:Putnik

Sharm- izleti Petra,Jerusalem,Cairo

95 poruka u ovoj temi

Nisam video temu o izletima iz Šarm el Šeika, pa otvaram novu!

2vuf388.jpg - klikni na sliku

Valjda će nekome biti od koristi.

Najpoznatije i najlepše letovalište u Egiptu. Nalazi se na samom vrhu Sinajskog poluostrva, oko 48km udaljeno od Kaira. Najpre ekskluzivno letovalište bogatih Egipćana, kasnije stiče medjunarodnu popularnost. Prekasne plaže, brojni hoteli,mesta za izlazak, bazari, razni sportovi sa posebno brojnim klubovima i školama ronjenja, glavne su karakteristike Šarm el Šeika. Sa izuzetkom Nama Beja, celokupna obala Šarma prekrivena je koralima, tako da svi hoteli imaju pontone preko kojih se ulazi u vodu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja agencija radi izlete iz Sharma u Petru i Jerusalim? Da li neko ima iskustva sa lokalnim agencijama i cenama izleta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Te izlete radi kontiki, a što se tiče lokalnih agencija ima ih zaista jako mnogo u samom centru nama bay, ali ti ništa o ovim izletima ne mogu reći.Mi smo išli u Dahab , manastir svete Katarine , Kairo, ronjenje, izlet u pustinju na onim motorima i to je sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je mozda neko isao skoro na izlet u Jerusalim? Naime, uplatila bih Sarm samo zbog tog izleta kao i izleta u Petru, ali ne bih bas da me saceka neprijatno iznanedjene da je to nemoguce sa plavim pasosima. Takodje moram da napomenem da sam kontaktirala nekoliko agencija, i da su odgovori bili razliciti. Najbitnije je da su istakli cenovnike izleta a to sto nemaju proverene informacije nije bitno. :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja razmisljam o potpuno istoj stvari. Razgovarala sam na tu temu sa predstavnikom agencije Conte koji se pre par nedelja vratio iz Egipta i on mi je rekao da plavi pasosi nece biti problem jer oni tamo imaju neki deal sa Izraelcima i vize se dobijaju na licu mesta - cekaju se dva dana. Mislim da za Petru nece biti nikakvih problema jer ne treba viza, a nekako mislim i za Jerusalim da nece biti problema bas zato sto se tamo resavaju stvari i ne verujem da ce oni uzimati u obzir internu odluku nase zemlje da pasosi vaze do kraja godine kad u samim pasosima pise nesto drugo. Ako neko ima proverene informacije, neka nam kaze sto pre! Koje si agencije kontaktirala i sta su ti rekli?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ovako, jedna agencija mi je rekla da to nije nikakav problem, da vecina nasih putnika putuje sa tim pasosima. Druga da cu informaciju dobiti na licu mesta.A treca, koju sam kontaktirala putem maila je:

Postovana,

Iz Sharme el Sheikha se organizuju izleti u Jerusalim, o cemu detaljne informacije mozete dobiti od naseg predstavnika na destinaciji. Za informacije vezane za plave pasose i ulazak u Izrael, molimo da se obratite ambasadi Izraela u Beogradu.Broj telefona je 011 364 3500;

E sad i ja znam da pasos mora da vazi minimum 6 meseci ako se ovde radi viza ali ja sam resila da rizikujem pa sta bude.Ali ono sto me nervira je neozbiljnost nasih agencija :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da... i meni jeovo jako bitan detalj oko viza iam plavi pasos,zato sto i mene posebno zanima izlet Izrael-Jerusalim u toku odmora u Tabi do Jerusalima 320km,sta mislite da li je blize ili dalje iz Sarma ili Tabe????

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taba je mnooogo bliza Jerusalimu nego Sarm.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da, da kapiram pogledao na karti i to za skoro vise od pola puta.....

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Podigla sam opet temu u nadi da ce nam neko detaljnije opisati izlet u Jerusalim iz Sarma. Bas bih volela da procitam neke utiske...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Nova sam na forumu, i vidim da je ovde tema Sharm-El-Sheikh, pa bih zelela da pitam da li je neko putovao sa agencijom Odeon Travel iz Beorgada i kakvo je bilo iskustvo.

Takodje taj charter let, pretpotstavljam da je od JAT-a, i da je to isti avion bez obzira na agenciju, da li mi neko moze reci kakav je taj avion (znam da je cudno pitanje, ali cula sam toliko negativnih kritika u vezi JAT-ovih aviona pa eto da cujem od nekoga ko je vec putovao sa tim charter JAT-ovim avionom za Egipat)?

Rezervisala sam hotel Hilton Dreams, da li je neko mozda bio u tom hotelu?

Hvala unapred na odgovoru,

Pozdrav svima

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao. Dobro dosla. Pretrazi malo forum, pisalo se i o tom hotelu i o toj agenciji. Sve u svemu, ljudi su zadovoljni. Imas takodje opise hotela na ovom sajtu pod "destinacije", ukucaj Sarm, pa potrazi pod opisima hotela. Sto se tice aviona, ne brini nista. Uglavnom vise agencija deli isti avion. Carter kao carter, meni je svuda isti, jedino sto su ovi letovi za Egipat i Tunis najcesce kasno uvece, pa stignes na destinaciju oko ponoci prvog dana, a vracas se u kasnim nocnim satima poslednjeg dana. Cesto ovi carteri kasne. JAT kao JAT, bezobrazno skupi, losa usluga, bajati sendvici i matore stjuardese. Ovaj prvi dan ti propadne, ali dobijes taj poslednji, medjutim sobu moras da napustis do 12 - moj savet je uplata kasnog check-out koji je moguc u vecini hotela. Ili se vise vas skupi i doplati jednu sobu da mozete da se istusirate taj dan. Mada, moguce je snaci se i bez toga.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao,

Hvala na odgovoru!

Potrazicu malo po forumu.

Puno pozdrava :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

Ja sam bila sa Kontikijem u martu u Sharmu,htela sam da odem za Izrael,medjutim odbili su me za vizu zajedno sa vodičem koji je već bezbroj puta predhodno bio.Nisu dali nikakvo obrazloženje zašto.Navodno nedelju dana kasnije su odbili grupu od 23 osobe koji su hteli da idu na izlet u Jerusalim,neverovatno.Nameravam da idem u julu ponovo za Sharm,pa ću ponovo pokušati pošto bih volela da posetim taj grad.

Što se jednodnevnog izleta za Petru tiče,vredi svake pare.Jeste da se cela Petra ne može obići za jedan dan,ali stvarno je to sve neverovatno,meni se lično mnogo više svidelo od Luksora.

I u vezi Sharm Dreams hotela,ja sam boravila u Novotelu,hoteli su jedan pored drugog,imala sam poznanike tamo koji su bili zadovoljni.Jedino Novotel ima koralni reef,a hilton ga nema.Naše agencije nemaju u ponudi Hilton Fayrouz koji se nalazi na plaži,a Dreams se nalazi direktno preko puta.Svakako u Naama bayu oni spadaju u bolje hotele ako ne gledamo Hyatt.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka