pop26

ASTRONOMSKA CENA POVRATNE VOZNE KARTE DO SUTOMORA

45 poruka u ovoj temi

Nije sve bas tako crno-belo!

Ja ove godine idem i u Grcku i u CG, doduse Boka je u pitanju, pa sta... Totalno je glupo praviti poredjenja. Kao sto znam zasto idem u Grcku, tako znam zasto idem i u CG!

U Sutomoru nisam bila jako dugo, a iskreno i nemam neku zelju da odem... Ali evo, jedan moj drugar bio prosle godine i odlicno se proveo; bio na Adi Bojani, a nakon toga isao na neke izlete, posetio Albaniju, video Skadar i kaze kako su ga emocije tamo sustigle... "Plakao sam zbog..." Necu sad da navodim razlog. :srce:

Sta sam htela ovim reci?

Upravo od nas zavisi kako cemo doziveti odredjeno mesto i kako cemo iskoristiti vreme!

Zapravo, sve zavisi samo od nas!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to bas i nje u potpunosti tacno

Ako ti neko limitira broj tusiranja, tipa, bilo bi dobro da se ne tusirate svaki pu kada dodjete sa plaze, a ti bi da se odmoris do po podnevnog odlaska na plazu i legnes u krevet onako slan, lepljiv od krema i oznojen? Sta odmaraces na podu????

Ili odes na plazu a ono kantu preplavilo smece, a ti im dao taksu za njihovu "ekologiju"

Ili da imas toliko i toliko sati vodu , od - do????

Ili odes u kafic i kesu mrzi da pridje pa ti onako sa sanka klimne glavu u fazoni sta hoces?

I kao sve zavisi od mene?

Ovo su mozda banalni primeri, ima jos mnogo situacija, gorih.

Negativna stvari koje su se desavale , tamo preko u drugim drzavama, uglavnom su bile kiks nasih agencija a ne domacina.

Izvini ja sam krajnje fleksibilna i ne zahtevna osoboa, ali ne volim da me neko z.... i vuce za nos.

Ne trazim da me ni jedan domacin , u bilo kojoj zemlji voli,( to ocekujem od svog deteta), samo malo vise postovanja prema ljudima koji ostavljaju svoj novac.

A to ces redje naci na CG primoriju, a mnogo cesce naci u drugim zemljama.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da ne bi toliko pljuvala CG evo jedna lepa stvar

Ko ide u Boku, a voli dagnje i ume da ih sprema, imate u Krtolama farmu skoljki. To je na putu ka Krasicima.Cene pre 5godina su bile smesne nesto oko 1e, mozda malo vise, ne secam se. Ali svaki cent vrede. Skoljke su ogromne, pune mesa i sve su nam se prilikom kuvanja lepo otvarale. Jos mo i dobili poprilican popust kada smo krenuli nazad u BG jer smo uzeli oko 7kg. Za celu familiju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na poslednje dve strane nisam procitao ni jedan komentar na temu skupe vozne karte. Izgleda da pojedini posetioci nemaju pametnija posla, pa uskacu u svaku temu da bi se svadjali i skretali temu u nekom samo njima znacajnom smeru. Ali sta se ja uopste trudim, takvi su kakvi su.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i cene prevoza do CG su kao do GR, s'tim da je GR ipak dalja od CG

A onaj koji kaze da je GR skuplja od CG grdno se vara

Ja shvatam sta ljudi hoce da kazu(ukljucujuci i mene) U Cg je skupa samo sto ne pruza odredjeni kvalitet za te pare.

Uostalom ne radi se ovde o relaciji Cg_GR nego o relaciji CG i druge primorsko turisticke zemlje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letnja sezona železničkog saobraćaja zvanično počinje 19. juna. Za razliku od prošle godine, voz na relaciji Subotica-Bar ove godine ići će u smanjenom sastavu. Razlog tome jeste mala potražnja, kao i veliki broj neispravnih kola.

Evo jos malo neverovatnih informacija. Pitao sam jednog druga koji radi na zelznici da mi se raspita malo oko rezervacije kuset kola i rece mi sledece: Kuset mozes da rezervises samo na dan putovanja i to kad voz stigne u Suboticu i kad se izvrsi pregled. Naime, cela Srbija ima 38 ispravnih vagona a vagoni koji idu dole su crnogorski. Tek kad voz signe, ljudi znaju koliko je vagona doslo (jer ko zna koliko se usput pokvarilo) i onda mogu da prodaju rezervacije. Ukoliko se pokvari jedan od 9 vagona koji idu za Bar oni nemaju rezervu da ubace tako da se voz vraca sa onoliko koliko je u ispravnom stanju.

A pre par godina su se zeznuli pa su prodavali rezervacije i toliko su bili organizovani da su prodavali duple rezervacije pa je moja drugarica putovala do Bara u kupeu sa 6 sedista a vozilo se njih 8.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da se to i meni desilo pre 10 godina, cenim ga da se nije desilo SAMO pre par godina. Redovna je to pojava.

Što se prvog pasusa tiče i mehanizma rezervacije...šta ćeš prostije.

Gore od toga bi valjda bila jedino varijanta da moraš da zapucaš u SUBOTICU LIČNO ako hoćeš da dođeš do kuše kola.

Užas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam zasto je tako kad se ide iz Subotice. Ja sam rezervisala dubl spavaca kola ovde u Bg-u, 3 nedelje pred polazak , bez ikakvih problema. Sto se cene tice, moram da priznam da sam se sokirala. Karta za mene i dete (dete placa 50%) je 15 000 dinara. Pretpostavjam da se za dve odrasle osobe vise isplati da idu avionom. Razlika od 50eura je zanemarljiva kad se uzme u obzir da stizete za pola sata , cetrdeset pet minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A pre par godina su se zeznuli pa su prodavali rezervacije i toliko su bili organizovani da su prodavali duple rezervacije pa je moja drugarica putovala do Bara u kupeu sa 6 sedista a vozilo se njih 8.

Evo malo sam sebe da citiram, mislim da ce pomoci mnogima. Posto nisam mnogo verovao prvom izvoru pozvao sam zeleznicku stanicu i rekli su mi da moze do mesec dana pre putovanja da se kupi karta i rezervacija. Tako da smo mi bili juce i kupili karte, i iako smo mislili da nije velika navala za ovaj tip prevoza razuverili smo se na licu mesta. Naime pre toga nekoliko dana videli smo na sajtu Zeleznica Srbije da postoje neki pomotivni paketi "kuset promo" i "city star" Paketi su super je pruzaju od 30-50% popusta na karte sto zaista nije malo s obzriom da je cena povratne karte za kuset kola od Subotice do Bara izadje oko 8000 din. a sa popustom oko 4700 din. Za vise informacija pogledajte sajt doticne kompanije. Zena ispred nas je kupovala karte, posle toga mi a blagajnica je komentarisala da je bas navala na te karte.

Sad jedino sto se nadam je da nece nesto zeznuti ovi na zeleznici pa prodavati karte po vise puta :) ili da se nece neki vagon pokvariti pa da bude da ne mozemo svi da idemo koji smo kupili karte, a u kakvoj drzavi zivimo sve je moguce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letnja sezona železničkog saobraćaja zvanično počinje 19. juna. Za razliku od prošle godine, voz na relaciji Subotica-Bar ove godine ići će u smanjenom sastavu. Razlog tome jeste mala potražnja, kao i veliki broj neispravnih kola.

....

totalna istina :)

inace ako uzmete avio povratnu kartu ranije preko nekoga iz cg bice jeftinija 120 eu za 2 osobe . nas je avio povratna izasla skuplje za 2240 dinara od spavacih kola :)

bg -podgorica let

ps

poskupljenje karata zeleznica pravda medjunarodnim saobracajem

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigao sam pre neki dan sa mora iz CG i evo kratkog opisa "velicanstvenog" putovanja vozom. Voz je naravno prica za sebe, slika i prilika Zeleznica Srbije a i Crne gore s obzirom da mi ni nemamo vise spavaca kola u voznom stanju onda koristimo crnogorska. Sedista tj. kreveti su puni dlaka, fleka... tako da odmah stavite plahtu koja jeste puna rupa i stara ali je bar oprana. U hodniku vagona se oseti nepodnosljivi smrad toaleta koji narocito dolazi do izrazaja kada promaja otvori vrata koja odvajaju kraj vagona od ostatka hodnika. Ali bar nema gmizavaca jer u tom smradu tesko da bi opstali. :) Toalet bas ne bih ni opisivao. Od Subotice do Sutomora voz je isao nesto malo manje od 16 sati sto je kako kaze taxista normalno jer u to vreme kad smo mi stigli uglavnom stize voz, mozda sat vremena ranije ali to je to. Mi smo stigli oko 10:30 a po redu voznje smo trebali oko 8:45. U povratku je situacija bila jos gora, voz je iz Bara krenuo tacno na vreme u 18:00 da bi nam 5 km od Podgorice crkla lokomotiva ali za sat vremena je dosla druga tako da to jos i nije tako strasno, imali smo srece da nismo morali iz BG-a da je cekamo da dodje s obzirom kakav je vozni park bogat. Posle cele noci voz je u Suboticku stanicu usao tacno u 12:00 sto ce reci da smo ravno 18 sati putovali, a posto je to oko 700 km znaci prosecno je voz isao oko 40km/h... brze pruge Srbije i Crne gore. Kad smo usli u kupe nasi sapAtnici su vec bili smesteni, neki madjar koji zivi i radi u Nemackoj sa sinom od jedno 8-9 godina. Kako sam ih razumeo oni su dan pred putovanje kupili kartu za Suboticu a posto je nas islo 5 njih 2 su na jednom lezaju bili. Ti stranci su zaista cudo, sta oni jedu ja ne znam ali njih 2 se nisu pomerili sa kreveta od Bara do Subotice citavih 18 sati. Ja da sam toliko lezao i to jos na malom lezaju koji delim sa nekim pa ukocio bih se posle 2 sata a ne 18. Vise je nama smetalo sto nismo mogli da taj srednji krevet, na kome su oni bili, spustimo pa da normalno sedimo nego smo morali da se uvijamo i saginjemo. Kad smo usli u voz tip nas je pitao kad stizemo u Suboticu, mi mu odgovorimo oko 10:00 na sta je on zacudjeno pitao da li uvece ili ujutru, kad smo mu rekli da mislimo na ujutru nije mogao da veruje... a tek kad smo mu rekli da je lokomotiva crkla... to je bila slozena faca. I tako za 18 sati klackanja u predivno mirisnom ambijentu nasi traze za povratnu kartu "samo" 8000 din. pravdajuci cenu medjunarodnim vozom. Sreca da smo upali u kuset promo akciju te karte dobili za nekih 4800 din.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh, fala Bogu da su se ljudi napokon uhvatili teme.

To sto kaze Simo je potpuno na mestu i upravo zbog toga sam i pokrenuo ovu temu. Eto, nakon otvaranja ove teme i ja sam otisao u Sutomore. Posto smo devojka i ja bukvalno 24h pre polaska odlucili da odemo na more, uspeli smo da kupimo poslednje dve karte (kuset) i to poslednja dva najgornja kreveta. Ono je prava katastrofa. 6 kreveta u malom prostoru, zagusljivo, prljavo, devojka dobila osip po licu od njihovog jastuka, konstantno penjanje i silazenje uz opasnost da padnete i slomijete noge, rebra, glavu itd. Dok lezite, posto je to sam vrh vagona, ljuljate se stalno dok vam ne pripadne muka. WC - no coment. Jedino pozitivno kod tog vagona je sto se prilikom puta zakljucava i nema da bilo ko iz drugih vagona se seta ili uznemirava putnike (razni klosari, pijanice itd..). Kao sto sam vec rekao, karta je astronomski skupa, ali ne bih imao nista protiv te cene da ona opravdava uslugu, jer ipak najvise volim da putujem vozom. Smatram da bi trebali, kako u Srbiji, tako i u CG da promene politiku sto se tice ovog prevoza, jer je ovo jedini voz koji putuje na ovoj relaciji, pa jos je sada i medjunarodni, dugo se putuje. Morali bi nesto uraditi po ovom pitanju i urediti ove vagone po evropskim standardima. Mislim da to nije tesko. Ne moraju da uredjuju ove sto putuju do BG, NS ili nekog drugog grada ili sela po Vojvodini ili Srbiji, ali ovaj voz mora da ima kvalitet. Moraju da budu uredne i ciste sobe sa klimom, pre svega udobne, a ne kao konzerve u kojima se guzvamo, da poseduje uredan i cist restoran, WC mora da bude vrhunski. Sada kako ovi vagoni izgledaju to je samo ne postovanje nas putnika od strane zeleznice Srbije i CG. Pa na kraju krajeva to bi i njima bilo u interesu. Pa zamislite kada bi putovali ovim vozom koji poseduje perfektno uredne, komforne, ciste i klimatizovane kupee, uredne i mirisljave WC-e. Bila bi milina putovati sa njim. Pa tako bi imali prepune vagone na ovoj relaciji. Bilo bi dobro kada bi neko iz zeleznice ovo i procitao. Ne mogu se stalno vaditi na to kako nema para. Pa ako nema para onda nikada necemo biti deo Evrope. Ako ima para npr. da drzava izdvoji za 2010.godinu "dodatnih" 120.000.000,00 eura za plate ministara i poslanika (i ovako su im velike), onda definitivno ima i za uredjenje voza. Pa zamislite da je tih 120.000.000,00 eura ulozeno u vozove. Svi bi se otimali da se voze sa njima. Neko ce reci da je bolje onda ici avionom, ali nije to bas tako sjajno kako izgleda na prvi pogled. Eto, sada reklamiraju avionsku kartu MontenegroLines za 22eura ili 44eura u oba pravca, ali kako kazu, naravno plus i takse koje su astronomske. Ja sam iz Subotice, pa dok platim bus za BG, pa taxi od stanice do aerodroma, pa taksi od Podgorice do Sutomora ili bilo kog drugog mesta i sve to ponovo u povratku, cena ce biti znacajno drugacija, odnodno veca i od ovako skupe vozne karte. Znam da je prednost avion, ali samo ako ste iz BG pa ne morate sa onolikim torbama da se bacakate sa busa u taxi pa u avion itd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vozne karte su preskupe za onaj svinjac u ponudi , verujem da obe zeleznice drpaju novac od karata jer taj novac ne ulazu u vagone itd . mogu samo misliti u kakvom su stanju vozne shine i t d . rizik u svakom slucaju ccc

ista stvar sa jatom koji drpa na taksama i kartama pa cak i ako oni sami ne prevoze vec neka druga konpanija , isto tako prosle god. su pricali da su shrafovi ispadali iz aviona , a sudeci da sam se vozila sa njima dosta puta a i sa stranim kompanijama razlika je ogromna od kvaliteta aviona,bezbedne voznje pa do onog jadnog sendvica sto dele . uzas

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u CG letujem najčešće jer idem sama sa sada već dvoje male dece tako da jedino dolazi voz u obzir. Spavaća kola.

Reći ću da sam preprošle godine karte za spavaća kola, turist (kabina sa 3 postelje) plaćala oko 100e za dve odrasle osobe povratna karta. sad za starije dete plaćam pola karte pošto zbog mlađeg moram uzeti dve postelje i taj luksuz me iznosi 13000 din. Za svo ovo vreme, reći ću da sam u poslednjih 5 god išla 4x uglavnom su kabine bile osrednje jednom se sve u njoj raspadalo, wc u haotičnom stanju. Stvarno je sramota što je taj način putovanja nekad bio među jeftinijim a danas je skoro najskuplji ali opet kada putujete sa malom decom neophodan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikad mi se nije dogodilo da imam duplu rezervaciju tj da su izdali rezervaciju meni i još nekom. A od 2000 do danas nisam putovala samo prošle god i 2004

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka