Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

Sta nikako ne treba propustiti u Pragu? Sta bi trebalo obavezno da se obidje. Ljudi koji su bili da me posavetuju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ево предлога шта обићи осим оног што стандардно нуде туристичке агенције (Храдчани, Карлов мост...)

Петринско брдо треба обићи. На њему се налази торањ који личи на Ајфелов, само много нижи. До врха торња (60 м) воде степенице (није препоручљиво за оне који се плаше висине), али са врха је феноменалан поглед на Праг и околину. Постоји и лифт који води до врха, али је резервисан само за инвалиде.

Клементинум, комплекс у којем се налазе црква, библиотека која оставља без даха (више хиљада старих књига, а ту је и један глобус на коме није уцртана Аустралија јер кад је глобус направљен још није била откривена), и на врху је стара опсерваторија, одакле се пружа одличан поглед на град.

Вишехрад, парк у коме се налази црква Св. Петра и Павла, гробље на којем су сахрањени многи познати Чеси (Сметана, Дворжак), Ротунда из XI века.

Валенштајн парк, јако лепо уређен, а необичан је један зид у парку. На први поглед делује да је на зид само набацан малтер, али ако се боље загледа могу се распознати разни облици (животиње, ''чудни створови'', треба само пустити машту).

Народни музеј је јако велик и за детаљно разгледање треба неколико сати. У музеју је стална поставка неколико колекција: антрополошка, палеонтолошка, колекција минерала, зоолошка (реконструисане разне животиње у природној величини, разне птице)... Вреди погледати.

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam htela da idem u Isatmbul preko 1A agencije. medjutim otkazali su to putovanje 1.12. jer nije bilo zainteresovanih. tako da sada idem u Prag 7.12. preko Sabre za 99e. to je ustvari isti aranzman kao i Belvi.

E ovako ja sam se vratio pre par dana iz Praga. Isao sam preko Belvija i mogu ti reci da sam oduseveljen. Jos ako ti vodic bude Andrijeta Krsteva ne moras nista da brines. Izuzetan vodic, sve ce da ti pokaze cak i kako metro da koristis. Svaka joj cast....Ako ti treba jos neki info slobodno pitaj....Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li si ti isao na sve one ekskurzije koje su kao u ponudi,preko agencije ili si isao sam. sta si sve obisao. i sat nikako da ne propustim.

hvala

:-)

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam išao preko Belvija, u suštini sam zadovoljan. Nismo bili u hotelu Slavija već u hotelu OlympikTristar(za promenu hotela smo saznali tek kada se autobus parkirao ispred ovog hotela). Kasnije se ispostavilo da hotel OlympikTristar uopšte nije loš, samo 4 stanice metroom do centra, peškiri se menjaju svakodnevno, sobe su čiste, imaju mini bar, sef, televiziju, itd. Jedino što mi je malo smetalo je doručak koji nije nešto, ali to se lako prevaziđe. Uostalom, nismo došli u Prag da bismo bili u hotelu. Što se tiče vodiča Andrijete, devojka se stvarno trudila i za to zaslužuje svaku pohvalu, ali se vidi da je neiskusna i da ne zna baš na pravi način da uputi ljude na stvari koje treba videti u Pragu. Takođe, mnoge znamenitosti, ukoliko želite, morate obići sami jer vas vodiči vode na te standardne ture : Hradčani, Karlov most, Staromesne namjesti, jevrejska četvrt.... Nije uopšte loše uzeti mapu grada i obilaziti ono što vas zanima. Sednete u tramvaj ili metro, pa šibajte gde vam je volja... Karlove Vari vredi videti, a šoping u Drezdenu i noćna vožnja brodićem-čisto bacanje para.

Izmenjeno (saobraćajac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani kolege putnici ,

Decko i ja cele godine nismo nigde putovali a meni se dugogodisnja zelja konacno ostvaruje... Putujemo u Prag u decembru...

Moje pitanje je :

1. Kakve su cene za klopu? I ako neko zna dobar restoran a jeftin da preporuci bilo bi super...

2. Cene suvenira , drangulija...

3. Sta obavezno treba obici a placa se i koliko?

4. Koje su najbolje pivnice i najromanticija mesta za setnju?

I ako Vam jos nesto korisno padne na pamet javite...

HVALA u napred i jedva cekam da procitam savete...

Pozz svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitaj malo predhodne postove. Ima toliko toga o Pragu, da je već sve napisano. Treba samo pročitati. Ponovno pisanje bi bilo samo ponavljanje onoga što je već napisano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Manje vise je stvarno vec sve receno. Procitajte sve teme o Pragu, nema ih puno i sve imaju mali broj strana. Ima korisnih opisa i odgovara na sve sto vas zanima, izmedju ostalog i moj opis. Pogledajte takodje obavezno i razne foto ture iz Praga jer ce vam i one dosta pomoci. Pa ako vam jos nesto bude trebalo, a nema vec napisano, slobodno pitajte. :) Mada mislim da cete naci sve odgovore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram putovanje u Prag za Uskrs.Posto se ove godine pravoslavni i katolicki uskrs poklapaju plasi me da li ce raditi muzeji.Ako neko ima neke informacije u vezi sa tim neka pise,pomogla bi mi svaka informacija osmeh1.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

KOLIKO SE PLACA ULAZ ZA ZLATNU ULICU?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proveri da li je uopste otvorena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate li neku preporuku,preko koje agencije u Prag krajem marta?:lud:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima neko ko se skoro vratio iz Praga, a da je putovao sa agencijom Belvi, da napise svoja iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam se vratila iz Praga i puna sam pozitivnih utisaka o gradu.Išla sam preko turističke agencije Calypso tours i za njih imam samo reči hvale. Jako su dobro organizovani i profesionalni.Naš vodič Jasmina je divna devojka koja je u svakom trenutku bila spremna da nam izadje u susret.Preporučujem ovu agenciju najiskenije. Zajedno sa nama na putovanju je bila i grupa turista koja je putovala sa Belvi agencijom i bukvalno je bilo sve isto kao i nama,samo što su imali drugog vodiča koja je isto super devojka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

KOLIKO SE PLACA ULAZ ZA ZLATNU ULICU?

Zlatna ulica je trenutno zatvorena zbog rekonstrukcije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka