bassomnia

Sofija

187 poruka u ovoj temi

@teax,

i mene zanima razlog tvog utiska, malo opsirniji, ako mozes :rolleyes:

Ja  imam neki plan u skorijoj buducnosti, Sofija, Plovdiv i ne znam sta jos, plan je jos uvek u fazi razmatranja opcija, finalni izgled je daleko. Imam dete od 5 godina, i on bi isao, naravno...a ti kazes nesigurno deluje/ne bih sa porodicom otisla....molim te da mi taj stav priblizis ...hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To da je nesigurno su nas upozorili domacini. Kako je posao bio vezan za predgradje grada,a do tamo su nas vozila sluzbena kola nasa smo mislili ostaviti u gradu,na parkingu ali smo upozoreni da to ne radimo jer ce se desiti da nam polupaju ili pokradu. Taj deo van grada je uzas,prljavo,djubre na sve strane,neuredjeno,nista lepo. Kasnije su nas vozili u centar. Ono sto sam videla iz kola mi se nije svidelo,zato sam rekla da tamo nikad ne bi otisla turisticki sa porodicom. Domacini su bili jako ljubazni. Ovo je prvi put da sam posetila Bugarsku a od jednog naseg coveka koji zivi tamo ,sam dobila komentar "Sofija je jos i dobra,kakva su ostala mesta u Bugarskoj"

Ne zelim nikog da ubedjujem da ne ide,pogotovo ako je blize,sa juga ali ja cu radije decu odvesti u Bec,Budimpestu,Ljubljanu nego u Sofiju.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala @teax, hvala sto si iznela svoj utisak.

@putnik srećko, hvala na savetu.

Poslednji put sam bila u Bugarskoj pre 6-7 godina, i u Sofiji i na moru...Secam se da su nas tada upozoravali na drumske razbojnike, prevare itd...Nista od svega toga nisam videla niti osetila....sto naravno ne znaci da oni nisu bili u pravu. Jedino lose, da tako kazem sto smo videli bile su prostitutke kraj puta,...ali to sam videla i prosle godine na jugu Italije....

Razliciti smo ljudi, sa razlicitim ocekivanjima, zeljama , potrebama, percepcijama i uglovima gledanja....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@teax

Znace nam svi utisci

Ja sam napomenuo da sam do pre 8-9 god isao poslovno. Isao sam u dobar deo Bugarske. Haskovo, Asenovgrad, Plovdiv, Svilengrad. Jeste beda i komunizam i u infrastrukturi, ali sam putovao i u Prag i Bratislavu, i kad se zadje u dublje delove grada, a ne mostovi i dvorci, isto je kao i u Sofiji. Pusta komunksticka infrastruktura. Imao sam prilike da obidjem i "pozadinu" gorepomenutih gradova van "agencijskih tura". Toliko se u Ceskoj i Slovackoj oseca "komunizam" da je to cudo. Ali drugom prilikom u drugoj temi.

Ono sto mi skrenulo paznju jeste kradja auta, koja me najvise brine. Imam "popularan" auto za kradju. Jeste star, ali vrlo "kradljiv". Mislio sam da se nesto za ovih 10-tak god. promenilo... 

Mislili smo ovog proleca obici Sofiju i Skopje (30-tak eura put), jer su mi Budimlesta i Bec daleko(oko 1.000km) Ljubljana mi nije privlacna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bio u sofiji 12 februara ove godine preko agencije na jednodnevnom izleto i bilo je sve ok, ljudi na ulici izuzetno ljubazni, cene više nego povoljne narocito u restoranima i kaficima, duh komunizma se i te kako oseca posle albanije bili su najzolovanija zemlja  pre demokratije i to se vidi narocito kod starijih ljudi, neki strah u ocima. mladi ok svi govore engleski mada se sporazumevamo na srpskom bez problema., Imaju puno SHOPING MALL -ova koliko hoćeš brendovi kao i kod nas cak i neki kojue mi nemamo cene izuzetno povoljne 20- 30 posto niže. isto važi i za hranu u marketima billa na primer. bio sam prošle godine i u budimpešti i bratislavi i temišvaru -sofija je najjeftinija, imaju metro koji mi nikada necomo imati taxi izuzetno jeftin oni su EU i to se vidi na svakom ćošku,

i da skratim idem ponovo sada za prvi maj preko iste agencije ali sa nocenjem, meni se dopalo i da dodam nerviraju me komentari o prljavštini i neurednosti  tipa beograd je sredjen da centar a kakva je periferija i sto si tice cistoce tamo nema kerova po ulici i niihovih g.... na svakom koraku kao kod nas na elitnom vračaru i ostalim elitnim delovima grada kod nas je najprljavije u odnosu na sve gradove koje sam nabrojao .

a sto se tice beca , pariza i drugih metropola kako kazeta prvo izbroijte 1000 e pa krenite tamo ali i oni imaju kvartove koje nikako ne pokazuju turistima vec samo nalickane centralne zone. Bio i u becu vise cigana  , pardon roma nego u beogradu, magnet 6 e a u drugim metropolama 1-2e

a sto se tice bezbednosti ajde prošetajte se beogradom posle 12 nocu sami ako imate petlje, mislim na stambene kvartove puni su huligana i propaliteta ja se ne osecam bezbedno u beogradu a vi pricate o drugim gradovima - strasno

Izmenjeno (lazar777)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prvi put bio u bugarskoj pre desetaka godina i to na moru obisao celu njihovu obalu od varne do burgasa najvise vremena proveo u nesebaru prelep grad i ljudi pre svega. zena kod koje smo ja i brat iznajmili stan nam je ostavila ceo stan na raspolaganju jer je ona radila u nekom hotelu u drugom mestu i nije ni dolazila kući, kada smo odlazili kljuc od stana ostavili kod komšija. toliko o gostoprimstvu - tako nesto u srbiji sigurne ne bi niko doziveo, vratili se u beograd i posle nedelju dana još  jedanput došli na 10 dana u nesebar toliko nam se dopao., isao sam i naredne tri godine i uvek imao lepe utiske. isli smo privatno kolima - golf trojka- atraktivan kako kažete za lopove u to vreme i niko nam ga nije ni ogrebao.a parkirali ga ispred zgrade u kojoj je bio stan.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@lazar777: preko koje agencije idete u maju i da li rade u Beogradu? Zanima me ta varijanta sa nocenjem, a to ne radi, skoro ni jedna, agencija iz Beograda. 

Izmenjeno (divmicika)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zašto neko ide preko agencije kad iz Niša ide direktna linija busem za Sofiju. Vrlo dobar autobus ili mini kombi sa internetom, za 4 sata se stiže u Sofiju, tj 3, kada oduzmete 1 sat razlike. 

Ja sam bio u Sofiji više puta, zadnji put u februaru kad se vraćao sa Malte, pošto išao preko Sofije.

Ljudi svuda ljubazni, ja pričao svuda srpski, oni bugarski, razumeli se. Grad nije ni prljaviji niti nesigurniji od Beograda ili nekih drugih gradova. Iskreno, meni je zanimljiv, a posebno jer je jeftin.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Agios Nikitas: Hvala! Pogledala sam reklamu. Veoma je povoljna ponuda.

@Phillippe: Putovala sam u Sofiju privatno, ali, povoljnije je kad se ide preko agencije, na dan ili dva.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vratio se iz sofije sinoć, dvodnevi aranžmah sa jednim noćenjem  hotel hemus solidan -ok za cenu aranžmana. vodič, autobus sve ok ovo mi je drugi put da idem u sofiju ove godine i opet ću naravno. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Glavno šetalište u Sofiji

Narodno pozorište u Sofiji

Glavna Metro stanica u Sofiji gde se ukrštaju jedine dve linije metroa (crvena i plava)

Podzemni arheološki kompleks SERDIKA

Izmenjeno (Genije)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idemo i mi u nedelju u Sofiju, na 2 dana, a zatim i u Plovdiv na 2 dana:-) Mozda svratimo jos negde, zavisi od energije, posto ce nam to biti pred kraj putovanja koje obuhvata vise zemalja :-)

Pisacu kada se vratim :-)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko leteo sa drugog terminala (T2) na aerodromu u Sofiji?Treba mi informacija,da li do T2 ide neki besplatan aerodromski bus i sa koje lokacije na aerodromu polazi?Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26536
    Ukupno tema
    888614
    Ukupno poruka