ANNIE

KALITEA

1047 poruka u ovoj temi

Ove godine letujemo u Skala Furci, ali bi obisli plazu u Kalitei. Da li se do plaza dolazi samo stepenicama ili moze i kolima....hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Danas planiramo u Kaliteu. 

Koji deo plaže je plitak,pogodan za bebe, sa peskom ili sitnim šljunkom, a da je mirno, bez puno ljudi? Ne trebaju nam ležaljke i kafići već slobodan deo.

Zna li neko? 

Izmenjeno (TheBlackCat)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaža je odlična za bebe i malu decu, ali teško ćete naći  deo bez gužve. Mi smo se kupali ispred hotela Ammon Zeus, ležaljke su 10€, mali je slobodan deo. Mana tog dela je to što sunce rano zađe iza hotela, pa je već oko 5 popodne debela hladovina na plaži, pa je malo neprijatno kada se izađe iz vode. Možda da probate kod hotela Pallini Beach, deluje mi da je tamo najbolje.

Internet pass za wifi hotela Ammon Zeus je ammon2018 , ako nekome zatreba.

Ovo je taj deo...

199C7EBE-D6BC-4DC6-B689-BB3E43D0DC81.thu

Izmenjeno (ackol)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@TheBlackCat

Mi smo bili, gledano ka moru, desno od Ammon Zeusa, neki beach bar. Plaza  je isto fina i za decu i za odrasle. Ustvari, mislim da je cela plaza u Kalitei ok, koji god deo da izaberete. Mozda je neki malo lepsi, ali to je to. Ima i plicaka, a i dubine posle, tako da je za sve ukuse.

@jelenalela

ne morate iskljucivo stepenicama, mozete i kolima. Mi smo parkirali na nekom parkingu (zemljanom) i puticem, isto zemljanim, izasli na plazu. Mislim, to je tu, par metara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima, mi smo bili ispred margarita seaside a, ma šta da vam kažem, plaža je SA-VR-ŠE-NA!! Kao plavi horizonti samo u Grčkoj! Beli pesak, topla, plitka, tirkizna voda. Deca su mi uživala! 2 zamerke su što je prenatrpano, pravi krkljanac,  a drugo što je nizbrdica UŽAS  i silazi se stepenicama na plažu. Ali oduševljeni smo skroz.

2 ležaljke su 10e, + se plaća piće u Jimmys, ali odmah pored je i slobodni deo plaže.

Nekih 100 m dalje prema gradu tj hotelu Ammon Z. isto ima slobodan deo ali je tu voda prljavija, u smislu da ima više trave i u vodi i na obali (bljak) a čini mi se da ima i kamenčića ili možda grešim? i tu nije tolika gužva. To je deo na poslednjoj slici.

DSC_4058.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo prošle godine na tom delu. To je po meni bezobrazluk, platiš ležaljke i nije dozvoljeno unošenje bilo čega. Potrošio sam tamo preko 50€. Uz to su kežaljke toliko nagurane da sam imao utisak da sam u zatvorenom prostoru. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ackol, i po meni je bezobrazluk. Ali mi smo platili ležaljke u 4.redu, bez problema se prebacili u 1.kad su se oslobodile. Uneli smo svoju vodu i pili je, niko ništa nije rekao. Bebca sam hranila tamo, naravno nosila sam mu hranu jer Jimmys nudi samo sendviče i voćnu salatu:D,

Ostavili smo stvari na ležaljka i otišli da ručamo, vratili se i sve nas je sačekalo.

Štaviše, kad smo se prebacili u 1 red moje devojčice su se počele svađati oko ležaljki jer je jedna bila na suncu i obe su htele u hlad, i neki grk odatle nam  je doneo još 2 stolice za njih dve. Tako da ne mogu da se žalim.

Plus da pohvalim restoran Yellow, hrana je bila mnogo dobra, konobari predusretljivi, brzi i ljubazni, a imaju deo za odmor, malu igraonicu za decu, deo sa računarima, baš nam se dopalo. 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nedavno sam se vratila iz Kalitee. Bila sam smeštena u hotelu Elizabeth i htela sam da prenesem utiske, pošto se ovde ovaj smeštaj ne pominje, a postavljeno je pitanje. Dobre strane ovog smeštaja su lokacija i klima koja se ne doplaćuje. Nalazi se na samom šetališu, u blizini su prodavnice (i Matsutis), pekara i drugo, kao i podvožnjak koji vodi do plaže. Sobe nisu velike i relativno su skoro renovirane (pre nekoliko godina). Međutim, rekla bih da se ne održavaju dobro. Kada smo ušli u sobu, zatekli smo umrljano staklo na vratima od terase i staklo na natkasni, lavabo u kupatilu i sudopera nisu bili detaljno očišćeni, paučine je bilo po zidovima... pa je to pokvarilo prvi utisak. Opravdanje gazdrice je bilo da je bila velika smena. Hotel ima 20-ak soba i kad sam ja bila, bilo je dosta mlađeg sveta (tinejdžera) koji su ponekad bili bučni noću. Wi-fi je solidan u sobama tokom dana, ali ne i uveče kad je više korisnika. Moguće je parkirati auto ispred hotela. Imaju nekoliko mesta koja čuvaju za svoje goste.

@ackol Hvala za password.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutros dosao iz Kalitee pa evo da podelim svoje utiske.

Bio smesten u vili Elpida sa dvojicom drugova. Realno vila nije nesto, kakvih sve vila ima u Kalitei mislim da je ova dosta ispod proseka. Sto se tice sobe (soba broj 12 inace poslednja na drugom spratu) ulazna vrata jedva otvarali, neki problem sa vratima, ali skapirali posle par dana kako ti ide :D problem sa vodokotlicem takodje, slab pritisak... u drugim sobama nisam video ni jedan od ova 2 problema koji smo mi imali.

Mesto kalitea je fenomenalno. Od prvog prsta jedino gde bih opet letovao jeste kalitea ili Afitos, ostala mesta ni u snu. Dosta skupa Kalitea ali nema cega nema, bukvalno sve na dohvatu ruke. 

Plaza gde se kupali ispod hotela margarite ili kada se spustite sa onih cuvenih stepenica skroz leva strana izmedju dva doka betonska. Najpescaniji deo plaze, najcistiji i najbolji prilaz u vodi :)

Ono zbog cega smo dosli i ostali u mestu je provod xexe. Dosta skup provod u Kalitei.

Klubovi koji su udaljeni od centra 10minuta laganog hoda.

Klub Perl po meni definitivno najbolji i najlepsi klub u Kalitei. Mora se rezervisati sto, a to mozete preko fejsa ili sa fejsbuk stranice pozvati njihov broj i dogovorite se s njima. Mi se dogovorili s njima da ne placamo ulaz a da zauyzvrat narucimo flasu votke, absolut votke koja kosta 100 evra :D inace bili petorica to vece i podelili po 20 evra. Klub radi samo vikendom petak, subota i ponekad nedelja. Ako necete da narucite flasu onda je ulaz 10 evra u klubu i ide jedno pice gratis.

Klub Ahoy dosta manji klub od Perla. Ovde svakog dana na plazi promoterke dele flajere koji vam omogucavaju da prodjete jeftinije u klub. Samo trebate dati na ulazu taj flajer i od 10 evra smanjuje se ulaz na 7 evra i plus 2 piva ili jedna zestina ide uz placen ulaz. Tu je imalo i najvise Srba u klubu, ali sta znam svako vece vrte istu muziku i vala se smorili. Inace ko voli tehno-house-dens svidece mu se.

Od ostalih klubova ima Markis u koji inace nismo isli. Ulaz je 15 evra uz jedno pice i nemas nikakve nagodbe sa onim grdosijama od obezbedjenja. Klub Koral dosta manji koji je radio samo jedno vece kada je pevala Ceca i ulaz je bio 30 evra a doslo je oko 200 ljudi, a vec sutra dan je Sasa Kovacevic otkazao nastup pa klub nije ni radio na dalje. i jos jedan klub je radio Angels, medjutim radi samo vikendom i ne moze bez rezervacija da se udje, nazalost morali smo zrtvovati to vece i otisli u klubu Perl.

Pored tih klubova ima i kuglana koja se zove Spejs. Ko je ljubitelj zabave uzivace, inace jedni likovi iz nase vile bili u toj kuglani i kazu da je extra. 

Pre tih klubova postoji i striptiz bar xexe. Jedno vece smo otisli malo da se prozezamo. Ulaz je 10 evra i imate gratis jedno pice. Posmatras ples striptizeta i imas svojih 5 minuta druzenja sa nekom od njih. Ako hocete nesto vise od toga dodatnih 20 evra i sami u sobi s njom. Drug je platio i kaze da mu igrala u krilu i da je bilo malo hvatanja ali nista vise od toga.

U centru postoji onaj bar ili pub, bukvalno u parkicu pored stepenica Spitaki bar. Ulaz besplatan, najeftiniji koktel 10 evra, pivo mislim da je 6 evra. Ali realno tezak smor, dzez muzika i svi sede i cute...pokajao se sto sam otisao tamo. Na otvorenom je i deluje extra kada se gleda iz daljine ali zapravo unutra je smor.

Da ne duzim vise, skup provod ali vredi, plaza pescana full, cene po marketima dosta skuplje nego na ostalim krajevima na Kasandri, po restoranima isto skupo... ako nekog interesuje sta drugo neka se javi, pomoci cu koliko mogu :)

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@filips88

Odličan post. Iako mene lično više ne zanima jer idem sa porodicom, mislim da bi trebalo da postoji više ovakvih. Da li mlađi ljudi ne posećuju forum, ili ih više ovo ne zanima, što se iskreno nadam da nije istina, ali sve je manje ovih postova.

Čini mi se da je ˝kriza˝ noćnog života u Srbiji. Pri tom ne mislim da ne postoji, već da je ozbiljno devalvirao i ne prati neke trendove.

Verujem da u ovom Perl klubu ima šta da se vidi. I da se tako zabavljaju ljudi po Evropi. Ja sam se sa društvom, dok smo bili momci, trudio da ispratimo neka dešavanja. Bar street u Marmarisu je bio otkrovenje početkom dvehiljaditih. Pa Halikarnas u Bodrumu, White sensation u Dizeldorfu pred neku novu godinu, Mikonos koji sam ja na žalost propustio, Ios... I ne mislim da smo imali više novca i da je to problem. Išli smo autobusima, spavali po hostelima, trajektima na ostrva... Znali smo da štedimo na hrani da uveče možemo da uđemo u neki lokal.

Po Beogradu je glavno zezanje po nekim nazovi kafanama. Kažem nazovi, jer je kafana ozbiljna institucija, a ovo danas samo ima naziv, formu, suštine nigde nema. Ubaciš drvene stolove i stolice, karirani stolnjak, služiš ćevape i drndaju neki priučeni muzičari svadbarski repertoar. Krene neki ex-yu pop rok i onda odjednom prelaz na Sašu Matića. Druga opcija je Beton hala... Malo je za višemilionski grad koji je krajem sedamdesetih (tada sam se tek rodio pa ne pamtim, ali pričali su ljudi), u socijalizmu, imao klubove kakve su još imali London i Njujork. Kruže legende o koncertu Deep Purple u Pioniru, Smaku kao predgrupi, odlasku u diskoteku u Metropol i njihovom oduševljenju...

Da ne smaram, mislim da gubimo korak i da bi mlađi, barem kada izađu iz ove zemlje mogli malo da se potrude.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li na samoj plazi jos neka opcija za apartmanski smestaj osim Voule? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poseidon. Mali studiji.   www.poseidonkallithea.gr

Ali  sajt nesto nece da se otvori trenutno

A ima i www.afroditi.net

Ovaj smestaj je renoviran, ali ne znam da li su sobe ili studiji. Nude i uslugu dorucka,vlasnici drze tavernu ispred. 

Ima ih jos, uz plazu  sa druge strane hotela AZ, ja ne znam kako se zovu, ali pominjani su ovde

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi što više info. Došli bi nas 4 oko 20-23 avgusta sa autom.

Znači treba mi parking,smeštaj blizu plaže ili da mogu s kolima doći do nje,sa 4 normalna kreveta,a ne montažnim krševima,cene smeštaja u tom periodu od-do,koja plaža bez ucenjivačkog odnosa plati ovo plati ono,...i tako,što više info bi mi dobro došlo,jer bili smo i u Sartiju jedno leto,pa posle i u Polihronu,ali vidim da sve to postaje polako seljana ,gužva,naplaćivanje vazduha,...pa bi sad da malo promenimo u nadi da bi nam Kalitea odgovarala.Ne interesuju nas žurke i izlasci,jer smo to odavno prevazišli.Treba nam prvenstveno normalan,uljudan smeštaj,lepa plaža i da uveče malo prošetamo po mestu i pojedemo neki gyros.

Izmenjeno (samurai)
Gramatička greška
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Treba mi što više info. Došli bi nas 4 oko 20-23 avgusta sa autom.

Znači treba mi parking,smeštaj blizu plaže ili da mogu s kolima doći do nje,sa 4 normalna kreveta,a ne montažnim krševima,cene smeštaja u tom periodu od-do,koja plaža bez ucenjivačkog odnosa plati ovo plati ono,...i tako,što više info bi mi dobro došlo,jer bili smo i u Sartiju jedno leto,pa posle i u Polihronu,ali vidim da sve to postaje polako seljana ,gužva,naplaćivanje vazduha,...pa bi sad da malo promenimo u nadi da bi nam Kalitea odgovarala.Ne interesuju nas žurke i izlasci,jer smo to odavno prevazišli.Treba nam prvenstveno normalan,uljudan smeštaj,lepa plaža i da uveče malo prošetamo po mestu i pojedemo neki gyros.

Sto se tice smestaja ova vila gde bio ne verujem da ce vam prijati. Znaci vila Elpida nije bas zadovoljavajuca a i 90% su mladi u vili.  Gradska plaza ispod hotela Margarita pescana i nema prevelike guzve. Znaci od cuvenih stepenica skroz levo plaza bukvalno izmedju 2 poslednja betonska doka. Pesak i pesak i plicak. Inace kod pretposlednjeg doka bukvalno uz taj dok je najveci plicak koji ide u vodi 150m. Inace ulaz u vodi ima nekih stena ali iza tih stena je najcistija voda kao i pesak za uzivanje... Raspitaj se za tu plazu prema Kriopigiju kod hotela Palini. Svi je hvale a nisam imao prilike da odem do nje. Saznao dan posle odlaska iz Kaliteu za taj deo plaze.....

Za giros sam vec pisao kod Nikija, pored Giro Giro mala radnjica. A ima jos jedno mesto na setalistu prema najvecem marketu Masutisu, cudan naziv ako nisam pogresio mislim da se zove Stigma ili tako nekako, tu je ubedljivo najsitnije izrezan svinjski giros do perfekcije a kosta 3.20 evra a u Nikiju je 3evra. Na ta dva mesta dobra klopa provereno.

Setaliste je lepo, uglavnom nesto poput blokova ili cetvrtastih kvartova. Ima puno radnji koji prodaju magnetice, butika, jedna apoteka u gradu, za rentanje ima tih agencija, taksi, stanica u centru, bus stanica odmah do nje... Skoro celu Kasandru sam obisao i preporucujem obilazak Afitosa plaze a uopste i mesta, Posidi mesta kao i rt Posidi i taj deo obale pored rta, Sani resort (tu jednu free plazu), Furku nisam obisao ali prolazio pored nje i sad mi krivo sto nisam ali deluje lepo u prolazu kao i vece mestasce za razliku od Sivirija koji me debelo razocarao ako plaza tako i samo setaliste. Potideu i Nea Mudanju nisam obisao tako da nzm kakva su mesta, mada prolazio kroz ta mesta i deluje lepo.

Inace prosle godine sam i ja bio u Polihronu i nikad vise. Obicno selo, srpsko vasariste sa losom i uskom plazom. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka