Gangula

Kolima u Italiju

348 poruka u ovoj temi

Ok. posto je vikend u rimu avionom izgleda nemoguca misija,

plan B je - Kolima do Rima na 7 dana.

Interesuje me da li je moguce sa slovenackom vizom boraviti u italiji 7 dana? Uzeo bih slovenacku vizu uz garantno pismo da cu boraviti npr. u Ljubljani. Da li to moze da predstavlja problem, ili kontrole tog tipa nisu vise rigorozne?

Drugo, koliko je procedura dobijanja italjanske vize nezgodna, od zakazivanja termina do samog dobijanja resenja?

Da li neko moze da mi kaze koliki je problem da nezaposleno lice dobije vizu, ukoliko podnese sva potrebna dokumenta roditelja uz izjavu da je izdrzavano?

 

Hvala svima!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Italiju mozes sa slovenackom vizom bez ikakvih problema. Prva zemlja ulaza ti je ionako Slovenija, a njih ne zanima gde ces ti dalje. Granica izmedju Slovenija i Italije u tom smislu ne postoji. Hipoteticki bi mozda bilo problema da ides avionom, ali ovako ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa SENGEN vizom BILO KOJE ZEMLJE ulazite u BILO KOJU ZEMLJU iz SENGENSKOG sporazuma. Znaci, ni hipoteticki ne mozete da imate problem na aerodromu. Jedini, EVENTUALNI problem moze da vam predstavlja sledeci zahtev za ulazak u tu zemlju za koju ste imali vizu a niste isli prvo u nju,ali to zavisi od sluzbenika na koga budete upuceni toga dana. Moze da vas pita nesto o tome, a moze da vas ne pita nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da to je u teoriji tako, a u praksi.

to se posebno odnosi na "nove" clanice sengena.

Da li si probala da udjes recimo u francusku sa madjarskom vizom? U praksi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko u skorije vreme putovao u Italiju kolima?

Ima li guzve na putevima i granicama?

Neki saveti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene takodje ineteresuje da li je neko putovao kolima do Italije preko Slovenije i Hrvatske? Kolike su putarine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda mogu da vam pomognem, slucajno sam videla ovu temu...ne znam sta smatrate pod skoro, ja sam isla kolima sa deckom u Italiju krajem prosle godine... Tacnije isli smo u Sloveniju,ali smo malo skoknuli i do Italije jer je stvarno blizu,pa je steta ne otici. Ovaj put smo bili u Udinama, jer smo jos ranije posetili druge gradove na severu, a Udine su relativno blizu Slovenije,pa smo se slucajno zadesili tamo(i nismo se pokajali, sladak je gradic). Sto se putarina tice... koliko se ja secam, u Italiji nismo placali nista jer u Sloveniji kupis vinjetu(koja je negde oko 30-35eura, ne mogu da se setim),i sa njom svuda prolazis po celoj zemlji, nema placanja putarina.. Nisam bas 100% sigurna da li je to isto vazilo i u Italiji, ali ako nekoga zanima mogu da pitam decka da li se on seca...ipak on vise obraca paznju na te stvari,ja gledam prizore i fotkam :)

Svakako preporucujem da se ide kolima bilo gde po evropi... Ja sam tako dosta obisla,i uvek sam bila zadovoljna.. (jedino smaraju silna istrazivanja po netu pred put:))

I naravno, svima koji idu autom u Italiju preporucujem da ne zaobidju ni Sloveniju, koja je mala, ali jako zanimljiva. Ako vas jos nesto interesuje, rado cu odgovoriti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vinjeta za Sloveniju je do skora bila 35 evra za 6 meseci, ali od 1. jula moze da se kupi i na kraci period, samim tim je cena manja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cena jeste manja,ko ide na put kraci od 7 dana,posto je vinjeta za 7 dana 15 eura.Mene ce kostati samo 5 eura manje posto smo na putu 2 nedelje :tuzni:

Izmenjeno (NadjaM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali vazi ti 6 meseci smajl.jpg Mozda i iskoristis... Ako imate vremena obidjite malo i Sloveniju, gde god da odete necete pogresiti. Pozz

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma sto je najgore ne vazi rasplakani.jpg

Ukinuli su vinjetu na 6 meseci.Sad imas na 7 dana-15 eura,na mesec-30 eura i godisnju-95 eura.Za one koji putuju i prolaze kroz Sloveniju za 7 dana isplati se,sve ostale varijante su losije.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa onda jeste, u pravu si...ali dobro,isplati se i ta od 15 eura jer bi putarine sigurno izasle vise. Stalno nesto komplikuju smajl.jpg Nadam se da ces se lepo provesti(ako vec i nisi)..pozz

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

uz jedno pitanjce.

Da li je neko spavao/odmarao na potezu od Verone do Milana, u hotelu blizu auto-puta?

Naime, planiramo put za Svajcarsku (Lozana)

pa se jos dvoumim oko odmaranja ili ne...bez obilaska usputnih znamenitosti ;)

(to cemo drugom prilikom).

Malo sam Google-ao, malo po ViaMichelin-u, mislim, ima milion mesta i hotela

ali bih da podelim iskustvo s nekim ;)

Hvala unapred.

Izmenjeno (MrBuco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prenocila u mestu koje se zove Ovada, to je jedno italijansko selo blizu Djenove i auto puta.. ako ti taj deo nesto znaci mogu da ti dam neke informacije, ali mislim da ti ne znaci ako ides u Svajcarsku posto to nije taj potez, Djenova je na putu za Francusku. U svakom slucaju predlazem da odmoris negde, u suprotnom ne znam kako ces izdrzati do Svice bez odmaranja.. smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Aliya, ali vec smo stigli u Lausanne.

Ipak sam bio odmoran pred put pa sam vozio u cugu, bez spavanja... normalno s pauzama usput wink.gif.

Sve ukupno je izaslo 15.5 h puta, od cega smo 2.5 h potrosili na pauze.

U principu, sa dva vozaca nije problem.

Jedino, trebaju zivci za voznju od Trsta do Milana :( .

Znaci, mi smo krenuli iz Bgd u sredu 29.07 u 5.30h,

a u Italiju smo usli u 12h i odatle su guuuzve bile primetnije, za razliku od Hrvatske i Slovenije.

Tih 450-500km od Trsta do iza Milana (kada guzva jenjava) su malo vise opterecenije

jer su sve trake poprilicno pune. Imate utisak da su se svi kamioni sveta sjatili na A4 autostradu bez-zuba.jpg .

Ali onda, pogledate suprotnu traku (Milano-Trst) i pomislite kako li je tek njima smajl.jpg

(tj. kako li ce nam biti u povratku plezko.jpg ) jer su oni na par mesta bukvalno stajali (sudar ili sl.)

i kolone su bile km-arske, a mi smo se ipak sve vreme kretali.

Sve u svemu, uz malo strpljenja i malo srece da se saobracaj krece a ne stoji, put kroz severni deo Italije nije mnogo strasan.

Aliya, hvala jos jednom.

pozz iz Lausanne wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka