Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

Da li neko zna neku diskoteku "za preporuciti" :bez-zuba: ???

Misch-masch diskoteka

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/2785

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/2785

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da se nadovežem. Smeštaj smo pronašli preko interneta. Jednostoban stan u Praha 5 nas je izašao 45 € mada da smo tražili malo više po netu, pronašli bismo i jeftinije. Elem, apartman je sjajan. Dopao nam se na prvi pogled, jako lepo opremljen sa veoma živahnim bojama plus cena više nego ok.

Ima više prevoznika koji redovnom linijom voze gastose put zlatnog grada. Najviše preporuka smo dobili za Lastu, konforni i udobni autobusi, bla, bla, bla... ali vožnja do Praga traje neverovatnih 18 i po sati :cool: zbog toga smo se opredelili za KMG Putnik. Busevi su sasvim ok a vožnja traje razumnijih 12 sati. Nadam se da nas Huni (Mađari) neće previše gnjaviti na granici.

Toliko od mene za sada. Sledi detaljniji izveštaj za par sedmica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da idem u Prag kada se ukinu vize. Prestige je jedina agencija koju sam nasla da nudi Prag za 2010. godinu.

Termin je od 8. do 13. januara.

Kakva su vasa iskustva sa ***** agnecijom?

smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
zabranjeno je reklamiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prag je užasno hladan u januaru. Upravo sam se vratio iz istog i veruj, neopisivo je hladniji nego Beograd. Plus smena tri godišnja doba u roku od samo dva sata. Kiša, vetar pa sunce i onda snažan pljusak. klima je skroz čudna.

Moj savet je da ako želiš u Prag pomeriš putovanje za proleće. Sezona im pocinje od 1. aprila i traje do 31. oktobra. To ti dosta govori.

Što se agencije tiče, pokušaj u svojoj režiji. Mi smo našli fantastičan aprtman na Andelu (metroom si za manje od 5 min u centru) za oko 40 evra. Naravno, to se podeli sa brojem ljudi koji odsedaju. Šta da ti kažem kada su domaćini vodili računa i o najmanjim sitnicama. Imate poseban komplet čaša za belo vino, za crno vino, posebne čaše za pivo, posebno šoljice za kafu i čaj.

Ako te zanima mogu ti poslati link za ove apartmane na PM.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam se vratio sa suprugom iz Praga. Išli smo u sopstvenoj režiji i odlično smo se proveli. Smeštaj smo našli preko sajta e booking. Pronašli smo odličan smeštaj na Andelu. Apartman od oko 40 kvadrata za 45 evra dnevno. Apsolutno savršen, potpuno nov sa odličnim nameštajem, TV, DVD player, internet, odlično opremljena kuhinja sa frižiderom, mikrotalasnom, posuđem za četiri osobe i sl. Domaćini su pazili na svaki detalj. Dovoljno je reći d asmo imali posebne komplete čaša za pivo, belo odnosno crbo vino, posebne šolje za kafu i čaj i brojne sitnice koje iskren da budem nemam u stanu u kome svakodnevno boravim.

Kupatilo ogromno i savršeno čisto. Budući da se apartmani rentiraju po povoljnim cenama i za period od mesec i više dana pa čak i na godišnjme nivou, imate i veš mašinu.

Ako nekoga zanima, dozvoljeno je držanje kućnih ljubimaca.

Ono što najviše upada u oči je izuzetno visok standrad Čeha za naše poimanje. Cene su neznatno veće nego u Beogradu. Ručak ili večera za dve osobe će vas izaći oko 16-25 evropskih novčanica u zavisnosti od restorana. Klopa im je onako... po meni jedino što vredi je gulaš koji odlično ide uz pivo. Ne znam u čemu je caka, ali svuda je izvrstan.

Cene ulaznica za muzeje su se povećale u odnosu na prošlu godinu. Prilično smo ambiciozno napravili plan obilazaka ali kada smo videli koliko koštaju karte, morali smo da odustanemo od nekih. Česi su do perfekcije doveli izlvačenje para iz džepa turista da možemo samo da ćitimo, gledamo i učimo. Na primer, ukoliko želite da obiđete Praški dvorac, platićete 350 kruna. Naravno budući da nemate vodiča i da je u većini muzeja legenda ispisana uglavnom na češkom, audio guidance će vas izaći još 100 kruna. Ako želite da fotkate, dozvola je 50 kruna tako da samo za ovu znamenitost vam ode 20 evra. Inače ova tura pokriva katedralu Sv Vita koja ima inače slobodan ulaz, Zlatnu ulicu, Daliborku i jos jednu znamenitost ali se ne mogu setiti koju.

Slično važi i za Narodni muzej ali je tamo svakog prvog ponedeljka u mesecu ulaz besplatan. Sredom je besplatan ulaz u Muzeju grada Praga.

Muzej srednjovekovnih mučila, Muzej čokolade, muzej Salvadora Dalija po 140 kruna, Muzej erotike 250 kruna, Muzej voštanih figura 100 kruna, Muzej komunizma 180 kruna, pogled sa Orloja je 100 kruna, pentranje na toranj na petrinji je takođe 100 kruna plus 26 kruna žičara...

Ne znam kakva su iskustva devojaka sa šopingom. Znam da mi se žena smorila jer su cene iste ili veće nego u Beogradu osim u Bati gde je stvarno veoma, veoma povoljno.

Izmenjeno (Barkman)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja "bolja polovina" i ja smo trenutno u Pragu, sutra krecemo kuci, pa ce izvestaj biti po povratku...vec sam delove napisala na drugim temama "kaficskog" tipa!:D

Prag je divan, za 3 dana (jedan dan proveden u Karlovim Varima) nismo videli ni deo, dakle, bude li prilike- vraticu se sigurno!:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, moram nesto da vam ispricam sta mi se desilo pre sat vremena!!!Cekali smo na autobuskoj stanici bus za Prag, koji je trebao da dodje u 20:45 u Novi Sad. Cekali smo ga do 23:15 i smrzli se ko...

Radnici nisu imali pojma sta se desava, samo su rekli da ta agencija ima obicaj da kasni po sat vremena. Ali 2 i po sata eeeej??? I niko nije mogao da ih dobije, nemaju mobilne. Ej pa gde mi zivimo? Autoprevoznik na redovnoj liniji BG-Prag da nemaju nikakav kontakt telefon??? Pokupili smo se promrzli i dosli kuci. Sledeci bus je tek za 3 dana, ali Lastin. Sutra idemo da povratimo novac i videcemo sta cemo. Lasta je proverena agencija.Agencija koja nas je ispalila se zove KGM SPUTNIK! Nemojte slucajno da idete sa njima da se ne bi i vama tako nesto desilo!!! I voleo bih da razglasite za njih da im propadne firma!Kakav bezobrazuk!!!

Izmenjeno (mikap)
smanjena slova
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi moji, svašta sam čula ali se svaki put iznenadim!!! Pa, šta bi u agenciji? Jel rekoše nešto pametno?

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@JasminaT

Nisam ih ni zvao. Na blagajni su nam vratili novac uz iskrena izvinjenja. Zena za blagajnom nam se poverila da im to nije prvi put i da postaju sve bezobrazniji. Nikad ne stizu na vreme, kasne i po sat i po, a ponekad se i ne pojave. Cak i da direktor KGM Sputnik stalno zove da ih pita koliko karata je Lasta prodala!!! Pa ce se zapitati kad mu propadne firma. Poceo sam da ozloglasavam tu agenciju Sputnik. Nece se tek tako izvuci.

Verovatno im je bus bio poluprazan pa nisu hteli da voze. Ali da nikome ne jave i puste putnike da se satima smrzavaju na stanici?

No, dobro. Posto je Lastin bus bio pun, morali smo otici da vidimo za voz. I nismo se pokajali. Receno nam je da je povratna karta za Prag 14 000 din i mi smo dosli na blagajnu spremni da platimo duplo vecu cenu od autobusa (povratna busom je 7 000). Prijatno su nas iznenadili kada su nam rekli da mozemo uzeti grupnu kartu za nas dvoje :) po ceni od 20 580 din.

I tako idemo ujutro vozom u Prag. Javicemo detalje po povratku.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srecan vam put i zelim da vam lepote Praga poniste tu gorcinu koju sada, sa pravom, osecate!:srce: Nadam se da ce vas od sada pratiti samo lepe stvari!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio skoro u Pragu ?Kakva su iskustva za obilazak u ovim zimskim mesecima?Mi planiramo obilazak za dan zaljubljenih ,tj,dan drzavnosti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam ja 5 dana pre nekih mesec i kusur.

Imao sam genijalno iskustvo, opet naravno po preporuci nekog drugog ko je bio a to je 'licni vodic', zena koja radi kao turisticki vodic, istoricarka je umetnosti i slikar a zavrsila je u Zagrebu faks tako da jako lepo prica sprski. Toliko nam je priblizila Prag da sam stekao utisak da sam tada prvi put bio u Pragu (a bio sam i pre toga 2-3 puta).

Ako te bude zanimalo, pusti privatnu poruku.

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio skoro u Pragu ?Kakva su iskustva za obilazak u ovim zimskim mesecima?Mi planiramo obilazak za dan zaljubljenih ,tj,dan drzavnosti.

Bila pre par godina u martu, padao je sneg i bilo je strasno hladno. Hodam na kratko, dokle izdrzim, pa onda sednem negde na caj, pa sve tako.

Prag je predivan, ali ostala mi je zelja da mu se vratim jednom u nekim toplijim mesecima. :-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka