mokragora1

Koje mesto na Zakintosu odabrati

164 poruke u ovoj temi

Tsilivi je definitivno najlepse mesto u ponudi nasih agencija. Mesto je mirno i ima lepu plazu. Alikanas i Alikes su takodje dobar izbor, pogotovo zato sto se nalaze na sredini istocne obale tako da imaju najbolju poziciju za dalje obilaske. Laganas nije los za ljude koji traze provod, ali plaza mi se nije svidela. A Argasi mi se licno najmanje svideo, s obzirom da se nalazi jako blizu glavnog grada u kome se nalazi i luka, tako da je more nesto prljavije nego u drugim mestima.

Po mom misljenju najbolje je uzeti rent-a-car i obici celo ostrvo, a u tom slucaju nije ni bitno gde se odseda. biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, Tsilivi je pun pogodak!

Od smeštaka obratite pažnju na vilu Angelika rezervisanu isključivo za srbe ;)

Inače, protivnik sam rent-a-car varijanti. Znaju da uvale jako liša kola sa kojima ćete se neslavno provesti... bolje pogledajte neke kombinacije brod-autobus... manje ćete videti ali ćete se lepše osećati

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dva dana sam doleteo sa Zakintosa - Laganasa zajedno sa suprugom i bebom od 11 meseci. Agencija koja je bila zaduzena za realizaciju putovanja se zove perla tours.

Ukratko, parovima sa ili bez dece nikako ne bih preporucio ovo ostrvo. Tamo trenutno vlada neki specificni virus koji nas je dokacio a manifestuje se bolom u grlu curenjem iz nosa i bolom u stomaku (bez temperature srecom). Kao dokaz da nismo bili jedini koje je virus potkacio su bili gosti ostrva koji su svakodnevno kasljali iduci ulicom.

Ne verujem da cemo ikada vise ici na Zakintos, a evo i kratkih obrazlozenja:

1. More isuvise plitko na plazi u Laganasu - umoris se dok dodjes do dubine na kojoj mozes komotno plivati

2. Prepuno lopova - grci + englezi - hotelska soba mora biti stalno zakljucana

3. Prepuno crnaca koji tumaraju plazom i po 1000 puta smaraju da kupis sat ili neku drugu glupost (CD, etc)

4. Ne mozes se mirno prosetati ulicom a da te ne salecu da svratis u njihov restoran - kao da si dosao na pijacu

5. Kada se prevaris (i svratis u restoran) skromna vecera za dvoje iznese oko 50E. Niko ti ne donosi fiskalni racun

6. Vodic agencije perla tours daje nepotpune i netacne informacije i pljuje na svoju agenciju kako mu ne salje novac. Prevario nas je za podmornicu (yellow submarine) naplatio 30E po osobi za put koji je trajao oko sat vremena.

Zato cu ih tuziti uskoro.

7. Bahati i pijani englezi se ponasaju kao da je ostrvo njihovo, ne mozes dete da prosetas mirno ulicom.

8. Lezaljke su 6 7 i 8 E u nacionalnom parku na dnevnom nivou

9. Gospodja koja radi na iznajmljivanju lezaljki u nacionalnom parku , kada je oblacno vreme i nema plivaca, krisom zabacuje udicu za lov morskih kornjaca - svojim ocima gledao

10. Do zadnjeg dana nismo znali kada idemo na avion

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja i jos troje mojih saputnika dodjosmo 2 dana posle tebe i niko od nas nije zapatio taj specificni virus, a nisam video da ostali nasi koji su gledali zajedno sa nama Srbija-Australija imaju te simptome. Grlo me boli samo od previse hladnog piva i sladoleda. Da vi niste kojim slucajom pili vodu sa cesme?

Ako je vec nos curio, tu je morska voda, najbolji lek za ispiranje nozdrva (pricam kao neko ko ceo zivot kuburi sa nosom i sinusima).

1. Da, slazem se. Dodao bih i da je previse sitan pesak i utaban i vidi se svo djubre. Ali tu je izbor drugih plaza, na ostrvu si.

2. Bili smo u privatnom smestaju, sopstvena rezija. Niko mi nije dirao stvari, ni u sobi ni na plazi (pun novcanik).

3. Da, ima ih, ali nije Zakintos nista gori od ostatka Grcke po pitanju ilegalaca koji prodaju po plazama, isto je svuda u Grckoj.

4. Da, posebno smaraju Englezi da udjes u njihov bar, za grcke taverne to nije slucaj toliko.

5. Vise nego solidan obrok za cetvoro - morski grgec, porcija lignji, porcija hobotnice, porcija pomfrita, 2x spageti sa morskim plodovima, 4x cheesecake, 2 ouza, 2 piva, 2 soka (+ liker Tentura na racun kuce) = 51e u restoranu na plazi

6. Cuo sam da nase agencije deru, ali to je standardno u svakom mestu gde postoji organizovane ture. Bolje je otici licno kod ljudi na standovima gde nude ture.

7. Nisam stekao taj utisak, niko nas nije uznemiravao od Engleza. Napiju se, ali nikog ne diraju. Luduju malo po ulici kad pobede u fudbalu, ali to je sve (sta vise, licno sam navijao za Slovence, mada ne podnosim ni jedne ni druge, u punom baru engleza i videli su to jer sam se nervirao kad su se Slovenci ispromasivali, i niko mi nista nije rekao. Cak su mislili da sam Slovenac jer su ispred mene bile novine na njima nepoznatom jeziku :) ). Moja zamerka vama, trebalo je prvo da se raspitate, Laganas nije mesto za porodicu, za to je Cilivi.

8. Imali ste na gomilu mesta priliku da uz piće dobijete ležaljku

9. i 10. No comment :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u mestu Alykes i da li ga preporucujete za mladji par? Napominjem da ne bi isli autom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uf, dobro je da sam pogledala ovu temu, bas sam planirala da idem sa Perla Tours-om sledece godine na Zakintos. Kada se ono ispostavilo da nisu bas sjasni (po komentarima iz ove teme)... Planiram da idem u Argasi, posto sam tamo nasla dobar hotel. Ali ne nameravam da uzmem rent a car, pa cu morati da se kupam na tom "divnoj" plazi. :ljutko:

Predlozi za neku drugu agenciju i grad su dobrodosli ...

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre nesto manje od mesec dana sam se vratio iz Laganasa. Isao sam preko Rapsody agencije i ja sam prezadovoljan sto se njihovih usluga tice.

Rapsody Agencija

Bili smo smesteni u hotelu Majestic sa 4* i imali smo uplacen polupansion. Hrana i smestaj su odlicni, hotel ima svij bazen i nalazi se nekih 5-10 min od plaze, u glavnoj ulici.

Hotel Majestic Laganas

Tacno je da mesto nije za ozbiljne ljude, ali ja to nisam ni trazio. Uzeo sam auto (nije mi trebala medjunarodna dozvola) na 3 dana i platio 70 evra + gorivo koje potrosite. Cena benzina je oko 1.5E/L. Obilazio sam sva najatraktivnija mesta na ostrvu i letovanje mi ne bi bilo tako dobro da nisam imao auto.

Preporucujem sve plaze juzno od Znatea (Banana, st. Nikola, Gerakas... ) jer su fantasticne.. Na jednoj od njih sam video i Mladjana Dinkica :D

Obavezno otici i na Navajo plazu jer je stvarno prelepo. Samo vodite racuna da ne bude vetra jer u suprotnom brod vam nece pristati na plazi nego ce samo se pribliziti i vratiti se, a to vam nije u interesu.

Posto sam imao hranu u hotelu, ne znam neke cene hrane ali cene koktela vam se krecu od 3-5 E ali meni i nesto nisu bili jaki pa sam morao da dodajem u svaki koktel ouzo :bez-zuba:

Provod je dobar, ima u pojedinim lokalima i srpske muzike ali je uglavnom muzika na engleskom, nema cak ni grcke. 70% turista cine englezi od 16-22 god, i svi se ponasaju kao dovljaci. Nema sumnje da cete ih brzo 'zavoleti'

Engleski pricaju skoro svi grci tako da necete imati problema.

Eto nesto najkrace o onom sto bi trebalo da znate.. A mogu jos nekako da pomognem.. Tu sam :)

Izmenjeno (brule)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi! :)

Planiram da idem u septembru na Zakintos i zanima me da li je iko isao u mesto Kalamaki? cini mi se da ga niko ovde nije pomenuo , a meni po opisima agencija zvuci najprimamljivije :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi! :)

Planiram da idem u septembru na Zakintos i zanima me da li je iko isao u mesto Kalamaki? cini mi se da ga niko ovde nije pomenuo , a meni po opisima agencija zvuci najprimamljivije :)

Kalamaki je malo mesto,sto bi rekli prolazno izmedju Argasija i Laganasa.Deluje zanimljivo.Zivot je smesten uglavnom na toj glavnoj ulici,nije bas nesto osvetljena kako treba.Lepih kuca i smestaja ima u delu kad se skrene prema plazi.Plaza je solidna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za info :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalamaki je malo mesto,sto bi rekli prolazno izmedju Argasija i Laganasa.Deluje zanimljivo.Zivot je smesten uglavnom na toj glavnoj ulici,nije bas nesto osvetljena kako treba.Lepih kuca i smestaja ima u delu kad se skrene prema plazi.Plaza je solidna.

Prekjuce sam dosao sa Zakintosa.Bio sam sa zenom u Tsiliviju u vila Regini u samom centru mesta.Sve je bilo savrseno i sve preporuke za agenciju Belvi preko koje smo isli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi! :)

Planiram da idem u septembru na Zakintos i zanima me da li je iko isao u mesto Kalamaki? cini mi se da ga niko ovde nije pomenuo , a meni po opisima agencija zvuci najprimamljivije :)

Bilo je price o kalamakiju na predhodnim stranama, doduse vise ka pocetku. U svakom slucaju, po meni ste napravili dobar izbor, po meni mozda cak i ponajbolji na Zakinthosu. Naravno treba uzeti u obzir sta ocekujete od letovanja, da li ste sa porodicom, kolima, stariji, mladji, da li ocekujete neki lud provod ili ce provod biti lagana i opustena setnja, da li zelite da istrazujete ostrvo ili volite da budete u jednom mestu....?

Kalamaki jeste manje mesto, lepo za setnju predvece, s obzirom da se nalazi u zoni nacionalnog parka, smestaj a i samo mesto nije uz samu obalu, vec je uglavnom skoncentrisano na 200-400 metara od mora. Ima dve zaista fantasticne plaze, kazem dve jer kada dolazite glavnim putem do mora, ispred vas se nalazi omanje brdo-stena, pa imate mogucnost da se kupate i sa leve strane, gde je plaza zaista odlicna, sa nesto tamnijim pesko, i nesto manja ali opet dovoljno velika i prostrana, od one sa leve strane strene, koja se prostire sve do Laganasa koji se nalazi na kraju te plaze. Inace ta plaza je dugacka oko 4 km i na njoj je onaj najfiniji i najsitniji pesak kako na plazi tako i u samom moru. Ko voli da proseta, mislim da je sjajna mogucnost setnje u jednom smeru do Laganasa, a onda nekim busom ili opet peske nazad. Doduse to necete moci da uradite nocu, jer je setnja bar kada sam ja bio tamo, a bio sam 6 puta, bila zabranjena, zbog zastite kornjaca, pa je uvece moguce samo setati glavnim putem.

Dakle sto se tice plaza pun pogodak.

Nalazi se na 5 km od glavnog grada, mozete ici i busom a mozete ici i peske. Na nekih 3-4 km u pravcu glavnog grada nailazite na raskrsnicu gde desno idete ka Gl. gradu a levo idete ka Argasiju a samim tim to je i put ka poluostrvo Vasiliki. Ukoliko niste kolima, kada budete u gl gradu udjite u turist office i uzmite raspored kretanja autobusa i maksimalno ga koristite i pilagodite ritam odmora tim polascima.

Eto toliko, ako imate jos neko pitanje, tu sam.

pozdrav

mirko

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirko, kakvi su vam utisci iz Tsilivija? Da li je bolja ta plaza ili u Planosu koja je manja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirko, kakvi su vam utisci iz Tsilivija? Da li je bolja ta plaza ili u Planosu koja je manja?

Sto se tice plaze, tu vam ne mogu pomoci jer na planosu nisam bio. Sto se tice tsilivi plaze, na njoj sam bio samo dva puta, jer sam nekako uvek bio orijentisan na poluostrvo Vasiliko i kalamaki.

Plaza u Tsiliviju, a mislim de je vec ovde i spominjana, je zaista lepa, siroka, dugacka, pescana, postepeno ide u dubinu a u moru je pesak.

Iskreno ja kada sam tamo odlazio dolazio sam iz pravca glavnog grada i bio sam na delu plaze koji je blizi gl gradu. Meni je delovalo potpuno u redu, kao i uostalom sve plaze na Zakinthosu. E sada kakv je onaj deo blize samom mestu, oto ne znam, ali mogu da pretpostavim da je jos lepsi i sredjeniji. Plaze su nesto sa cim se Zakinthos ponosi, nesto po cemu je poznat u celome svetu.

Svakako necete pogresiti i da odsednete u Planosu ili u Tsiliviju. Zakinthos je dobra destinacija.

Ukoliko sam pomogao, dobro je...

Ako treba jos neka informacija, tu sam.

Pozdrav

Mirko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905099
    Ukupno poruka