nesa

Sta obicno nosite od lekova

440 poruka u ovoj temi

Gde nas nadje? Ima nas vise koji smo se osetili prozvani i bas u kategoriji sa istim simptomima! :D

A znam šta može da ga zameni: cipuro, svinjaki, pivce, vince i :bez-zuba: .... da ne nabrajam više ... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre svega ponesite penicilinski antibiotik širok spektra delovanja (Amoxicilin i sl.) jer ga u Grckoj ne možete dobiti kao kod nas bez lekarskog recepta. Izbegavajte Dovicin i ostale tetracikline jer im je osnovno nezeljeno dejstvo fotosenzitivnost.

Za opekotine koristite Pantenol penu. Verovali ili ne čini čuda a voda iz pene prilikom nanaosenja na bolnu i opečenu kožu stvara neverovatan osećaj olakšanaja.

Hipergel za opekotine od meduza, ujede komaraca i sl.

Ukoliko ste alergični na sunce, ponesite Synoderm ili neki slican preparat.

Nezaobilazni su lekovi za regulaciju stolice (Loperamid + Bactrim) da vam ne bi preselo letovanje kao meni u Turskoj.

Za bolove, ko šta želi i na šta je navikao (Brufen, Nimulid, Anbol i sl).

Ukoliko letujete u Solunskoj regiji ili na Halkidikiju, moze posluziti Ranisan da ublaži simptome nastale overdoziranjem svima nam dragog girosa.

Flasteri i hanzaplasti se podrazumevaju pa ih nisam ni navodio. Hemofarm je izbacio program moja putna apoteka koji se sadrži razlicitu kombinaciju lekova. Ljudi su zapravo primenili onu Šojicevu devizu iz nekog od nastaavaka Tesne kože : ''Oću uz kafu da im uvalim i ventilatore''. Izaberite uz savet vašeg farmaceuta i na osnovu dosadašnjeg iskustva one lekove koje ste koristili uspešno i one koji vam uvek mogu zatrebati.

Izmenjeno (Barkman)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da podignem ovu temu malo , čisto da je u vidnom polju valjaće nekome.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se nadovezem na Barkmanov post.

Ima raznih gelova za brzi oporavak od ujeda komaraca, razne opekotine i izgoretine na Suncu. Kapi za nos

Za roditelje cija deca pate od bronhitisa i koji imaju kicni inhalator. Obavezno poneti pored fizioloskog pantenol rastvora i spalmotil za inhalaciju, ako nemaju, adekvatnu zamenu u vidu siupa.

Ovo govorim , iz licnog iskustva . Jer zbog morske vode i joda, dolazi do ciscenja organizma od sekreta, te nekada deca i ne mogu da izbace sekret koji im je krenuo, tako da moze da dodje do manjih opstrukcija pluca.

E da i da se nadovezem obavezno poneem fluimucil, koji sluzi , da ako je sekret ragradjen, da se lakse izbaci.

Ma ja sam jedna veelika putujuca apoteka

Mada sam prosle godine u Pefkohoriju kupila Brufen, mozda je bio , kada bi se pretvorilo u din. za 20 din skuplji nego kod nas

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

negde na pocetku ove teme mozete videti moj post sa spiskom na kome nema sta nema (fali samo tecni azot :D ) a sad vise ne nosim ama bas nista od lekova iz prostog razloga sto su inostrane apoteke mnooooogo lepsije i snabdevenije od nasih pa za ne daj Boze sve kupis, tako ja u Italiji nadjoh Panklav od 875mg za koji nisam ni znala da postoji (kod nas je max 625mg) :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

(fali samo tecni azot :D )

Govori u svoje ime :P

Zezam se, baš je tako. Kad mene krenu da bombarduju sa raznim lekovim i aksesoarom na tu temu, uvek ide rečenica: "A, TO moraš da imaš!"

U principu kafetin jedino. Za ostalo...uvek možeš da pozajmiš od nekog iz grupe, koji će da bude više nego srećan kad shvati da nije sve to nosio bezveze nego je nekom zaista i trebalo.

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Govori u svoje ime :P

Zezam se, baš je tako. Kad mene krenu da bombarduju sa raznim lekovim i aksesoarom na tu temu, uvek ide rečenica: "A, TO moraš da imaš!"

U principu kafetin jedino. Za ostalo...uvek možeš da pozajmiš od nekog iz grupe, koji će da bude više nego srećan kad shvati da nije sve to nosio bezveze nego je nekom zaista i trebalo.

:D

do sad sam ja uvek bila taj "neko iz grupe" :bez-zuba: ali kafetin je inace nesto sto mi je dovoljno i za najjacu glavobolju pa ga uvek imam u torbi a sve ostalo-nabavka u hodu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DVA LITRA RAKIJE,TO JE NAJBOLJI SRPSKI LEK :bez-zuba::bez-zuba: !!!! I NARAVNO..... NAJUNIVERZALANIJI :bez-zuba: :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A nešto za mamurluk? :D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ih. Pa ne dozira se to ODJEDNOM.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
ouzo_metaxa_with_amphora.jpg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
retsina.jpg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, recina, jao recina, jao recin! Pio je u subotu ovde.

Bezveze mi ova etiketa, ne znam šta su hteli da postignu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samo da se ne pretera.......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A koga to zoves sansei?? Videh jos negde, al mi tek sad nije jasno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka