vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3356 poruka u ovoj temi

Iskustva sa Kefalonije: plaze, restorani, rent a car, cene, diskoteke, kultura, obicaji . . . Pisite!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve godine smo proveli jedan dan na Kefaloniji (dobili smo popust od agencije i tih 100 evra utrosili na izlet hidrogliserom od Krfa do Kefalonije, i nazad, naravno ;) ) i bilo je stvarno odlicno. Ako ste u mogucnosti, priustite sebi takav izlet... Na Kefaloniji smo bili u mestu koje se zove Sami koje je vrlo simpaticno, obisli smo cuvenu pecinu Drogarati, vozikali se camcima po podzemnom jezeru Melisani i sve je to ok ali kada vas iskrcaju na magistrali da pogledate "sa visine" Mirtos plazu, tu se vec stvari menjaju... Kada shvatite da izlet ne obuhvata spustanje do te plaze i kupanje, odlucite da jednom tu "gresku" ispravite! Doslo je vreme i za to... :D

Dok ne bude informacija "iz prve ruke" posetite

http://www.kefalonia.net.gr

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam na Kefaloniji pre 3 godine na par dana. Ostrvo je preveliko tj meni deluje nemoguce uzeti rent a car i obici ga za 10 dana i uz to se i odmoriti. Treba izabrati par mesta i orjentisati se na to. Od zanimljivosti postoji ta pecina i mistriozno podzemno jezero. Plaze odlicne, cene so high.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos nesto vezano za Kefaloniju. Ako vec niste, procitajte knjigu "Mandolina Kapetana Korelija"... Moram da priznam da je i ta knjiga izmedju ostalog doprinela tome da pozelim da odem tamo... Film je naravno bezveze... jedino pozitivno je sto je sniman na Kefaloniji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za Srdjana J.

Da li znas kolika je cena privatnog smestaja na Kefaloniji, koje mesto preporucujes?

Istrazujuci po internetu videla sam da je Zakintos mnogo jeftiniji od Kefalonije. Posto si bio i na Zakintosu i na Kefaloniji koje ostrvo bi ti preporucio. Prosle godine sam bila na Krfu i odusevljena sam jonskim morem i ove godine planiram kolima da odem do Kilini-ja pa onda trajektom do Zante-a ili Kefalonije a mozda i oba, samo me brinu informacije da su cene na Kefaloniji so high kako je neko napisao, Znas li mozda cene ferry-ja

Hvala na odgovoru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost, ne znam kolike su cene privatnog smeštaja na Kefaloniji. Nisam baš neki ljubitelj odlaska na more "na bum", u smislu prvo doći tamo pa tek onda tražiti smeštaj. Jeste da to može biti jeftinije, ali i ne mora...

I na Kefaloniji i na Zakintosu smo bili u prvim junskim smenama, dok je još koliko-toliko povoljno što se cena tiče. Nekako je bolje otići na more prvu smenu u junu i poslednju u septembru, a sve to po ceni jedne avgustovske, zar ne? ;) S obzirom na to, ne mogu da pričam o tome kako je u špicu sezone.

Ako uporedim Krf, Kefaloniju i Zakintos, Zakintos je možda najjeftiniji što se vanpansionske potrošnje tiče, ali je to sve tu negde. Zakintos je možda "najskromnije" ostrvo, sa najmanje prirodnih atrakcija, a i po površini je manji od Kefalonije i Krfa, ali opet izuzetno lep na svoj način. Kefalonija je opet najveća po površini, divlja u mnogo čemu i sigurno po tim atrakcijama najbolji izbor. Kada bih morao da biram, verovatno bih otišao ponovo pre na Kefaloniju, ali već sledeće godine bih ponovo išao na Zakintos, i tako u krug! :)

Što se Kefalonije tiče, Kon-Tiki vodi turiste u Lasi, praktično predgrađe Argostolija, i mislim da je to dobar izbor. Što se samog mesta tiče, pročitaj tekst u rubrici "Opisi". Ja bih lično voleo kada bi smeštaj bio u samom Argostoliju, mislim da bi to bilo savršeno. Znači, preporuka za Lasi, ali rent-a-car pod obavezno, Kefaloniju treba obići celu, vredi! Cene na Kefaloniji nisu ništa više u odnosu na druga ostrva, mada je to sve relativno. U centru Argostolija je coca-cola 2,5 evra ali je na primer na Krfu na Listonu ponegde i 3 evra... dok, na primer, sa druge strane kompletna večera (jagnjetina sa sve prilozima) u restoranu "Menir" u mestu Planos/Tsilivi na Zakintosu ne prelazi 9 evra... sve je to relativno i po principu "koliko para...", ali će verovatno neko ko je bio na Zakintosu u npr. Laganasu ili Argasiju reći da je možda tamo mnogo skuplje... Nama je na primer rent-a-car na Kefaloniji bio ubedljivo najjeftiniji, i tako dalje... U slučaju da odeš na Kefaloniju, idi u apartmane u Lasiju, snabdevajte se u Lidl hipermarketu i neće biti ništa skuplje nego u Beogradu. Ako vas je više i podelite troškove za rent-a-car, tim bolje!

Ne znam precizno da ti kažem za cene trajekta, čini mi se da je relacija Kilini - Zakintos negde oko tridesetak evra...

Eto toliko.

Pozdrav

Srdjan J.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru

Sto se tice Zakintosa cene smestaja su od 25-30 evra po studiju jula i to je povoljno, a na Kefaloniji duplo skuplje. U svakom slucaju hvala na informacijama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

vidim da se zahuktava diskusija za letovanje, sto me posebno raduje jer nisam ljubitelj zimskih carolija.

Kad je vec naceta ova tema ja bih zamolio nekog da napise nesto o temperaturama na Kefaloniji i Zakintosu u junu mesecu. Planiram da idem na jedno od ta dva ostrva u junu ove godine, ali posto idem sa detetom od 2 godine, vrlo mi je bitno da znam da li u to vreme moze da se kupa, odnosno da li voda nije suvise hladna.

Unapred hvala!

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ gost_tasko

Cene u prvoj smeni od 09-20.06.2005. godine na Kefaloniji su bile na tom nivou, to jest, apartman, prevoz, viza, mislim da samo taksa nije bila uracunata, oko 350 evra (cini mi se 330, Lasi hotel je bio valjda 380). Kad odbijes prevoz, apartman te izadje 20 evra po danu, istina po osobi...

@ Toti

Zakintos, jun 2004. (11-22) jedan "los" dan, to jest kisa, ostalih dana temperatura 27-28, par dana cak i preko 30 stepeni, more vrlo toplo.

Kefalonija, jun 2005. (09-20), prva dva dana relativno sveze i nije bilo za kupanje, nakon toga svaki dan 27-28 stepeni, temperatura mora sasvim OK (na Mirtosu je malo "seklo" ali to tamo ne smeta, veruj mi... :D )

Pozdrav,

Srdjan J.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto u mom slucaju iznajmljivanje kola otpada ostaje samo gradski prevoz za obilazenje barem nekih znamenitosti. Ono sto me je odusevilo u svim opisima ovde o Kefaloniji jesu plaze, nadam se da se moze gradskim prevozom do vecine njih...npr Mitros plaza, pise da treba sat vremena kolima, a prevozom jednom sat ipo, ha, ha....Moze ili ne moze? Da li ste doplacivali klimu? Idem drugom polovinom avgusta, pa ne znam da li su noci bas toliko tople da je potreban klima uredjaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze da se desi da vam klima zatreba, ali veruj mi nama u drugoj polovini jula i pocetkom avgusta prosle godine jedva da je trebala mozda poslednje 2 noci, i da, doplacuje se mislim 4 eur dnevno.

Do Mirtos plaze ne vozi nikakav prevoz, autobus te ostavi u mestu iznad Mirtosa, odakle te ceka dosta strmo spustanje od nekih 2-3 km. I sad nekako covek moze i da se spusti, ali za povratak nema sanse to je takav uspon po suncu ....

Culi smo da navodno postoji neka od agencija koja je stacionirana u graskoj luci u ARgostoliju, koja organizuje jedanput nedeljno ture do Mirtosa za nekih 10-15 EUR. Ako ta ponuda vise nije aktuelna ostaje ti samo jedna opcija, kada izadjes iz autobusa u vec pomenutom selu iznad plaze Mirtos, videces malu drvenu kucicu, gde obicno sedi neko iz turisticke organizacije obliznjeg mesta Agia Efmia, i odatle mozes da narucis taksi. Gotovo isti slucaj imas i kada ides na plazu Antisamos.

Do Fiskarda na krajnjem severu ostrva mozes da stignes autobusom, mesto je carobno ali skupo, a mozes da se okupas i u susednoj uvali , koja se zove Emblisi a nalazi se na nekih 1.5 km od Fiskarda prelepa je. Povratak za Argostoli ti je vec negde oko 17h. Mozda je najbolje da pre nego sto autobus udje u Fiskardo, kazes soferu da te ostavi kod raskrsnice za Emblisi. I do plaze Petani mozes samo kolima ....

Da rezimiram, bez kola ce ti biti jako tesko, ali ako nadjes neke srodne duse sa autom ili imas dovoljno para za taksi to i ne mora da bue tako strasno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel ,,Mediteranee,, Lassi, Cefalonia

Da li je neko bio nekad u ovom hotelu u mestašcetu Lassi na Kefaloniji?

Kakva su Vam iskustva? Da li ste čuli da je neko bio?

Idem ove godine, pa zato pitam :rolleyes: :rolleyes:

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa Sonja, hotel u kojem sam ja bio smesten 2005.godine se nalazio nekih 500 m od pomenutog. Sama plaza ispred hotela je jedna od najprijatnijih i najboljih mesta za kupanje u samom Lassiju, zbog solidne kolicine zelenila i drveca na levom delu plaze, hladovina je bila zagarantovana skoro do 1h posle podne. Porede same plaze se nalazi solidan restorancic gde smo sa vremena na vreme klopali vrlo solidno za umerenu kolicinu para. Bazen hotela je odlican, ali ne mogu nista da ti kazem o samim sobama jer tamo iz razumljivih razloga nisam mogao da udjem.

Ako budes imala jos koje pitanje u vezi Lasija, tu smo da pomognemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Ja sam bio pocetkom jula. ne znam... nisam primetio neku veliku razliku u cenama u odnosu na druga ostrva.

jedino sto sam smestaj placao 60E/noc za studio, pri cemu mislim da nije zasluzivao tu cifru. sa druge strane to je bilo jedino sto se moglo naci sa placanjem preko neta (link). kako nisam mogao da se smaram sa grcima oko uplate akontacije i cekanja na garatno pismo, ovo mi je bilo OK resenje. tim pre sto nisam imao ni vremena zbog termina za vizu.

 

odseo sam u mestu agia efimia. pre 2 godine sam bio u lasiju i od lasija do (po meni) najboljih plaza ima dosta da se vozi. agia efimija je nekih 10 km do myrtos-a, 15-ak do antisamosa. ceo potez sami-agia efimia ima nekoliko predivnih malih uvalica. za petani/agia eleni mi ne treba trajekt.... mi licno volimo plaze na severnom i istocnom delu. mada... ko voli pescane plaze mozda je bolja varijanta potez lassi - skala

 

samo mesto nije nesto ako hoces neki nocni zivot. par restorana, kafica, lepa setnja uz rivu pored jahti... jedino sto mi se cini da u agia efimiji uvek ima vetra, tako da nije bas prijatno uvece na terasi (ili je moja terasa bila tako okrenuta)

 

kod argostolija imas par velikih samoposluga (including LIDL)

 

trajekt lefkada-kefalonija je oko 40E (kola + 2 osobe)

 

ne znam... pitaj ako te jos nesto zanima...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Igore, Agia Efimia je interesantan izbor za bazu na Kefaloniji iz gorenavedenih razloga.

Na nekoj od tema posvecenih Kefaloniji i ostalim Jonskim ostrvima sam rekao da se najlepsi niz plaza nalazi na severoistocnom delu ostrva (od Emblisija, Fokija ka Agia Efimiji), dok je potez oko Lasija pogodan za ljude bez kola zbog blizine par odlicnih plaza i samog grada.

Jedina uslovno recena mana je dosta krivudav put do Argostolija gde se u vecernjim satima jedino nesto koliko -toliko desava.

Na bilo kojem drugom ostrvu gde putevi nisu prepuni krivina, serpentina, to zaista ne bi bio nikakav problem (nas smestaj na Skopleosu je bio na 11 km (kraci put) odnosno 18 km (duzi put) od glavnog mesta, odakle smo stizali za 15-20 min) ali Kefalonija je nesto posebno u tom pogledu.

Da li ste proveli vise od jednog dana na Itaki, s obzirom na odlican polozaj za tu vrstu aktivnosti? Po meni to je najlepsi kutak Jonskog mora.

Pozdrav

Dragan

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka