turorg

Prijedlog putovanja

55 poruka u ovoj temi

Ne mogu ja da biram restoran, to se tamo organizuje....

Pa vidi, svakako planiramo nekoga da vodimo da nam cuva dete dok smo na sastanku...ulazis u prvi krug :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ručajte u Globusu, odlično mesto !Ma možete i mene da vodite , neću se bunim.:D

I ja obozavam Globus! Klopa vrh!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li si bio u Gruziji? Ja nisam, ali me privlači na osnovu nekih putopisa i dokumentaraca koje sam gledala.( Priroda, hrana, vino, čudan jezik i pismo.) 

A situacija jeste sj.......a, i mi postajemo takvi zajedno sa njom. Ne treba se dati! Svako putovanje je dobro! Treba koristiti svaku priliku, jer već sutra možda nećemo moći, ko zna šta żivot nosi. To govorim iz sopstvenog iskustva. 

Što bi rek'o Morison Džim- life is uncertain and the end is always near... So, let it roll, baby, roll... :vestica:

Izmenjeno (rakel)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad ne znam kakva ti je platezna moc i gde si sve bio pa recimo 3-4 predloga sto ja razmisljam.

Indija i Sri Lanka. Sad do Sri Lanke mozes Wizzair-om preko Abu Dabija cini mi se, i karta moze jeftino da se nabavi (ako sam dobro video 100 evra u jednom pravcu iz Peste). Za Indiju nisam jos proveravao ali mislim da ima i ta opcija.

Druga varijanta, ako ti platezna situacija ne dozvoljava, preskoci jednu godinu, ustedi pa sledece godine mozes juznu ameriku recimo Peru ili Brazil preko Madrida ili Lisabona karte mozes naci vec za 250 evra.

Treca varijanta Vijetnam/Tajland kazu da koliko vise platis za transfer toliko manje platis za smestaj i hranu i onda ti dodje kao da si otisao negde u Evropu.

I cetvrta odes u Evropu negde gde nisi bio, recimo Spanija ali neka regija gde nisi bio, da li Bilbao, Santiago, Salamanka, ili Saragosa sa posetom Andori, ili ako volis pesacenje uradi deo Kamina od recimo Burgosa do Santiaga. :)

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Svako putovanje je dobro! Treba koristiti svaku priliku, jer već sutra možda nećemo moći, ko zna šta żivot nosi. To govorim iz sopstvenog iskustva. 

Što bi rek'o Morison Džim- life is uncertain and the end is always near... So, let it roll, baby, roll... :vestica:

Imam i ja ovo u glavi stalno. Zaista ne znamo šta nas čeka i dokle ćemo moći. Gledao nešto vize za UK (koju nisam posetio do sada) i US (koju jesam posetio samo Detroit i Njujork). Da, jedina prava želja da posetim neko mesto je The Barnes foundation. A kraj maja je možda dobra prilika za taj East coast.

Ono što me odbija za obe je cimanje oko papira za vizu.

 

Sad ne znam kakva ti je platezna moc i gde si sve bio pa recimo 3-4 predloga sto ja razmisljam.

Indija i Sri Lanka. Sad do Sri Lanke mozes Wizzair-om preko Abu Dabija cini mi se, i karta moze jeftino da se nabavi (ako sam dobro video 100 evra u jednom pravcu iz Peste). Za Indiju nisam jos proveravao ali mislim da ima i ta opcija.

Druga varijanta, ako ti platezna situacija ne dozvoljava, preskoci jednu godinu, ustedi pa sledece godine mozes juznu ameriku recimo Peru ili Brazil preko Madrida ili Lisabona karte mozes naci vec za 250 evra.

Treca varijanta Vijetnam/Tajland kazu da koliko vise platis za transfer toliko manje platis za smestaj i hranu i onda ti dodje kao da si otisao negde u Evropu.

I cetvrta odes u Evropu negde gde nisi bio, recimo Spanija ali neka regija gde nisi bio, da li Bilbao, Santiago, Salamanka, ili Saragosa sa posetom Andori, ili ako volis pesacenje uradi deo Kamina od recimo Burgosa do Santiaga. :)

 

Hvala na predlozima.

Šri Lanku jesam posetio, Indiju nisam, ali iskreno i ne bih. 

Vijetnam/Tajland i te u okolini nisu loše kao ideje. A nije čak ni Japan možda. Kad posetio Kinu, mogao bih i Japan.

Ali problem jeste da nemam zaista želju da vidim sve te zemlje.

E sad, da je neka izložba u pitanju, možda bih se pokrenuo. Baš danas me FB podseća na Bilbao gde išao samo da vidim Renoir-ovu izložbu. Naravno, odatle išao Burgas, Madrid, Toledo ...

 

Videću.. svakako ću negde ići, samo što još ne znam gde. Ne bojim se nikakvih last minute planova, samo što sam do sada sva putovanja mesecima unapred imao skockana.

 

Izmenjeno (Phillippe)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa druze Filipe nema predaje.

Bas se neki Evropljanin brine za s. situaciju nego razmislja gde ce da proseta kratke pantalonice :D Pratim Krit i Majorku na tripadvisoru, vec se planira 2024.

Francuzi ce da nastave proteste kad se vrate sa godisnjeg.

Liban je prelep, tamo sam se odomacila, pa u Izrael ne smem da privirim. Zbog inflacije moras da budes upucen u situaciju, ugledali se na komsije, pa neki kao u Jordanu zele da te ocerupaju :D Ali, ako ce se neko obogatiti od moja 2 dolarcica, samo napred, to su ipak samo pare i nista vise :D 

Bolje i prijatnije ljude od Libanaca nisam srela. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, čitao negde skoro da su 'uveli' dolar jer od njihovih para nema ništa...

Inače, naravno da nema predaje. Mislim da mi popodne pala na pamet ideja koja bi mogla da bude okej. 

A palo mi na pamet da je i deset godina od trećeg i poslednjeg boravka u Maroku! Kako leti vreme!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš sam to htela da ti kažem! Ti si bio "krivac"  što smo se i mi zaljubili u Maroko. Blizu je, a i možeš da skokneš do Madrida na neku izložbu ili bar u muzej. Ako odeš do Marakeša svrati do Macaal ( Musee d' Art Contemportation African Al Maaden) ako nisi bio, a i ako si bio uvek ima nešto novo. 

 A jesi išao na krstarenje Nilom? A i u Kairu može da se vidi nov muzej. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

...Mislim da mi popodne pala na pamet ideja koja bi mogla da bude okej. 

I ? Ziv nisam...Cekamo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Baš sam to htela da ti kažem! Ti si bio "krivac"  što smo se i mi zaljubili u Maroko. Blizu je, a i možeš da skokneš do Madrida na neku izložbu ili bar u muzej. Ako odeš do Marakeša svrati do Macaal ( Musee d' Art Contemportation African Al Maaden) ako nisi bio, a i ako si bio uvek ima nešto novo. 

 A jesi išao na krstarenje Nilom? A i u Kairu može da se vidi nov muzej. 

To je baš lepo kad si nekome krivac za otkrivanje ili zaljubljivanje u neku destinaciju. A u Maroko se nije teško zaljubiti.

Krstarenje Nilom nisam. Verujem da ta krstarenja mogu i iz Kaira da se skockaju, da se ne ide preko nekih naših agencija. 

Inače, muzej možda jeste nov, ali su eksponati verovatno isti.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da se može na par dana do Kaira. U novom muzeju ima šta da se novo vidi, mada i su i eksponati koji su samo premešteni toliko lepi i interesantni da ih vredi videti više puta. Možeš i da odeš i do Aleksandrije na jedan dan. Zatim  iz Kaira odeš vozom do Luksora, mi smo uzeli spavaća kola, a u Luksoru ima tih brodova koji krstare do Asuana puno i nisu skupi. Pogledaj kod "Viatora" cene, čisto da vidiš red veličine, pa se na licu mesta iscenjkaš. Sva mesta usput su priča za sebe, Na kraju se vratiš preko Hurgade jer odatle imaš čarter do Beograda. Usput se brčneš u Crvenom moru. 

Uostalom, pošto se @Čika Zmaj Jova pojavio (???)  :hello:on je taj deo i levo i desno proputovao. Možda ima bolji predlog? Sigurna sam da je i već smislio neko lepo putovanje za ovu godinu, ali ćuti i neće da nam kaže da ne "prepišemo"!

Mi smo se baš pre Ramazana vratili iz Maroka. Mogu reći da smo se dobro natruckali. Prvo do Budimpešte, pa do Marakeša (bila jeftina karta), ostali u Marakešu 5 dana, zatim smo otišli autobusom do Fesa. Tu smo imali na sred puta na jednoj rasksnici prelazak iz jednog autobusa u drugi, jer je deo putnika išao u Fes, a drugi deo ko zna gde. Sećam se ranije kada je u vozu deo vagona išao u jednom smeru, a deo u drugom, pa smo morali da pazimo u koji vagon sedamo. Samo što je ovo bio autobus. U Fesu smo isto bili 5 dana, pa otišli u Rabat. Tamo smo bili samo dva dana i preko Rima se vratili u Beograd. Šta da kažem drugo, osim što sam sate i dane provela jureće jeftine karte za avion. Sad nam treba jedan lep odmor, verovatno u Tunisu u all inclusive hotelu, da se mi matorci odmorimo, samo čekam leto. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svakom slučaju Egipat ili bilo koje druge severne, Afričke države neće biti u opticaju tokom maja. 

I Egipat i Tunis i Maroko posećivao u januaru/februaru.

Izuzetak du bili Jordan i Izrael u julu i avgustu. Što mi je bilo sasvim ok ustvari. Samo kad se setim koliko izgoreo u Jerašu iako sve vreme nosio kišobran nad glavom ???

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dujaspasa, svaka čast, uuuuu kako se radujem utiscima :srce: i fotkama, jedva čekam vaše dogodovštine, uvek inspirativne, korisne, duhovite...:hello:

@Čika Zmaj Jova, raspored impresivan, uživajte... ali velika šteta da sve prodje bez minimum komentara i fotki koje bi kao i Vaš plan podelili sa nama :hello:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka