marara

LIMENAS

1103 poruke u ovoj temi

Koliko se secam na jagnjetinu se ide u Theologos.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima jagnjetine i u Panagiji, ali se slažem sa gornjom porukom. Mnogo veći izbor jagnjetine, a i jaretine je u Teologosu.

Ali...

Autobusom iz Limenasa do Teologosa samo zbog jagnjetine ja ne bih išao.  :plez:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krocih danas prvi put na Tasos, iz Skale Prinosa, na jedan dan i odusevljena sam, nisam znala da je bas tako lepo,posto idu samo Srbi ali ocigledno je da znaju da odaberu:D

Borova suma na celom ostrvu, svuda hladovine, u Limenasu predivan centar i luka i 'ladno u prolazima pored prodavnicica suvenira svira prava grcka muzika:ljubav: (kao krajem osamdesetih godina, kada su jos bile drahme). Plaza u Limenasu je divna, tirkizno more, hladovina ali zauzeta lezaljkama vecim delom. Na malom delu koji nije zauzet vecinom Srbi i to letuju zajedno tri generacije i po neki Grk, maltene peskir do peskira. Pa kako je onda bilo u spicu? A revija enormno debelih zena a i muskaraca, crveni kao rakovi i bez suncobrana. Jedan trbushni tata sa dve male cerke i jos jednom bebanom, iz mora dovikuje sto majki sto "snajki"na obali, sto komsiji u moru, ma cela plaza samo od njega odjekuje, culi smo sve i da mu je posl.dan na moru za ovu god., i da ce prvo u Lidl pa onda na put. Pa i nije mi bas uzivanje da budem na takvoj plazi (sad mi je jasno ono ima Srba), iako je lep Limenas, biracu neko drugo mesto na Tasosu za letovanje.
Galebovi setkaju na obali, navukli se i oni na "smoki":rolleyes:A prvo se kupi pecivo iz obliznjeg Lidla, pa na plazu (sto smo i mi, kao da smo znali, uradili:rolleyes:).

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krocih danas prvi put na Tasos, iz Skale Prinosa, na jedan dan i odusevljena sam, nisam znala da je bas tako lepo,posto idu samo Srbi ali ocigledno je da znaju da odaberu:D

Borova suma na celom ostrvu, svuda hladovine, u Limenasu predivan centar i luka i 'ladno u prolazima pored prodavnicica suvenira svira prava grcka muzika:ljubav: (kao krajem osamdesetih godina, kada su jos bile drahme). Plaza u Limenasu je divna, tirkizno more, hladovina ali zauzeta lezaljkama vecim delom. Na malom delu koji nije zauzet vecinom Srbi i to letuju zajedno tri generacije i po neki Grk, maltene peskir do peskira. Pa kako je onda bilo u spicu? A revija enormno debelih zena a i muskaraca, crveni kao rakovi i bez suncobrana. Jedan trbushni tata sa dve male cerke i jos jednom bebanom, iz mora dovikuje sto majki sto "snajki"na obali, sto komsiji u moru, ma cela plaza samo od njega odjekuje, culi smo sve i da mu je posl.dan na moru za ovu god., i da ce prvo u Lidl pa onda na put. Pa i nije mi bas uzivanje da budem na takvoj plazi (sad mi je jasno ono ima Srba), iako je lep Limenas, biracu neko drugo mesto na Tasosu za letovanje.
Galebovi setkaju na obali, navukli se i oni na "smoki":rolleyes:A prvo se kupi pecivo iz obliznjeg Lidla, pa na plazu (sto smo i mi, kao da smo znali, uradili:rolleyes:).

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto su lepi hlebovi u Grckoj, bar kod mene u hotelu. A nasi hlebovi iz maksija, onoliko vrsta ima a svi su puni aditiva, vise cak ni ne pise na njima sastav, ali se secam od ranije kad je pisalo, isto kao i peciva u skroz dobroj pekari, kad procitam sastav vec gubim apetit.

Divne su im one przene tikvice, sluze ih uz tsatsiki salatu. A i salata od patlidzana (melitzanosalata) je lepa- to su peceni patlidzani u rerni su izgnjeceni sa drugim sasojcima, kao namaz.

Probala sam i makarone sa racicima (garidomakaronada) i pasta je bas lepa ali rakovi- not my cup of tea, kao ni portokalopita:D.

Izmenjeno (vrtlarka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine dazimo prvi put na Tasos, tačnije u Limenas. Uplatili smo smeštaj u vili Helios Garden.

Ko nam može nešto više reći o smeštaju i samom Limenasu.

 

Koje plaže obići?

 

Hvala vam

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

O smestaju neznam nista. Limenas je lep, dobar za videti svasta nesto. Arheoloski muzej, amfiteatar, Panova pecina, Agora ...

Sto se plaza tice: Giola, Psili Amos, Aliki, Vathi beach, Porto Vathy, Saliara (Mermerna plaza), Fari beach su neke moje preporuke, ali sve je stvar ukusa.

Pregledajte na Google Map slike plaza na Tasosu (imate dovoljno vremena), pa sami odlucite koje vas plaze najvise privlace.

Prijatan odmor i lep provod vam zelim!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka