dragonfly

Sengen viza

61 poruka u ovoj temi

Ako imate neke sigurne podatke molim vas odgovorite, ne bih da kupujem avio karte bezveze :)

Сигурни подаци су следећи:

- ако си добио шенгенску визу (а не националну) то значи да можеш ЛЕГАЛНО да боравиш у шенгенском простору у оквиру термина који су ти визом дати

- када се путује између земаља шенгенског споразума не постоји обавезна пасошка контрола

Мислим да ти је ово довољно да закључиш како је твоја намера изводљива и није у сукобу са прописима.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja se slazem sa zokijem,gde nema carinske zone,tj kontrole,a ceska je nedavno skinula granice mozes da se kreces slobodno,a tu debilku iz agencije treba nazvati i objasniti joj koliko je glupa i zamoliti da sama da otkaz :bez-zuba::bez-zuba::bez-zuba::bez-zuba: boze kako ljudi sire dezinformacije koji bi trebali prvi da vam pruze neku pomoc,zato se ja nikada na agencije ne oslanjam jer uvek pomoc trazim u ambasadi

ali moj savet bi ti bio da mozda ipak okrenes informacije u ambasadi,odkud znam probaj u par ambasada cije su zemlje u sengenu pa da cujes sta ti oni kazu

i dalje ne mogu da verujem sta je ta glupaca izjavila da ne mozes da se kreces,,,jaooooooooo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzim i preciznim odgovorima.

Ovo potpuno ima smisla i prilog u tome ide i cinjenica da su nakon konacnog ulaska u Sengen, Svajcarci morali da odrade preraspodele na svojim aerodromima upravo da bi izbacili pasosku kontrolu za letove unutar Sengenske zone.

Naravno prilikom checkina u Grckoj ce samo proveriti da li imam vizu, ali tu bi prica trebalo da se zavrsi. Izlazni pecat bi trebalo da dobijem tek pri povratku za Beograd.

Naravno, poslusacu savet karicm-a i zvacu upravo ambasadu Ceske i Grcke cisto da proverim da nema nekih izuzetaka na tim aerodromima ili bilo kakvih drugih prepreka, i javicu i zbog drugih ljudi sta sam otkrio.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde javi sta su ti rekli, nesto slicno i mene zanima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Ovo potpuno ima smisla i prilog u tome ide i cinjenica da su nakon konacnog ulaska u Sengen, Svajcarci morali da odrade preraspodele na svojim aerodromima upravo da bi izbacili pasosku kontrolu za letove unutar Sengenske zone.
Da li ovakvi posebni terminali (za transfer putnika unutar Sengen zone) postoje i u brodskim lukama? Konkretno potez Grcka - Italija brodom. Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde javi sta su ti rekli, nesto slicno i mene zanima.

Pozdrav svima!

Vratio sam se sa puta i sve je proslo OK. Pasoske kontrole nije bilo na letu za Prag, po aerodromima su svuda odvojeni Intra Sengen terminali.

Sto se tice informacija koje sam prethodno dobio iz ambasadi Grcke i Ceske:

Cesi su mi u roku od jednog dana odgovorili na mail i rekli da nema nikakvog problema sa mojim planom.

Grci mi i posle mesec dana nisu odgovorili ni na jedan mail i kad sam zvao njihovo konzularno odeljenje, rekli su mi da bih "mozda" mogao teoretski to da uradim, ali da bih bio u prekrsaju ako ne izadjem iz Grcke?! Onda su se ispravili da ja to mogu da uradim ali da posle mogu da imam probleme sa ambasadom - bez obzira sto sam zapravo usao u Grcku!

Uz propratan komentar da ako mi budu zbog toga pravili probleme, Grcka me vise videti nece iako letujem tamo poslednjih 10 godina, otisao sam i super se proveo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Htela bih da uzmem Interrail kartu i provedem desetak dana obilazeći evropske zemlje - krenula bih vozom Beograd-Budimpešta-Beč pa odatle u Nemačku, Češku...

Ne znam čiju vizu da tražim i koje su šanse da je dobijem. Planirala sam da rezervišem fiktivni hotelski smeštaj, imaću novca na računu ali mi je malo klimav status, pauzirala sam sa studijama i tek u julu položila prvi ispit posle nekoliko godina.

Iz Mađarske možda mogu da dobijem garantno pismo ali oni traže da kao student priložim i kompletnu dokumentaciju roditelja što je strašno cimanje.

Koja viza se najlakše dobija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima.

Uskoro putujem sa deckom na Tasos , pa me zanima koliko para trebamo da imamo kod sebe da bi nas pustili da predjemo granicu?

Na ovoj adresi: http://upravusi.rs/putovanje/u-sengenu/koliko-je-novca-potrebno-za-ulazak-u-zemlje-sengenske-zone/ pise da je minimalni iznos za Grcku 300 e.

Kakva su vasa iskustva?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ка тамо ти не траже новчаник на преглед, а ка назад ионако немаш ништа у њему. ;)

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BLIC: Svih sedam srpskih državljana koji su od subote zarobljeni na belgijskom aerodromu “Brisel šarlroa”, zbog toga što nisu imali 38 evra po danu boravka, kako propisuje bezvizni režim, biće vraćeno u Srbiju. Petoro njih sutra stiže redovnim letom aviokompanije “Vizer”, dok će problem majke sa detetom biti rešen brže, ali se još ne zna kako će ona biti deportovana.

Kako su nam potvrdili u Ambasadi Srbije u Belgiji odmah po sletanju aviona u subotu posle podne na aerodrom “Brisel šarlroa” prilikom rutinske carinske kontrole zadržano je sedmoro naših državljana, među njima bila je i majka sa jednogodišnjim detetom.

Kako za “Blic” kaže srpski konzul u Belgiji Petar Pavić, žena sa detetom neće sutra biti deportovana sa ostalim srpskim putnicima, već će njen problem biti ranije rešen na drugi način, ali ni njemu na aerodromu nisu precizirali kako.

- Možda je moglo nešto da se uradi da su naši putnici odmah obratili konzulatu. Ovako nakon dva sata njihovo Ministarstvo unutrašnjih poslova, odnosno Biro za strance doneo je odluku da se našim državljanima ne dozvoli ulazak u zemlju i da se vrate za Beograd. Kada je odluka doneta ništa se više ne može promeniti - kaže Pavić.

Osim majke sa detotom među “zarobljenim” Srbima koji će morati četiri dana da provedu na aerodromu su i tri studenta, fudbaler koji je krenuo na razgovor za posao, stariji gospodin koji je sa poklonima krenuo na krštenje svoje unuke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To nije čudna reakcija - zbog lažnih azilanata!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlada Srbije planira da uvede nova pravila za putovanja u zemlje EU. Ubuduće će biti neophodni povratna karta, dokaz o obezbeđenom smeštaju ili plaćenom aranžmanu, putno osiguranje i najmanje 500 evra za boravak do deset dana. :novine:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je novca potrebno za ulazak u zemlje Šengenske zone?

Većina zemalja Sengenske zone odredila je koliko novca treba da imaš kod sebe da bi prešao granicu. Kako je određeni novčani iznos samo jedan od mogućih uslova za ulazak u zemlje Šengena, granični policajci neće ti, naravno, uvek tražiti da im otvoriš novčanik; ali ako ne mogu na neki drugi način (preko garantnog pisma, povratne karte i slično) da zaključe da ti zapravo ne nameravaš zauvek da ostaneš u njihovoj zemlji, mogu da zatraže da im pokažeš određenu količinu novca shodno broju dana koji nameravaš da provedeš u Šengenu. Ako nemaš dovoljno novca mogu da ti ne dozvole da pređeš granicu.

Austrija, Luksemburg i Kipar nemaju utvrđen iznos neophodan za ulazak, ali to ne znači da ti neće tražiti dokaze o dovoljnim novcanim sredstvima za boravak u njihovoj zemlji, već da će granični policajac proceniti koliko novca treba da imaš kod sebe, zavisno do situacije. Imaj u vidu da se ovim pitanjem bave i nasi granicari , pošto moraju da primenjuju propise Evropske unije koji se tiču ulaska u zonu Šengena.

I tamo gde je iznos propisan, on je orijentacioni, dakle, ne obavezuje graničnog policajca, koji može da proceni kolika je suma odgovarajuća za svaku konkretnu situaciju. Osim toga, i same zemlje Evropske unije ponekad menjaju ove referentne iznose — Španija, na primer, svake godine. Evo kako je to izgledalo sredinom 2011. godine:

Belgija: 50 evra dnevno ako odsedaš u hotelu ili 38 evra ako si kod nekog u gostima

Bugarska: 50 evra dnevno, najmanje 500 evra

Češka: 1.010 čeških kruna (42 evra) dnevno za boravke do 30 dana, a za svaki sledeći ceo mesec po 4.040 kruna (168 evra) mesečno; maloletnici moraju imati polovinu ovih iznosa

Danska: 350 danskih kruna (47 evra) dnevno

Finska: 30 evra dnevno

Francuska: 62 evra dnevno, odnosno 31 ako imaš zvaničnu potvrdu o obezbeđenom smeštaju

Nemačka: 45 evra dnevno

Estonija: 56 evra dnevno

Letonija: 30 letonskih latsa (43 evra) dnevno ako nemaš obezbeđen smeštaj, a 10 latsa dnevno ako imaš smeštaj

Litvanija: 40 evra dnevno

Grčka: 50 evra dnevno, ali ukupno najmanje 300 evra; maloletnici moraju imati polovinu ovih iznosa

Italija ima komplikovan sistem izračunavanja minimalnog iznosa, zavisno od toga da li putuješ sam ili sa još nekim i koliko dugo nameravaš da tamo ostaneš. Na primer, za putovanja kraća od pet dana, ako putuješ sam, moraš da imaš kod sebe fiksni iznos od 270 evra, a ako putuješ s nekim — 213 evra po osobi. Ako ostaješ najduže 10 dana, za svaki dan posle petog samcu će biti potrebno još po 45 evra, a putniku u grupi 27 evra i tako dalje.

Island: 4.000 islandskih kruna (24 evra) dnevno, ukupno najmanje 20.000 kruna (120 evra). Ako su ti troškovi pokriveni, iznos se prepolovljava.

Mađarska: Prilikom ulaska u zemlju moraš da imaš kod sebe 1.000 forinti (oko četiri evra).

Malta: 20 malteških lira (47 evra) dnevno

Portugal: 75 evra za svaki ulazak i 40 evra dnevno

Poljska: 100 zlota (25 evra) dnevno, ukupno najmanje 300 zlota (75 evra), a ako su ti troškovi boravka plaćeni, na primer, u okviru turističkog aranžmana, onda 20 zlota (pet evra) dnevno, najmanje 100 zlota.

Rumunija: 50 evra dnevno

Holandija: 34 evra dnevno

Norveška: 500 norveških kruna (63 evra) dnevno

Slovenija: 70 evra dnevno; maloletnici moraju imati polovinu ovog iznosa

Slovačka: 56 evra dnevno ako nemaš pokrivene troškove. Ako su ti troškovi delimično pokriveni, to se uzima u obzir.

Španija: 65 evra dnevno, ali ukupno najmanje 578 evra

Švajcarska: 100 švajcarskih franaka dnevno

Švedska: 370 kruna (40 evra) dnevno

Izmenjeno (Infoputnik)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Info hvala za ovaj detalji suma sumare jer bas sam se pitao, slusajuci o tome, koliki su iznosi za koju zemlju.Za sada j epodnosljivo, trazena suma za mnoge zemlje je neka suma bez koje se zaista ne moze na put, letovanje...zarad neke pristojne udobnosti( kazem udobnosti a ne liksuza) i za ono " da se nadje za svaki slucaj".

E sada se pitam dali su stvari toliki rigorozne- na primer sta ako mi za ukupan broj dana nedostaje jos 20-50e? Da li moze da se putnik pri tome "vadi" na vaucer, povratnu kartu, viza karticu??? Zna li neko nesto o tome?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa naravno da ti kartica to pokriva. Samo poneses izvod od tog dana, mozes i sa bankomata. Posebno se ne trazi da te pare imas u kesu. U danasnje vreme retko ko nosi vecu kolicinu novca u torbi i zbog licne sigurnosti.

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka