bassomnia

Sofija

187 poruka u ovoj temi

@Phillippe, da li si obisao Serdiku? Je li taj prostor kao muzej, ima radno sa ulaznicama ili...? Gde se tacno nalazi?

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bio, ali to je valjda kompleks u centru grada. Ako se ne varam ima neki ulaz iz metroa. Ne drži me za reč, bolje proveri na netu ili wikitravel.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, bas u centru je, ima veze sa metroom, hvala :-)

Bas me zanima kako cu doziveti Sofiju :-), drugacija je od svih mesta gde sam bila do sada.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se Sofija sviđa, mada meni se sviđa svuda gde idem.

Najbolja stvar u vezi Sofije je što je sve jeftino. Posebno hrana.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili pocetkom novembra 2 dana u Sofiji i 2 dana u Plovdivu!

Utisci su bas pozitivni i vraticemo se, verovatno vec sledece godine ;-)!

 

Opsirnije cu pisati predvece :-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna,da li ste autom išli u Sofiju i Plovdiv?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Nismo krenuli iz Srbije jer smo isli na duze putovanje po jos nekim zemljama.

U Sofiji smo koristili samo metro, bas mi se svidja, posebno stanica Serdika, sa izlozenim arheoloskim eksponatima.

Metro ide na 11 minuta i na displeju se vidi za  koliko stize.

Ljudi se ne guraju kao u Bg prevozu, niti vicu preko mobilnih, niti medjusobno urlaju kao nasi tinejdzeri.

U restoranima i kaficima smo ih jedva culi, moze se reci da i nismo :D, vise smo culi strance, a bas sam htela da slusam bugarski ( tihi su, bas!)

Izlaz iz Sofije ka Plovdivu mi je takodje ostavio dobar utisak, nze djubreta, divlje gradnje, sve vreme sam poredila sa Beogradom. Ne volim staklene zgrade, ali bolje i one, nego one grozote oko nasih puteva.

Priroda oko auto-puta je takodje jako lepa :-) Za to je zasluzna i jesen :-)

 

 

Izmenjeno (Tirkizna)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde ste parkirali auto  u Sofiji i Plovdivu?Da li je bilo dovoljno parking mesta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi nismo koristili auto po S. i Pl., ostavili smo ga na parkinzima oba hotela. Po Sofiji smo koristili metro i puno smo pesacili, u Plovdivu smo samo pesacili. Bilo nam je bas lepo vreme, sem jednog prepodneva u Sofiji, ali ni to nije bilo strasno jer smo se toplo obukli.

Grad je dosta cist, ljudi uklanjaju lisce i smece ispred lokala, zamerke imam samo na Pirotsku ulicu i jednu manju kada se iz ove skrene levo. U svakom slucaju, mnogo cistije nego kod nas.

Guzve u saobracaju smo primetili oko 12, tada smo se nasli izmedju hrama A.Nevskog i metro stanice u blizini i bas su sporo kretala vozila.

Imaju bas puno parkova :-)

Obisli smo sve crkve. Mi nsimo vernici, pa ih gledamo kao arhitektonska i umetnicka dela, ali u crkvi Svete nedelje je bas bilo nekako-druagcije! Ljudi nisu samo razgledali okolo, vec su i medjusobno pricali, po 2-3, crkva je neobicno uredjena, bilo je i cveca, nisma slikala jer ne sme. Nekako kao da niste u crkvi, tiho je, ali i pristupacno. Videli smo i mosti Kralja Milutina, naravno. Cak smo primetili i osobu koja je pokusala nesto da ukrade...:-(

U hramu Aleksandra Nevskog su neki fotografisali, pa su dobili grdnju. Ne arzumem zasto to rade, ako lepo psie da je zabranjeno?!

Meni se svidja sto u katolickim crkvama, bar u onima koje sam posetila, nema te zabrane. Zar nije licemerno da se sme fotografisati kada su vencanje i krestenje, a inece ne?

Obisli smo arheološko nalazište  Serdika, kod istoimene metro stanice.

Sto se muzeja tice, bili smo u Etnografskom, za sledeci put planiram Arheoloski i Istorijski, kao i park Doktorska gradina.

Soping : na to smo potrosli malo vremena. Par sitnica u buticima u centru, tu su neke stvari bile i 50% snizene, a sto se molova tice, bili smo u Mall od Sofia, posto smo napravili setnju na kojoj nam je on bio usput. Malo je bilo snizenja, ali sam nasla ono sto sto sam trazila :-)

Cene u restopranima i kaficima su kao kod nas, mozda samo malo skuplje ponegde. Sedeli smo samo u Vitosa ulici. Na jednom mestu smo se samo razocarli hranom, muz je dobio neki buckuris u kojem je najvise bilo jaja, dok je sva ostala hrana bial super!

Ako zelite buku i dim, idite u Socila kafic/restoran, lep je, ali ne moze da se dise :-( ( Vitosa )

Imaju zatvorenu pijacu slicnu kao u Budimpesti, ali manju, preko od dzamije.

Verovatno bih imala svasta d apsiem, ali sam nesto i zaboravial jer prvo nisma imala vremena za pisanje, a posle sam danima imala problem sa logovanjem.

Bice jos slika, veceras :-)

 

Izvinite na ovako dosadnom tekstu, pisem sa posla ;-)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da dosta agencija iz Nisa nudi jednodnevan izlet u Sofiju sa posetom operi. Da li je neko isao i kakva su iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Išao sam dva puta i verovatno ću ići još,iskustva su sasvim dobra.Za desetak eura se provede dan u Sofiji sa vodičem,čuje se i vidi dosta toga zanimljivog.Obično prvo stanu kod The Mall i na kraju kod hrama Nevski u Sofiji,a iz Niša se polazi sa parkinga kod Tempa ili Tvrđave.Nisam išao na operu,ta ulaznica se posebno plaća,a opera u Sofiji važi za cenjenu.Nisam išao u Metro i na Ilince a tamo je najbolja kupovina definitivno,poznajem ljude koji i dan danas donesu odande robu i onda preprodaju ovde,kao devedesetih godina.Molovi su manje više kao kod nas,jedino da se uhvate neke akcije.Ali opet je ljudima iz ture zanimljivo da kupuju i bude dosta kesa sa stvarima u busu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka