nesa

Sta obicno nosite od lekova

439 poruka u ovoj temi

Inace, i ja imam alergiju na sunce koja se manifestuje u vidu manjih plikcica po ledjima i dekolteu, medjutim, zadnjih par godina, uz adekvatnu pripremu za letovanje i mere predustroznosti na suncu, nisam imala nijedan jedini znak alergije.

Dakle, mesec dana pre odlaska na letovanje pijem Astaksantin ili Beta bronz i odlazim u solarijum svaki drugi dan na po par minuta, cisto da bih dobila podlogu, obzirom da imam svetao ten (inace nisam pristalica kvarcovanja, niti ikada preko godine odlazim u solarijum). Na odmoru nastavljam da pijem jedan od dva pomenuta preparata i ne izlazim na sunce dok se ne namazem mlekom sa zastitnim faktorom najmanje 20 i vise. Bez zastite se izlazem suncu posle 17h i tad eventualno dobijem neku bojicu, tek da se vidi da sam bila na moru.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mesec dana pre odlaska na letovanje pijem Astaksantin ili Beta bronz i odlazim

Šta je taj Astaksatin?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od lekova ponesem otprilike sve što postoji u apoteci, naravno ne baš sve. Tako da mi je to najveći prtljag. Doduše nemam problema sa alergijama, osipima i sl. stvarima, ali nikada se ne zna, šta nosi koje letovanje. Ne pripremam se nešto specijalno, ali naravno i da se prvih nekoliko dana ne izlažem baš previše suncu. I naravno zaštitini faktor 20+.

Ali pod obavezno ponesem probiotic, brufen, andol, hiper gel ili jekoderm, šaljićevu mast, aspirin, febricit, neki vitaminčić, zavoje, gaze, hanzaplast...

Treba se što više kljukati voćem i povrćem, masnu i začinjenu hranu svesti na minimum, naravno sokići i koktelčići. :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Roli, astaksantin je veoma jak antioksidans (550 puta jaci od vitamina E i 10 puta jaci od beta karotina). Koriste ga radnici svetle puti koji rade u Africi i Aziji na naftnim poljima i uopste svi koji su izlozeni jakom suncu:

Astaksantin

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prema lekovima se uvek odnosim krajnje neodgovorno i kada treba da ih pijem ne radim to redovno. Kada idem na letovanje ponesem par vrsta lekova, bukvalno ono što se nađe u kući, neki jači lek protiv bolova, aspirin i to je sve. Zbog deteta ponesem Flonivin, Brufen sirup, Paractamol sirup i nerastvoreni sirup antibiotika.

Međutim, kako je poznato da se na greškama uči, prošlog leta nas OŠINE žešća prehlada na Krfu. Naravno, odem u apoteku i tražim najbolje protiv prehlade. Dali su nam neke tabletice za pijenje i za sisanje za grlo. Međutim, zbog okolnosti u kojima nisam mogla sebi da dozvolim da preležim poslednjeh par dana na moru, sve sam se lošije osećala. Ti lekovi nisu ništa pomagali i odlučim da potražim u gradu Krfu Ferveks, pošto u Dasiji nema. Međutim, nemaju nigde Ferveks čak mi apotekar kaže da toga uopšte nema u Grčkoj!!!

Ništa, mučila sam se i dalje sa šumećim aspirinom koji sam jedini našla i tako bolesna krenem na put nazad za Beograd iz Krfa preko planina, sa namerom da odmorimo u Olimpik Beachu. Na putu sam definitivno mislila da mi je to poslednji dan u životu, koliko mi je loše bilo i dalje sam kukala za Ferveksom. Srećom, u Olimpik Bachu naiđemo na neke naše prijatelje koji su poneli Feveks, to mi je na kraju spasilo život!!!

Znači, ne treba se šaliti, vodite račun koje lekove nosite, i PONESITE FERVEKS!!!! :) Da ne govorim ako su vam potrebni lekovi za pritisak ili srce!

PS Neverovatno je to da smo ja i suprug bili užasno bolesni, a našem detetu hvala bogu NIŠTA. Grčka mu uvek božanstveno prija!!!! To u prilogu onoga, deca u Grčkoj

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Roli, astaksantin je veoma jak antioksidans (550 puta jaci od vitamina E i 10 puta jaci od beta karotina). Koriste ga radnici svetle puti koji rade u Africi i Aziji na naftnim poljima i uopste svi koji su izlozeni jakom suncu:

Astaksantin

Nisam ni čuo za ovo! :) Mada ću ove godine duže biti Beta bronz,pa se nadam da će alergija skroz izostati ako ne ,onda ću probati i ovo!

Čitam na sajtu ali nisam skontao,na kakvoj je bazi i šta mu je aktivna supstanca!

Ima kod nas da se kupi ili si poručivala netom?

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima kod nas da se kupi ili si poručivala netom?

Ima. Kupovala sam ga u Lama vitamin shop-u u Beogradu.

www.lama.co.yu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mirabi, mozes li malo vise o tom Astaksantinu? Nekako mi je na ovom sajtu nejasno, a sigurna sam da si ti to dobro proucila pre nego sto si pocela da pijes :) Reci mi, pijes, ali se sklanjas sa Sunca od 11-17 ili ne? Mislim, ipak i kad si u vodi u tom periodu ramena, ruke i vrat su ti napolju. Eto, meni je najkriticniji deo dekolte i ruke, odatle krece, a onda se siri, tako da sam prosle godine bila skoro cela osuta, dok nisam nabavila neku njihovu kremicu Flixotide

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E sad mi je mnogo lakse. Vidim da nisam jedini "bolesnik" sa pokretnom apotekom. Odusevljena sam spiskom nekih sa foruma, imaju "veci od mog" :bez-zuba:

Sala je ok, ali sad nesto sasvim ozbiljno, a provereno.

Moja cerka je alergicna na ujed ose. Otok oko ujeda je bio precnika i po desetak santimetra, uz svu terapiju protiv alergije.

Nekada smo kampovali (ah, po 2 meseca na moru!!!). Jednom nam komsija iz kampa, a planinar, otkrije lek iz prirode:

Ako vam se dogodi ujed insekta, tu gde se nalazite uberete 3 trave ( bilo koje 3 trave!) i zguzvate ih medju prstima dok ne puste sok. Zatim ih utrljate na mesto uboda i drzite par minuta. Verujte, proverili smo mnogo puta, na raznim lokacijama, UVEK je pomoglo. Cak i mojoj cerki!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemojte zaboraviti kapi za Uši OTOL kapi...Hoće voda da uđe u uvce

Od svih lekova mi smo to zaboravili a i nije bilo da se kupi

Kao zamena...2-3 kapi ulja zagrejati na plamenu ili čuvarkuća...koje sigurno ne nosite

Možemo ovde pričati i o "babskim lekovima" tj. prirodnim šta činiti ako nešto ne daj

Bože zahvali, pa kakva je zamena

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno, odem u apoteku i tražim najbolje protiv prehlade. Dali su nam neke tabletice za pijenje i za sisanje za grlo. Međutim, zbog okolnosti u kojima nisam mogla sebi da dozvolim da preležim poslednjeh par dana na moru, sve sam se lošije osećala. Ti lekovi nisu ništa pomagali i odlučim da potražim u gradu Krfu Ferveks, pošto u Dasiji nema. Međutim, nemaju nigde Ferveks čak mi apotekar kaže da toga uopšte nema u Grčkoj!!!

Znači, ne treba se šaliti, vodite račun koje lekove nosite, i PONESITE FERVEKS!!!! :)

Nesto slicno Ferveksu je u Grckoj - Comtrex cold.

Grci, inace, imaju fantasticne lekove, i steta je, ako vam vec nesto zafali da to `ne iskoristite`. Uostalom zato se placa osiguranje.

Ja sam u ono vreme inflacije i haosa, zahvaljujuci mojoj doktorki koristila za decu iskljucivo lekove i sirupe iz Grcke. Recimo fantastican antibiotik za klince je Klacid, mislim da ga proizvodi AbbottLab...Za opekotine Flamigel (desilo se jedne godine da je moja devojcica prislonila nogu uz motor koji je upravo parkiran, kad smo ovo namazali posle 10 min je najnormalnije hodala...a uopste nije bilo naivno), nesto za gljivice kao nas Kanesten, ali neuporedivo bolje - Propiosalic....itd

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nesto slicno Ferveksu je u Grckoj - Comtrex cold.

Grci, inace, imaju fantasticne lekove, i steta je, ako vam vec nesto zafali da to `ne iskoristite`. Uostalom zato se placa osiguranje.

Ja sam u ono vreme inflacije i haosa, zahvaljujuci mojoj doktorki koristila za decu iskljucivo lekove i sirupe iz Grcke. Recimo fantastican antibiotik za klince je Klacid, mislim da ga proizvodi AbbottLab...Za opekotine Flamigel (desilo se jedne godine da je moja devojcica prislonila nogu uz motor koji je upravo parkiran, kad smo ovo namazali posle 10 min je najnormalnije hodala...a uopste nije bilo naivno), nesto za gljivice kao nas Kanesten, ali neuporedivo bolje - Propiosalic....itd

Verujem da Grci imaju odlične lekove, a zašto ne bi imali... sasvim je logično, naravno uvek zavisi na kog apotekara naletiš, kao mu objasniš i kako te on shvati...

Počinjem da razmišljam koje preparate da ponese. Dakle, protiv komaraca.

Koja krema je najbolja za posle ujeda recimo osa ili pčela? Neku kremu protiv alergije? Sve me ovo interesuje za dete, meni stvarno ništa od toga ne treba. Nisam alergična, a bogami nisam ni paničar.

Znači Flamigel protiv opekotina tamo može da se kupi za ne daj bože.

Kada vodite dete, treba poneti i neki antiseptik u spreju, prahu, nešto... flastere, ne znam više šta (uz standardnu medicinu tipa Paracetamol, Brufen sirupe).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle, protiv komaraca.

Koja krema je najbolja za posle ujeda recimo osa ili pčela? Neku kremu protiv alergije?

Za ujede Fenistil gel - provereno dobro! Mislim da ga sad ima i kod nas u obliku kreme tj. gela, u Gr imas i u stiku -oko 5 e je bio stik, gel je tu negde, mozda 4e. E sad ne znam koliko je kod nas, ali ovo je sigurno za cene dole.

Za alergije smo kupovali Bepanthol cream ( http://bepanthol.de/index.php ), vidim da imaju i losion za suncanje bas za kozu sklonu alergijama. Uvek sam kupovala u tubi a prosle godine sam uzela kao u spreju 500ml - 9e. To sam kupovala u Solunu, moguce da je skuplje u turist. mestima....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

LETNJA APOTEKA

za ne daj Bože....naročito za DECU

1. kutija aspirina , za povraćanje paziti na datum da ne istekne
  2. protiv bolova PANADOL
  3. protiv zubobolje kofetin
  4. za grip advili
  5. za grlo antibiotik - PANTUM VERDE
  6. OROSAL kao infuzija kod tečnosti
  7. PROBIOTIK za floru creva
  8. hanzaplast vodeni
  9. AUTAN za komarce
  10. RIAD tablete za sobu za komarce
  11. krema protiv opekotina...jekoderm - zamena solecoseryl
  12. krema za sunčanje faktor 25 pa naviše
  13. biljna rosa za ujede od insekata
  14. za rane malo alkohola - hidrogen - jod
  15. toplomer
  16. oktinosep - infekcija rana
  17. temperatura FEBRICET, BRUFEN
  18. alergija: LORATADIN
  19. multivitaminski: propolis, pikovit
  20. dečije kapi za nos - OPERIL
  21. sprej morska so MARISOL
  22. DIGIMAL da spavaju deca i za povraćanje
  23. Upsarin
  24. FERVEKS za imunitet
  25. za kašalj FLUMICIN
  26. za nogu - uganuće BOROVE TABLETE
  27. za Otoke - Hepatrombin
<FONT color="#0000ff"><I>dopunite....

Sa krstarice:

1. Efferalgan sirup sa temperaturu i bolove,
  2. Otol H za ne daj boze upalu uha,
  3. Presing sirup i Phenergan krem protiv alergija,
  4. Orosal, Lyobif ili Linex protiv proliva,
  5. caj od belog sleza protiv suvog kaslja,<LI>neki antibiotski sirup koji je dete vec pilo recimo Paltrex(ima siroki spektar-upala uha, grla, urinarne infekcije) ali naravno ne rastvoren.
[<B>

• Rastvoris ga po potrebi sa flasiranom prokuvanom i prohladjenom vodom -sve pise na pakovanju i naravno sesir i kremu sa visokim zastitnim faktorom(preporuka CHICCO spf 40)

</B><I><B>

hahahah i sve to za 10-15 dana odmora ...alal vera

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hahahah i sve to za 10-15 dana odmora ...alal vera

Ne vredi se smejati, sve to treba ako ideš sa decom, nikada ne znaš šta može da ih strefi, a često ih strefi. :tuzni:

E da ne kaže se Pantum verde, nego Tantum verde i stvarno je dobar za dezinfekciju usta i grla.

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25952
    Ukupno tema
    865861
    Ukupno poruka