borabora

Automobilom na Kefaloniju

1320 poruka u ovoj temi

Niki treba da se otvori prvog jula i da radi 24 sata. Videćemo. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima,

Posto smo do sada na putu za kefaloniju spavali u Metsovu,mislili smo ove godini da prespavamo u Ioanini. Mogu neki predlozi za neki skroman i cist smestaj u Ioanini,za dvoje odraslih i dvoje dece?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidi na bukingu ogromna je ponuda od 50e pa naviše. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li neko inace ide na prelaz Bitola-Nikki? Ne znam da li je sada u funkciji. Svuda pisu samo Evzoni i Prohomonas. Ne znam da li Nikki ne radi uopste ili racunaju da nije zanimljiv nasim turistima,pa ga ne pominju.

Mi planiramo ove godine da idemo tako, videcu da pisem ambasadama pre nego sto krenemo da proverim jel definitivno rade.

Kazu svi da je dobar put, nema guzve (sto je i najveca prednost), cak i oko 50km kraci put.

 

@Sanjitza_bg da li ste vec rezervisali trajekt? Ja sam probao (preko sitea, netferry oni bukiraju upravo za kompaniju ionion pelagos) ali pored karte za putnike i kola traze dodatnih 15eura za rezervaciju. Da li postoji nacin da se ovo izbegne? Na siteu ionian pelagos companije nisam video nacin za rezervaciju.

 

Kasno odgovaram, nisam ulazila na forum par dana.

Mi nismo jos uvek rezervisali posto idemo u avgustu, a i nesto u sred nedelje, pa planiram da to uradim tokom jula, ne zurim.

Vidim da na sajtu imaju kontakt formu: http://ionionpelagos.com/en/content/36 mozete da probate tako, ako se ne osecate prijatno da ih zovete :) Ima i neka facebook stranica, moze mozda i tu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se Janjine tice, mi planiramo ove godine da svratimo u povratku sa Kefe i malo prosetamo. Kolega Grk mi je rekao da je njemu to jedan od lepsih gradica u Grckoj i da imaju najlepsu baklavu :D

Inace ne spavamo nigde usput, putujemo nocu i smenjujemo se u voznji. Ali ne bih preporucila to ako niste sigurni u svoju voznju i znate da sigurno mozete da izdrzite toliko dug put. Put do Kefe i na Kefi je dobar, ali granice mogu veliki problem da naprave kada bijete ceo put odjednom. Nadam se da ove godine to nece biti slucaj :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam profesionalni vozač nije poenta u izdrzljivosti, nego u onom osećaju kada dođete prvi dan izlomljeni, a deca pa i vi bi odmah na plažu.. Ja već godinama kad idem na jonsko more obavezno prespavam negde ako ne idem na trajekt onda smkd, ako idem onda u Grčkoj. Sutradan celo popodne iskoristimo za kupanje.. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogotovu ako imate decu onda spavanje ima apsolutno smisla :)

Mi jos uvek imamo taj luksuz da mislimo samo na sebe :D Pokusali smo jedne godine da spavamo, na Starom Dojranu, i zavrsilo se tako sto nisam mogla da spavam od uzbudjenja/nervoze sto smo tek na pola puta. Sve zavisi od toga sta volite i kako ste navikli. Mi uglavnom stignemo ujutru/rano popodne, bacimo stvari u smestaj i odemo da obavimo prvu dremku na plazi :D 

Ali kazem, ako bi neko da bije toliki put odjednom, a nije to radio pre i nije siguran, razmislite dobro.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na osnovu informacija sa Fejsbuk stranice Live from Greece, od 1. jula se može putovati preko 10 graničnih prelaza, a od 2. jula biće uključen još jedan.

Granični prelazi: Evzoni, Promahonas, Dojran, Niki, Kastanies, Kipoi, Nimfaia, Ormeneio, Kristalopigi, Kakavia, radiće 24 sata, dok će grčki prelaz Eksohi biti otvoren 2. jula, navodi se u objavi administratorke stranice Ivane Stojanović.

https://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2021&mm=06&dd=30&nav_id=1883963

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mi planiramo ove godine da idemo tako, videcu da pisem ambasadama pre nego sto krenemo da proverim jel definitivno rade.

Kazu svi da je dobar put, nema guzve (sto je i najveca prednost), cak i oko 50km kraci put.

 

 

Mi stalno idemo na taj prelaz Nikki. Odlican je put,ali moje zapazanje je da nema guzve samo ukoliko se ide nedeljom. Radnim danima ima kroz Mk mnogo kamiona,a preticanje bas nije "slatko". Kroz Grcku do Kozanija je odlican put,bez imalo.guzve. Inace,na samom prelazi Bitolj-Nikki retko ima vise od jednog automobila. Mi krecemo sad u nedelju i po navodima u medijima izgleda da ce otvoriti 1.7. Javljam iz prve ruke kako smo prosli.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Vidim da na sajtu imaju kontakt formu: http://ionionpelagos.com/en/content/36 mozete da probate tako, ako se ne osecate prijatno da ih zovete :) Ima i neka facebook stranica, moze mozda i tu.

zapravo nije stvar o prijatnosti ili ne, nego o pouzdanosti telefonske rezervacije. verovatno cu bukirati na nekom od ovih posrednickih siteova. Hvala u svakom slucaju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam popunila ovaj formular  za rezervaciju trajekta iz Samija i poslala, da pokušam... Nadam se da će da mi odgovore  :-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad kad je otvoren granicni prelaz Niki dobra opcija je prespavati u Bitolju
Gradic je lep moze da se lepo proseta dobro jede a svakako je jeftiniji nego Grcka

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

poslo sam zhtev za rezervaciju preko ove gore forme ali jos uvek ne odgovaraju, prosao je ceo dan.

Da li su poslali neku potvrdu o rezervaciji? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Zdravo, idemo automobilom u Lassiu avgustu. Tražimo da rezervišemo trajekt i kontaktirali smo Sambu. Imaju trajekt iz Nidrija za Fiscardo. Problem je sledeći, mi ćemo ići sa PCR testom i oni zahtevaju test i za nazad, ne stariji od 72 sata, što znači da moramo da uradimo test u Fiscardu ili Kefaloniji. Da li znate da li traže test leđa preko Astakosa?
Izmenjeno (lora13)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka