neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

Nike, zao mi je sto boravak na Skopelosu ipak nije ispunio sve vase zelje i prohteve (to zakljucujem iz cinjenice da ste rekli da se vise ne bi vracali tamo na odmor). Pazljivo sam procitao vase pisanije, i osvrnucu se samo na one negativne aspekte price, za koje mislim da su se makar u odredjenoj meri mogli izbeci, pod uslovom da se covek unapred dobro informise o destinaciji na koju ide (kao i periodu sezone, jel prosto nije isto ici na Sporade pocetkom sezone, u spicu sezone i na samom njenom kraju).

Kao prvo, vremenski uslovi, prosto takve stvari se mogu ocekivati vec nakon isteka prve dekade septembra, vreme u tom uslovno receno severnijem delu Egeja zna da bude promenjivo (secam se tako jedne smene turista od pre desetak godina koji su isli na Skijatos i Skopelos negde krajem prve nedelje septembra i koji su od 8 dana, 6 dana u vecoj ili manjoj meri imali kisu), sa puno vetra i sa po nekim kisnim danom.  Takodje, sa vecom kolicinom padavina i u tolikoj kolicni zelenila i procenat vlage postaje sve visi.

Takodje, negde od 10.septembra se i autobuski saobracaj vraca na stari rezim koji vazi do pocetka prve nedelje jula, i polasci do grada (a narocito iz Glose i Nea Klime) su proredjeni.

Isto vazi i za pricu o insektima, imate citava pisanija o tome i ovde i na mnogim stranim forumima, da se mora ici pripreljemen sa dobrom apotekom i antihistaminicima.

Sve ostalo, je stvar licnih afiniteta i utisci mogu biti razliciti, i zato ovaj forum i postoji.

Srdacan pozdrav,

 

 

Izmenjeno (Dragan)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Dragane,

Iskreno i meni je zao, ali sto se Sporada tice u Skijatos sam uslovno receno zaljebljena :) Negde na ovom forumu sam procitala da je Skopelos upakovani raj i da tema o njemu treba da nosi taj naziv a ne tema o Skijatosu, ali sada kada sam bila i videla ipak smatram da je Skijatos bas bas upakovan i da pruza vise i kompletnije.

Evo da jos malo izdetaljisem:

Sto se termina tice mi smo letovali od 24.08. do 3.09. a u to vreme pretprosle godine i na Skijatosu. Tako da to nije bas kraj kraj sezone. Takodje, i tada na Skijatosu je padala kisa, ali to je bilo onako pravo letnje, i nisam imala neprijatne situacije apropo zdravlja. Mozda je manja n.v. ...

Time table za autobuse se menja od 10. septembra. Dok smo bili na odmoru vazio je sezonski. Situacija sa autobusom je bila cist hir konduktera i vozaca da ne primaju stajace putnike. Ipak vredi imati ovu cinjenicu na umu posebno za ljude sa decom koji ne iznajmljuju automobil.

Licno, insekti mi nisu smetali- prirodnjak sam po struci :) U rancu su uvek bili aerius, synoepen i prednizon ;) Naravno da je vecina ljudi bila opremljena, ali i ta info je vrlo vazna za alergicare, buduci da je na Kastaniju bila filmska scena spasavanja jednog stranog turiste usled ujeda ose...

Nama je forum kao i uvek pomogao.

Smatram da je potrebno biti realan i napisati i dobre i lose strane neke destinacije, kako bi ljudi lakse "presekli".

Skopelos bih preporucila naravno, ima on dosta da ponudi, samo eto nama nije destinacija koja nas je zasenila i kojoj bi se vratili...Ponavljam, za razliku od Skijatosa. No, ko zna. Tako smo mislili i za Krf pa smo reprizirali sticajem nekih okolnosti :)

Lepi pozdravi

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam uplatila 15 dana na Skopelosu, vila Kymata u Panormosu! Sreća, sreća, radost, uživancija :uraaaa::kapetan::yesss:   Konačno Skopelos! Imam pitanje za Dragana i ostale poznavaoce ( i one koji se tako osećaju ) :  Ima li neka piljara u Panormosu?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima jedna mala radnja, ali je prskupa. Breskve i paradajz 4-5 eur/kg, paket kisele  vode 7 eur, 1 jogurt 1 eur. 

Skopelos je predivno ostrvo, ali jako nepredvidivo. Moze da vam bude predivno, ali ocajno. Sve zavisi od vremena, a najvise vetra. Iskusila sam oba ekstrema i mislim da cu se tesko odluciti da ponovo idem tamo.

Neka Vam je sa srecom!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takve sumanute cene su i u Pargi. Međutim, nema te breskve koja meni u Grčkoj može pokvariti raspoloženje. U svakom slučaju, hvala Vam na informaciji. I Vama neka je sa srećom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Takve sumanute cene su i u Pargi. Međutim, nema te breskve koja meni u Grčkoj može pokvariti raspoloženje. U svakom slučaju, hvala Vam na informaciji. I Vama neka je sa srećom.

Filipovna ako budete motorizovani, moj vam je savet da voce i povrce kupujete kod jednog coveka koji stoji tik uz put na potezu izmedju zaseoka Lutsa i Ditropon, tu necete pogresiti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam, Dragane. :smajl:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala Vam, Dragane. :smajl:

Molim i drugi put, forumasice Filipovna.

Zaboravio sam da malo preciznije definisem poziciju na kojoj pomenuti covek prodaje voce, povrce i izvrstan domaci med. Ako dolazite iz pravca Panormosa (gde imate smestaj) i idete ka gradu, to vam je neka 3-4 km dalje (prvo ide Lutsa, pa Ditropon) i improvizovana tezga se nalazi sa desne strane puta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Гледала сам на мапи. То је поприлично преко брда, преко брега :-) Кола нећу имати, ал снаћи ћу се некако. Хвала :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani drugari,

da li neko zna kakva je gradska plaža u Hori?I zanima me malo kakva je Hora u poređenju sa Skijatosom?Da li ima toliko lepih radnji, taverni...

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Plaza u Hori je dosta losa, ali Hora je predivna. Puna radnjica i taverni, poslasticarnica i sl. Meni je jednako lepa kao i Hora na Sijatosu, sa razlikom da je na Skopelosu znatno manja guzva i ipak pretezno su gosti ipak stariji od 23-24 god pa na gore.  Skijatos je  pretezno tinejdzerski centar.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Afibe, zahvaljujem, zdravo bio!!!Sa svojih 45 i dvoje male dece uz suprugu, uklopiću se bez problema.Gledam samo ono lepo, gde god da odem...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Poštovani drugari,

da li neko zna kakva je gradska plaža u Hori?I zanima me malo kakva je Hora u poređenju sa Skijatosom?Da li ima toliko lepih radnji, taverni...

Hvala unapred!

Otprilike ovako izgleda :srce:

SAM_4424_800x600.JPG

SAM_4441_800x600.JPG

SAM_4442_800x600.JPG

SAM_4443_800x600.JPG

SAM_4446_450x600.JPG

SAM_4447_450x600.JPG

 

SAM_4449_450x600.JPG

SAM_4454_800x600.JPG

SAM_4457_450x600.JPG

SAM_4463_800x600.JPG

 

SAM_4468_800x600.JPG

SAM_4469_800x600.JPG

Izmenjeno (biljagenije)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Afibe, zahvaljujem, zdravo bio!!!Sa svojih 45 i dvoje male dece uz suprugu, uklopiću se bez problema.Gledam samo ono lepo, gde god da odem...

 

I ja gledam samo pozitivo!

Ali ako je plaza losa, ne mogu reci da je super. Na Skopelosu se iz Hore ide na plaze koje su manje ili vise daleko.  To  je cinjenica, pa kako se kome svidi.

Izmenjeno (afib)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala dobri ljudi!!!Afibe i Biljo genje...Po ovome što vidim, nema greške...Preferiram Dodekaneze, ali neka bude Skopelos malo za promenu.Odlučio

.Pozdrav!!!

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka