tasko

Put za Grcku preko Bugarske

1128 poruka u ovoj temi

Пут је живописан, било би добро за нас из даљине (овде је умор већ присутан у форми пундраваца) једно ноћење на Власини. Пошто су Арапи затворили (купили па затворили) хотел остаје приватни смештај. Има свакојаке понуде по углавном повољним ценама. Прелаз из Бг у Гр ми је омиљен, никада више од три аутомобила испред мене и они још и одмах прођу. Ја сачекам скенирање пасоша. После тога по гасу. Мада није на одмет полако јер одмах после границе може да се избегава прва путарина у Гр. Неки пут има полиције а најчешће нема, ко воли игре на срећу - го ахеад (три пута ми је успело, четврти пут сам у повратку кренуо и на време видео патролни ауто).

Пре Сера скретање десно на ауто пут ка Солуну. Ту је и први Џамбо, није лоше за паузу да деци врати осмехе на лице. Овим правцем сам возио још док је био у изградњи. Најјачи утисак ми је оставио овај ауто пут преко планине и финиш до предграђа Салоникија са све стрмим спустом у леру од скоро 15 минута слободног котрљања са обавезним кочењем да се остане у границама 150 km/h. Ако се добро сећам, на улазу у Салоники има 5 трака које воде право у центар, ко дрема док вози ето га на распродајама у Тсимиски или Егнацији, гужва се подразумева.

@Ivanhoe твој колега је у праву, ово јесте једна од лепших деоница.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ja stalno idem preko Bugarske ali zato što sam Grčku, koju sam zaista obišao uzduž i popreko zamenio Turskom, sad jezdim auto putevima sve do Istanbula i naravno čekam Bugare da spoje prestonicu i granicu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izmenjeno (kau)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26124
    Ukupno tema
    871191
    Ukupno poruka