baki70

Poslednja država na svetu u koju biste putovali

72 poruke u ovoj temi

Da li se u ovoj temi može izbjeći politički kontekst, jer se bojim da bi u tom slučaju mogla izmaći kontroli. Ok, apsolvirali smo da ljudi iz Srbije iz političkih razloga ne žele u Albaniju i Hrvatsku. Mene više zanima, a vjerujem da je to i prvobitni smisao ove teme, u koje zemlje ne biste išli jer vam nisu interesantne ili imate neki specifičan razlog. I odmah da preventivno zaustavim nekoga ko će napisati da u Hrvatsku ne bi išao jer tamo nema šta da se vidi. Za Albaniju i nekako mogu da progutam taj argument.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U posljednjoj rečenici je akcenat bio na riječima "i nekako" jer Albanija ipak nije lijepa kao Hrvatska, iako daleko od toga da mislim da tamo nema šta da se vidi. Mene ne moraš da ubjeđuješ u to. Već sam negdje pri početku teme rekao da ne postoji zemlja u koju ne bih otišao jer svaka ima nešto da ponudi i vrijedi je vidjeti. Naravno, jasno je da se neke posjete ne mogu realizovati u bliskoj budućnosti iz sigurnosnih razloga, ali mislim da to nije suština ova teme. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 15 sat, baki70 je rekao/la:

Svi mi putujemo iz različitih pobuda, ne idemo svi na letovanja. Evo ja na primer ne idem godinama na klasična letovanja, pa iz tih pobuda neću ni u Hrvatsku (pogotovo u Hrvatsku). Međutim, hoću da vidim neke stvari koje me zanimaju po Hrvatskoj. Recimo, zanima me srednjovekovna istorija, pogotovo srpska i ako želim da vidim crkvu, a želim, (jednu od najstarijih srpskih), koju je podigao prvi srpski srednjovekovni kralj moram da otputujem u Hrvatsku. To je meni i te kako dovoljan razlog da otputujem u lepu njihovu i zabole me kako će na mene tamo gledati.

sa ovim ste me bas zainteresovali. koja je  crkva u pitanju  i gde se nalazi ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 19 sat, Scorpio je rekao/la:

Da li se u ovoj temi može izbjeći politički kontekst, jer se bojim da bi u tom slučaju mogla izmaći kontroli. Ok, apsolvirali smo da ljudi iz Srbije iz političkih razloga ne žele u Albaniju i Hrvatsku. Mene više zanima, a vjerujem da je to i prvobitni smisao ove teme, u koje zemlje ne biste išli jer vam nisu interesantne ili imate neki specifičan razlog. I odmah da preventivno zaustavim nekoga ko će napisati da u Hrvatsku ne bi išao jer tamo nema šta da se vidi. Za Albaniju i nekako mogu da progutam taj argument.

pazi ovako, kad se putuje u neku zemlju politički razlozi se ne mogu izbeći. zato postoje povremeni saveti nekih zemalja da se u neku zemlju ne putuje bez izuzetnog razloga. ako je rat u pitanju, nemiri, bolesti i sl. mi kao turisti nemamo takve preporuke od naše države kad su hrvatska i albanija u pitanju, ali imamo istoriju koja nas je mnogo toga naučila i ona daje nepogrešive preporuke.

u albaniji nisam nikad bio i sigurno neću, ali sam u hrvatskoj zahvaljujući datumu rođenja bio mnogo puta...i svuda. petrova gora, plitvice, istra, dalmacija, brač, pelješac, dubrovnik...samo u slavoniji i zagorju nisam bio, osim što sam tuda prošao. grčku sam otkrio pre svih ratova, osamdesetih i tada sam rešio nikad više u hrvatsku. a tek kad se zaratilo...

zašto? pa prosto, letovanje koje se svodi na vino, ribu i dalmatinsku klapu nije za mene. četinari i miris joda nisu dovoljni. plaže kamenite, ježevi, nema bre peska. saćam se u fažani trava do obale, kao na jezeru.

ima se šta videti, istina, ali to obiđeš, slikaš se i šta onda? prošek i škarpina? opet? a neka omiška klapa mi zavija iznad uveta. neka hvala.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa političkim okolnostima u svijetu smo hvala Bogu svi upoznati, tako da ne vidim potrebu da se u ovoj temi naglašava da se u neku zemlju ne bi išlo iz sigurnosnih razloga. Mislim da je autor temu više zamislio kao izbor zemalja koje nisu u skladu sa našim ličnim afinitetima. Ako griješim i ako je smisao teme bio ciljano pljuvanje po Hrvatskoj i Albaniji, ja se izvinjavam.

Podcjenjivanje onog što Hrvatska nudi je više rezultat toga što nam je sve to manje više pod nosom pa smo navikli i nije nam interesantno. Pitajte strance šta misle o ljetovanju u Hrvatskoj pa ćete čuti šta će reći. Ni ja nisam ljubitelj klapa, šljunka i borovine na plaži, ali baš iz razloga jer sam na to navikao i ne predstavlja mi egzotiku, a ne zato što to zaista nije lijepo. Dubrovnik, Split, Pula, Opatija, Brač... itekako divna ljetovališta.

 

Izmenjeno (Scorpio)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kao što ova tema ne bi terbalo da se koristi za politička razmomilaženja, tako isto ne bi trebalo da se koristi za hvalospeve određene destinacije (najmanje hrvatske, po mom mišljenju) jer za hvale imamo posebnu temu...ovde se govori o tome gde član foruma ne bi išao. verujem da bi većina čitalaca volela da zna i zašto?

 i tako dolazimo do sigurnosnih razloga koji su u ovo vreme veoma bitan faktor,

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam dve drzave u koje ne bih isla, kada bih birala jednu potrajalo bi. Prva je Kina  zbog prevelikog broja stanovnika i zagadjenosti vazduha. Druga drzava je Japan, zbog velikog broja zemljotresa. Ne mrzim ni jednu ni drugu,  ne mrzim ni njihovo stanovnisto. :smajl:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

U posljednjoj rečenici je akcenat bio na riječima "i nekako" jer Albanija ipak nije lijepa kao Hrvatska, iako daleko od toga da mislim da tamo nema šta da se vidi.

Vise prijatelja je raznim povodima bilo u Albaniji, neki su npr. i kampovali u sumi pored tada jos turisticki netaknutog dela mora, uglavnom svi imaju lepe price, pogotovo o ljudima.

 

@nepoznata001

Kina ima mnogo lepih delova sto se tice prirode i spomenika, koji su dalje od milionskih i zagadjenih gradova (samo sto naravno uvek se mora krenuti od nekog grada u takve pustolovine). Prijateljica je bila na vise tura po "unutrasnjosti" Kine, svasta zanimljivo se tamo moze videti, i lepog i loseg i neverovatnog. Moj momak je isao vise puta u Peking, jednom ga je zadesio i problem sa vazduhom, ali evo stalno prica da moramo da odemo zajedno jer je poneo mnogo lepih uspomena odande, i ja ne bih imala nista protiv.

56-3668577-1434286482168a47e44e0b4c7da31

Shilin.jpg

488e0ddcc600414f914f391a_cp_660x440.jpg

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kina ima mnogo lepih delova

 

Bio, video, potvrdjujem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kina ima mnogo lepih delova sto se tice prirode i spomenika

 

U pravu si za lepotu prirode, mozda bi bilo lepo videti ta mesta.:pardon:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka