Guest Milos

Hilton Plaza Hurgada

101 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio u ovom hotelu, uopste ga nema u opisima na ovom sajtu, a ni u komentarima o Hurgadi!

Zanimaju me utisci, kao i lokacija ovog hotela, zatim cene hrane i pica koje nisu ukljucene u aranzman... svaka korisna informacija je dobrodosla!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sajtu je pod imenom hotel Hilton Resort Villa, bilo bi lepo da neko da utiske!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hilton Plaza 5* u Hurgadi je hotel u kojem je odnos cjene i dobivenog izuzetno dobar. Unutrašnjost je ugodna (ponešto industrijskog dizajna) sa lijepim foajeom, kao i vrtom. Plaža je pješćana. Izvan ograđenog djela ima malo koralja. Bazen je relativno mali. (Polu)pansionska hrana je raznovrsna (dojam: bolja nego u Golden 5, otprilike kao u Melia Pharaoh). Možda bi ponuda voča mogla biti malo bogatija. Cijene u restoranu su prihvatljive. (Pohana piletina 15 funti, pizza 30, lignje 35, pivo 16.). Nasuprot hotelskog ulaza nalazi se mala trgovina gdje se može kupiti voda i sl. Na ulazu ne prave probleme oko unosa namirnica. Hotel se nalazi u starom djelu grada ali izdvojen na vlastitom kompleksu zemljišta. Hotelski minibus vozi besplatno u centar nekoliko puta dnevno. Ovaj hotel nije Hilton Resort Villa kako je napisano u prethodnom postu, uz ostalo razikuju se i po kategoriji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

B) ...samo pitanje: cit.:...dozvoljeno je unošenje namirnica i kod toga ne kompliciraju...

Pa zašto, bogami- da unašate namirnice, vodu i slično? Ako nemate dovoljno...uplatite hotel nižeg ranga na principu All inclisive...ili pak bolje ostati kuči...jao, jao...balkane moj...!!! :angry:

H.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Barny, hvala puno na opisu, uplatio sam ovaj hotel za kraj jula pa me zanimaju jos neki podatci. Da li se koriste hotelski peskiri i na bazenu i na plazi ili je potrebno nositi sopstvene? Da li ima u okviru hotela djakuzi, i mogucnost masaze, i ako znas cene za te usluge.. Takodje koliko je daleko stari centar grada, i sta ima tamo od radnji, restorana, ili nekih zanimljivih stvari za videti...

Da li si koristio TV, sta ima od kanala na engleskom jeziku?

Da li si uplacivao casove ronjenja (video sam da hotel ima svoju skolu), ako jesi i tu me zanimaju utisci i cene... napisi sta god jos da se setis... nijedna informacija mi nije beznacajna! (Ako sam dosadan, izvinjavam se!)

A sto se tice vode, normalno je kupovati gde je jeftinije, zasto se razbacivati... ne vidim svrhu prethodne poruke, ima drugih mesta za vredjanje i svadju, ovde pokusavamo da pomognemo jedni drugima!

Izmenjeno (Milos5)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milose...

molim te reci preko koje agencije si uplatio aranzman?

Nisam nigde nasao koja agencija radi Hilton Plazu.

A sto se tice samog hotela... Miloseeeee nemoj da brines!!!!!

Nema boljeg!!!

Bio sam prosle godine i uprkos tome sto ne volim da idem dva puta na isto mesto....ozbiljno se premisljam da odem i ove godine u isti hotel. :D

E sad sta te interesuje? Imam dosta informacija posto sam iskusio na svojoj kozi sve blagodeti....

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se mene tice, ti bi mogao da napises jedan sastav o svemu sto ti padne na pamet, a ja cu na osnovu toga videti sta me jos zanima, ili sta treba jos da mi razjasnish...

Za pocetak bi mogao da mi kazes kakav je dress code u hotelu, ne volim kada je mnogo ushtogljeno.. ipak se ide na odmor tamo...

Kakva je starosna struktura gostiju, da li ima mladih (koliko)..

(kakva je nacionalna struktura, da li ima dosta nasih ili ne)

Video sam na nekoj slici hotela, neku (buckastu) trbusnu plesacicu u jednom od restorana hotela.. da li ima neki redovni program, tematsko vece ili...

Izmenjeno (Putovanja.Info)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milose...ajmo redom....

Dress Code :), daj o cemu pricamo, na odmoru si, a oni su tamo da ti ugode na svaki moguci nacin, tvoja zelja je tamo zakon, oblaci se kako hoces, ne brini za fancy garderobu i slicno. I stranci se oblace totalno opusteno, bez nekih vecernjih varijanti. Preko dana sorc i majica (naravno na plazi si samo u kupacem), na vece isto ili ako ces ici do grada neka opustena tropska varijanta (lanene tanke 3/4 pantalone kosuljica ili majica, neke sandale ili apostolke). Samo se naoruzaj dobrim raspolozenjem i nemoj da brines. Oni ce da misle na sve umesto tebe.

Sto se tice starosne strukture, pa bilo je svega, nesto matoraca (vrlo malo), najvise sredovecnih i mladjih ljudi (pod mladjima ne podrazumevam tinejdzere). Recimo najvise ih je izmedju 25 i 50 godina. U vreme kad sam bio najvise je bilo Italijana, vrlo malo Rusa (hvala bogu na tome, jer su 90% gostiju u Hurgadi iz Rusije i bivsih ruskih drzava), nesto holandjana, francuza, norvezana, itd... Od nasih osim nas samo jedan par. Decu nisam video.

Tematske veceri mislim da su svake veceri. Nisam mnogo obracao paznju. Animatori koji preko dana zabavljaju i rekreiraju goste, u toku noci priredjuju tematske programe koji se izvode na terasi hotelske diskoteke tako da ne smaraju sve goste hotela vec samo one koji odu tamo da ih gledaju. Ali moram priznati da su meni ti programi oduvek bili veoma dosadni i maloumni, bez obzira da li sam bio u egiptu, tunisu ili turskoj. Nisam posetio ni jedan show, osim fakira poslednje vece i to slucajno.

Dobro je sto se animatori uglavnom posvecuju najvecoj grupi stranaca (ovaj put su to bili Italijani, pa su nas ostavili na miru), pa te ne smaraju pozivima na odbojku, vodeni aerobik i slicne egzibicije. Lepa strana svega je sto te niko ne sili i ne smara ni za sta, a opet je svo osoblje odmah pri ruci ma sta da ti zatreba.

Peskire nemoj nositi. Ni jedan!!! U kupatilu ces imati tri velicine peskira po osobi, jedan za lice, jedan za ruke i jedan za telo. Srazmerne su i velicine. Pri dolasku u hotel dobijas karticu za peskir na plazi koje mozes da uzmes kod bazena ili kod plaze, ali dajes karticu. Po povracaju peskira dobijas nazad karticu. Tako da mozes u toku dana promeniti peskir koliko god puta hoces. Znaci cisti peskiri non stop. Moguca je varijanta da uzmes peskir kod bazena, a vratis na plazi i obratno.

U okviru hotela ima i masaza, teretana, tenis i sve te propratne zeze. Ja ih nisam posecivao jer nisam imao vremena. Vodio sam sopstvenu maserku. :D

Hotel je u starom delu Hurgade, mozes otici do njega i peske, ali ti ne preporucujem jer je to zona koja bas i nije interesantna turistima (tipicna muslimanska jada i prljavstina). Mnogo je interesantniji, zabavniji i poseceniji deo grada koji nazivaju Sakala, oko 5-10 min voznje. Izadji pred hotel, odmah ce ti stati bar 3 taxi-kombija. Trazice ti izmedju 20 i 25 funti da te odbace do Sakale. Nemoj dati vise od 3 funte po glavi. Ako znas da se cenkas ne daj vise od 4 funte za dvoje. Ako ne pristane samo se okreni i uputi se ka sledecem taxiju, odmah ce pristati. Inace njihovi domoroci se voze za pola funte za istu razdaljinu.

Osim Sakale, postoji i najnoviji deo Hurgade, zavrsen prosle godine, setaliste je poplocano uglacanim mermerom, ko u holivudu, sljasti i bljesti na sve strane, prodavnice na sve strane, ko u Las Vegasu.

Sve se moze kupiti, ali znas vec kako muslimani vole da se cenkaju. Ja nisam hteo da gubim vreme na razgledanje i cenkanje oko maltene iste bofl robe na svakom cosku. Ako ides zbog toga, potrosices celo letovanje i neces ih obici sve.

Sto se tice restorana van hotela...moras biti obazriv... znas vec...stomacni problemi. Ja nisam jeo nigde osim u hotelu i to mi je bilo previse. Ugojio sam se 4 kg za 11 dana. To ti govori koliko je dobra i obimna hrana u hotelu. A nisam uspeo sve ni da probam. :(

Tv program u sobi je ok. Raznovrstan. Na engleskom su sa njihovim prevodom. Tako da ako znas engleski, super je jer imaju dobrih filmova i serija novije produkcije. Ima i programa sa drugih govornih podrucja. Ja sam mahom slusao samo muzicke kanale.

Skola ronjenja je svaki dan oko podneva u bazenu. Besplatno je bilo u vreme kad sam bio. Ako zelis ozbiljniju obuku, u moru i na vecim dubinama od pupka, moraces da platis. Ne znam cenu. Ja sam nosio svoju opremu.

Evo nadam se da sam ti odgovorio na sva pitanja koja si imao u prethodnim porukama.

Mogao bih do sutra da ti opisujem, ali da ne bih sad pisao tri toma knjiga...daj listu sledecih pitanja. Lakse je i drugima za pracenje.

Pozdrav

Izmenjeno (AlexC)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovorio si, svaka cast.. nemam zamerke! :D

Vezbao sam cenkanje u Turskoj ali bogami i u Ljoret de Maru, tako da se za to ne brinem. Moja lepsa polovina zna (na njenu zalost) vrlo dobro da znam da izboksujem cenu koju sam zamislio... :ph34r:

Jedino bi mogao jos da das par konkretnih cena iz hotela, hotelskog restorana, mini bara...

E da, jedna stvar koja moze i ne mora biti vezana za hotel ali me izuzetno zanima. Ne znam da li da kupim dodatnu memoriju za digitalac ili da se oslonim da ce moci da se prenesu podatci sa fotoaparata na cd u nekoj lokalnoj radnji, i-kafeu ili hotelu? :angry:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moci ces da prebacis bez brige, mi smo prvi put platili u foto radnji oko 450din, medjutim sledeci put su nam u hotelu prebacili (free :D ). Jako su ljubazni i hoce sve da ti ucine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milose...

Cene van hotela su blago receno smesne, ali kao sto rekoh pazi jer po tako niskim cenama ne mozes da dobijes ni neki preterani kvalitet. Sve je stvar lutrije i srece koju ja ne volim da iskusavam.

U hotelu su cene prihvatljive. Prvo sam mislio da ce da deru sa cenama posto je ipak Hilton u pitanju, ali kad sam probao odmah sam se navukao jer sam video da im cene nisu nista vece nego ovde kod nas u Srbiji. Znaci prenesi nase cene na cene u hotelu. Ima nekoliko restorana ali sam ja najvise koristio blagodeti restorana koji se nalazi uz plazu. Inace mogu da ti serviraju gde god hoces hranu iz bilo kog hotelskog restorana. Cak ako hoces moguce je da ti serviraju rucak i dok sedis za pool barom. Sedis u vodi bazena, ispijas pice i stize klopa. Jednostavno...gde god mozes da sednes mozes i da narucis.

Preporucujem ti da se ne opterecujes sa nosenjem ranceva i sport billy torbica sa milion stvarcica koje ce ti "mozda zatrebati". Sve sto ti treba je sorc, majica, naocare i mleko za mazanje. Novcanik u hotelu zaboravi. Sve mozes da dobijes na potpis. Jedi, pij i potpisuj broj sobe. Na kraju kad budes odlazio iz hotela ti obracunaju i to bez poreza. Ako placas sve na licu mesta u kesu, naplacuju i porez.

Mini bar je pristojno opremljen sa sokovima (gaziranim i negaziranim) poznatih brendova, kao i cokoladicama, grickalicama, ... Ali kao sto rekoh, u prethodnom postu... neces biti gladan. Dorucak je fenomenalan. Preko dana samo konzumiraj tecnost da ne dehidriras, ako bas ogladnis naruci nesto pa gricni, ali te predvece ceka gozba za vecerom.

Internet Caffe imas u hotelu, ali ga ja nisam koristio. Predpostavljam da mozes da resis sve IT zahteve tamo. Van hotela se Internet caffei nalaze na svakom koraku. Razlicito su opremljeni. Preporucujem u Sakali odmah u blizini Mc Donaldsa Internet Caffe, gde imaju citace kartica i mogu narezati na CD ili prebaciti na usb flash sta god da imas.

Pozdrav...daj sledece pitanje...

Izmenjeno (AlexC)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz cele price deluje mi da je hotel pun pogodak, moja pitanja su se iscrpela.. barem za sada!

Hvala ti puno, ako slucajno budemo tamo u isto vreme imas pice od mene! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pun pogodak je sigurno!

Vratices se pun utisaka i pamtices ga kao letovanje koje jos nisi imao prilike da dozivis. Tu podrazumevam hotelsku uslugu, a za zabavu, provod i ispunjivanje dana se potrudi sam.

Eh da, na plazi imas i maskotu, kamilu, moze da se jase uz mali baksis. Osim redovnih lezaljki imas i one sto se kace na balvane i ljuljaju se na vetru. Prava idila.

Uh setio sam se jos neceg... meni su se u prva dva dana zadesile meduze. Al ne brini, nista ne peckaju, samo su neprijatne kad te dodirnu, ali to je zbog straha i predrasuda o njima. Ja sam zonglirao sa tri u rukama i nista mi nije bilo. Cak su i zabavne jer se mozes gadjati. Izgledaju i na dodir su kao silikoni za zenske grudi. Hahahahaha. Devojke su ih trpale u bikini...dobra su zamena.

Na bazenu i plazi mozes da das CD sa muzikom ako imas posebnih zelja.

Ja mrzim da dva puta idem na isto mesto, ali mi je toliko dobro bilo da se premisljam ponovo da idem. Ali mislim da ce ipak ove godine biti izabran Marriott.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko se ja secam da su ljudi pricali, u Hurgadi postoji neki STARI i NOVI Hilton.

Od novog Hiltona do mora mora da se predje mnostvo nekih stepenika i znam da su se zalili na to...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hilton Resort je super hotel,..Hilton Long beach isto ok hotel...Hiton Plaza zaobici u sirokom luku...Znaci imate 3 Hiltona prva dva ok...a treci je skroz los...Mozda mu je usluga ok..ali prolazili smo par puta pored njega..i zvali smo ga deda Hilton...pa mozes da zamislis na sta to lici...I takodje nemoj da Vas taj ALL nesto posebno navlaci,osim ako je sitna razlika u ceni..jer cete i pored toga dosta vaditi novcanik..jer osim njihove guave(sok) i rucka.nista necete preterano dobiti istim..i cesto cete vaditi novcanik..jer pepsi,cedjena ili ti bilo sta slicno ,sve se placa..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka