Gangula

Kolima u Italiju

342 poruke u ovoj temi

RadmilaM

imas svasta na tom sajtu michelin-a pa caprkaj ;) sto se mapa tice, mislim da imas mapu Evrope na svakoj bolje orpemljenoj pumpi, uzmi najdetaljniju posto hoces da ides puticima a ne auto-putem. STo se opreme za auto tice, sve je isto kao kod nas, samo treba da imas medjunarodnu vozacku dozvolu i zeleni karton za automobil.

Ako nisi putovala u inostranstvo ranije, bez obzira sto nema vise viza, treba da imas putno osiguranje. Ja ga imam preko AmericanExpress kartice, a ako nemas tako nesto raspitaj se u banci gde mozes da ga uplatis. Meni to na vecini putovanja nisu trazili, mada mi se dva puta desilo da kad sam ulazila u EU da su trazili, pa nije zgoreg da imas.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna aktuelene cene evrodizela i bezolovnog benzina u Hr i Sloveniji? Po sajtu AMMS u Sloveniji je gorivo najjeftinije, ali nemaju cene za evrodizel, vec za obican, ako sam ok razumela :zvizduk:

imas na sajtu amzs.si (automoto savez Slovenije) cene goriva u vecini evropskih drzava, chesto azhuriraju, a mozhesh i naci cene putarina. Uglavnom gledaj Slovenachki autoput da izbegnes, 15 eura je vinjeta. Ja sam prosle godine 2 puta ishao i oba puta proshao magistralama koje su MNOGO, MNOGO bolje nego nashi autoputevi. A i veoma su lepi predeli za videti. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se upravo vratila sa jedne ture kroz Italiju koja je sadrzala rutu Rimini-San Marino-Maranello-Rim-Firenca-Padova-Venecija (sve zajedno 8 dana) i mogu vam reci da sam za putarinu ostavila preko 100 eur a da na to nisam uopste racunala. Ako se poredi sa Slovenijom gde za sedmodnevnu vinjetu platite 15 eur, ovo je od italijana zaista previse!

Cisto da imate u vidu, da ne budete neobavesteni kao ja :-)

Gorivo takodje sipajte u Sloveniji jer je razlika u ceni preko 0,30 eur !! Bezolovni u Sloveniji kosta 1,25 a u Italiji 1,56 eur. Kada se nalije pun rezervoar, usteda nije ni malo bezacajna.

Izmenjeno (tanja jo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slovenci su nama uzeli dva puta po 15€ jer smo ostali u Italiji više od 2 nedelje, za par desetina km autoputa. Kod Italijana je bar jasno šta se plaća, uđeš na autoput, pređeš 1000 km i platiš 80-90€ kad izađeš na kraju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vise puta sam na forumu pisao o tome. Ako se ide preko 15 dana, u nasem slucaju je to bilo 25, jeftinije je ici preko Rijeke i Pasjaka na Trst nego preko Ljubljane.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tog dana smo prešli preko 1000 km, prilično nam se žurilo da se dokopamo istarskog ipsilona i da stignemo do Pule, pa nismo hteli da silazimo sa autoputa kroz grad. Ne znam koliko bi duže trajao put da smo išli kroz sam Trst. Držali smo se obilaznice koja nije ni bila u Garminovim mapama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Планирам да за десетак дана отпутујем у Италију. Зна ли неко имају ли на пумпама ТНГ (плин) и колико кошта? Такође ме занима и цена плина у Хрватској и Словенији.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hrvatska , prva pumpa odmah iza granice, INA Spačva, pa onda ispred Zagreba kod odvajanja za Karlovac,ako nastavljaš prema moru, odnosno Istri imaš plin na skoro svakoj pumpi.Cena http://www.hak.hr/info/cijene-goriva/.

Ovo ti je dobra mapa http://map.hak.hr/

Slovenija ima na svakoj Petrol http://www.petrol.si/ponudba-na-servisih/za-vozilo/goriva-petrol/gibanje-cen

i skoro svim OMW pumpama na tvom pravcu plin.

U Italiji na pravcu Trst-Rimini ima puno pumpi skoro svaka ima LPG http://www.autostrade.it/en/autostrade/ricercaPercorso.do?tipo=S&equivalenzaClassi=&gpl=true&bar=false&ris=false&bmt=false&dis=false&off=false&mot=false&doc=false&gio=false&fax=false&met=false&blu=false&bab=false&cam=false&cmp=false&inf=false&ngz=false&pts=false&cri=false&crr=false&pet=false&pnt=false&stp=false&car=false&dscDa=trieste&dtxpDa=3797&dscA=rimini&dtxpA=15023&soloAuto=on

cena oko 0.75 E

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Хвала.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko sa Krfa trajektom išao u Italiju? I ako jeste kakva su iskustva.Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel mora Krf ili moze i iz Igumenice?

Isao sam ove godine Igumenica - Brindisi sa Endevour-om. Manje/vise OK. Malo skromniji i manji brod. Malo, ali vrlo malo se osete talasi u unutrasnjoj kabini. Za kola, kabinu (share) i 1 coveka, mislim da je bilo oko 80EUR (one way), van sezone.

Takodje i Igumenica - Bari sa superfast. Dobar brod ali i nesto vise kosta. Mislim da je bilo oko stotinak evra (kola i 1 covek-deck), negde u maju. Nisam uzimao kabinu, ali moze bez nje (u baru imaju jako dobre stolice za spavanje).

Traje oko 8 sati.

Neke kolege su isle i sa jeftinijim varijantama ali su kasnili par sati i smestaj je bio ocaj.

I pre 3 godine smo isli Igumenica - Ankona, sa Anem. Mislim da je bilo oko 250 EUR, kola, 2 pax, ona avio sedista. oko 14 sati put. Bio dobar ferry (sa puno mesta za spavanje van kabina)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala na informacijama,eto nas sl leta na putu,ako Bog da.Igumenica završava posao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Nameravam da sa porodicom (supruga, ja, 2 ćerke od 12 i 10 godina) od 7.04.-13.04.2012. posetim Italiju. Našao sam jeftine hotele, prvi u Bolonji, a drugi u Lido di Jesolo oba na po 3 noći. Malo je problem što je katolički Uskrs 08.04., ali opet se nadam da će mi to i značiti jer ću moći da taj dan na miru obidjem Bolonju i da se parkiram u centru grada bez problema. Inače planiram 07.04. da krenem oko 6 i nadam se da ću do 7 uveče da stignem do Bolonje. Treći dan bih otišao i do Firence, čisto da malo osetim grad, a sledeće godine verovatno i par dana u Firenci. Četvrti dan bih svratio do Verone, a onda Lido di Jesolo. E sad, ima li neki prevoz od Lida do Venecije, ili da idem kolima? Nas je četvoro, po meni je možda bolje da platim parking u Veneciji 30 evra nego da menjam prevoz. U povratku naravno Palmanova, šoping, možda i u Ljubljani veliki tržni centar!? Molim iskusnije putnike da daju neku preporuku, sugestiju, rado prihvatam. Pozdrav.

Izmenjeno (ZagorTeNej)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Realno do Bolonje ima 900km i to je po Michelinu 8,5h i on daje realno vreme. Mislim da je u Bolonji mnogo tri dana, a do Firence ima još nekih skoro dva sata sa sve ulaskom u grad i taj deo puta je drugačiji jer se prolazi autoputem kroz brda pa je malo i nezgodnije nego ostali deo autoputa. Mislim da je dobro iz Bolonje otići do San Marina i Riminija, a Firencu ostaviti za nju samu i regiju Toscana sa mestima ( Luka, Sijena, San Giminano, Piza ...)

Inače kod Bolonje preporučujem ovaj outlet na oko 30 min. i to u pravcu kada se krene ka San Marinu.

http://www.outletcas...h/location.html, s tim da je SM odličan za shopping,a ako idete do Firence

http://www.mcarthurglen.it/barberino/ i kod Venecije pored kojeg inače prolazite

http://www.mcarthurg...noventadipiave/, ali je dosta manji od Barberina.

Ko ode u ove ozbiljnije outlete verovatno više ne ide u Palmanovu. Ima ih još po IT koje sam obišao ali su u drugim krajevima pa zato iskreno i kažem za Palmanovu.

Pitajte sve pa ću pomoći.

Uvek idem autom na po više dana, sada ponovo krajem marta pa ....

Mi smo prvo planirali da vodimo starijeg sina do Venecije u aprilu, ali će biti gužve zbog uskrsa pa smo pomerili za kraj marta jer bi trebalo da bude lepo vreme, a ako ne pomeramo lako.

Izmenjeno (andrej26)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Četvrti dan bih svratio do Verone, a onda Lido di Jesolo. E sad, ima li neki prevoz od Lida do Venecije, ili da idem kolima? Nas je četvoro, po meni je možda bolje da platim parking u Veneciji 30 evra nego da menjam prevoz. U povratku naravno Palmanova, šoping, možda i u Ljubljani veliki tržni centar!?

Mi smo isli od lida do venecije brodom ali u organizaciji agencije.za nas matore je bilo 20E povratna a za mladju ceru(tada 11 god)10E.U sopstvenoj reziji je brod jeftiniji sigurno i ja ga toplo preporucujem.Jednostavno je jer nema cimanja od parkinga i natrag a devojcicama ce voznja ostati u jako lepoj uspomeni.Moja je uzivala i u povratku svih sat vremena provela na krmi gledajuci talase koje je pravila mocna masina gurajuci brod pa vi sad vidite.Za outlet palmanova se slazem sa postom andrej26.Mi smo u povratku tamo proveli(citaj izgubili)2,5 sata da bi kupili NISTA.Ali smo bili zadovoljni Veneto-m kod Lida di jesola i Markon-om pre ulaska i Veneciju.

Inace od Bg-a do Lida smo stigli za 8 sati sa svim granicama i sjajnoj kafi na Omv pumpi kada se udje u Slo.To su nasi utisci pa vi iskoristite nasa iskustva.

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26519
    Ukupno tema
    888132
    Ukupno poruka