oljica70

Samostalno na Siciliju

136 poruka u ovoj temi

Divno @mananna. Ja sam bila u Đardiniju, a moje koleginice sestra živi u Kataniji.

Poziva nas da dođemo na Siciliju, ali nisam sigurna da ću ići ovog leta. Zamolila sam je da nam napiše nešto o Siciliji, ali ništa od toga, za sada. Ako se javi, šaljem ti info u PP.

Čefalu je na drugoj strani, sem Palerma taj deo nisam obilazila. Ostavila sam za drugi put.

Sicilija je fantastična, hrana je svuda savršena, lepo more, o znamenitostima da ne govorimo. Imala sam utisak da sam na drugom kontinentu, kao da su se tu sabrale sve kulture sveta. Možda malo preterujem, ali to je moj utisak.

Mi smo iznajmili renta car. Obišli smo čarobnu Taorminu (više puta), Etnu, sicilijanska sela, Kataniju, Noto, Sirakuzu, raguzu, Modiku, Monreale... Predivno iskustvo, svako barem jednom u životu treba da poseti Siciliju!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako sam dobro shvatio - baza vam je Ćefalu i odatle ne mrdate - osim na izlete, kolima? 
Ako je tako onda, osim ako ne jurite "plaže": 

1. idite do Castelbouno - nije daleko od grada, ima šta da se vidi 
2. nije daleko ni Caccamo - malo selo,"ko' sa razglednice"... 
3. Palermo je tu u blizini, pa i tamo idite - i to više puta, vredi...
4. Monreale je 12 km. od Palerma - ima i tamo šta da se vidi
5. Ostrva...
6. Malo selo - Gangi, "najlepše malo selo Sicilije" - btw niko tamo ne 
   ide (osim zaljubljenika u Sicilju)
7. Vredi se voziti i do Enna  - malo veće mesto, u centru ostrva... 

Izvini, atrakcije  za klince - nije mi bilo u fokusu... 

Ma, ima svašta da se vidi. Mapu u šake, i vodič u ruke pa polako pravi planove - dnevne, terminske.. Iz sopstvenog iskustva, najkorisniji mi je bio "Rough Guide to Sicily"... 

 

O druge dve obale nisam pisao - i one su neverovatno lepe i interesantne... Ograniči se samo na tu, severnu obali - za ovaj, prvi put.... vratićete se vi na Siciliju... 

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Klubva, ako se javi, prosledi..

Da Čika Zmaje, upravo tako...svih 15 dana u Cefaluu, rentirano vozilo sve vreme, ...tamo ima lepa plaža, lep grad, restorani, kafici,...i još jedno da, verujem da će biti samo severna obala u obilascima...moje dete od 6 godina ipak najvise voli radosti na plazi. Od obilazaka drugih verujem da cemo otici da vidimo samo San vito lo capo.. Predlozi stavljeni u planer i bice uzeti u razmatranje....hvala. Vodič je odličan, koristila sam ga u pohodu na Apuliju..

 

 

 

Izmenjeno (mananna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi se za ovo leto spremamo za Siciliju..Ja sto sam uspela da izguglam , trenutno nam je najpovoljniji let iz Temisvara, preko Bergama za Kataniju...Nama je Temisvar na 70km pa nam se isplati..Preko Ryanaira....Isli bi avgustu, U jednom smeri izadje oko 90eura, s tim da iz Temisvara za Kataniju stigne isti dan ali iz Katanije za Temisvar nema istog dana let, vec bi se moralo prenociti ili u Bergamu ili na aerodromu provesti noc. Ima i jefftinijih letova ali krajem jula i krajem avgusta..Preko nasih agencija carter let Beograd Katanija , povratna karta je 250eura..Ako imate neku drugu opciju, pisite..Vise mi odgovara Katanija nego Palermo , posto nas u Kataniji ceka auto..

A mozda na kraju opet krenemo autom, ako me suprug ubedi:rolleyes:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ozbiljno sam se spremao za Siciliju a na kraju ipak idem u Valensiju bar što se tiče jula.Ipak,nisam odustao od Sicilije i pripremaću se za novembar.Našao sam odličan smeštaj u Trapaniju i sigurno bih otišao tamo da sam imao letove,nažalost bili su u ponudi samo do marta.Da li je moguće kupanje u novembru ili su ipak u opticaju samo obilasci?Mogao sam da odsednem u Palermu ali sam želeo mesto sa svojom plažom ili eventualno plažama u nekoj blizini.Video sam na street view da je ograđen pristup moru u nekim delovima Palerma,ne znam da li je tako svuda?Procenio sam da to nije dobra varijanta za julske vrućine,ali može biti zanimljivo za jesenje vreme obilaziti Palermo,Kataniju i ostala mesta na ostrvu.Navedeno je na temi da je Trapani dosadan,ali sam na booking.com pronašao sjajan studio sa svim sadržajima blizu mora po povoljnoj ceni i nije mi bilo lako kada sam morao da ga otkažem,nisam to još prežalio.

Sicilija u novembru je samo za obilaske....Lepo vreme ce biti, mozda cak i za kratke rukave ali za kupanje , tesko...Ni u oktobru nije vise za kupanje, mozda samo pocetak...Mestani se kupaju od kraja maja do kraja septembra.Mi smo bili hrabri pa smo im otvorili sezonu za 1.maj i veruj mi da to nije bilo pametno..Za obilaske je bolji novembar od jula i avgusta.Mi smo prosle godine filovali, sat-dva setnje pa kupanje ili obilazak unutrasnjosti ostrva.Na Etni ce ti i u avgustu biti potreban dzemper..Pisala sam dosta u temi Kolima do Sicilije

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

.Ako imate neku drugu opciju, pisite..Vise mi odgovara Katanija nego Palermo , posto nas u Kataniji ceka auto..

A mozda na kraju opet krenemo autom, ako me suprug ubedi:rolleyes:

Ima let iz Budimpeste i za KAtaniju...wizz-om.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzmite let iz Palerma i bar 2 dana u njemu jer je prelep 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, ovog leta cemo izgleda putovati na Siciliju, muz, ja i dva klinca od 7 i 2 godina.  Ostali bismo 2 nedelje, i uzeli bismo auto za to vreme. Deci nije problem da se voze, ali posto je ostrvo veliko ne bih bas isla sa kraja na kraj. Mislila sam da nedelju dana budemo smesteni negde oko Cefalu, a drugu nedelju Sirakuza. Ili mislite da bi trebalo podeliti na 3 smestaja? Uvek zavrsimo sa gomilom kofera ma koliko se trudili, i ne bih da se pakujem i selim vise puta ako ne moram, a opet ne bih volela ni da se vozim svakog dana po 3h u jednom pravcu da nesto obidjem. Smestaj bih rezervisala preko airbnb najverovatnije i ne bih volela da budem u velikom gradu, to bih dolazila da obilazim, ali bih smestaj u nekim mirnim mestascima, jer parking mi je obavezan. Sve sugestije su dobrodosle, hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbitnije je da se ne opterećujete time da je obiđete svu, jet nećete sigurno ali svaki njen deo ima štošta da ponudi.. Možda je ipak bolje sa tri smeštaja, mada je to poprilično naporno. Zavisi šta vam je na spisku za obilazal.. Moj predlog je prema tome tražiti smeštaj. Svakako je bolje u manjem mestu ali ne turistički eksloatisanom (kao Giardini Naxos), teže ćete se izvući autom. I Još jako bitan faktor kada idete, pošto su krajem jula i u avgustu strašne gužve. Mi smo prošle godine bili na 40km od Taormine i do nje išli skoro dva sata! U svakom slučaju ćete uživati. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na preporuci, jos uvek nisam ni uzela da proucim sta sve ima da se vidi i sta bih ja od toga volela. Brine me i guzva jer bismo isli u drugoj polovini avgusta, ali tad je svuda guzva a mi moramo da se vratimo za pocetak skolske godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav :)

citza mi smo bili na siciliji prosle nedelje na 4 dana, produzeni vikend. leteli smo treviso-katanja, i spavali 1 noc u sirakuzi 2 u katanji. 

za to vreme smo uspeli da obidjemo sirakuzu prelepa je stvarno, taorminu, isli na etnu 1 dan i obisli katanju koja se u sustini obidje brzo i sta ja znam rekli su mi ljudi da ne ostavljamo npr 1 dan za nju, i bio je dobar savet, uvece smo se prosetali 2 dana i bilo je dovoljno... sa te strane ostrva nije bilo vremena za noto, i plaze koje smo zeleli (fontane bianke npr...)  ali da smo imali tako celu nedelju natenane bismo sve obisli i kupali se jos... da idem na 7 dana mozda bih i tada uzela 2 smestaja u sirakuzi i katanji da se ne bi previse vozali,..

posto se tu 2 nedelje, stici cete da obidjete i ovaj deo istocni, i deo oko palerma, agrigento, cefalu, a i da se iskupate ... bas vam zavidim :rolleyes: 

mi cemo definitvno ici ponovo, na drugi deo ostrva... 

sto kazes za parking, mi smo imali i u sirakuzi smestaj sa parkingom i u katanji... auto smo uzeli kod italy by  car, a drugarica koja je isla u istom terminu onaj loco auto i prosla duplo jeftinije , al dobro sta sad...  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27106
    Ukupno tema
    907262
    Ukupno poruka