business_girl

Budimpešta - atrakcije, izleti...

316 poruka u ovoj temi

Do svih ovih muzeja koje si nabrojao možeš bez problema peške. Muzej terora ti je u strogom centru, kao i Mađarski nacionalni muzej (ulica Museum, koja izbija na most Oslobođenja). Nacionalna galerija je na Buda citadeli. Jedino je malo udaljen Muzej lepih umetnosti (kod gradskog parka, relativno blizu Njugati železničke stanice), a do njega ti treba od centra nekih otprilike pola sata pešice. Od svih ovih muzeja ja sam posetio samo Madjarski nacionalni muzej, jer me je samo on interesovao i odličan je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iscitao sam celu temu, napisao sta sve treba da obidjemo, kao i neke savete, za laksi i lepsi boravak.

E sada, molio bih vas za pomoc: imamo malo vise od 2 cela dana na raspolaganju, zelimo sto vise da vidimo i fotografisemo, sto znaci da do 17h mozemo samo da slikamo. Mozete li da predlozite neku rutu, odakle da krenemo, da ne bismo gubili vreme? Bicemo u hotelu Berlin, Hunyadi János út 2.

hotel.png

Stizemo oko podne, iammo panoramsko razgledanje busom, smestaj u hotel, pa slobodno vreme. Sledeci dan nam je ceo slobodan, a treceg mozemo da se setamo do otprilike 15h. Planiramo da u setnje krecemo u 8h.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo ko da pomogne...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno znam koja ti je kombinacija za Budimpestu i nazalost ce vas voziti skoro tri sata u panoramsko razgledanje,pa dok se smestite eto noci,Mozete u setnju,u petak, po okolini ali ne i da stignete nesto da vidite od muzeja.

Sutradan idite do Trga heroja ,tu ima par muzeja ,sinagoga je super malo dalje , ali bez da vas razocaram , necete za tako kratko vreme uspeti da vidite vise muzeja od dva mozda tri i to bas nabrzinu.

Moje misljenje je da za Budimpestu covek odvoji nedelju dana u leto negde u junu,pa ode vozom ako nema kola, iznajmi stan i napravi plan sta zeli da vidi ,koji ukljucuje njihove spa i banje i bazene,pa je moguce doziveti Budimpestu na neki lep nacin.

Kaze mi drugarica da je sad bila u njihovom Prirodnjackom muzeju i da je vrlo fino, 6 evra karta a deca do 7 godina ne placaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne planiramo da svracamo u meje ovaj put, to cemo kada ostanemo duze :) Da li mozes da mi napises sta da obidjemo, u smislu da dodjemo do objekta i slikamo ga, ne da ulazimo? Imamo onda subotu od pola 8 do 17h i nedelju od pola 8 do 15h. U petak uvece cemo svartiti u Zerbo .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom koristi autobus 49. On ide od Budimske strane, gde ima dosta katedrala ,prolazi pored Uspinjace ,pa ide na most,pored Gelert hotela.Kad predje taj most Tu im je Trznica ,za subotu ujutro odlican izbor , ako vas zanima obavezno idite, ali pazi renovirali su fasadu kad sam bila sad u maju i ako nisu zavrsili ,neces je odmah prepoznati. Ali u svakom slucaju od mosta prema Vaci ulici pesacki deo, centar. Pitaj.

Ceo taj potez uz reku od mosta slobode prema Parlamentu pun je divnih zgrada i samo da vas vreme posluzi ima siti da islikate Budimpestu.E istim autobusom , koji doduse kruzi kroz grad ali nema veze, docicete do Trga heroja, park gradski, Secenji banje, ZOO vrta i td (vidi u mojoj foto turi bice ti jasnije).

Ja u Zerbo poslasticarnici nisam bila jer su kolaci 8-9 evra komad.

Ko i u svakom gradu tramvaj T1 ide kroz strogi centar Erzebet varos, tu ima svasta. Posle 6 uvece a narocito subota i nedelja ulice opuste, Nama se jako svideo deo sa kaficima, od onog zelenog metalnog mosta pa levo i desno uz Dunav.

Lepo se provedite!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala !! :thankyou: A gde uz Dunav, sa koje strane levo i desno? Od naseg hotela, koji prevoz ide do tog busa 49...? Da li ima negde da se skine mapa grada sa gradskim prevozom, ne samo sa metro linijama?

Izvinjavam se sto spajam post. Mene zanima, da li za to kratko vreme koje imam, da ne racunam veceri, znaci za 9 h u toku jednog dana i 7h u toku drugog dana ( racunam samo period dok ima sunca) , mogu da stignem da obidem Trg Heroja, jezero u Gradskom parku, da predjem Lancani most, dvorac u Budimu i ulicice oko njega, Mađarski nacionalni muzej-samo da slikamo, bez ulazaka-kao i sve ostalo, Vaci ulicu, setaliste pored Dunava, Parlament, Madjarsku nacionalnu galeriju, Muzej istorije Budimpeste, Muzej lepih umetnosti, Ribarska kula, spomenik Jevrejska obuca, Andrasi ulica, Dvorac Vajdahunjad, Bazilika Svetog Istvana, Sinagoga, Gelert brdo,Katedralu Matije Korvina, Zapadna zeleznicka stanica? I od cega da krenem, ako je hotel sa budimske strane?

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se stize do Gelert brda, Sinagoge, katedrale Matije Korvina i Ribarske kule?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo ti dobar sajt za snalaženje po Budimpešti: http://www.aviewoncities.com/maps/budapest.htm

Do Gelert brda dolaziš tako što od tvog hotela kreneš uz tok Dunava na sever i redom ti se nižu Citadela, Budimski zamak, Ribarske kule, katedrala Matije Korvina itd. Što se Sinagoge tiče ništa posebno nije, bolje se usesredi na katedralu Svetog Ištvana, mada je ona odmah tu iza nje. Ono što bih ti ja preporučio za obilazak s obzirom na tako kratko vreme su: Trg Heroja, bulevar Andraši, Parlament (mislim da se još renovira, pa je oko njega veliko gradilište), obavezno Budimska strana sa predhodno nabrojanim.

Probaj i ovde da se snađeš: http://www.panoramio.com/map/#lt=47.503725&ln=19.035857&z=-1&k=2&a=1&tab=1&pl=all

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!! Ovaj prvi sajt je nesto najbolje sto sam video o snalazenju! :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala !! :thankyou: A gde uz Dunav, sa koje strane levo i desno? Od naseg hotela, koji prevoz ide do tog busa 49...? Da li ima negde da se skine mapa grada sa gradskim prevozom, ne samo sa metro linijama?

Koristi sajt njihovog gsp-a. Tu ćeš naći sve što te interesuje u vezi prevoza.

http://www.bkk.hu/en/main-page/news/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kako se stize do Ribarskog bastiona?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Jordan Stizes skoro sve, crkva Matije Korvina, kraljevska palata i ribarski bastion je u Budimu. Sa ribarskog bastiona je lepa panorama grada, lepo se vidi i parlament.

Uspinjacom se spustis do Lanc hid, predji ga peske. Prosetaj pored reke do do Vorosmarty ter, Vaci ulice i katedrale sv Istvana.

Ako ces prema Andrasi bulevaru ides pravo, preporucujem pesice, baci pogled na Operu. Na kraju Andrasija je trg heroja, pored je Muzej lepih umetnosti ipalata umetnosti. Obrati paznju na kako dobrom mestu se nalazi nasa ambasada. Iza trga je gradski park i Vaydahunyad.

Keleti stanica je na kraju Rakoci bulevara. Stanica je lepa ali gubis vreme na toj strani nemas puno toga da vidis. Muzej lepih umetnosti je OK.

Uzivaj.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, bas moja draga komentarise kako ce da fotografise. Ja cu nekako izdrzati sa mapama :neznam: Jos ne sto, koliko kosta uspinjaca?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet da pitam-koliko je usponjaca?

Imace ona u te i one sa prstima, mada bi bilo lepo da naprave neke koje imaju proreze samo na vrhovima prstiju :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905145
    Ukupno poruka