vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3356 poruka u ovoj temi

Putnice, Vi ste bili smesteni u Argostoliju, da niste mozda videli da li imaju ribarnicu?

Ne deluje mi bas malo mesto, trebalo da ima.

P.S.

Mi uglavnom na moru trosimo ribu i gomile salate svih vrsta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj muž je ranoranilac, i prilikom jutarnje šetnje je zapazio 3-4 barke u luci koje svako jutro nude ribu, veliki izbor boja, veličina i oblika :D ...

Poenta je da se ne razume baš najbolje u vrste, ali je bio impresioniran ponudom :bez-zuba: ...

Sve što bi čovek mogao da poželi.

Btw, ako hoćete preporuku za dobru piceriju u Argostoliju, posetite "Da Piero", a za riblji restoran sa romantičnom terasom iznad mora i svežom ribom - "Akti Kiani". Isprobano, znači provereno.

Pretpostavljam da je većina taverni na samim plažama odlična - naročito je jako hvaljena (i takodje isprobana) taverna na plaži Petani...

Tek da razbije monotoniju :D ...

 

Ako birate Argostoli za smestaj, onda centar. Postoji taj novoizgradjeni deo Argostolija na brdu, sa lepim pogledom na luku, ali se uveče definitivno ne može pešice u grad - daleko je, velika je uzbrdica pa se mora kolima. U tom slučaju, po meni je bolji Lassi - i plaže su bliže, i lepše je za šetnju...

Inače se slažem da je strogi centar Argostolija pun pogodak - to smo zaključili tek kad smo već bili "na licu mesta". Nije ni prebučno, niti je preterana gužva, ni prezagušljivo - sve se to odnosi na termin u kome smo mi bili - znači prva polovina jula. Uveče je prijatno sveže zahvaljujući vetriću koji neprestano duva i rashladjuje - kad je temperatura bila 29 C, subjektivni osećaj je bio oko 20, čak su neki stariji meštani išli sa drugim rukavima (i meni bi prijali). U odnosu na grad Skijatos prošle godine u kome krajem juna nije moglo da se diše od preterane žege, Argostoli je predstavljao prijatnu promenu. E, sad su verovatno i klimatske prilike bile različite, ali stoji da i podneblje igra svoju ulogu. Sklona sam da kažem - ipak je ovo Jonsko more (po mnogo čemu slično Jadranu)...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledajući maločas Putničinu foto turu, pročitah da je najbolje Melisani jezero posetiti u podne, jer su tada "igre senki neponovljive". Ovo je vrlo korisno uputstvo, pa sam smatrala da nije loše ponoviti isto i na forumu, ako planirate da u svojoj foto arhivi pohranite tako uspešne slike kao što su njene. Mi smo svratili na Melisani u povratku sa Antisamos plaže, a tada je već bilo oko 5h popodne, ako ne i malo kasnije. Jezero je i na nas ostavilo lep utisak, ali mislim da bi doživljaj bio još intenzivniji da smo stigli ranije, a verovatno bi i neka fotka bila upotrebljiva :bez-zuba: ...

Sada sam se prisetila i jednog upozorenja: kada se sa severa u smiraj dana vraćate prema Argostoliju, budite posebno oprezni jer zalazeće sunce toliko zaslepljuje da može biti vrlo opasno na onim serpentinama! Nisam subjektivna, kada kažem da je moj muž odličan vozač (vozi i brzo i sigurno, skoro trideset godina i bez ijedne saobraćajne nezgode). Znači, ima dobre reflekse i dobru procenu. Ali, na povratku sa Petani plaže, gde put obilazi zaliv prema Argostoliju, i na jednom mestu vodi uzbrdo vrlo strmo kroz seriju lakat-krivina, na jednoj od krivina je jednostavno nastavio pravo jer uopšte nije video da se radi o krivini! Imali smo veliku sreću: a) sa suprotne strane nam ništa nije išlo u susret b) na samoj krivini sa druge strane je bio mali ispust pored puta, kao vidikovac koji mu je ličio na prirodni nastavak puta i zavarao ga c) išao je dovoljno sporo, da smo se samo lagano zaustavili. Malo je reći da smo se oboje prepali i jednostavno zanemeli kada smo pomislili na mogući ishod :o , jer put vodi čitavom obalom vrlo visoko iznad mora!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uf jest gadno to sunce narocito kad se predvece vracas. Nama je tako udaralo u oci kad smo se vracali iz Samija u Argostoli, a krivine jedna za drugom ... i onaj put bas smoran preko one planine ...

I da dodam za Melisani ono sto sam napisala u MFT. Izgleda da gore ima vidikovac da se slika jezero odozgo. Na jednoj slici gde sam slikala tu rupu ka nebu vidi se ograda i drveni vidikovac, negde desno gledajuci u odnosu na ulaz u jezero. Znaci mora da ima neka staza da se kroz sumicu dodje do toga, mi nismo znali .. i eto slucajno videla na slici.

Mi smo na jezeru bili oko 13h i nije bilo puno ljudi. Samo sto smo mi izasli odjednom su pristigli autobusi puni putnika, mogu misliti koji je krkljanac nastao... izgleda da i oni znaju za tu foru kad treba doci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spomenula si Dejzi povratak sa plaze Petani.

Malo cudno da Vam je sunce sijalo u oci kada Vam ostaje "iza ledja" na zapadu.

Izgleda da je put bas "vrludav"?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja, nismo se vraćali ka Liksuriju, već smo zaobišli zaliv kako bi obalom stigli do Argostolija. Do zaliva nam je sunce bilo iza ledja, ali tu skrećemo desno ka Argostoliju. U zaledju tog zaliva, gde se praktično udaljavamo od poluostrva da bi izašli na obalski put (to je ustvari put Fiskardo-Argostoli), put jeste itekako vrludav, ma videćeš već. Znači, spuštamo se sa severa ka jugu, a sa jugozapada blješti sunce svo vreme preko morske površine - tu nema ništa što bi zaklanjalo vidik... Vrlo je neprijatno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Putnica je napisao:
I da dodam za Melisani ono sto sam napisala u MFT. Izgleda da gore ima vidikovac da se slika jezero odozgo. Na jednoj slici gde sam slikala tu rupu ka nebu vidi se ograda i drveni vidikovac, negde desno gledajuci u odnosu na ulaz u jezero. Znaci mora da ima neka staza da se kroz sumicu dodje do toga, mi nismo znali .. i eto slucajno videla na slici.

 

 

Nazalost- vidikovac je neupotrebljiv. Primetili smo ga dok smo bili u camcu i pitali na licu mesta- zatvoren je iz bezbedonosnih razloga. Mi smo takodje bili u po bela dana- po najvecem suncu :cool: - boje su nestvarne...

 

Putnice, jeste isli do starog Samija? Nekako nam se to izjalovilo- zaginemo na Antisamosu- i kao drugi dan cemo, a bas me zanima cega ima tamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta ti je stari Sami? Mislim isli smo do luke Sami, ne znam sta me pitas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po prici mestana, Sami je grad koji je prvi osnovan na Kefaloniji- jos u Antickim vremenima. Njegovi ostaci se nalaze se u brdu iznad danasnjeg Samija, kada ides iz grada ka Antisamosu, desno uzbrdo postoji putokaz Ancient Sami, nazalost nismo stigli dotle...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao sam tim putem, ali smo naisli samo na neki manastir odakle je prelep pogled. Mada se put nastavljao dalje, ali mi smo isli donekle, pa smo se vratili posto je na karti ucrtan kao da nema asfalta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko zna, ako se vratimo nekad na Kefaloniju...

Sto se tice vidikovca, sa vizantijske tvrdjave Kastro je fenomenalan pogled na Argostoli s jedne strane i juznu obalu s druge... U Peratati ima putokaz sa desne strane za Kastro- ali nemojte ici tuda, put je i los i uzak. Produzite jos pravo, pa na izlasku iz Peratate, ima putokaz za Sami i Robola Vinariju, tu se skrene desno- nekih 5 minuta voznje- i onda se levo put odvaja prema manastiru Agios Gerasimos i dalje Samiju, a pravo se ide u Kastro...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikako da pitam Putnicu i Dejzi, kako vam se dopala Skala i njena plaza? Meni se svidja na slikama zbog borovine...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki, iskreno, ne baš nešto... Lepše mi izgleda na slikama zbog intenziteta boje nego uživo... Ako voliš kilometarske, jednolične plaže bez velikog plićaka, onda ok. Sve zavisi od ukusa, ali meni tu nedostaje neki šarm, neki lični pečat... Sa druge strane u pozadini plaže je borovina i samo naselje Skala, koje mi je izgledalo u prolazu vrlo lepo, sredjeno i našminkano, navodno pretežni gosti su Englezi. Mi se nismo zadržavali duže.

Skala je poslednje mesto na jugu sa lepom plažom. Od Skale prema Porosu, more izgleda zlokobno, dobija neku tamniju, modru boju, ima dosta stenja, kada je vetrovito talasi se snažno razbijaju o stenje, nimalo privlačna slika... A tek Poros je nalik pustari...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je istina ono sto su mi rekli na ostrvima Jonskog mora, posle te 1953. na tom podrucju su drasticno poostreni standardi gradnje.

Ne mogu se tacno setiti price, ali ako se dobro secam niko nista nije mogao da sagradi a da nije projektom obezbedio sigurnost armature x4.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905065
    Ukupno poruka