neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

Pozdrav I danas :)

Koje plaze bi po vama nama bile dostupne? 

Hvala 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po pitanju posete crkvi, ima 220 stepenika, tako kaže moja ćerka. Mi smo juče videli naš par sa detetom od 3 godine, kao i još jednu porodicu, Oba deteta su nosili roditelji. Što se tiče dostupnih plaža sa malim detetom to su sigurno: Kastani, Milija, Panormos. Limnonari je takođe dostupna, ali je ulaz u vodu problematičan zbog kamenja. Stafilos ima malo stepenica do plaže.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najlepse hvala @mmi :)

Kazite mi za strapacirung, da li su ok rimljanke/ japanke, ili su pak patike neophodne?

p.s. danas krece pakovanjeee :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najlepse hvala @mmi :)

Kazite mi za strapacirung, da li su ok rimljanke/ japanke, ili su pak patike neophodne?

p.s. danas krece pakovanjeee :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo u krokicama sve vreme, čak i kada smo išli do crkve,

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se ne bih dvoumila ako vec zelim da odem do gore. Po meni nije strasno popeti se (a ja sam kilavi Radovan :D) pa cak i sa detetom. Mozda bi joj cak i bilo interesantno. Samo pazljivo i za rucicu. Ako bas zakmrci, uvek se dete moze uzeti u narucje. 

Mada, zavisi i od deteta. 

dpxhQWr.jpg

Izmenjeno (gagana ks)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gagana ks Thanks na ohrabrenju. Sa njom nece biti problem, ali mi se cini da cu JA biti problemticna xixixix. Ne volim adrenalin ni malo, samo zonu komfora...Iako na odmoru me uvek spici euforija tako da...Javicu kako je proslo :D

hvala @mmi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi! Iznela bih svoje utiske o Skopelosu, koji se malo razlikuju od ostalih, mozda ce nekome znaciti. Prethodne 3 godine letovala sam 2x na Krfu i  1 na Kritu, prelepim ostrvima. Ove godine odlucili smo se za mirniji odmor i zato smo posetili Skopelos.  Krf i Krit postavili su visoke standarde pa je Skopelos na nas ostavio mlak utisak. Posetili smo plaze Miliju, Kastani, Limnonari, Ag. Ioannis, plazu kod 3 drveta kao i Perivoliou plazu, Hovolo i Panormos. Fantasticni prizori, kakve sam recimo na Krfu dozivljavala na svakoj plazi i putu do nje, pojavili su se samo kod 3 drveta, Tu je boja mora prelepa, ronili smo sa ribicama, stene su bele i fascinantne. Sve ostale plaze meni su bile jako lose, evo i zbog cega. Retko gde cete videti specificnu boju vode, cesto se u vodi nalaze klizave ploce koje otezavaju ulazak u istu, talasi dizu pesak u vodi pa se nista ne vidi kada se roni...Perivoliou plaza je bila puna nekih trava i prljavog sljunka...Na Kastani plazi, koja jedina, po mom misljenju, ima divnu boju vode, pusta se preglasna muzika. Na Miliji je mesavina sljunka i nekog ruznog peska, u vodi su te ploce, Limnonari opet ploce i nista specijalno ne izgleda, Ag. Ioannis, divna crkvica, ali recimo gore nemate vodu, a postoji pumpa i meni je npr. bilo jako lose dok sam se popela a nisam imala cime da se umijem...Panormos je kao kod nas na Adi, guzva ooogromna. E sad, lepe strane: u kom god smo restoranu jeli, hrana je bila odlicna i uvek smo dobijali i mali dezert., mesto Neo Klima, u kom smo bili smesteni, je mirno i simpaticno, sa dobrim tavernama, Hovolo plaza divlja i lepa, gradic sladak, ali nista posebno u poredjenju sa Krfom, Heraklionom npr. Miris borova opusta i oseca se svuda, putevi nisu losi uopste. Sto se cena tice, motor za 7 dana platili smo 117e, uz cenkanje, nes je uglavnom 3,5e, grcka kafa 2e, lezaljke su 7e, market AB jako mali, povoljniji je od radnjica u Neo Klimi, ali nema nista specijalno ni tamo, voda 1l u marketima je 80 centi, za dvadesetak evra mozete da jedete i popijete neki sok, sto se tice ribljih specijalitete, moze da se prodje za 30,40e sa picem. U Neo Klimi jako lepe utiske ostavile su taverne Kapetan Spiros i Oasis. Postujem sva vasa misljenja i svoje iznosim jer mozda postoji jos neki "baksuz" koji bi se ponovo preispitao pre odlaska tamo :-D Stojim na raspolaganju za dodatna pitanja i zelim svima prelep provod na moru!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih se slozila sa vecim delom tvog pisanija, ali meni se Skopelos i pored toga jako svideo. Slazem se da nema tog wow efekta koji sam recimo dozivela na Kritu ili Kefaloniji. Nista spektakularno, ali sve ukupno nama je Skopelos bio pun pogodak. Prve asocijacije na Skopelos su najbistrije more i borovina. 

Ono sto me iznenadjuje je guzva na Panormosu o kojoj pricas. Nama je Panormos prijao bas zato sto si mogao da bacis peskir a da oko tebe nema nikog u precniku od minimum 10 metara. Cak je i na lezaljkama uvek bilo mesta. Govorim o periodu kraj juna - pocetak jula 2016. Pretpostavljam da si ti bila u spicu sezone, otud tolika razlika. 

Prilazem sliku Panormosa, doduse u 9 ujutru. 

NGeL8x0.jpg

Izmenjeno (gagana ks)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@KristinaNinaTina

sta je to ''specificna boja mora'' ?

i gde to moze da se vidi na krfu ?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo si to rekla, nema wow efekta na Skopelosu...Da, ja sam bila od 4. avgusta, zato je velika guzva bila, ali to nam nije smetalo jer smo imali odlican rucak u taverni na plazi, ne znam kako se zove, uvek je puna. Eto jos jedan plus za Skopelos, hrana im je odlicna! :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna boja, pa prelivanje od plave ka zelenoj i slicno. Moze da se vidi u Nisakiju, Porto Timoniju, u Barbatiju je prelep kontrast belog kamenja sa plavom bojom, zatim u Kassiopiju ali na nekoj skrivenoj plazici koju smo pronasli, zatim u fantasticnoj La Groti itd. Rovinja plaza i jos neke skrivene, to je fascinantno, tipa kao kod 3 drveta na Skopelosu. Uglavnom, svaka plaza je jako specificna ukoliko obidjete sever. istok i zapad, na jug nismo isli...

:)

Izmenjeno (KristinaNinaTina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@KristinaNinaTina

sta je to ''specificna boja mora'' ?

i gde to moze da se vidi na krfu ?

Jedna od plaza sa takvom bojom, negde kod Rovinja plaze :) 

IMG_20170727_110343.jpg

Izmenjeno (KristinaNinaTina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eto malo "specificne boje mora" i na Skopelosu, mislim da je primer izvanredan ............. ne zaostaje nista za nekim drugim ostrvima, cas stavise ....................... Ono sto Skopelos i Alonisos cini izuzetnim je taj spoj jos uvek sacuvanih borovih suma, lepih plaza, odlicne hrane i nekakav osecaj koji je tesko opisati, a zbog kojeg se ja tamo stalno vracam i osecam pomalo kao lokalac ............... Ono sto meni na Krfu (sva ostala ostrva u Jonskom moru su mi lepsa, pocev od Kitire) i Kritu (u zapadnom delu gde sam svojevevmeno boravio) jako smeta je ogromna koncentracija turista, i gde covek narocito na Krfu u glavnom delu sezone tesko moze da pronadje svoj mir. Recimo nikako se ne bih slozio da vecina plaza na Kritu ima tu neverovatnu boju, rec je tek o nekoliko najcuvenijih (Balos laguna, Elafonisos), ne toliko  na Falasarni jel uvek ima puno talasa i voda je uglavnom mutna. Ceo taj potez plaza od aerodroma pa preko Hanje, do Kisamosa, apsolutno je bezlican (hrana je medjutim izvanredna, mozda i najbolja u celoj Grckoj). Eto to je neko moje misljenje, mada o ukusima i bojama generalno ne treba diskutovati ..............

39402025_10156444729186217_2867176500153548800_n.jpg

Izmenjeno (Dragan)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To za Krit ste u pravu, na Kritu je sve fascinantno, plaze i nisu toliko bitne, spram svega sto Krit nudi. Sto se Krfa tice, oba puta sam bila pocetkom jula, guzve nema...Na Skopelosu sada u avgustu je bila jako velika guzva, ali meni to uopste ne smeta, cak mi i prija guzva i veselost ljudi.

 

Ima dovoljno prelepih komentara o Skopelosu i ja sam iznela pozitivne strane, miris borova i dalje osecam kad pomislim na Skopelos, ali po mom misljenju, a misljenja su razlicita, Skopelos ne zasluzuje da cene aranzmana budu iste kao za Krf, Krit i sl. 

Svako pronadje konekciju sa nekim ostrvom i to je ok. Ali ja bih zelela da moj opis Skopelosa, u moru lepih, dodje do izrazaja, kako bi se ljudi jos jednom preispitali pre odlaska.

Izmenjeno (KristinaNinaTina)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka