dragonfly

Sengen viza

60 poruka u ovoj temi

engleska?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav svima nadam se da imate odgovor za mene e ovako imam par saobracajnih prekrsaja nisam platio te kazne vec duze vreme policija me trazi al ih izbegnem uvek mislim da je izdata poternica e sad dali bih ja mogao da predjem granicu pod tim okolnostima jer treba uskoro da putujem za francusku

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bez problema...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba mi samo savet :)

Posto sam cula da su Slovenci poceli malo da dave na granici sa pitanjima gde idem, kod koga, sa koliko para, itd, zanima me sta je najpametnija prica koja "prolazi"? Posto idem na Maltu, i ne znam na koliko, onda mi ta "iskrena" opcija i otpada ali bih mogla da kazem da idem samo do Trsta kod "rodbine" na par dana (mada mi je tamo drugarica kod koje cu zaista i prespavati) i da onda kazem neki iznos (koliki?), i da li mogu samo da kazem da imam i Visu, a da uz nju ne nosim nikakav izvestaj, itd? Ili da nabavim pozivno pismo sa kopijom licne karte i pasosa osobe kod koje idem na Maltu? On tamo radi, ima dozvolu, njihovu licnu kartu....

Hvala :)

Izmenjeno (mimbg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna da li se zabrana za sengen skida automatski ?Tipa ako traje godinu dana,jel po isteku moze odmah da se putuje ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovako potrosio sam 3 mj van bih u zemljama sengena ozenio sam se i otisao ali mi sef nije uspio napravit vizu eh sad moram opet da idem zena mi je gore ostala a cuo sam od prij u srbiji kad istekne 3 mj samo dodju nazad promjene pasos i opet idu normalno eh sad sta mene zanima jes to da li se mjenja kod na pasosu i da li je moguce da i ja to napravim i da predjem opet da imam 3 mj ,, molim vas pomozite pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi svašta rade. Znam i ja jednu osobu da to radi. Ja ne bih to radila, smatram da se ne treba igrati sa tim stvarima.

Na vama je šta ćete raditi, jer vi rizikujete.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se sa tobom!

U ovoj zemlji uvek nam lepo nafiluju (upakuju) ono sto ce nas snaci.

Pre nego sto su zamrzli deviznu stednju, na tv-u je bila pustena (u vise navrata) reportaza, cini mi se o Argentini kako je ona zamrzla deviznu stednju na neki broj godina, sa isplatom kamate vlasnicima iste posle isteka tih godina. Meni je dmahkvrcnulo u glavi nakon prvog emitovanja te emisije i vec sutra dan sve zavrsila u banci.

Tako ce biti i sa vizama.

Hvala,takodje!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, znam da mi naslov zvuci blesavo, jer smo na šengen listi i sve to, ali s ovim pooštrenjem uslova za ulazak, tipa obavezna povvratna karta,( ranije je nisam uzimala jer dodjem i ostanem kod dragog koliko mi se ćefne) pozivno pismo, pretresanje džepova koliko para imaš da li ćeš možda da klošariš na njihovim lepim ulicama i slično, ja prosto moram da pitam... Verenik mi radi i živi u Francuskoj, nema fr državljanstvp samo boravak. ja sam od polovine septembra do danas sa prekidima ovde u Parizu provela neka 3,5 meseca. Sutra se oboje vraćamo za Srbiju zbog lekarskih pregleda za njega i posle toga se on mora sam vratiti za FR jer ja trenutno nemam sumu koju mi od skoro traže na srpskom aerodromu da bi me uopšte pustili da udjem u avion, a to je beše 31 evro po danu... sve se užasno zakomplikovalo ovim... Dokaz o gomili novca na računu mi treba iako živim sa njim i ne radim ovde... A i da radim srpska plata u Parizu jedva da vam pokrije 4 dana boravka. No, rasplinula sam se...Ima li neko ideju kako da me naši graničari što manje smaraju? da napomenem samo da me je žena jedva pustila u avion iz BG ya Pariz a ovde kad sam stigla niko me ništa pod milim Bogom nije pitao. Palo mi je na pamet da bi možda mogla zatražiti vereničku vizu, ali na sajtu FR ambasade ne postoji informacija o tome, osim toga on možda ne bi imao pravo da mi bude garant jer nema FR državljanstvo. Nisam pametna. Ne nameravamo još da se venčamo, tako da to rešenje nije u opticaju za sad. eh i da, onih 90 dana u okviru 6 meseci, da li mi se to akumulira ako ulazim i izlazim iz zemlje ili ne?ako se akumulira, ja sam onda odavno prešišala tu cifru, jao :ohmy:

molim vas za pomoć! Hvala puno!

Izmenjeno (cute_witch83)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekad je tako nesto postojalo, naravno, podrazumevalo je sklapanje braka ubrzo, sto, kako izgleda, nije vas slucaj. Osim toga, od 2009. ta vrsta vize vise ne postoji. Sto se tice nasih kontrola, to nisu kontrole "granicara", nego osoblja avionske kompanije, koja, u slucaju da preveze nekoga ko ne ispunjava uslove ulaska ujednu zemlju, ima obavezu da ga, o svom trosku, vrati. Kompaniji se to ne isplati i zbog toga na let prima samo putnike koji ispunjavaju sve uslove za ulazak u jednu zemlju.

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekad je tako nesto postojalo, naravno, podrazumevalo je sklapanje braka ubrzo, sto, kako izgleda, nije vas slucaj. Osim toga, od 2009. ta vrsta vize vise ne postoji. Sto se tice nasih kontrola, to nisu kontrole "granicara", nego osoblja avionske kompanije, koja, u slucaju da preveze nekoga ko ne ispunjava uslove ulaska ujednu zemlju, ima obavezu da ga, o svom trosku, vrati. Kompaniji se to ne isplati i zbog toga na let prima samo putnike koji ispunjavaju sve uslove za ulazak u jednu zemlju.

Hm, Ok, to je prilično logično, hvala na informacijama... Samo nikako da skontam, kako ljudi bez mnogo cimanja putuju back and forth, a pritom nisu multimiljarderi... Booo. Izvinjavam se, malo sam očajna... Samo želim da budem sa svojim verenikom...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ukupno mozes ostati u zemljama Sengena 180 dana u kalendarskoj godini. Zakon je jasan...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

eh, u tom slučaju bar imam sreće što smo na početku nove kalendarske godine :D:bez-zuba: :bez-zuba: :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li su sada ostrije kontrole prilikom izlaska iz zemlje, mislim na nase carinike.. citala sam nedavno u nekim novinama da zbog laznih azilanata prilikom izlaska iz zemlje nasi carinici na uvid povratnu kartu, rezervaciju hotela i novac??!! Da li je neko skoro putovao i moze li da potvrdi ili demantuje ovo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877627
    Ukupno poruka