenjeno (jocika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoguce je da ne voze vise iz Sabre, pa kako cu ja onda do Xenie ako nema busa, koji mislim da ide do Paljurija pa moras pesaka 2.5 km do plaze! Ili nisam u pravu ??

Travellland svaka im cast za ovo, nema smisla, totalni neprofesionalizam! Koliko su neozbiljni! Kako si se snasla! Jel ima neki flajer za xenia beach iz Pefkohorija! ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se toliko pesaci onda nema sanse sa dvoje dece. Danas sam proverila ni Sabra ni Turisttrade ne voze. Zna li neko nesto vise. Zao mi je da ne odem kada sam tako blizu, a  ocigledno tako daleko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka