moreplovac

Usa Turicticke Vize

395 poruka u ovoj temi

Da li neko ima iskustva da poseta Rusiji moze da pravi problem pri kasnijem dobijanju USA vize?

Jedino pravilo kod USA vize je da nema pravila...

Mene je ljubazna konzulica pitala: "Šta ste radili u Ukrajini?" i to je bilo to što se tiče pitanja o raznim zemljama. Nakon odgovora koji ju je evidentno zadovoljio dala mi je B1/B2 na 10 godina, Sumnjam da poseta Rusiji može da ti naškodi, osim možda ako nisi bio nigde osim u Rusiji u periodu  koji traže, kako beše - poslednjih 5 godina? A ni to možda nije problem...

Otprilike, najvažnije je da im dokažeš da nemaš nameru da odeš i ne vratiš se. Ako tražiš turističku vizu, oni očekuju da imaš dovoljno para za kartu i boravak i zato ti traže imovinsko stanje i veze sa Srbijom. Pritom mnogo dobro znaju i regionalne prilike po Srbiji - da sa 500 evra primanja u Beogradu preživljavaš, a npr. u Knjaževcu živiš kao grof. Ako ti je namera časna velike su ti šanse da dobiješ, ako išta muljaš - u dobrom procentu to provale!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. 

Planiram da apliciram za turisticku vizu. Vlasnica sam male novootvorene firme, imam i auto na svoje ime. pretpostavljam da su to dovoljno jake veze sa Srbijom. Brine me to sto prosek plata koji oni traze nije bas pozamasan, isplate drzim na minimalcu buduci da postojimo od jula ove godine. Da li to moze biti problem? 

Unapred hvala :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje ako neko zna. 

Planiram put za SAD poslovno. Ranije sam imao vizu u starom pasosu. Pasos zamenjen. 

Sad imam novi pasos i Spansku plavu kartu u njemu (ne znam da li ima veze). 

Dal da ganjam vizu u Madridu ili u BG? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Zdravo ljudi.

Imam vise pitanja. Muz i ja planiramo da podnesemo zahtev za turisticku vizu za Ameriku. Zelimo da obidjemo za pocetak Istocnu obalu. Oboje smo u IT, ako dobijemo dobijemo ako ne sta da se radi, nije nam od zivotne vaznosti. Ali zanima me, mi ne zelimo da kupujemo karte ni rezervisemo smestaje pre nego dobijemo vizu, nemam nam smisla da nesto placamo bezveze. Pored obilaska, bili bi kod drugara par dana, koji je tamo ozenjen i legalno. Pa me zanima koliko je moguce dobiti istu ako nemamo kartu i rezervacije?

I oko povratne karte me zanima, mi bi da sletimo u Cikago prvo najv., par dana tu, pa sa unitrasnjim letom do Majamija ili Njujorka, verovatno prvo do Majamija, i na kraju Njujork, odakle bi zapravo uzeli povratni let kuci. Naravno karte bi sve platili i kupili posle dobijanja vize. Bili bi oko 16, 17 dana tamo.

Sad me zanima da li bi pravili problem pri ulasku ako nam je povratna karta iz drugog grada? I koliko je ova nasa zamisao moguca ? bilo kakvi predlozi za obilazak Istocne obale su dobrodosli. 

Put bi planirali za kraj aprila, maj.

Izmenjeno (makisa92)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko posetio Meksiko i/ili Jamajku tokom W&T programa? Kakva su iskustva?

Takodje, interesuje me kakva je situacija sto se vize tice? Znam da se moram vratiti u Ameriku pre isteka radne vize, ali sta je sa ulaskom u ove dve zemlje? Prilicno sam siguran da mi nije potrabna viza za Meksiko s obzirom da imam Americku, a sto se Jamajke tice pronalazim razne informacije online.. Negde pise da moram imati vizu pre ulazna u zemlju, a negde da je mogu kupiti na aerodromu??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887851
    Ukupno poruka