moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

Mislim da mladji ljudi uglavnom konkurisu(znas nasu psihologiju"gde ja u ovim godinama...")i nadaju se novom zivotu.Ali pre 5-6 godina iz mog grada,na taj nacin je otisao bracni par pred penzijom..posle im se pridruzise i deca..Ja cu,posle visegodisnje pauze,da probam..al sta cu ako me izvuku.. :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja licno poznajem dvoje ljudi, otisli su tako pre vise od 10 god

totalno obicni ljudi, prvo izvukli brata, pa onda sestru

on je valjda nesto studirao pa je tamo nastavio i poceo da radi

a sestra jedva da je imala i srednju skolu cini mi se, a otisla i ona

sudbina

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna neki slučaj kao moj i kakve su mi sanse da dobijem turisticku vizu za SAD, a inače sam u procesu za iseljenicku vizu već 3 god. Roditelji su mi americki državljani, isao bih sa sinom, dok žena (stalno zaposlena) i cerka(skoluje se) ostaju u Srbiji, imam nekretnine i privatan posao u Srbiji. Pre 4 godine sam odbijen za turisticku vizu ali tada sam imao izbeglicku legitimaciju i hrvatski pasos. Sada posedujem srpsko državljanstvo.

Još jedno pitanje: da li neko zna za koliko god. je neko dobio useljenicku vizu Family sponsored immigrants F3, da li može brze i od onoga sto piše u priority dates-visa bulletin.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,ja sam popunila prijavu za lutriju!Pa, videcemo da li ce da me izvuku i da li ce meni da se ide ako me izvuku(daleko je 2010.)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dal moze jos da se prijavi za to?

e ja ne bi bila ja kad to ne bi bilo u zadnjem momentu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

yupiiiiiiiiiiiiiii uspela sam, zahvaljujuci razlivcitim casovnim zonama, kod njih je jos 30 novembar, oko 9h uvece

a zamalo da zaboravim

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za one koji nameravaju da apliciraju za turističku vizu u USA.

Moja ćerka je aprila ove godine glatko odbijena, mada radi, ima pristojnu platu, pare na računu, nas ovde, itd,itd... U Ambasadi to nije bilo dovoljno za njih kao sigurancija da će da se vrati u Srbiju

U međuvremenu se verila za USA građanina i pošto je on u poseti u Srbiji, zajedno odoše u ambasadu da ponovo traži turističku vizu.

Dobila je, a isti posao, ista plata, isto nema stan,kola,fabriku ni avion.... Možda što je on bio tamo, ko zna

Dakle, pravilo je da nema pravila.

Naoružajte se strpljenjem pa ako treba i više puta, jednom će upaliti. Samo je problem što svaki pokušaj košta 13o zelembaća :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna neki slučaj kao moj i kakve su mi sanse da dobijem turisticku vizu za SAD, a inače sam u procesu za iseljenicku vizu već 3 god. Roditelji su mi americki državljani, isao bih sa sinom, dok žena (stalno zaposlena) i cerka(skoluje se) ostaju u Srbiji, imam nekretnine i privatan posao u Srbiji. Pre 4 godine sam odbijen za turisticku vizu ali tada sam imao izbeglicku legitimaciju i hrvatski pasos. Sada posedujem srpsko državljanstvo.

Još jedno pitanje: da li neko zna za koliko god. je neko dobio useljenicku vizu Family sponsored immigrants F3, da li može brze i od onoga sto piše u priority dates-visa bulletin.

Hvala unapred.

Pozdrav svima,samo da se javim da smo ja i mali dobili vize,odosmo mi za Novu godinu i vracamo se naravno da ne ugrozimo useljenicku za 4 godine (samo) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma kakvih 130 zelembaca

ja dobijam green card na lutrijici :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja podnosio zahtev za turisticku vizu 1998. i 2000. i oba puta odbijen. Racunam, nema sanse vise ikad da dobijem, jer nisam znao nikog ko je dobio treci put, a nisam ni cuo. Elem, pre 5-6 dana, podnesemo zahtev nas 18, i SVI dobijemo vizu! :D Nista, ali NISTA od dokumenata nam nije gledao, i sestorica dobise vizu na godinu dana, dvojica-trojica na tri meseca a mi ostali na tri godine, naravno multi entry :D

Ko nosi krstenice ivencanice, obavezno da ponese i njihov pasos kako bi amer na salteru video da oni nemaju USA vizu i da stvarno ostaju ovde.

Iganjre lutrije za zelenu kartu verujem da ima i te kako uticaja, posebno ako slazete u formularu. Ne zaboravite da ameri imaju najvecu bazu podataka i dovoljno je ako posumnja da lazete da ukuca ime u komp i ispusili ste abog jedne lazi. Takodje ko je ucestvovao u lutriji, znaci da mu je stalo da stigne tamo i da burgija na svaki moguci nacin.

U formularu sam bio posten i upisao oba puta kad sam odbijan za vizu i k'o sto rekoh, nije bilo problema :D

Ja sam sad prvi put na ovom sajtu tako da nisam sigurna kako ovo radi,ali probacu...mene interesuje sta si ti nosio od papira?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hocemo da idemo u Majami u oktobru , kolko vidim sve je sreca da li ces dobiti vizu, mene jedino brine sto u pasosu imam odbijenicu Svajcarske od 2005 god. Imam stalan posao vec 7 god i ok primanja. Decko ima hrvatski i nas pasos pa ne znamo sta je pamentije, jel imao neko iskustva?

Hm...mozda bolje da ides u Miami u decembru,jer tada pocinje sezona...septembar i oktobar su mrtvi :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

novo je to da garancija uopste nije potrebna. to cak i pise na oficijalnom sajtu.... Potrebno je dokazati da postoji razlog ili veza tvoga vracanja u srbiju. a zena i dete mogu biti samo motiv da se tamo ostane kako bi im se slao nova c za izdrzavanje....

ja nisam imao ni garantno pismo, ni posao, ni zenu, ni dete, ni nektretnine, niti auto.....cak sam i razvukao studiranje pa sam pored svega toga i dobio vizu na tri godine.

jedino sto sam imao je pun pasos sengenskih viza i dokaz da sam puno puta boravio u tim zemljama turizma radi,......e sada, da bih nadoknadio to sto nemam posao, prilozio sam dokument u kome rodjena sestra izjavljuje da ce snositi sve moje troskove.....a prilozio sam uverenje iz kompanije u kojoj radi o iznosu mesecne plate....

ne ceka se duze od deset dana na razgovor a ako se viza odobri, podize se sledeceg dana.

Koliko mogu da zakljucim da uopste nema pravila ko ce dobiti visu,ko ne i na koliko...Ja sam kao i ti oduzila studije da bih dobila visu...E sad,imam pun pasos sengen visa i J1 americku visu od prosle

godine...dakle kad budem aplicirala bicu i dalje student,sa 1 ili 2 ispita do kraja,ali osim toga nemam nista na mom imenu,niti racun u banci...Sad se razmisljam ,da li da otvorim racun,da mi neko prebaci odredjenu sumu novca,pa da sa potvrdom iz banke na kojoj pise da sam"bogata" idem u ambasadu...

Jedino sto mogu da podnesem je da mi je otac vlasnik firme i su nekretnine na njegovom imenu...Da li je neophodno kupiti povratnu kartu pre nego sto odem u ambasadu?

P.S.ja bih isla na 6 meseci...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne,karta ti ne treba.Ja sam je imala,i taman da je ponosno gurnem tipu na salteru pod nos,on rece"Ne,to je nebitno"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh ,ja bas imam neku bezveze situaciju.Bila sam prosle godine u USA preko J1 vize(studentske) i htela sam i ove godine ali su me odbili pod izgovorom da oni dozvoljavaju apsolventima samo jednom da odu .I sada sam u cudu i ne znam sta da radim.Pitam se da li imam prava da apliciram za turisticku vizu ili bih morala da sacekam godinu dana posto sam vec odbijena?!

Verujem da bi mi moji prijatelji iz Amerikanci poslali garanciju ako uopste to nesto znaci,ali vas pitam zna li neko gde se to vadi tamo i u kojoj formi bi to trebalo da bude? :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh ,ja bas imam neku bezveze situaciju.Bila sam prosle godine u USA preko J1 vize(studentske) i htela sam i ove godine ali su me odbili pod izgovorom da oni dozvoljavaju apsolventima samo jednom da odu .I sada sam u cudu i ne znam sta da radim.Pitam se da li imam prava da apliciram za turisticku vizu ili bih morala da sacekam godinu dana posto sam vec odbijena?!

Verujem da bi mi moji prijatelji iz Amerikanci poslali garanciju ako uopste to nesto znaci,ali vas pitam zna li neko gde se to vadi tamo i u kojoj formi bi to trebalo da bude? :tuzni:

Garancija ti definitivno nista ne znaci, nemoj bez veze da se cimas.

Ako ti je bas stalo da ides, pokusaj da trazis turisticku, cinjenica da ti je ostalo par ispita do kraja trebalo bi da bude dovoljna garancija da ces se vratiti. Mada, posto si vec odbijena za J1, jasno je koje su tvoje namere.

Ipak, ja bih, da sam na tvom mestu pokusala, nikad se ne zna, oni su potpuno neuracunljivi :bolje-da-cutim: . I samo skupi sto vise papira...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka