corazon_bg

Milano, znamenitosti, atrakcije

58 poruka u ovoj temi

MILANO, GRAD NA VODI

Milano je centar kanala za navodnjavanje i plovidbu, koji povecuju jezera Como (Komo) i Maggiore (Madjore) i reke Ticino, Adda i Po.Bas po tim kanalima zove se i jedan deo Milana, Navigli,

trougai izmedju NaviglioGrande (velikog kanala), Naviglio Pavese (Pavijskog kanala) i Darsene, koja je, momentalno, isusena. Danas je to jedan od kvartova milanskog vecernjeg i nocnog zivota.

....

Bravo za kanale!
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nastavak putopisa od decembra...

U medjuvremenu je bila Budimpesta,pa Rusija...ali Milano je na mene ostavio fenomenalan utisak,tako da mislim da preneti takve utiske nikad nije kasno:) Imam problem sa postavljanjem slika,tako da cu dalje bez njih.

Posetili smo i zonu kanala Navigli o kojoj je Jelena nasiroko pisala. Tolko nam se svidelo prvi put,da smo sutradan opet otisli tamo. Pre svega mislim na klopu,jer je vec blo mrak,a i bilo je hladno pa nismo nista detaljnije razgledali. Oba puta smo bili u Slice kafeu(Jelenina preporuka). Od 18h-22h je Happy hour, za 9 eur porucite pice i sluzite se sa svedskog stola. Stvarno ima svega,a hrana je jako ukusna. Razni sirevi,salate,pice... Mislim da se to cak vise isplati nego otici negde na veceru,a meni je posebno prijalo,jer volim da jedem od svega pomalo i u razmacima,tako da mi je ovo bilo idealno:)

Inace,do zone kanala smo dosli tramvajem,ne secam se tacno koji je br,mada ako nekog zanima priseticu se... Stanica je bila bas kod naseg hotela (Ibis) i odatle smo se vozili oko 15-20ak min.

Posetili smo i San Siro, i to bih preporucila svakom. Iz grada ja mislim da postoji organizovan prevoz onim busevima za razgledanje. Mi smo dosli peske,jer smo hteli sami da istrazimo put i vidimo kako je i van centra,kako bismo doziveli Milano u potpunisti,ali ne bih vam savetovala da idete peske,jer je dosta naporno...prolazi se pored sajma i odatle ima jos dosta da se ide...Ima gradskih autobusa i tramvaja,kao i metro stanice,relativno blizu stadiona,a odatle vec nije problem ici pesaka. Karta je bila oko 14 eur. Prvo ulazite u muzej,razgledate sami...dok se ne skupi jos ljudi i krene u obilazak stadiona sa vodicem. Vodic prica na engleskom i italijanskom,obilaze se svlacionice Intera i Milana,sala za pres konf.tribine...na teren se ne izlazi. Na kraju mozete posetiti San Siro shop i ako hocete opet se vratiti u Muzej. Sve to traje otprilike oko sat vremena i svuda se prave pauze sa fotografisanje.

Ako vas nesto zanima pitajte, a ako se setim jos necega pisacu o tome.

Sve u svemu,planiram da Milano posetim jos koji put,stvarno mi se mnogo svideo:))

Letovi Easy jetom su bas povoljni,pa lako mozete sami organizovati odlazak u Milano. Kupite kartu,rezervisete smestaj preko bookinga,odstampate savete sa foruma i uzivate:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na temi ima vec dosta preporuka za Milano, sta videti, gde nesto pojesti, te cu ja samo ukratko dodati ono sta je ostavilo najbolji utisak na mene:

Ljubitelji umetnosti ne bi trebalo da zaobidju groblje (Cimetero Monumentale) koje zapravo jedan lep park sa mnogo skulptura i grobnica iz vise umetnickih pravaca (najvise art novo). Ulaz je besplatan, postoje i vodjene ture ali samo na italijanskom. No u infocentru jedna od devojaka prica engleski solidno i rado, uz mapu, pokazuje cije grobnice-spomenike ne treba zaobici, kome su pripadale ili zasto su zanimljive.

Groblje02_tn.jpg

Groblje03_tn.jpg

A tu je i kvart izmedju Via Mozart i Corso Venezia koji je radost za oci, sa svojim arhitekturama, skrivenim basticama sa flamingoima, lepim fasadama i ulazima:

Zgrade01.jpg

Zgrade02.jpg

Muzej dvadesetog veka (Museo del Novocento) ima dosta zanimljivih radova italijanskih umetnika i pokreta s kraja 19. i u prvoj polovini 20. veka (i naravno modernu umetnost), i meni je licno skroz dobro seo, jer mi je otkrio nekoliko izuzetnih umetnika a opet je kao muzej lepo koncipiran i taman veliki da ne premori posetioce. Vecina muzeja ima dane ili sate kada su besplatni za posetu, pa tako i ovaj.

Od restorana nemam nista za preporuku ali sto se sladoleda tice, sledeca dva: Grom i Cioccolati Italiani. Jedina stvar sa njima je sto se ceka u redu ako ste bas u centru ili udarnom terminu i sto nemaju prostor za sedenje, kao prave poslasticarnice na koje smo navikli. U ovom drugom (u kom vam prvo u kornet sipaju malo tecne cokolade pa onda sladoled) sam cekala preko pola sata - da sam bila svesna toga pre nego sto sam platila, verovatno bih odustala ali i ostala uskracena za odlican sladoled.

Milano je mnogo lep grad, ima specificnu lepotu koja je tu oko ali se ne istice u prvi plan. Steta sto ga prati reputacija nekakvog "shopping mesta", kada ima toliko toga da pruzi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa svim, osim sa sladoledom kod Groma. Mislim da mu je bolji marketing, nego sladoled.

Milano od osubote pod vodom, neke linije metroa su delimicno zatvorene, kao i neke stanice, situacija je gadna, ovo je već ko zna koja poplava ove godine u vise delova Italije, ima i mrtvih, kao i u prethodnim poplavama, najgore je u Djenovi, ali dobro, pretpostavljam da je u Srbiji to inteesantno koliko i monsuni u Bangladesu, osim onome ko putuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa svim, osim sa sladoledom kod Groma. Mislim da mu je bolji marketing, nego sladoled.

Na mene marketing nije mogao da radi jer sam na poslasticarnicu prosto naletela tokom vecernje setnje, nisam ni znala nju. Privuklo me je to sto je cekalo troje ljudi umesto tridesetoro i sto su bile dve klupice unutra pa mi je to tako umornoj delovalo kao spas :D A onda je sladoled bio neverovatan, te sam uvece potrazila na internetu gde ih sve ima po Milanu i sutradan otisla ciljano. :)

Cula sam za poplavu, bas cekam odgovor od ljudi kod kojih sam uzela smestaj..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa nekim od prethodnih forumaša, Milano je mnogo više od shopping centra, samo bi trebalo se malo zainteresovati i videćete koliko ćete se iznenaditi šta sve može da se vidi, dosta umetnosti, neko je pomenuo i Cimitero Monumentale, koje je fascinantno samo po sebi, same ideje spomenika i da saznate ko su bile poznate porodice Milana :) Takođe, ko voli ima dosta izložbi, grad ima lepih delova, totalna je neistina da je siv i industrijski, iznenadiće se koliko ima zelenila.

Prevoz je odličan. Samo bi trebalo malo više se upututi, na samom licu mesta to možete, svi su predustretljivi, hoće da pomognu, preljubazni. Npr. Naviglio Grande je baš lep deo za šetnju po lepom vremenu, ali i dugačak, tako da ako se umorite lako možete da sednete na prevoz, da iskombinujete dve vrste, tipa trolu i metro i opet se nađete kod Duoma za 15tak minuta.

Htela sam za sladoled samo da kažem, probala sam na nekoliko mesta i Shockolat mi je bio najbolji, blizu je, u samom centru praktično. Evo sajta, pa ko se nađe u tom kraju, neka svrati, neće se pokajati. OGROMAN je i jeftin zaista.

http://www.shockolat.it/index_en.html

A u Ciocciolatitaliani sam probala palačinke i waflu i svidelo mi se, ali sladoled nisam. Mada videla sam da je uvek veliki red, možda što je i na dobroj lokaciji, u samom srcu centra, tu odmah iza Duoma, u ulicicama. Ima ih i na drugim lokacijama, gde može da se sedne.

Probajte i Amorino sladoled, nalazi se u Breri, ali ima ga i kod Naviglio Grande. U obliku ruže vam naprave. Simpatično!

Tu imate i Da Luini pancerote, peciva slatka, slana. Po mom mišljenju skupi su za ono što nude. I iako su abnormalno popularni po svojim pancerotama, meni nisu ama baš ništa posebno. Jedino je doživljaj sedeti na pločniku duž čitave ulice i jesti sa raznim ljudima, mladima, turistima, poslovnim ljudima.. Svi sede na samoj ulici. Svi do jednog.

Dobra pizza mi je bila dalje od centra, Corso Buenos Aires je u pitanju, pa jedna od poprečnih uličica, picerija Piccola Ischia. Ima je na više lokacija. Ja sam ovde bila. Predivno osoblje, sladak ambijent i odlična pizza, a cene ko u Bg.

I nije istina da je sve u Milanu skupo, ja sam uvek jela za normalne pare, koje bih potrošila bilo gde da odem preko, sem je li nekih izuzetaka poput Pariza. Znate na šta mislim.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, da li je neko od vas nekada probao/uspeo da rezerviše gledanje Poslednje večere prve nedelje u mesecu, kada je to besplatno?

Mi ćemo biti u Milanu za prvomejske praznike, pokušavamo bezuspešno već danima da rezervišemo razgledanje za tu nedelju - ili se niko ne javlja na broj, ili nam se uključi sekretarica, ili se javi neko ko govori samo italijanski, jednom kada smo supeli da dođemo do žive osobe koja govori engleski stavili su nas on-hold i posle se ladno veza prekinula. Poslali im mejl, ali kažu da mora rezervacija preko telefona.

Msm, ići ćemo kako god, ali čisto da vidim ako je nekome uspelo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozalji mi p.p. s brojem teldfona i imenima, da pokušam. Nisam još stigla da je vidim., ni besplatno, ni na plaćanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja iskreno jednom otišao da vidim ...i nije bilo nikog ali mislim da tražili 17 evra...a nisam tada bio spreman da dam toliko...

a sa druge strane, imam osećaj -ne znam zašto - da bih se razočarao!

možda i ta fama oko Mona Lize... meni je bilo mkoja Rafaelova madona uvek zanimljivija nego Đokonda

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozvala sam večeras u 18.25. Prvi put dobila poruku da je telefon zauzet i da pozovem drugi put. Odmah pozvala i dobila poruku da su svi komentalno zauzeti i da sačekam, prvi slobodan će se javiti ponovo. Posle 5 minuta nova poruka, izvinjavaju se da su svi zauzeti i može me da pozovem drugi put. Treći put samo poruka o radnom vremenu call centra, do 18.30. Probaću sutra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Htela bih da preporučim svim ljubiteljima moderne arhitekture da odu do milanske četvrti koja je još uvek u izgradnji, Porta Nuova, stanica metroa Garibaldi. Radi se o uredjenju postojećueg gradskog tkiva.

Ne znam kako da nastavim pisanje ispod dodatih fotografija, ovako će se sve izmešati.  Radi se o poslovno-stambeno-trgovackoj četvrti,  u kojoj  cena kvadratnog metra dostiže i 15.000 eura po m2, u cuvenim soliterima "vertikalna šuma" nagradjenim kao najlepši neboderi na svetu.Tu je i sedište Unicredit banke, regije Lombardia i mnogih drugih kompanija. U zonu je ukomponovana pesacka ulica Corso Garibaldi, jedan od centara milanske movide, koja prakticno spaja zonu Porta Nuova sa zonom Brera. Iako je vecina zgrade iz 19. veka, sve se savršeno uklapa.

 

20150307_153712.jpg

20150307_150812.jpg

20150307_150838.jpg

20150307_160116.jpg

20150307_160345.jpg

Izmenjeno (jelenait)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na savetu, nadam se da ću uspeti da uklopim, ovi soliteri stvarno izgledaju mnogo lepo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto, verovatno, znate, sutra pocinje Expo, svetska izlozba sa najvise zemalja ucesnicau istoriji. Da podsetim, srpski paviljon je u celosti finansirala Italija. Ulaznice se prodaju po ceni od 33 eura.

Evo jos malo Porta Nuove.Trg ispod zgrade Unicredita, u donjem nivou je samoposluga Esselunga, na gornjem su razne prodavnice, knjizara, lokali.

unnamed (17.jpg

unnamed (6).jpg

unnamed (7).jpg

unnamed (8).jpg

unnamed (9).jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po slikama, jako me podseća na Lisabonski Parque das Nações, građen istim povodom (za Expo 1998).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Porta Nuova, zapravo, nije gradjena zbog Expoa, gradnja je pocela odavno i nastavlja se, nisam bila u Lisabonu, mene podseća na londonski Canary Wharf ili na pariski Defance, samo što je manje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27106
    Ukupno tema
    907253
    Ukupno poruka