ashram

Trst,Venecija,Verona, Padova

164 poruke u ovoj temi

Zbog nekih pitanja iz inboxa...da dodam da je opis putovanja sa nekim savetima ostao na strani pre ove, a mozda ce sada biti i na dve ispred...u prethodnom postu su samo slike tako da je mozda bilo zbunjujuce sa nekim komentarima sa pocetka posta. Svakako slobodno pitajte,nije problem. ? 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tršćanska gradska vlada je ekstremno desničarska, rasistička, dominantno Lega uz podršku drugih partija ekstremne desnice, klerikalno antiliberalna. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za 8 novembar 2017 smo obisli Trst, outlet centar Palmanova, lido di jesolo, Verona, 
Padova, Venecija. Isli smo preko agencije Traveland, nikakva zamerka sve pohvale sa nase strane.
Stigli smo u trst oko 9 ili 10, imali smo malu guzvu na putu. Trst lucki grad,koji se stopio sa morem. Grad u kojem se nalazi i Srpska pravoslavna crkva posvecena svetom Spiridonu , stari rimski antiteatar koji je mogao da primi 6000 ljudi, Neptunova fontana, ne zaporavite da posetite trg ponte roso. Glavni trg ujedinjene Italije, na kojem se nalazi fontana koja prestvalja 4 kontinena  koja se nalazi ispred kradske kuce. Outlet je ok bila su neka snizenja pa smo stigli malo i da sopingujemo. Dolazak u lido u vecernjim satima smestaj u hotelu. Padova 800 godina star univerzitet gde je predavao Galileo Galilej. Cuveni trg Prato dela vale jedan od najvecig trgova na svetu sa skoro 90,000m2 u unutrasljem prstenu nalazi se 38 statua a u spoljasnjem 40 (Francesko Petrarka, Galileo Glaile, Andrea  Momo....) Verona Grad ljubavi, romatike. Glavni trg piaca Bra gde se nalazi arena sagradjena u 1 veku. Od trga Dante do trga 
Delerbe imate jedan mali prolaz gde se nalazi jedna kost koja visi rebro od kita legenda kaze da ce pasti na osobu koja nikad nije izgovorila laz. Naravno posetite Julijinu kucu gde ima i najvise turista. Zadnji dan Venecija ovde ne bi mnogo da pricam jel sigurno ste dosta citali o veneciji, ja bi da napisem par reci, Most uzdaha stvarno oduzima dah, most Rialto je i najveci most na grand kanalu, Bazilika svetog marka, kao i toranj............ Kraljica Jadrana Jednostavno se prepustite veneciji zalutajte jer ce te onda da dozivite veneciju na pravi naci.
Venecija je jednostavno magicna prepuna mostica, malih ulicica, Veneciju je nemoguce docarati preko nekog tekasta ili fotografije Venecija mora da se  dozivi. Srec
an put :) Ako vas zanima vise dedalja u vezi venecije, mogu da napisem Veliki pozdrav :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ceo forum sam pročitala i vodila beleške, mada mi je sve po malo zbrkano. Verovatno će vi se sve razdaniti kad kročim na samo tlo Italije i svih ovih mesta o kojima sam do sada samo čitala, i čitala, i čitala....

Toliko sam uzbuđena zbog predstojećeg putovanja, da sva treperim. Sutra uveče krećem put Italije za Uskršnje praznike i spremna sam da se zaljubim u nju!

P.S. Ako neko ima neki dodatni savet u poslednjem trenutku, samo napred.

U pitanju su već standardne ture koje je dosta vas prošlo:

1.dan - Trst, Palmanova, Lido - Hotel Majestic

2.dan - Padova, Verona

3.dan - Venecija

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je divno uzbuđenje, samo, kad su tako velika očekivanja, često dođe i do razočarenja; ipak, malobrojni su oni koje Venecija razočara. Na žalost, vreme je loše, a tek su prošli katolički Uskrs i Dan oslobođenja od nacifašizma, dolazi 1. maj, pa je velika gužva. Sve to može da pokvari utisak, ali, nadam se, ne previše. Dobrodošla!

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ми смо обишли ту стандардну туру крајем септембраа 2017те године... Што горе написа једна од коментаторки неможе се речима описати треба се доживети... По менужи, уз Праг, убедљиво најлепши туристички аранжман који се може наћи по ценама за нас смртнике...

Ја бих само избацио палманову, и та два три сата продужио боравак у Трсту, који је као и Венеција, Падова и Верона, прелеп, а овај аутлет ко аутлет, на сред ливаде у сред ничега, скроз безвезе по мени, а ни цене им нису уопште повољне, тако да га је паметније и преспавати у бусу...

Пишите о утисцима кад се вратите да се и ми мало подсетимо прелепе Италије...:)

Леп провод

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzivo iz Padove. Malo grmi i paducka. Divne igre boja. 

Na putu popodne u Sloveniji i delom u Italiji potop... Guzva... Radovi na putu... Kao po jajima sve. Po prognozi, sutra ovde ne bi trebalo da bude kise... 

A domani! 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Може ли нека информација где су радови , пошто крећемо у понедељак ка Трсту .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od Trsta ka Padovi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Хвала .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratila sam se sa puta prepuna utisaka. Još uvek mi se nije sve sleglo. Po malo se osećam kao Alisa u "Zemlji čuda". Nisam znala gde prvo da se okrenem, u šta da gledam. čemu da se divim, šta da memorišem na svojim fotografijama. Mislim da se većina vas osećala tako pri prvoj poseti ovim gradovima.

Moram priznati da sam pre puta odradila domaći zadatak. Iščitala sam sve i svašta o destinacijama koje treba da obiđem i o znamenitostima koje bih trebala da posetim. Čak sam napravila i kratak siže određenih lokaliteta koji su pobudili moju pažnju. I moram reći da to toplo preporučujem svima koji se spremaju da prvi put obiđu gore pomenute gradove (ili bilo koje druge).

Razlog je vrlo jednostavan. Na licu mesta nećete biti u prilici da čujete bilo šta od strane vodiča, jer ćete imati minimalnu šetnju kroz delić grada koja vrlo lako može da se pretvori u stampedo i jurnjavu za vodičem kroz uske uliučice. Naravno, u takvoj situaciji možete da zaboravite na objašnjavanje bilo koje vrste ispred samih lokaliteta. Daleko od toga da sam nezadovoljna, ali moram da napomenem. Nije problem slušati o istorijatu gradova dok se vozite autobusom i legendama vezanim za iste, ali kada se nađete na licu mesta, nećete biti u sitaciji da određene znamenitosti povežete sa pričama koje ste slušali pri vožnji, pa nećete ni znati šta ste sve videli.

Naravno, ni za jedan grad nije dovoljan jedan dan, a ne 2-3 sata koliko vam ostave za razgledanje. Zato svima savetujem da se pripreme pre puta, bar delimično.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledala sam danas web kameru u Padovi, na skylinewebcams. com... Na Prato della Valle vratile su se tezge, kao što je i red bio svake subote pre korone... Pust li je bio taj trg svih ovih nesrećnih nedelja i meseci... A sad opet živi! :srce:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877678
    Ukupno poruka