kum_29

Fotografisanje u Egiptu?

22 poruke u ovoj temi

Ja sam slikao po muzeju bez blica do mile volje, niko mi nista nije rekao. Cak su i te slike Tutan Kamonovog sarkofaga extra ispale bez blica. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam ja uspeo da saznam preko intereneta dozvoljeno je slikanje svuda ali se posebno placa karta za digitalni fotoaprat 1.5euro a za videokameru oko 13eura.

Izmenjeno (Radovan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle super vest... I ove godine muzej, znači.

Mada me stvarno čudi da niko u vreme kada sam ja bio - nije slikao.

A vodič nam to uopšte nije ponudio kao mogućnost, čak je i više puta ponavljao da ibavezno ostavimo aparate u garderobi... valjda je svima tamo cilj da zarade. Baš čudno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam slikao po muzeju bez blica do mile volje, niko mi nista nije rekao. Cak su i te slike Tutan Kamonovog sarkofaga extra ispale bez blica. ;)

Na dužu ekspoziciju u dobar stativ ili makar bilo koju čvrstu podlogu-to nije problem. Sećam se da je u muzeju prililčno dobro svetlo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super ako je sada dozvoljeno slikanje u muzeju. Nama su preporucili da svu opremu (digitalne/kamere) ostavimo u busu jer su pretresali i to prilicno detaljno na samom ulazu. U muzeju je par njih slikalo mobilnim telefonima i to krisom, obezbedjenje je krstarilo svuda i bas su obracali paznju na takve stvari.Mislim, ajde ako ne daju bas svuda da se slika, ali tolike mere predostroznosti mi bas nisu jasne.Pa sta ako cu da napravim koju fotku?! Dobro je ako je to konacno promenjeno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mislim...

Sećam se da kada sam došao sa puta prošle godine - svaki dan sam gledao emisije na Travel i drugim kanalima o muzeju! Po sat vremena profi slikanja unutrašnjosti. I o kakvoj se to meri sigurnosti radi?! Bzv.

Super što su se dozvali pameti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo da i ja dam svoj komentar, dozvoljeno je slikati, ali nije dozvoljena upotreba blica , što se tiče kamere, sme da se snima, ali se nešto sitno plaća i nije nikakav problem, bilo je onih koji su uključivali blic iako je zabranjeno, ali ne u delu sa tutankamonovim blagom, već na drugim mestima...na ulazu u muzej postoji mesto gde se odlažu kamere i fotoaparati, ne plaća se ništa , dobijete neki broj , to je sve...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka