enyans

Kenija-vase misljenje

57 poruka u ovoj temi

U pravu si Oljice, arr je bio u julu, kada kod njih počinje kišna sezona. To su nam i naglasili, ali mi smo ipak odlučili da odemo.

I stvarno je bio fantastičan doživljaj! Ta njihova kiša je kao melem na ranu.

A izgleda bukvalno kao one scene što smo gledali na Animal Planet-u ili Geographic-u:

sija sunce, peče, onda naiđu oblaci u roku od minut-dva, stušti se pljusak koji traje nekih 10-15 minuta i onda opet sine sunce, nigde oblačka, a za pola sata je sve suvo kao barut i imate utisak da kiša nije padala mesecima. U jednom danu 2-3 godišnja doba. A brzina kojom se smenjuju oblaci i sunce je neverovatna!

To nam se desilo i na safariju i na hotelskom bazenu. Na bazenu je bilo smešno:

pržimo se mi (u hladu!) i bežimo od sunca jer peče kao nenormalno i odjednom se nadviju oblaci, prilično se smrkne. Krenemo da se pakujemo i na pola puta do sobe nas uhvati pljusak. Uđemo u sobu mokri (u kupaćim kostimima) i počnemo da širimo peškire dok gledamo potop i samo odjednom sve stane, razvedri se odjednom, sine sunce i vidiš ljude kako se vraćaju do bazena.

Neki kojima to očito nije bio prvi put nisu se ni sklanjali, samo su stvari sklonili pod nastrešnicu. Ostali ljudi u bazenu i nastavili da se kupaju.

Posle smo i mi tako radili :)

Tako da, po meni se isplati proći duplo jeftinije jer njihove kiše su drugačije od naših, a osim toga kada vam je danima temperatura preko 40 stepeni, dobro dođe malo osveženja.

Eto, nadam se da sam pomogla svima koji se dvoume.

Samo napred, Kenija je predivna i potpuno drugačije iskustvo. To je prava Afrika!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Mislim da mi se ni na jedno mesto ne ide toliko kao u Keniju. Još prošlog leta sam merkala neke individualne aranžmane preko Globtursa, ali su ipak bili preskupi... A sad, kad sam pročitala vaše opise i utiske, rešena sam da pronađem neko jeftinije rešenje.

Jedino što sam pronašla u trenutnoj ponudi jeste ovaj aranžman preko Contea:

http://www.conte.rs/index.php/putovanj/afr...-super-specijal

Ponuda je doduše iz februara i treba se raspitati o aktuelnim cenama. Da li iko planira u Keniju ove godine i da li je možda našao neku povoljniju varijantu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Wish, ovo je hotel u kome sam ja bila i ista agencija , mislim na Afrikan Safari Club. Oni su trenutno najjeftiniji jer imaju čarter letove za Mombasu. Išla sam skoro na njihov sajt i utvrdila da su cene safarija znatno poskupele u odnosu na pre tri godine kad sam je bila . Čak je i doplata za jednokrevetnu sobu poskupela. Bila je 50€ po nedelji a sad vidim da je doplata za dve nedelje 250€. Ovaj hotel je preko Afrikan Safari Cluba bio na bazi punog pansiona i koliko mi je poznato da su i svi ostali hoteli u Keniji na istom principu. Mada , mislim da je i to jako korektno i nismo vezani za hotel. Zato što unaokolo ima dosta restorana sa jako dobrom hranom , pa zašto bi smo nešto plaćali dva puta. Moj ti je savet da se odlučiš za ovaj aranžman , ukoliko imaju još neku ponudu za budući period . Samo proveri a li ti zaista treba šengen ako letiš do Beča. Meni je trebao , ali sad čujem da su neki ljudi išli za Tajland preko Beča i da im nije trebao šengen. Raspitaj se o tome , ja se mnogo ne razumem u taj vizni deo.

EliNS , hvala na detalju to sam baš hela da čujem. Kad je tako , sad mi uopšte nije problem u kom periodu otići . Ja sam iskusila takođe dva katka pljuska , i to je bilo to. Tako da nisam imala više prilike za upoređenje .I znam da sam bila , kao malo , radosna što sam osetila u Keniji i kišu .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Wish, što ne pokušaš preko Travel House-a?

Oni rade sve destinacije, moja drugarica je bila 2 puta sa njima, išla na kružne ture po Aziji, sama birala mesta, termine, dužinu boravka....

Ja bih prvo probala preko njih. Pošalješ im upit, a cene se menjaju iz dana u dan pa ako nemaš fiksni termin, oni će ti naći najjeftiniju varijantu u određenom terminu.

A i na forumu su ljudi hvalili tu agenciju tako da sa njima nema bojazni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam obema :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opisi su zaista predivni!

Ne verujem da cu moci uskoro da posetim Keniju...

pa se pitam da li bi neko mogao da postavi slike...ovde ili u MTF...

da barem vidim kako sve to izgleda...

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je neko letovao u Keniji i sta mislite oi ovoj destinaciji za odmor?

dugo nisam bila na odmoru i stvarno bih htela nesto super i novo

i da li je neko isao preko last minut ponuda za 700 evra....

hvala smile.gif

ja sam bio pre 5,6 godina. U mombasi u Robinson klubu. Isao sam preko TUI-ija. Tada jos nije postojao travel house kod nas. Kenija je jako lepa pogotovo taj safari koji traje par dana . Ide se avionom iz mombase u taj nacionalni park i ostaje se u kampaovima. e sad ja sam bio u kampu gde u satoru tipa imas francuski lezaj , kupatilo, tepihe, ma sve. i taj kamp ti je pored vode, i u toku noci ti izlaze nilski konji van reke i naravno da su obavezni cuvari koji ih teraju. onda drugi dan ti je rani polazak dzipom i obilazak parka.. imas zaista dosta zivotinja videti. Ljudi su takodje jako ljubazni. e sad ono sto ti je skupo jeste ta poseta njihovog plemena masai mara, oni veliki novac uzimaju samo na posetu selu. Imas tipa jednog predstvavnika sela koji je skolovan i koji zna engleski. ides u obilazak sela , kuca odnosno ako to moze da se nazove kucama, posto su od blata i balege , i zanimljivi su suveniri sto ih zene prodaju. po blatu prosteru bele carsafe sa ogrlicama, nakitom i slicnim stvarima. A sto se tice hotela u kojem sam ja bio ne bih mnogo komentarisao , posto je bio vrhunski i ALL inclusive tipa. Nadam se da ces se lepo provesti ako odes. i naravno biraj pravu agenciju , nemoj da zbog manje novca nastradas.Poyzzzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo napokon sam postavila slike na MFT.

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/3164/5

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vec neko vreme zelja mi je da se spremim i odem u Keniju i Tanzaniju ... samo nikako da ubedim ostale koji treba da idu sa mnom :-P. Za sada moram biti strpljiva! Naravno to ne znaci da ne mogu da planiram buduce putovanje ... pa bas to i radim kad imam vremena. Ako Bog da, ostvarice mi se zelja uskoro.

A moj plan? Ovako nekako, ukratko - kupimo povratne karte Beograd-Nairobi preko Istanbula (9 sati, ~500-700 eura), vizu dobijemo na aerodromu u Nairobiju, tamo nas sacekaju organizatori Safarija - http://www.craigdoriasafaris.com/index.htm - safari tura (individualna!) po Keniji i Tanzaniji ... safari traje oko 10-12 dana ... na kraju safarija organizatori nas isprate do Lamu ostrva, gde nas docekaju vlasnici jedne od predivnih kuca za iznajmljivanje (najvise isplativo ako ide od 6-8 osoba) - http://www.lamuretreats.com/index.htm - ... na Lamu ostrvu provodimo jos 10-12 dana ... uzivamo, kupamo se, razgledamo fotografije sa safarija i razmatramo utiske ... i, naravno, pravimo jos fotografija :D ... o svemu se raspitamo i proverimo sto vise informacija na - http://www.magicalkenya.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 - sajtu ...

Eto, tako nekako, ... jednog dana (sa malo vise para :bez-zuba:) ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I moja neostvarena zelja je taj deo sveta.A koliko novca bi trebalo za taj put?Ja bih isla sledece godine i ubacila bih i Zanzibar smajl.jpg

Afrika u srce.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vec neko vreme zelja mi je da se spremim i odem u Keniju i Tanzaniju ... samo nikako da ubedim ostale koji treba da idu sa mnom :-P. Za sada moram biti strpljiva! Naravno to ne znaci da ne mogu da planiram buduce putovanje ... pa bas to i radim kad imam vremena. Ako Bog da, ostvarice mi se zelja uskoro.

A moj plan? Ovako nekako, ukratko - kupimo povratne karte Beograd-Nairobi preko Istanbula (9 sati, ~500-700 eura), vizu dobijemo na aerodromu u Nairobiju, tamo nas sacekaju organizatori Safarija - http://www.craigdori...s.com/index.htm - safari tura (individualna!) po Keniji i Tanzaniji ... safari traje oko 10-12 dana ... na kraju safarija organizatori nas isprate do Lamu ostrva, gde nas docekaju vlasnici jedne od predivnih kuca za iznajmljivanje (najvise isplativo ako ide od 6-8 osoba) - http://www.lamuretreats.com/index.htm - ... na Lamu ostrvu provodimo jos 10-12 dana ... uzivamo, kupamo se, razgledamo fotografije sa safarija i razmatramo utiske ... i, naravno, pravimo jos fotografija :D ... o svemu se raspitamo i proverimo sto vise informacija na - http://www.magicalke...ntpage&Itemid=1 - sajtu ...

Eto, tako nekako, ... jednog dana (sa malo vise para :bez-zuba:) ...

hmmm pa nije to bas sve tako :) kako je napisano zvuci previse jednostavno samo jos fali iza svega da se napise ime neke tur. agencije :) Ako vec ides u svom aranzmanu moralo bi to da bude daleko fleksibilnije a ne znam sta znaci 10-12 dana safarija to je za bilo koji NP previse a za vise NP je ok ali nije isplativo da nekome platis da ti sve organizuje jer se onda postavlja pitanje sto ne bi platila odmah u Bg to nekoj agenciji :) Zanzibvar je svakako dobar izbor, bar se nadam a za koji dan cu znati 100% tacno a sto se tice tvog plana... kada se budem vratio verovatno cu imati info koje ce ti biti od koristi a ti u medjuvremenu skupi jos malo avanturistickog duha :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam, znam, verovatno ne bi to sve ispalo BAS tako kako je napisano ... nazalost, Kenija trenutno nije ni u prvom, a ni drugom ili trecem, planu za skoriju buducnost ... ali u buducnosti definitivno jeste! Trenutno samo mastam i prikupljam informacije po internetu smajl.jpg Bice, bice! A ti OBAVEZNO da podelis svoj putopis sa svima nama kada se vratis!

Broj dana je vise bio figurativan, t.j. vecina ponuda safari tura na koje sam naisla na netu (od nasih i stranih vodica) je oko 9-10 dana, bar ono sto se meni najvise dopalo. Tu su onda i dodatni dani koji se 'gube' u putu (prvo Evropa-Kenija, posle mainland-Lamu). Sve u svemu, ono sto sam zelela da kazem je da kada bih putovala isla bih na otprilike 3 nedelje za safari i Lamu odmor zajedno ...

Sto se imena turistickih agencija tice stvarno ne znam ... Posto vec duuugo ne zivim u Srbiji, a za putovanja mi u 99-odsto slucajeva nije potrebna viza pre samog aerodroma destinacije, do sada sam uglavnom putovala u nekom svom aranzmanu, bez bilo koje agencije smajl.jpg Imam samo dva iskustva sa nasim agencijama vezano za aranzmane u Grckoj - a oba iskustva nisu bila bas sjajna. Iz tih razloga, a i sto se fleksibilnosti tice, vise nam odgovara kada smo sami u stanju da isplaniramo ceo nas put do poslednjeg detalja - gde, sta, kako, i koliko, od broja dana do smestaja i izbora avio kompanije, itd. Jednostavno? Pa, i da i ne. Pre puta je definitivno mnogo jednostavnije uplatiti aranzman preko agencije ... a posle? Ako je agencija dobra, sve ce verovatno biti super. Ako ne, put o kome se mastalo moze da propadne. A ja, kao sto vidis, bas nemam puno iskustva sa nasim agencijama da bih pouzdano znala unapred da mogu sa poverenjem da ih angazujem. mellow.jpg

Pritom, sopstveni aranzman ti daje mogucnost da sasvim sam odlucujes sta ce ti biti u planu - a i da taj plan menjas po sopstvenoj zelji i volji. Naprimer, na taj nacin smo prosle godine skratili unapred planiran boravak u Firenci za nekoliko dana, bez problema, iz jednostavnog razloga - zeleli smo da produzimo boravak tih nekoliko dana u Rimu ... i nismo se pokajali! Na isti nacin smo isli i na obilazak Tajlanda - kupili karte, odredili mesto za nocenja u Bangkoku, rezervisali bungalow na jugu Tajlanda, 'provozali' se od Bangkoka do juga, sami odredili kada cemo i da li cemo brodicem ili gliserom u obilazak obliznjih ostrva, u posetu slonovima, na full moon party ( i na kom mestu!), itd. Da li nam se trenutno izlezava i brcka ili bi zeleli da po prvi put probamo planinarenje po stenama? ... smajl.jpg Tako jednostavno da jednostavnije nije moglo da bude! I takvih primera iz licnog iskustva koliko hoces, od severne amerike do dalekog istoka! plezko.jpg Do sada se ama ni jednom nismo pokajali!

E sad, tu se uglavnom, mada ne uvek, nasao pri pomoci neki savet ili iskustvo prijatelja (a ja se nadam da ce nas u buduce savetovati i preporuke clanova ovog foruma!).

Inace, posto je africki safari malo drugacije iskustvo od svih ostalih koje smo imali (mozda donekle, samim imenom i divljinom prirode, pustinjski safari jedino moze da se priblizi), naravno mislim da je vise nego pametno angazovati dobrog i pouzdanog vodica. Ali beogradskog vodica? Zasto, ako postoji mogucnost otici sa nekim ko se rodio tamo, zivi tamo, i posvetio je ceo svoj zivot iskljucivo safariju (a ne turistickoj agenciji)? Naravno, to sve zavisi od samog putnika, da li postoje jezicke barijere, potreba za vizama, zelja za drustvom turisticke grupe, ili potreba za najpovoljniju cenu. Licno bi nam vise odgovarao vodic koji govori engleski nego srpski i da nismo deo grupne ture, a sto se cena tice - nismo u potrazi za ekstravagancijom, ali nam nesmeta ni da platimo, naprimer, 20-30% vise da bi dobili tacno ono sto zelimo.

Veoma mi se dopada ovaj covek - Craig Doria Safaris - i njegov nacin organizovanja individualnih i originalnih safarija - od toga sto definitivno zna sta radi i ceo svoj zivot je posvetio iskljucivo tom poslu, do toga sto daje neiscrpan broj opcija - od samih lokacija, do smestaja, broja dana, itd. Svidja mi se i to sto nudi autenticno a ne turisticko iskustvo safarija, sto dolazi sa visokim preporukama, i sto je spreman da se angazuje oko transporta svojih 'safarista' od-do mesta daljeg boravka ili aerodroma. Kad budemo, ako Bog da, putovali za Keniju, definitivno planiram da organizujem safari, ako ne bas sa njim, onda sa vodicem slicnim njemu.

A za Lamu, sta da kazem? Ovo mi zaista deluje da bi bio 'mali dozivljaj raja' na ovoj zemlji - Lamu Retreats. Posle naseg iskustva na Tajlandu ubedjena sam da ni jedan hotel na ovom svetu ne moze da se priblizi lepoti, ugodnosti i osecaju boravka u nekoj kucici blizu obale mora/okeana! smajl.jpg Usput, umesto da boravimo u centru turistickog zbivanja tog mesta, na ovaj nacin bi bili okruzeni (bar onoliko koliko je to moguce u manjem turistickom mestu smajl.jpg ) lokalnom kulturom, ljudima, i na neki nacin bi bar na trenutak mogli da osetimo duh naroda koji tu zivi, da na kratko iskusimo zivotni puls gradica na ovom kenijskom ostrvu ... plus, ove kucice su zaista luksuzne, a volela bih samo jednom u zivotu i na takav nacin da se provedem! biggrin.jpg

Eto, to su ti - nikako 'ukratko' plezko.jpg - moje mastarije o Keniji i nekom buducem putovanju ...

A tebi zelim srecan put, i DA TI OVO PUTOVANJE NE SAMO ISPUNI, NEGO PREVAZIDJE, SVE ZELJE I MASTARIJE! biggrin.jpg

Caos!

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I moja neostvarena zelja je taj deo sveta.A koliko novca bi trebalo za taj put?Ja bih isla sledece godine i ubacila bih i Zanzibar :)

Afrika u :srce:

Draga Marina@ - U ovom mom nekom planu bi te smestaj u privatnoj vili na Lamu ostrvo od 2 nedelje i safari od 10-tak dana kostao oko 6,000-7,000 evra - ali za 6 osoba, ne po osobi. U toj varijanti grupe od 6 osoba, smestaj i safari izadju oko 1,000-1,150 evra po osobi. Na to dodaj povratne avionske karte preko Turkish Airlines-a od oko 700 evra po osobi. Plus novac za troskove - hrana, izlasci, itd. Za Lamu kazu da je potrebno oko 20 evra na dan za hranu i provod po osobi, a za safari to nije potrebno (sve je uracunato u cenu). Znaci ~1,200 + ~700 + (20 x 14) = ~ 2,200 evra po osobi + jos neki usput troskovi, sve u svemu ja razmisljam o nekoj cifri od 3,000 evra po osobi ... To je sve potprilike - moze da se potrosi i mnoooogo vise.

Malo sam cunjala po internetu (bas malo, priznajem), i ponude koje sam nasla od nasih agencija su:

Safari - Kenija i Tanzanija - ponuda od 365 Travel - http://www.turisticki-aranzmani.com/365/safari_kenija.html - 22 dana od 3,390 evra po osobi, + neke stvari nisu ukljucene u cenu.

Tanzanija i Zanzibar - ponuda Kontikija - http://www.kontiki.rs/aranzmani.22.html?pid=1179&datumOd=2009%2F3%2F17&datumDo=2011%2F3%2F17 - 14 dana za 2,790 evra.

Puno pozdrava!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nesto sam isao do Frankfurta i kada sam bio na aerodromu nasao sam njihove last minute agencije na aerodromu i nasao sam Keniju za 555e, 14 dana AI,avion i transfer do hotela iz Frankfurta.Hotel ima 3+ zvezdice.To je najjeftinija ali maximalno su cene do 900e koliko sam ja uspeo da vidim.Neki prosek je oko 750e

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravio sam reci da nije pisalo koje mesto je u pitanju:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868464
    Ukupno poruka