putnik namernik

Sigurnost u Egiptu?

346 poruka u ovoj temi

jos uvek sam u dilemi dali hurgada ili sarm al seik?

cuo sam za teroristicke napade u sarmu>

koliko je to ustvari opsano?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa... dok ne uspostavim neki blizi kontakt sa teroristickim grupama i dodjem do pouzdanijih informacija... jedino sto mogu da ti preporucim je da, ako te zesce drma strah od napada, cekas da negde pukne, i odes bas tamo, neposredno POSLE napada. Kazu da nema sansi da se ponovi dva puta na istom mestu.

A valjda ima nekih drugih kriterijuma oko odabira Sarm Vs. Hurgada osim stabilnosti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad mislim da ti je najmanje bezbedno da sedish u Srbiji. :) Ovde vec duuugo nije bilo nicega...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jos uvek sam u dilemi dali hurgada ili sarm al seik?

cuo sam za teroristicke napade u sarmu>

koliko je to ustvari opsano?:)

ako se toliko cimas nemoj bolje ni da ides.

zamisli sta je meni tek prolazilo kroz glavu u ovoj situaciji - voze nas od kaira do hurgade, nocu, mrkli mrak, nas 6 sami u autobusu sa 4 arapina, ides kroz onu pustinju, samo cekas da te mrak pojede... :huh: uglavnom nema mesta strahu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, a na sred Hurgade je postojao vojni punkt, sa teskim naoruzanjem, onim velikim mitraljezima koji shtrce iza naslaganih dzakova. Vrlo slikovito. Rekli su nam da je to u interesu nase bezbednosti.

Ja sam se osecao bezbedno. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da da, taj punkt je bio na ulazu u hurgadu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste li isli na ratovanje ili na letovanje?

:P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Ah, zlobnici...

 

Ratovanje, ratovanje... Na hiljadu stepeni u 'ladu, bez 'leba, 'vode.

Ma totalno je uzasno bilo, jedva cekam da odem opet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se licno ne plasim, ali pre neki dan je na rts-u bilo anketirano nekoliko ljudi koji su pricali kako zaista postoji ta mogucnost bombaskih napada i kako ih svake godine ima. I sad su se svi nesto oko mene poplasili i premisljaju se da li da idu. <_<

Isli bismo u hurgadu.

Da li neko moze da mi pojasni situaciju u Egiptu? nikad nisam tamo bila, idem prvi put (nadam se)

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jao meni su se vishe popele priche na glavu oko toga da li je tamo sigurno.

moze da ti se desi bombaski napad i mnogo blize beogradu a ne cak u egiptu. idi na odmor opusti se i uzivaj a ne misli o tako necemu. ne mozes na to da utices. njima je turizam i vise nego bitan i sve ce uciniti da turisti budu sigurni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je to sve jasno, ali hajde objasni poplasenim ljudima. :(

Egipat je predstavljen kao zemlja opasnija od Iraka... <_< Kao da tamo svaki dan neko hoce da ti zaskoci na vrat i prereze ti grkljan ili da te gadja bombom .

Nista, hvala u svakom slucaju. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da je opasniji od iraka ne bi im dolazilo 10miliona turista godisnje... mada svako ima pravo da izabere gde ce da ide. ako je nekome dovoljna CG ok, postujem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam vrlo lose iskustvo...Nas osmoro su kidnapovali jos na aerodromu. Odveli su nas (naravno) u pustinju i drzali 17,5 dana u nekom zatvoru (a znas kakvi su njihovi zatvori-mala prostorija bez krova a sunce przi...). Jednu devojku koju su sedmog dana doveli uplakana nam je prenela da je Hurgada u plamenu....Imali smo srecu pa su jedne noci neke besne kamile uletele u teroristicki kamp Al Harara Trte Mrte, napravivsi pravu pometnju i srusile jedan zid zatvorske prostorije gde smo mi bili.Pod okriljem noci uspeli smo da pobegnemo i da se docepamo nekog beduinskog sela gde smo rentirali za male pare par kamila,pitomih....Bili smo posle i na CNNu, evo sad rade neki dokumentarac ovi sa Discovery-ja o nama...Ma cuti, ziv nisam , pola me nema....Jedna lepa stvar je sto smo super pocrneli.A i fotke su nam super...

Sledeci put cu da vam ispricam kako su nas jedne godine zarobili i mucili u Keopsovoj piramidi, ali morate da me podsetite.Znate, vucem traume od tog perioda pa mi mozak malo blokira i zakucava.... :D

E, ove teme su mi stvarno vise smor!

Ja vam savetujem da idete, bez razmisljanja.

Sa druge strane, kad se sada toliko tripujete oko bombaskih napada i ostalih stvari (koje smo mi doziveli :lol: ) i ako tvoju ekipu niko, ali niko ne moze da ubedi da je tamo sigurno, onda izaberite neko za vas sigurno mesto i to je to

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:)

MalaBG je lepo rekla da se licno ne plasi....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim da je Hurgada ,prilicno bezbedna, ona je juznije, nije na Sinaju, i mislim da je tamo ok.. bila sam prosle godine....postojale su neke mere bezbednosti, ali mi smo se osecali jako prijatno...

Ja sam se odlucila da odem u Sharm ovog leta, i uplatili smo, ova moja drugarica je malo panicila ,ali mislim da je to ona fora, svi se prave pametni ,a posebno oni koji nigde ne idu i nikad u Egiptu nisu ni bili, oni su po nekom nepisanom pravilu najupuceniji u situaciju...

Ne znam da li je mnogo mudro ,ali ja imam bas veliku zelju da vidim Sinaj, prosle godine sam u Hurgadi pricala sa vodicem Egipcaninom, i on kaze da je Sinaj mnogo mnogo lepsi od juga, a i malo sam avanturista... ;)

:ph34r: pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka