putnik namernik

Sigurnost u Egiptu?

346 poruka u ovoj temi

Hmm, sve u svemu mislim da je najopasniji deo u putovanju za egipat sam put do tamo jer kad ovaj nash JAT pocne da mashe krilcima ko pticica odmah zazalish sto si trazio mesto pored prozora

Jeste da JAT-ovi avioni izgledaju kao da si Lastinom autobusu (iz 1970. godine) nalepio krila, ALI su zato piloti vrh.

Pre 15 dana je jedan od njih na putu do Egipta, jednom od poslednjih u JAT-u, izveo pravi podvig.

Na sledecem radnom mestu, sledecih dana, su mu na konto toga dali 50% vecu platu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hahahah jeste prava avantura je preci u kairu ulicu a boga mi i u hurgadi. nasla sam cak na nekom stranom sajtu za turiste slike saobracaja u kairu i onda kao nacrtana strelica i kao "predjite ovde" haha kao za debile.

a sto se tiche jata.. avioni su ocajni. nemas mesta za noge, ne mozes da nagnes sediste unazad, a hrana... jao pozlilo mi je od onog sendvicha :angry:

mi imamo super iskustvo sa taxistima u kairu. prvo smo ishli do trznog centra arkadia (ko ide u kairo moze da poseti, mislim da im je to jedini onako moderan trzni centar, ima nike, diesel, razne poznate marke, kupila sam tamo nike majicu za 10eura), i u povratku i u odlasku cenkali smo se do besvesti i mislim da nas je za 20funti odveo do hotela koji je bas bio udaljen, vozili smo se dobrih 20min.

Izmenjeno (KitKat)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolje je dogovoriti se unapred za cenu i bitno je da je barem otprilike razumeo gde treba da vas odveze. Ja mu lepo kazem na naskem "PIRAMIDE GIZA PLATO " on meni mh,mh i tako posle 20 minuta sam shvatio da nema pojma gde treba da me odveze :D

no na kraju sam nacrtao pa je razumeo i nije naplatio nista extra ;D

Izmenjeno (IvanNS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, znate kako sam ja ubijao cenu u Hurgadi? Malo je off topic, al nema veze. Gde god udjem i sta god da pitam, kad mi kazu cenu, ja se samo nasmejem i uverljivo ima kazem (na sto boljem engleskom): U redu, znate, ja sam turisticki vodic, ovde sam celo leto, nemojte meni da pricate. :) Uhvatio foru od naseg vodica.

I upali! Jos pokazem na ljude oko sebe (svoje prijatelje iz grupe koji slabiije pricaju engleski) i kazem, ovo je moja grupa, njima naplatite koliko hocete... ja znam cene! :D

Ljudi posle ne mogu da mi veruju za koje pare ja pazarim ili se vozim taksijem. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svaka cast.

Kraca i jednostavnija varijanta je da se na pomen prve cene koju prodavac kaze - samo samouvereno nasmejete i dignete levu obrvu.

I sto veca doza ravnodusnosti pri gledanju robe.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izvini, Nikola,

nisam bila sigurna da li jos praatis ovu temu pa ti zato saljem i pp meil. Da li moze nesto vise detalja o Sharmu? Kakav je taj hotel u kojem su tvoji bili? Kakava je plaza? Ja sam nesto cula da ako hotel ima pescanu plazu onda je dubina do kolena nekih 100m,pa do struka jos 100, a da bi normalno plivao trena da izadjes ohooho od obale.Mozda sam malo preterala ali tako sam cula/ Ili druga varijanta je da se zbog korala u vodu ulazi preko pantona pa u tom slucaju odmah u veliku dubinu. Ako znas neke detalje od tvojih, bila bih ti zahvalna. Ja bih takodje zelela neki hotel u Naama Bey-u, a da je na pescanoj plazi. Jedino hotel Naama Bay lici na tako nesto. Bila sam u Hurgadi i takodje su mi u agenciji rekli da je plaza i more tamo lepse od Sharma. Hvala unapred na bilo kojoj informaciji. Jos nesto. Kako je to udario grom u avion? Mislim , sta je onda bilo, kako su se spasli?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos pokazem na ljude oko sebe (svoje prijatelje iz grupe koji slabiije pricaju engleski) i kazem, ovo je moja grupa, njima naplatite koliko hocete... ja znam cene! :D

Surovo skroz. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili su u hotelu Sharm Holiday, 4*AI.

Hotel nema svoju plažu, mini-busevi voze mislim na svakih pola sata tamo i nazad. More je prvih desetak metara pesak, a onda idu korali i kamenje. Dubina postepeno raste, tako da kada se dodje to tog prelaza, može lepo da se pliva. Koliko znam, i sve druge varijante su tamo u igri-totalno nepristupačan prilaz preko pontona, pa do dugih plićaka, sve zavisi od hotela.

Što se tiče nevremena u toku puta, bilo je neprijatno, truckanja, poniranja, ispravljanja aviona, paljenje-gašenje-slabljenje svetla u kabini, ALI ništa više od toga. Jako retka pojava, kažu, ne brini.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nista vam se nece desiti.Kad idete na izlete idete autobusom i to u konvoju. Kad idete uvece u grad nemojte sami mislim na devojke, ali sa deckom ili drustvom nema problema. Ne idite u slepe i mracne ulice nego samo tamo gde ima ljudi i svetla. Nemojte dozvoliti da vas uvuku u radnju i vode na sprat, ne mogu vam nista ali vas nece pustiti dok nesto ne kupite

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemojte dozvoliti da vas uvuku u radnju i vode na sprat

Isto važi i za podrum.

Neki iz grupe su kupili mnoštvo parfema, ne bi li se znojavi Egipćanin sklonio sa vrata da mogu da ispuze napolje.

Kažu da je baš bezveze bilo, plus osećaj klaustrofobije...

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prilicno je tacno ovo za uvlacenje u radnje... samo zbog toga smo u Kairu pre pobegli sa bazara Khan El Khalili nego sto smo bazali po njemu... ali to je bilo prakticno prvo nase iskustvo sa njihovim nacinom "poslovanja"

kasnije smo se u Hurgadi navikli mada nismo isli do centra grada vec samo u lokalne prodavnice u blizini naseg hotela (Desert Rose) ima neki trzni centar gde bukvalno postoji 5 vrsta prodavnica koje se smenjuju) uzasni su... samo li pridjes nesto da pipnes vec te salecu... cak i kad smo setali nezainteresovano u smislu eto setamo i gledamo mesecinu... oni su nas vukli da udjemo... ali smo najvise stvari pokupovali upravo na mestima gde nas niko nije cimao (bese jedna prodavnica papirusa - fin covek unutra, kao i naravno nasa hotelska prodavbnica - jedina sa cenama i fiskalnim racunima...)

- kako ne shvate da te to samo jos vise odbija i imas zelju da sto pre izadjes iz radnje....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I to hotelska prodavnica koja je extra.I tek tu vidite zbog fiskalnih racuna i fiksnim cenama koliko ste potrosili vise u gradu.A pomislili ste da ste dobili nesto cenkanjem..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao sam srećan kad cenkanjem spustim cenu, ALI me u suštini nervira sve to...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Egipat: Nesreća na autoputu

12. jul 2007. | 11:50 | Izvor: Beta

Kairo -- Najmanje 14 ljudi danas je poginulo, a osam je povređeno u sudaru autobusa i minibusa na autoputu na severu Egipta.

Sudar se dogodio na putu koji povezuje Aleksandriju i grad Marsa Matruh na obali Sredozemnog mora. Neoprezna vožnja, loši putevi i nepoštovanje saobraćajnih pravila razlog su brojnih nesreća na putevima u Egiptu.

Niz saobraćajnih nesreća u proteklih nekoliko godina izazvao je oštru reakciju javnosti, koja od vlade zahteva veću bezbednost na putevima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mash'ala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka