tasko

Put za Grcku preko Bugarske

1225 poruka u ovoj temi

Valjda ce od 15.moci preko smkd.

Izmenjeno (Djilas.M)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je, puštaju Bugare, da odrade "prljav posao", jer su prva država EU na koju nailazimo...

Iskreno, počeo sam da se bojim povratka, gledajući cifre u Srbiji!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko putovao u Bugarsku od kada prihvataju i potvrdu o vakcinaciji? Ima li kakvog iskustva? I supruga i ja smo vakcinisani Fajzerovom vakcinom i imamo i jedan i drugi papir. Međutim, prema spisku vakcina koje Bugari priznaju (objavljenom na sajtu naše ambasade u Sofiji) za fajzer navode nek "trgovinski" (pretpostavljam da to znači komercijalni) naziv. E sad u našim papirima nema tog naziva, samo da je fajzer vakcina. Naziv proizvođača te vakcine odgovara nazivu iz onog spiska.

Znači, da li je možda ima neko da su ga Bugari puštali sa digitalnim certifikatom/potvrdom o vakcinaciji ili da su ga (ne daj Bože) vraćali? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da za tranzit ne traze nikakve papire...bar tako nesto rece Alvirovic kad je isao u Tursku

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod mene se na putu ka Grčkoj, na žalost, ne radi o tranzitu. Spavamo u Sofiji i nastavljamo ka Kulati.

Biće tranzit kada se budemo vraćali za nas troje (supruga i ja i jedan unuk od 7 godina) , dok će četvrti putnik (drugi unuk od 8 godina), ako Bugari ne promene ništa do tada, morati u karantin do prvog PCR testa. 

Moje pitanje se odnosilo na to kako Bugari tumače naš digitalni zeleni sertifikat (DZS), obzirom da u njemu (niti u potvrdi sa eUprave koja se potvrda izdavala pre DZS) nije naveden komercijalni naziv vakcine kako je to navedeno u prilogu broj 1. uz bugarski propis o uslovima za prelazak granice (prva kolona spiska):

 60c715e05db0c_Prilogbroj1.jpg.247e567e92

Srećom, javio se kolega sa foruma koji je lično prešao pre neki dan sa našom potvrdom i bugarski granični policajac je prihvatio tu potvrdu.

Mi krećemo sledećeg ponedeljka, pa po običaju sledi izveštaj.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko ušao u Grčku preko Promahonasa? Ima li gužve?

Postoji li neki live prenos kamera sa tog graničnog prelaza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To sam i ja tražio juče. Google Maps je juče oko 17h prijavljivao čekanje od 1h 8min na granici Promahonas. A na ulazu u Bugarsku na Gradini u isto vreme samo 8min. Nisam uspeo da nađem kamere.

Izmenjeno (srdjan82)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malopre sam gledao na google mapama. Prijavljije čekanje od 45 minuta. To je otprilike vreme u koje bih trebalo da budem na granici.

Pratiću kako je na Evzoniju.

Sads de Evzoni čini kao realnija opcija

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi deo autoputa od granice do Sofije gledano od nas je trenutno u izgradnji. Drugi deo je završen. Snimak od preključe prvog dela iz drona.

https://youtu.be/DUv24yoq3Kk

Izmenjeno (Troskot)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od tog Dragomana do Sofije je sve autoput? I šta je dalje do Grčke?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto autoput, osim jedne deonice od nekih 40-50 km posle Blagoevgrada, kroz kanjon Strumice. 

Izmenjeno (Tibor021)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aha, mislim da sam pronašao taj deo.

Screenshot_1.jpg.2706ff9c999dcf357f4466d

Meni izgleda ovo onda kao ok putanja do Tasosa. Pogotovo ako Evzoni ostane sa "radnim vremenom" i jedini GP u Makedoniji.

Pratiću situaciju.. Ima još mesec dana do mog putovanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, to je taj deo (lepo je videti da je samo 34 km - uz to je i lepo, Preporučujem proći sa spuštenim prozorima deo kroz sam kanjon :-) ).

Za taj deo Grčke je svakako brži put. Uz to putarina se plaća preko vinjetke (kupuje se online, preporuka da se uzme ona na mesec dana - 30 leva/15€, pa ste em platili putarinu za oba pravca em jeftinije je od dve vinjetke na po sedam dana) .Znači nema zadržavanja na naplatnim rampama. Ne treba zeleni karton. Cene goriva su neuporedivo niže. Granični prelaz BG/GR je integrisan.

Izmenjeno (Tibor021)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka