ljerka

LCC- Low cost kompanije

566 poruka u ovoj temi

Akcija JAT-a traje do 5. marta....sad sam proverio i pazario karte...nije ostalo jos mnogo karata na jeftinim tarifama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izi džet: Do Milana za 32 evra

Tanjug | 19. april 2013.

Britanska niskotarifna aviokompanija Izi džet uspostavila je liniju Beograd-Milano, sa tri leta sedmično - sredom, petkom i nedeljom

01-jet_620x0.jpg

Svečani doček prvog aviona Izi džeta

Izi džet otvara liniju Beograd-Milano

BEOGRAD - Britanska niskotarifna aviokompanija Izi džet (EasyJet) uspostavila je danas liniju Beograd-Milano, sa tri leta sedmično-sredom, petkom i nedeljom, a cena karte u jednom pravcu iznosi 32 evra, uključujući sve takse.

Na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" organizovan je svečani doček prvog aviona, kome je prisustvovao ambasador Velike Britanije Majkl Devenport.

Direktorka Izi džeta za Srbiju i Italiju Frensis Uzli istakla je da je Izi džet jedna od najvećih i najboljih ervopskih kompanija koja, iako je niskotatrifna, povezuje mnoge primarne aerodrome u Evropi i opslužuje i poslovne i turističke putnike.

Ona je kazala je za tu kompaniju važno što je došla na ovo tržište i da ta kompanija planira dugoročnu saradnju sa našom zemljom. Prema njenim rečima, Izi džet ima letove do više od 600 destinacija i više od 130 aerodroma u 30 zemalja i da prevozi putnike sa više od 200 aviona.

( preneto sa sajta novosti rs)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super! Milano ce me cesce vidjati! :)

a i druge destinacije

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je to neki prestanak letova od BEG - Rim (Fiumicino), nema na sajtu nijedan let slobodan. Nije valjda sve do kraja godine kupljeno ?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno mislis na Wizz Air. JAT i Alitalia imaju letove.

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam karte za Wizz-ow let BGD - Pariz (Boves), da li neko ima iskustva sa prevozom do Pariza. Vidim dve opcije :

1. Dir. satlom do Pariza ( na ulasku u siru gradsku zonu, a odatle metro) i to mi je za nas troje

90eur, a

2. Opcija do mesta Boves pa vozom do Pariza ( malo blize centru od satl busa - Nord stanica) pa opet

metro do ....i to me dodje za nas troje oko 50eur.

Da li neko ima iskustva ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas iz Beauvais-a do Porte Maillot jeftiniju bus varijantu od 10 evra (o tome mogu da pisem tek kad se vratim).

:weee: na temu Pariz.

Izmenjeno (Eowyn)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam na tom prvom letu za Beograd, a juce sam se vratila u Milano. Mnogo sam zadovoljnija nego Ryanairom, a kao i kod njih, i zensku tasnu treba staviti u rucni prtljag, ako se ne nosi nista drugo. Dakle, bukvalno 1 komad. Kao i obicno, u Beogradu su elasticniji, pa su me pustili s tasnom na ramenu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva su vam iskustva sa Lufthansom? Uporedjujem cene karata za Paris konkretno, i Wizzair mi izbaci upola manju cenu, ali je u pitanju Beauvais aerodrom, dok je ovde Charles de Gaulle pa je zato skuplje je li..

Zanimaju me jos dve stvari - sta jos placam dodatno uz tu cenu karata, takse? Ne razumem bas to..iako sam videla tamo cene za prtljag i prioritetne ako hoces da udjes pre svih u avion, rezervises mesto (znam to za wizzair) i da li pomeraju letove - to bi mi bio problem zbog smestaja onda..?

Ali valjda je sve to car jeftinih kompanija :)))

PS prosle godine sam isla sa JAT-om i tri clana posade su sedela iza poslednjih sedisa i komentarisali da bi pre dali 5e vise pa putovali Lufthansom nego se sad tresli sa JAT-om posto je stvarno avion bio krs, prepali smo se da se ne srusimo u par momenata.

I izvinite sto postavljam ova osnovna pitanja, ali nisam do sada rezervisala letove samostalno, pa ne znam bas nista o tome.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice rucnog prtljaga, tako je kod svih low-cost kompanija; rucni prtljag samo jedan, znaci laptop takodje mora u kofer, problem je sto je kod nas sve relativno, dok se na drugim aerodromima postuje striktno.

Ja letim cesto Lufthansom za Berlin, ne znam kakve te informacije interesuju, jedna solidna kompanija, dozvoljeno 23 kg i rucni prtljag. Ja ne znam o kakvim dodatnim cenama karte pricas, pre nekoliko godina je u EU uveden zakon da cena kartte mora da bude izrazena sa svim taksama, dakle nema iznenadjenja, a sto se tice low cost kompanija, one vec godinama naplacuju svaki komad prtljaga osim rucnog, tako da ni tu nema iznanadjenja. Ja sam Ryanairu za kofer (ogranicen na 15 kg) za Berlin krajem maja platila 15 eura, a u junu, u povratku, taj isti kofer ce me kostati 25. Ipak, i tako me povratna karta do Berlina kosta 90 eura, a Lufthansa bi me kostala vise nego dvostruku. Naravno, da sam nasla Lufthansu za 105 eura, kao sto mi se vise puta desilo, ne bih razmisljala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jelenait

E pa to me zanimalo, da li je cena koju mi izbaci Lufthansa konacna (mislim na onu tabelu sa raznim datumima, pa da izaberem najpovoljnije). Ali koliko cujem od tebe, znaci sve je to vec uracunato. Malo me je to bunilo jer kad idem preko nasih agencija, oni odvojeno navode takse sve moguce, pa zato pitam.

Ne znam za ovu kompaniju na R, pogledacu sad kod njih. Da li postoji neki sajt koji mi prikazuje cene svih kompanija odjednom ili moram da idem posebno na sajt svake. I koju jos da pogledam?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ryanair ne leti iz Beograda, to je, inace, jedna od najstarijih i najvecih low-cost kompanija. Pa ne znam kako je tamo sto se tice sajtova, imas e-dreams, opodo, kayak, volagratis...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Cokoladna torta,

Skoro sam bas putovala Lufthansom za Pariz. Veza je bila u Minhenu. U odlasku pauza od 2,5 sata (sto i nije puno dok prodjes carinu, popijes kafu) a u povratku 50 min, sto mi je jedva dalo vremena za pola cigare :(

Karte smo kupili znatno ranije i bile su oko 185 evra. Gledala sam i wizz i nisam nasla racunicu da putujem na znatno udaljeniji aerodrom, dodatno placam prtljag, itd.

Lufthansa je odlicna kompanija, i cene koje ti daju su konacne, kao sto su ti ranije rekli. Licno koristim sajt kontikija za online kupovinu karata, ali tu nemas ponudu za low cost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@twixy

Kako mislis ''veza'', mislila sam da je to direktan let, a ne presedanje? Ili si mislila na to koliko si cekala na let, ako je kasnio, mada to su redovne linije, pa ne bi trebalo da bude kasnjenja, ili gresim?

I meni nije racun da idem na susedne aerodrome, pa bih zato platila i vise.

I samo jos nesto - Karte za avion mogu da kupim samo kreditnom karticom ili mogu i onima ne znam kako se zovu, ali mislim na debitne, npr. Visa Electron i slicno..?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lufthansa nema direktan let za Pariz iz Beograda. Leti se ili preko Minhena (najcesce) ili preko Frankfurta.

Nijedan let nije kasnio posto su to redovne linije...mislim mogu i one da kasne, ali se generalno to ne desava. I da kasni neki avion oni su u obavezi da te smeste na sledeci ili daju prenociste....

Preko gore pomenutog sajta mozes da rezervises a da opciju placanja stavis u kesu ili na racun, pa ne moras da se vezujes za karticu, ako ti to tako vise odgovara

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka