dragonfly

Sengen viza

60 poruka u ovoj temi

Ukupno mozes ostati u zemljama Sengena 180 dana u kalendarskoj godini. Zakon je jasan...

Da, ali, ako se ne varam, bez prekidanja najduze 3 meseca.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@kefalica da, ja, pre dve nedelje i sve je tačno... jedva su me pustili u avion jer nisam imala povratnu, samo yato što je fina teta bilalepo raspoložena, inače bih ostala na BG aerodromu...

Izmenjeno (cute_witch83)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam jedno pitanje za putnike u sengensku zonu !? Da li na granici proveravaju koliko imate novca u novcaniku i da li je tacno ako idem u posetu rodbini da moram za svaki dan boravka imati po 45 evra po osobi? Sta mi je potrebno sem pasosa za prelaz granice? Idemo porodicno sa malim detetom u posetu na desetak dana pa ne bih volela da me vrate sa granice bezveze. I interesuje me da li mi treba osiguranje ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima

Moze li mi neko pomoci?

Dakle, radi se o mojoj prijateljici koja je ove godine u prvih 6 meseci iskoristila 87 dana, tako sto je dva puta isla u Austriju.

Mene sada zanima: Da li je morala da napravi pauzu od 3 meseca da bi mogla ponovo da putuje, ili je mogla kad nastupe drugih 6 meseci odmah da putuje bez te pauze?

Nadam se da sam dobro objansila.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, treba mi mala pomoc... Da li, kada predam zahtev za sengen, pasos ostaje u ambasadi sve dok ne donesu odluku hoce li odobriti vizu? Radi se o vizi za rad u Ceskoj. Takodje me zanima ako neposredno pre toga odem na more 15 dana, da li onda imam pravo da provedem u Ceskoj samo 75 dana kako bih ispunila tih 90 dozvoljenih, ili je moguce da ostanem u Ceskoj svih 90 dana, nezavisno od mora? Nadam se da sam dobro objasnila.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prvo pojasni..

na koje  more ideš ?

Izmenjeno (deklarant)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Računa ti se i Grčka...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prvo pojasni..

na koje  more ideš ?

ipak mislim ako dobiješ radnu vizu ..onda ti nije bitno koliko si boravila u EU

Nisam 100% siguran 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, treba mi mala pomoc... Da li, kada predam zahtev za sengen, pasos ostaje u ambasadi sve dok ne donesu odluku hoce li odobriti vizu? Radi se o vizi za rad u Ceskoj.

Viza do 90 dana za cesku nije potrebna - turisticka viza. Viza na osnovu dozvole za rad se izdaju za period preko 90 dana i nije bitno da li si pre toga potrosio tih 15 dane u nekoj zemlji EU

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Viza do 90 dana za cesku nije potrebna - turisticka viza. Viza na osnovu dozvole za rad se izdaju za period preko 90 dana i nije bitno da li si pre toga potrosio tih 15 dane u nekoj zemlji EU

tako sam i nekako mislio...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na more idem u Spaniju... A u pitanju je radna viza na 3 meseca za rad u Ceskoj.

Mene brine sto na more idem 1.septembra, a dotle cu mozda morati da predam dokumente u ambasadi, Polazak za Cesku bi trebalo da bude posle 15.og septembra, sad ne znam da li pasos kod njih ostaje... More sam uplatila u martu, a u medjuvremenu mi je iskrslo ovo za posao...

Izmenjeno (themacaaa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pasoš ostaje kod tebe nakon predaje papira za vizu. Ali, pazi...na vizu se čeka do 90 dana i uglavnom bude tako. Možda 80...

Izmenjeno (Lenjivac)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je receno da se ceka samo 15-20 dana, posto se radi o vizi na 3 meseca, a ne o dugorocnoj... A ako recimo viza stigne dok sam na moru, da li mogu da je podignem kroz par dana, cim se vratim, ili postoji neki odredjeni rok gde moram odmah?

Izvinjavam se na ovoliko pitanja, stvarno sam zabrinuta, a i prvi put mi je da apliciram za vizu, pa ne znam sta da ocekujem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Screenshot_20180712-140826_Chrome.thumb.Moj slučaj je viza na 12 meseci. Izvini, sada tek vidim da tebi treba na tri. Specifičnost tvoje situacije ti nalaže da ih lepo pozoveš i pitaš u kom roku si obavezna da je podigneš. Oni te obaveste kada je gotova (ili nije) mejlom.

Izmenjeno (Lenjivac)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li moram da bzdem u zemlji od trenutka apliciranja za vizu do trenutka izdavanja vize? Ili mogu da otputujem na par dana (ne mislim na put u zemlju za koju trazim vizu)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877627
    Ukupno poruka