nesa

Sta obicno nosite od lekova

439 poruka u ovoj temi

Znam da ce zvucati sujeverno, ali kad god ponesem brdo lekova, krema, zavoja, hanzaplasta...nista od toga mi ne zatreba, a kad ne ponesem nista ostavim silne pare u apoteci i bolnici, te zato nosim sve i uredno sve vratim kuci.

Što bi rekao naš narod: Bolje sprečiti,nego lečiti! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, moram priznati da sam impresionirana! Iako spadam u te "medicinare" nikada više od 4-5 leka nisam nosila sa sobom. Tu spadaju: Brufen, neki od antibiotika širokog spektra, Loperamid za akutna digestivna dešavanja, Fenergan mast za ujede insekata, i kad nam je dete bilo manje, obavezno Dramamine... Prošle godine sam zaboravila da ponesem Brufen i dobila sam jaku glavobolju, pa sam kupila u lokalnoj apoteci isti lek koji mi se učinio delotvorniji od našeg (uvek je tu pitanje čistoće aktivne supstance) za 2,5 evra! Dakle, to su te cene...

Znam da je u našoj zemlji svako "svoj majstor", ali zašto postoje zdravstveno osiguranje i apoteke na svakom koraku? Ma, ne treba preterivati, naročito ako po opštim merilima spadate u grupu standardno zdravih gradjana :bez-zuba: Samo opušteno...

Izmenjeno (dejzi99)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine sam zaboravila da ponesem Brufen i dobila sam jaku glavobolju, pa sam kupila u lokalnoj apoteci isti lek koji mi se učinio delotvorniji od našeg (uvek je tu pitanje čistoće aktivne supstance) za 2,5 evra! Dakle, to su te cene...

Znam da je u našoj zemlji svako "svoj majstor", ali zašto postoje zdravstveno osiguranje i apoteke na svakom koraku? Ma, ne treba preterivati, naročito ako po opštim merilima spadate u grupu standardno zdravih gradjana :bez-zuba: Samo opušteno...

Mnogi lekovi pod istim nazivima (Srbija-druge zemlje) su bolji nego ovde šta se dobija.

Ovde su čak neki lekovi promenuli samo ime i cenu...naviše

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zasto vitamine?

Ja na moru pijem vitamin E. Čuo/pročitao negde da treba - sunce, koža, slobodni radikali. Tako nešto. I vitamin C.

Od lekova nešto protiv stomačnih tegoba, aspirin, kafetin i fitosept obavezno (nije lek, ali meni kao da jeste).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na odmoru ne koristim nikakve lekove/osim ukoliko bas ne moram/, cak ni vitamine, ali se trudim da se sto bolje i raznovrsnije hranim, sto vise voca, povrca, neko lepo meso, crni hleb... Od lekova, zlu ne trebalo, samo najneophodnije-neki antibiotik, andol i sl.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na odmoru ne koristim nikakve lekove/osim ukoliko bas ne moram/

A mi ostali ih tamo pijemo iz zadovoljstva, bez potrebe??

A pred povratak popijemo što ostane da ne bismo vraćali kući...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

OMG :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja na moru pijem vitamin E. Čuo/pročitao negde da treba - sunce, koža, slobodni radikali. Tako nešto.

Ja pijem vitamin E 1 nedelju pre odmora,za vreme odmora i nedelju posle odmora... Bolje se dobije boja,duže zadržava i meni dobro dođe u prevenciji alergije na sunce! Prošle godine sam prvi put tako intenzivno uzimao i dobio sam mali osip kada je bilo 50+ stepeni,a prethodne godine bez E vitamina osuo se po celom telu! Inače kupujem Beta bronz tablete,koje sadrže likopen, beta-karoten i vitamin E,odlična kombinacija za kožu!

Likopen- redukuje štetne efekte koje UV zračenje može da prouzrokuje

Beta-Karoten - jača imuni sistem i podstiče tamnjenje kože

Vitamin E (tokoferol) - održava vitalnost i elastičnost kože,i naravno štiti od već nabrojanih stvari!

Šta ćeš više! :)

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja to nisam rekla!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta se konkretno od lekova koristi za tu alergiju na sunce??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja pijem vitamin E 1 nedelju pre odmora,za vreme odmora i nedelju posle odmora... Bolje se dobije boja,duže zadržava i meni dobro dođe u prevenciji alergije na sunce! Prošle godine sam prvi put tako intenzivno uzimao i dobio sam mali osip kada je bilo 50+ stepeni,a prethodne godine bez E vitamina osuo se po celom telu! Inače kupujem Beta bronz tablete,koje sadrže likopen, beta-karoten i vitamin E,odlična kombinacija za kožu!

Likopen- redukuje štetne efekte koje UV zračenje može da prouzrokuje

Beta-Karoten - jača imuni sistem i podstiče tamnjenje kože

Vitamin E (tokoferol) - održava vitalnost i elastičnost kože,i naravno štiti od već nabrojanih stvari!

Šta ćeš više! :)

Vidis, nije mi to palo na pamet, i ja sam se ranije osipala od sunca, a sada redovno pijem beta karoten (da bolje pocrnim ha, ha) i nista. Ja se istripovala kao grcko sunce mi ne izaziva alergiju, kao cg. :P

Inace, momci, dobar vam je taj vitamin E i za druge stvari... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja to nisam rekla!

Jao, pa ti si LAVICA!

Izvini, povlačim ono što sam rekao gore.

:cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inace, momci, dobar vam je taj vitamin E i za druge stvari... :D

Prosvetli nas! :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo ti pij, samo ce ti se kasti :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta se konkretno od lekova koristi za tu alergiju na sunce??

Pa svaki lekar drugo preporuči! Ali uglavnom Pressing(kortikosteroid) koji služi da sanira posledice alergija,kao što su svrab,gušenje i plikove!

Meni lično naviše pomažu antihistaminici Loratadin ili Clarityn(isti lek drugi proizvođač,inače je i sama supstanca loratadin aktivna supstanca u istim)!

Svrab mi najviše ublažava Fenergan ili onaj univerzalni krem,ali ne mogu da se setim kako se zove! Ima i dobra krema na bazi kortikosteroida,koju mi je jednom prilikom dao neki grčki doca,ali ni toga ne mogu da se setim! :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25952
    Ukupno tema
    865861
    Ukupno poruka