tasko

Put za Grcku preko Bugarske

1225 poruka u ovoj temi

 

Od tog Dragomana do Sofije je sve autoput? I šta je dalje do Grčke?

Dalje do Grčke je većim delom autoput. Od Sofije do bugarsko grčke granice je autoput Struma kako ga Bugari zovu. Ukupne dužine je 172 km. Od toga je završeno i pušteno za saobraćaj 138 km. Znači da oko 32 km. nije završeno i da se ide magistralom koja je u dosta dobrom stanju. Od tih nezavršenih 32 km. na 5 km. se trenutno radi ali taj deo će najverovatnije biti završen do kraja ove godine.  U tom delu put prolazi kroz lepe predele i vredi ga proći. Put preko Bugarske za taj deo Grčka gde ti ideš je kraći i brži nego preko Severne Makedonije. Evo snimka od pre pet dana tog dela od 5 km. koji se trenutno gradi. Taj deo se nalazi posle Blagoevgrada. Na snimku se vidi i veliki kružni tok gde se ide nakon što se isključi sa autoputa. Nakon tog velikog kružnog toka nailazi se na manji kružni tok kao što se na videu može videti. Na tom manjem kružnom toku se ide desno ispod mosta i dalje prema Grčkoj. Sve je lepo obeleženo. Snimak:

https://youtu.be/BQLDC28AeFk

Izmenjeno (Troskot)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Od tog Dragomana do Sofije je sve autoput? I šta je dalje do Grčke?

Na prethodnom videu koji sam postavio vidi se autoput u izgradnji do tunela. Na ovom video se vidi taj autoput u izgradnji nakon tunela. Ukupna dužina u izgradnji je oko 5 km. kao što sam veće napisao. Nakon toga ide solidna magaistrala oko 28 km. Pa onda opet izgrađeni autoput sve do Grčke. Snimak na početku ide iz pravca Grčke do tunela da bi pred kraj išao nazad iz pravca Sofije. Snimak je od juče.

https://youtu.be/WUciES33tfI

Izmenjeno (Troskot)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledao sam Sat patrolu do Turske, prošao je naravno tim putem do Sofije pa sam video kako to izgleda. Ništa tu nije loše, baš mi se i ide preko Bugarske, volim da menjam pravce.

Nego, koliko vidim Bugari ne priznaju rusku vakcinu i onda ne mogu da prespavam u njoj nego je moram samo proći i to mi sad pravi problem. Možda je priznaju dok ne krenem, ima još vremena.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pogledao sam Sat patrolu do Turske, prošao je naravno tim putem do Sofije pa sam video kako to izgleda. Ništa tu nije loše, baš mi se i ide preko Bugarske, volim da menjam pravce.

Nego, koliko vidim Bugari ne priznaju rusku vakcinu i onda ne mogu da prespavam u njoj nego je moram samo proći i to mi sad pravi problem. Možda je priznaju dok ne krenem, ima još vremena.

 

 

Ja mislim da priznaju sve vakcine koje se daju kod nas pa i rusku. Ako se ne varam čini mi se da sam tako negde na internetu pročitao.

 

Pogledao sam Sat patrolu do Turske, prošao je naravno tim putem do Sofije pa sam video kako to izgleda. Ništa tu nije loše, baš mi se i ide preko Bugarske, volim da menjam pravce.

Nego, koliko vidim Bugari ne priznaju rusku vakcinu i onda ne mogu da prespavam u njoj nego je moram samo proći i to mi sad pravi problem. Možda je priznaju dok ne krenem, ima još vremena.

Evo na ovom linku stoji da u Bugarskoj priznaju sve vakcine.

https://rs.n1info.com/vesti/uslovi-za-ulazak-u-devet-drzava-u-kojima-letuje-najvise-gradjana-srbije/

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sajtu naše ambasade u Bugarskoj piše između ostalog:

"1) СВА ЛИЦА којима је дозвољен улазак у Бугарску, укључујући и држављане Србије, могу ући у земљу АКО на граничном прелазу ПОКАЖУ ЈЕДАН ОД СЛЕДЕЋИХ ДОКУМЕНАТА:

А) ДОКУМЕНТ О ПОТПУНО ЗАВРШЕНОЈ ВАКЦИНАЦИЈИ ПРОТИВ COVID-19. Сматра се да је вакцинација потпуно завршена ако је примљен одговарајући број доза COVID-19 вакцина, наведених у Прилогу број 1, као и ако је од тада протекло 14 дана, рачунајући од датума примања последње дозе."

Izvor: http://sofia.mfa.gov.rs/cir/

A Prilog broj 1 je ovo:

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/06/04/rd-01-416.pdf

I tu nema na spisku ruske vakcine.

Ako neko ima proverenu informaciju, da poznaje nekog da je ušao u Bugarsku a da je primio rusku vakcinu (a nije samo u tranzitu več je i noćio u Bugarskoj) neka napiše. 

Ja ću svakako još pratiti situaciju.

 

Edit:

Ima ruske vakcine na spisku! Ili mi je promakla kada sam gledao pre neki dan ili su je naknadno ubacili.

Uraaa, idemo preko Bugarske!

Izmenjeno (srdjan82)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam zbog toga odustao da prvi put idem u Grčku preko Bugarske. Čak i kad bi se smanjila gužva do 18.jula, siguran sam da bi me u povratku 1.avgusta sačekao haos. Mislim da je putovanje preko Bugarske bolje u predsezoni. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav forumaši! 

Nisam vakcinisan a supruga jeste. Deca su nam od po 9,5 godina i trebalo bi da od 05.08 iskoristio prošlogodišnje letovanje. Nisam za da radim PRC test već bih radio onaj brzi antigenski. Vidim da on može da se radi i iz brisa ali i iz krvi. Interesuje me da li na bugarskoj granici prave neku razlikom oko tih testova ili im je samo bitno da piše NEGATIVE? Za decu je ok što su podigli granicu na 12 godina, tako da sam ostao samo ja "sumnjiv". Hvala unapred. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav forumaši! 

Nisam vakcinisan a supruga jeste. Deca su nam od po 9,5 godina i trebalo bi da od 05.08 iskoristio prošlogodišnje letovanje. Nisam za da radim PRC test već bih radio onaj brzi antigenski. Vidim da on može da se radi i iz brisa ali i iz krvi. Interesuje me da li na bugarskoj granici prave neku razlikom oko tih testova ili im je samo bitno da piše NEGATIVE? Za decu je ok što su podigli granicu na 12 godina, tako da sam ostao samo ja "sumnjiv". Hvala unapred. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prema onome šta piše na sajtu Ministarstva inostranih poslova, može i negativan brzi antigen test ne stariji od 48 sati:

Državljani Srbije mogu da uđu u Bugarsku sa jednim od sledećih dokumenata: dokument o potpuno završenoj vakcinaciji protiv COVID-19; negativan PCR test, ne stariji od 72 sata ili negativan brzi antigen test, ne stariji od 48 sati (računajući od datuma testiranja upisanog u dokument). Državljani Srbije koji su preležali COVID-19, osim sa gore navedenim dokumentima, mogu ući i sa dokumentom koji pokazuje pozitivan rezultat PCR testiranja ili brzog antigen testa u periodu od 15. do 180. dana (računajući od datuma testiranja upisanog u dokument).
Detaljna informacija, uključujući i listu priznatih vakcina i brzih antigen testova, može se naći na sajtu Ambasade Srbije u Bugarskoj : http://sofia.mfa.gov.rs/cir/

 

Na onom linku iz prethodnog pasusa,postoji prilog broj 1. na kojem na stranama 11 i 12 dat spisak brzih antigenskih testova koje priznaju. Ceo taj dokument je u PDF formatu, pa se može lako skinuti. Spisak je poduži, pa je, smatram najpraktičnije da ga odštampate i pokažete u laboratoriji u kojoj bi radili antigenski test. Ako kojim slučajem imate problema oko toga, javite mi se porukom, pa ću vam poslati ceo taj dokument.

E sad, da li će oni to u praksi primenjivati ili ne, ne znam, znam samo da od nas nisu tražili nikakav dokument ni u odlasku ni u povratku iako sam jasno rekao da _nismo_ u tranzitu. Nisam primetio ni da rade onih obaveznih 5% testiranja za državljane zemalja iz narandžaste zone (kada pročitate tekst na sajtu naše ambasade u Sofiji, biće vam jasno o čemu govorim.

Na kraju, ono najvažnije: ako ste u tranzitu, ne treba da prezentujete nikakve Covid papire, dovoljno je reći bugarskom graničnom policajcu da ste u tranzitu i imate 12 sati vemena da prođete kroz Bugarsku i uđete u Grčku. To je što se Bugarske tiče.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelistao sam poslednjih 20-ak stranica ali nisam nasao preporuku za neko odmoriste u Bugarskoj. Prvi put idem kolima ka Grckoj ovim putem, pa bih da negde svratim na rucak.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da kažem da su sada na nekoliko mesta (2-3 na celoj trasi) izgradili odmorišta sa velikim parkingom, zidanim toaletom primerne čistoće i mladicama drveća koje će za par godina stvarati sasvim pristojan hlad :-).

Što se mesta za pauzu tiče, preporučujem par restorana jedan pored drugog u kanjonu Strumice iza Blagoevgrada (u okviru onih 32 km koji nisu autoput). Jednom smo stali na domaće ovčije kiselo, mada pretpostavljam da imaju i klasičnu ponudu. U mestu Kresna na kraju kojeg je nastavak autoputa i u kojem je ograničenje od 40 km/h kroz celo mesto, takođe ima par restorana uz put. Za ljubitelje brze hrane, uz Shell pumpu na autoputu posle Sofije posle petlje/isključenja za Pernik, postoji McDonald's.

Izmenjeno (Tibor021)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Nisam uspeo da nadjem na mapi ta dva restorana, mozete li mi dati malo blize informacije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka