mookaja

Put do Atine

199 poruka u ovoj temi

Ja sam letos isao do Peloponeza i ovako su izgledala prolazna vremena (cista voznja):

Beograd - MK granica: 4,5 sata (malo usporenije se vozi u zonama radova na jugu)

MK: 2.5 sata (preko Dojrana)

GR granica - Solun roadring: 1 sat

Solun - Lamia: 3 sata

Lamia - Atina: 2 sata

Dakle, na ova prolazna vremena treba dodati pauze, zadrzavanja na granicama itd.....

Izmenjeno (damal)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovorima-cisto mi je trebao savjet da bi odlucio kad da krenem. Obzirom da planiram 1 januara na put i da mi je polazna tacka Kragujevac( oko 90 km kraca ruta nego iz Beograda) dovoljno ce biti da startujem oko 7 ujutro.

Da vozim 11-12 sati i 3-4 sata granice i odmori doci cu najkasnije do 22 u Atinu sto mi je skroz ok.

Inace ne mogu a da ne primijetim koliko je na sajtovima za rezervisanje smjestaja Atina neinteresantna turistima u odnosu na Budimpestu,Prag ili Bec . Oko nove godine jedva da je 15 % smjestaja u Atini rezervisano a recimo u Budimpesti preko 80%-mene to bas cudi.

Radujem se planiranom putu da vidim Atinu posle 26 godina ponovo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mala ispravka - za deonicu Solun-Lamia mi je trebalo oko 3 sata.... Sorry (ispravio sam gore u postu)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu da kažem da mi kada vozimo u sezoni, dan polaska subota krećemo iz Beograda u 10 ujutro i u Atini smo oko 22.30 -23.30 sati. Zavisi od stajanja na granici koja nisu duža od 20/30 automobila ispred. A pauze pravimo dve: za gorivo, jedna i za kafu, druga.

Baš je lepa ideja o novogodišnjim praznicima na jugu. Pišite utiske! :brm:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije u vezi sa temom, ali - lepo sećanje - ove godine početkom januara bilo je kupača na potezu Paleo Faliro - Glifada...Na Bogojavljenje (6.jan. za Grke) nije bilo samo tradicionalno plivanje za Krst, nego I opušteno brčkanje u plićaku...da ne poverujete...A što se tiče samog putovanja kolima , možda nije lose odvojiti jednu noć I svratiti u Solun na sajam čokolade. Kad je već usput.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa moj plan je u Solunu ne jedno nego dva nocenja i to bas bi trebalo da budem tamo na Bogojavljenje.

Ovo za sajam cokolade sam notirao,vidim da je to malo vise od 1 kilometar od mog hotela taj HELEXPO ali ne znam.

Prvu noc dolazim kasno u Solun pa rano idem treceg dana,prakticno imam jedan cijeli dan tamo pa cu vidjeti ako se iskrsne prilika.

Sto se tice kupanja meni voda nikad nije hladna tako da nosim kupace sa sobom pa ako bude jedan na plazi ja sam drugi :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako funkcionise naplata putarina do Atine? Vinjete ili rampe?

Planiram da se spustim od Lefkade preko Peloponeza do Atine pa posle nazad preko Soluna.

Po Via Miselinu mi ladno izracuna 66e putarina za put Lefkada-Atina-Solun.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako funkcionise naplata putarina do Atine? Vinjete ili rampe?

Rampe su i to cini mi se da ih ima brat bratu makar deset izmedju Atine i Soluna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lefkada - Atina - Solun. 66 evra putarina i 95 evra goriva. Grci tacno nisu normalni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ne mora se autoputem voziti. Ako se ide da tako kazem etapno prvo Lefkada-Atina pa neki drugi dan Atina Solun bolje te pare za putarine ostaviti za neki dobar rucak :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Otvoren sam za opcije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da se vreme polaska blizi, valja planirati put. Tako dodjoh do racunice da bih izbegavanjem putarina izmedju Lefkade i Atine, i dela Atina - Solun ustedeo ~ 20 evra, s tim sto bi put po VM bio duzi malo vise od 8h.

Za 20e se ne isplati zaje*avati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Stevang  Posebno mi se dopada ova poslednja rečenica :rolleyes: 

Nije loše uzeti u obzir i podatak da VM računicu izvodi prema ograničenjima, a gustina saobraćaja se ne uzima u obzir. A osam sati više na taj broj kilometara...

Brm, brm...

Aegean motorway je dobar drum. A da su putarine skupe, skupe su. Mi smo svake godine zaticali bar za 10 centi veću cenu na svakoj rampi. Grčka posla!:brm:

Mislim da je odnos km/cena najizraženiji Korint-Atina, 46km za 10 evrića. Ako nisam nešto pogrešila...

 

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lefakda-Atina bez putarina 8 sati i 12 minuta 421km. Sa putarinama od 24,90e 5 sati i 22 minuta 371km kaze Michelin. :)

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad kazem 8 sati mislim na ~3h vise na deonici Lefkada -Atina i 5 sati od Atine do Soluna.

Svako duze zadrzavanje na putu znaci manje vremena koje cu provesti u lutanju po Atini i Solunu.

Motoput/autoput je ipak sigurnija varijanta, dok sa magistralnim i lokalnim putevima se nikada ne zna. Mozda bude prodjem brzo a mozda se i otegne ceo dan.

Vremena ima dovoljno tako da cu jos malo pogledati moguce putanje. LE-AT ima 2 opcije a AT-SO mi svaki put nudi drugu, zavisno da li gledam preko racunara ili telefona.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905082
    Ukupno poruka