ashram

Trst,Venecija,Verona, Padova

164 poruke u ovoj temi

Volela bih kada bi mi neko,ko je skoro bio u Trstu i Veneciji napise nesto o svom iskustvu.Hvala.:bolje-da-cutim:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam dosao pre 15 tak dana, sta te interesuje.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre svega adrese hostela,preporuka dobrih i jftinih mesta za klopu.Cene,naravno.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo sam ja napisala u delu Venecija-Verona pa sam ti samo prekopirala i malo dopunila ...

U Veneciji treba obici :muzej Peggy Guggenheim,muzejsavremene umetnosti u kome mozete videti dela JacksonaPollocka,Picassa,Caldera,Max Ernsta,Dalija..Inace mali i jako sladak muzej sa terasom koja gleda na Canal Grande i most Accademia(zaista predivan pogled).Ovaj muzej je inace bio dom Peggy Guggenheim koja je bila necaka cuvenog Solomona Guggenheima koji je osnovao jedan od najpoznatijih muzeja Guggenheim(i fondaciju) u NY.Jos jedna stvar me je odusevila a to je da u muzeju rade studenti(staziraju) iz celog sveta i jako su prijatni i usluzni.

Ako imate vremena posetite i jevrejski geto u kome mozete videti 4 sinagoge(meni je ovo bilo jako zanimljivo posto nisam znala puno toga o sinagogama).

Zatim crkvu Santa Maria dei Frari koja je prelepa i koju je delimicno oslikao Ticijan.

Pored ovoga naravno treba obici i Duzdevu palatu i Santa Maria della Salute,mene licno nije odusevila crkva Svetog Marka i pre bih preporucila crkvu gore spomenutu.

Sto se tice klope(pizza meni licno nije neka u Veneciji i vise mi se svidja u Trstu) najbolja mi je bila u kineskom restoranu koji se nalaz ikod Rialta i nije skup(2 pica,2 jela i 2 dezerta su odprilike 25evra),ako zelite da popijete kafu to ucinite kod Rialta ili na Campo S.Margherita(koji inace vazi za studentski trg) jer je tamo znatno jeftinije nego na Trgu Svetog Marka ili u okolini.Jos jedna vazna stavka ukoliko idete u Veneciju OBAVEZNO probajte Spritz Aperol(nekavrsta koktela koji cine belo vino,aperol,kisela voda i narandzaste je boje)koji piju svi Italijani i jako je osvezavajuc.

Takodje Veneciju treba obici pesaka,mapu Venecije mozete naci besplatno u svakom muzeju,mada tamo svi uglavnom pricaju engleski a i znakovi su skoro na svim zgradama tako da se necete izgubiti.Mozete ici i vaporetom(neka vrsta morskog busa) koji je po meni skup.

Sto se tice sopinga ne preporucujem,jako je skupo i bolje idite do Trsta ili svratite u Mestre.

Sto se tice hostela u Veneciji,najjeftiniji su oni blizu zeleznicke stanice i pristojni su.

Trst: soping- imate H&M koji je pristupacan i ima kvalitetne stvari,mozete kupiti jeftine stvari u Redsu i malim prodavnicama u centru,mada moram napomenuti da je najbolje vreme za soping kada su rasprodaje koje traju od pocetka jula pa do kraja avgusta i od pocetka januara pa do sredine februara kada mozete kupiti stvari i do 70% jeftinije.

NAJBOLJI sladoled ali najbolji na svetu mozete kupiti kod Zampolija(jedna kugla sladoleda je 1,5€ ali je definitivno najbolji koji sam ikada jela i kugle su ogromne,odprilike kao 3 u Bg-u).Zampoli se nalazi blizu zeleznicke stanice(nekada su se tu kupovale farmerke kod Giovanija :) ) a najbolju pizzu mozete pojesti kod Fabrisa koji se nalazi 100 metara od gore pomenute poslasticarnice(pice kostaju oko 8 €)

Ukoliko zelite da vidite neke znamenitosti preporucujem zamak Miramare koji ima prelep vrt(besplatan ulaz za ceo park i vrt),zatim San Giusto crkvu i naravno centar grada koji mi je prelep.

Sto se tice hotela,moji roditelji su bili smesteni u septembru u hotelu koji se zove "Nuovo Albergo Centro" i nalazi se u ulici Via Roma 13(sam centar grada),kazu da je pristojan i mislim da nije bio skup (mislim da je noc bila do 25€).

Ako te zanima jos nesto,pitaj,posto je moguce da sam nesto zaboravila... ;)

Izmenjeno (micika84)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima iskustva sa vikend putovanjima za Trst i Veneciju koja su se skoro pojavila u ponudama turistickih agencija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje misljenje za turu Trst - Palmanova 3 dana (I. dan polazak iz BGD-a, II. dan od ujutru obilazak Trst-a i od 13h kupovina u Palmanovi , uvece polazak i III. dan dolazak u BGD), je da je svaka druga tura bolja od nje jer ne znam sta ima da se obidje i vidi u Trstu i mislim da je Palmanova za kupovinu dosta mala i slaba. Nesto dalje po Italiji od Trsta je vec sjajna tura.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Procitao sam negde da onaj veliki parking na ostrvu treba rezervisati i platiti preko interneta 7 dana unapred. Da li neko ima drugacija iskustva? Trenutno vagamo da li ce nam se vise isplatiti da idemo kolima svaki dan do Venecije ili nekim drugim transportnim sredstvom s obzirom da smo nas cetvoro smesteni nekih 15ak kilometara od grada u mestu Mogliano. Bicemo tamo od 13. do 16. Feb. Sta savetujete?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma pitaj sve sto te interesuje, ako znam napisacu zato smo ovde. Mislim da je to mesto za smestaj super opcija jer sam spavao tu.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim te napisi malo detaljnije o putovanju vozom od Mogliana do Venecije. Gde staje voz u Veneciji, kolko često ide, kada ide poslednji iz Venecije nazad do Mogliana i tako to. Nova sam na forumu, inače nikad nisam bila forumaš, valjda će ovo pitanje otići gde treba i prikazati se gde treba:). Idemo početkom aprila u Mogliano,tj. Veneciju!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

www.trenitalia.it/cms/v/index.jsp?vgnextoid... , Ovde cete naci vremena polazaka voza, a voz staje u samoj Veneciji u centru na mestu odakle pocinjes obilazak grada.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima iskustva sa vikend putovanjima za Trst i Veneciju koja su se skoro pojavila u ponudama turistickih agencija?

Ja sam isla preko agencije u vreme karnevala a trasa je bila Portoroz-Trst - Venecija.

U Portorozu smo bili smesteni u Bernardinu , koji je ekstra!

Trst mi je savrsen, mogla bih tamo da zivim!

Venecija je naravno magicna, jedino sto u vreme karnevala bas i ne mozes sve lepo da obidjes i vidis jer je nenormalna guzva!

Isli smo Argusa i nemam nikakve primedbe! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ah....Trst.....Fabris pod obavezno na picu i pod obavezno sladoled kod Zampolija

:-P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj covek biggrin.jpg,em sto i bi ja zivela u Trstu em se i za picu i za sladoled slazemo smajl.jpg to su dve stari koje se tamo moraju probati,pogotovo sladoled od nutele u Zampoliu srce.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

www.trenitalia.it/cms/v/index.jsp?vgnextoid... , Ovde cete naci vremena polazaka voza, a voz staje u samoj Veneciji u centru na mestu odakle pocinjes obilazak grada.

Reci mi da li ista železnička linija ide kroz Mogliano Veneto i Margheru? Mi ćemo biti u Moglianu, a naši prijatelji u Margheri, pa me interesuje da li možemo sesti na isti voz i izaći zajedno u Veneciji?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam, to vidi na tom njihovom sajtu.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877917
    Ukupno poruka