Stolica-1

Aktuelna desavanja u Egiptu

2801 poruka u ovoj temi

Dragi nasi vodici,

resih da pocnem ovu temu iz razloga sto smo celo leto pljuvali po vama a sad se kajemo i zivo nas interesuje gdes te, da li ste zivi, jeste li uspeli da se vratite kuci u Srbiju,...ma u stvari mi vas puno volimo i nemojte nam zameriti sto smo vas letos mucili! Mi kao obicni putnici bi jako voleli da se ovo cudo tamo smiri i da nas opet na leto 2011. vodite tamo a mi opet imamo mogucnosti da zakeramo i mucimo vas sa u susti ne bitnim stvarima: te los mi pogled iz sobe, te los mi krevet, te losa mi hrana,... smrc

Mnogo smo tuzni sto je objavljeno da nema prodaje leto 2011. Tunis i Egipat!!!!

Javite se, molimo vas!!!!

gde je nas ronilac Milenko????

gde su nasi vodici?????

HOCU NA LETO U EGIPAT A NE U NE DAJ BOZE CG!!!!!!

Vodici mi vas volimo, javite se!!!!!!!!!!!!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li iko misli da ce se ovo tamo smiriti i da cemo moci u Hurgadu, Sarm, Tunis, Tursku,...ili ce nam ostati na raspolaganju samo CG sa Mubarakom, jer mi kao obican svet necemo moci u Spaniju ili na Baleare....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OVO SAM USPELA DA SAZNAM: ronilac je stigao u srbiju (ne kao pobegulja, nego na redovan godisnji)

Izmenjeno (ljerka)
Obrisan broj telefona
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milenko je u Bg-u, javio se na facebook-u.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Опрости на питању, али шта ради Турска у тој комбинацији земаља које имају тежак период у својој новијој историји у овом тренутку?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, da i mene ste zbunili sa Turskom, nisam cula da ima nekih nemira tamo ?!

:o

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нема, проверено. :prdez: ( обожавам ову групицу )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нема, проверено. :prdez: ( обожавам ову групицу )

I ja koliko znam nisam cuo za nemire u Turskoj.Cini mi se da videh u nekoj dnevnoj stampi o nekom protestu ali to nije ONO.Eh i mi smo se bili naostrili za Egipat i sad pravimo plan B najverovatnije za Tursku.Vec su mi dame dale pocetne informacije.Ne moze kod nas bez neke dinamike da ne kazem nervoze.Covek ne moze ni letovanje da planira a mu ovakvi lomovi ne pokvare planove.Valjda ce se situacija u Africi srediti uskoro.I zbog njih i zbog nas.Drzimo im palceve.

E grupica je shou :)))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Не, дефинитивно се ништа не дешава у Турској, то знам због свог приватног, а мало касније и пословног живота. Тако да имам информације из прве руке. А Турци су задовољни са својом политиком.

Зато сам и поставила то питање зашто их гура у исту групу. Могуће због чињенице да је све исламски свет.

Izmenjeno (alanya84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi nasi vodici,

resih da pocnem ovu temu iz razloga sto smo celo leto pljuvali po vama a sad se kajemo i zivo nas interesuje gdes te, da li ste zivi, jeste li uspeli da se vratite kuci u Srbiju,...

Gde je objavljeno da nema prodaje letovanja za Egipat? Sta nam je sa Aleksandrom iz Wayouta?

Izmenjeno (ljerka)
Skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vecina vodica, ukljucujuci aleksandru i udavace-vodice, stigli su u srbiju, pa i moja malenkost. drugih, onih koji dolaze na stacionar tamo je bilo samo 4 iz kon tikija i dosli su istim avionom kojim sam i ja stigao. da nisam planirao godisnji u ovo vreme skoro godinu dana u napred, verovatno bih ostao tamo, ja volim egipat, tamo sam nasao svoj mir i svoju kucu e sada sto i oni ljudi postaju nezadovoljni vladom pa negoduju, mislim da imaju pravo na to i da menjaju vladu, u krajnjoj liniji, njihova je i oni ce imati "beneficije" od toga, samo su trebali da pogledaju srbiju!!!! zar nam ne cvetaju ruze od kako smo izabrali "nasu" vladu?

no da se vratimo na moj bazen. ja se nadam da cu, i ako ne polete avioni do pocetka marta, pronaci neki avion da se prebacim u hurgadu i da vas cekam kada dodjete na godisnji. zapamtite ako ne budu bar 10% jevtiniji aranzmani znaci da vas vasa agencija dere i to zestoko!!!!!

p.s. nadam se da se ono o pljuvanju nije odnoslilo na mene (ako sam zasluzio, neka, ne marim)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde je objavljeno da nema prodaje letovanja za Egipat? ...

Ne mora da bude objavljeno nigde, jer ako neko hoće da proda aranžman, mora da ima hotel u koji će smestiti turiste, avion kojim će ih prevesti i tako to. A mora da ima i turiste.

Da se vratimo na situaciju u Egiptu, gde mogu dati samo svoje viđenje, ali bih voleo da neko od naših "Egipćana" (npr. Ronilac) kaže koliko je realno.

Elem, ne ulazeći u egipatsku politiku, smatram da ko god bude sledeći predsednik neće mnogo čekati da vrati turiste, jer koliko mi je poznato, turizam je jedna od najvažnijih privrednih grana Egipta. Ne verujem da će buduća egipatska biti vlast toliko luda da seče granu na kojoj sedi.

Da bi se tamo išta održalo, potreban je novac. Pretpostavljam da egipatski političari imaju načina da stvore sebi materijalnu korist od turizma, a ne zaboravimo da od tog novca ide novac na vojsku, policiju i ostale bužetske korisnike koji su neophodni za funkcionisanje Egipta. Osim toga, turizam hrani veliki broj egipatskih porodica, bilo direktno, bilo indirektno, a ukoliko bi vlast stvorila još više gladnih u zemlji od preko osamdeset miliona stanovnika, mogla bi slobodno da se sama obesi na Tahriru kako bi gladnima uštedela vreme.

Ne ulazim u to da li će u Egiptu vlast osvojiti neki lokalni Mahmud-Pera, Abdulah-Žika ili Hasan-Mika, ali ukoliko ima imalo mozga u glavi, moraće da se potrudi da narodu obezbedi kako-tako pristojniji život. Uostalom, taj narod zaista zaslužuje nekakav boljitak.

Izmenjeno (NeTom)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima koji se brinete za nas! Vodici (udavace :)), Jelena i Marija su i dalje u Hurgadi i ne pomisljaju na odlazak. Zive smo i zdrave, uzivamo na 30C i redovno idemo na plazu. Jos jednom vas sve lepo pozdravljamo i ocekujemo vas ponovo.

p.s. Pusto nam je bez vas.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi nasi koji ste zainteresovani za Hurghadu,

Hurghada je sablasno prazna jer su skoro svi pobegli iz nje, a razlog mi je krajnje nepoznat.

Nema nemaira, nema demonstracija, vreme je predivno (0d 27 do 30 stepeni) - suncano.

Sto se tice samog mesta mogli bi turisti sutra da krenu da se vracaju - dolaze - ne bi osetili nikakvu promenu. Nemiri koji su u Kairu samo su onemogucili prilaz muzeju - dok se recimo do piramida moze sada normalno ici. Ne verujte sve sto cujete na televiziji jer nasi skidaju sa kanala koji vole da naduvavaju vesti. Juzni deo zemlje- Gornji Egipat - nema nikakvih vise nemira i tamo se lako stize. Hoteli su spustili cene da su neverovatne i cim se smiri situacija nakon mesec dana bi se mogao vratiti turizam i to sa ekstremnim pogodnostima.

Nase agencije samo prave siguricu i zato su povukle sve ponude, ali ce se sa niskim cenama lako ponovo prihvatiti posla

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Elem, ne ulazeći u egipatsku politiku, smatram da ko god bude sledeći predsednik neće mnogo čekati da vrati turiste, jer koliko mi je poznato, turizam je jedna od najvažnijih privrednih grana Egipta. Ne verujem da će buduća egipatska biti vlast toliko luda da seče granu na kojoj sedi.

Jeste slazem se.A Egipat pokrece novac od turizma,Sueca(prihod 5 milijardi)i baksis.Mozda se sve zavrsi srecno po njih i na obostranu korist(oni i mi)

Izmenjeno (ljerka)
Skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka