business_girl

Budimpešta - atrakcije, izleti...

316 poruka u ovoj temi

Hvala svima na savetima. Putujem u nedelju, pa se javljam sa utiscima.

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A u Zerbou mogu da ti zapakuju kolace, pa da ih lepo jedes dok obilazis sve stavke sa ove teme...

Batali dijetu dok si tamo.

I samo da te podsetim sta ti se predlaze :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno poseti viteski restoran Sir Lancelot, ako si ljubitelj dobre hrane. Na trgu Moskva mozes popiti kafu u nekoj u nekoj bas domacinskj kafani, a za shopping je najbolji Westend. Ako ne bude hladno, Zoo vrt je obavezna destinacija. Sta posetiti jos? Pa vredi se raspitati ima li u tom periodu nekih koncerata ili desavanja, jer kad vec ides tamo, mozes posetiti i neko muzicko desavanje. U Budimu postoji klub Wigwam koji je sjajno mesto za izlaske. Pab For sale je divno mesto u centru gde mozes svratiti na osvezenje i kikiriki kad se umoris. Eto nekih mojih preporuka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Peski bi poso sad tamo posle tvog posta!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam tamo bila mnogo, mnogo puta i imam puno prijatelja. Uvek volim da idem tamo, najlepse je istrazivati sami, a ne ono standardno sto kaze vodic. Ako hocete, postavicu i neke slike:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kako u tom viteskom restoranu iygleda hrana za 6 osoba servirana na drvenom platou....sve je u viteskom stilu, na ulazu vas docekuje vitez, u restoranu tokom veceri igracice igraju srednjevekovne plesove, konobarice su obucene kao dvorske dame itd....

hranaulancelotu.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem u Budimpestu poslovno na sedam dana. Pretpostavljam da ce biti vremena i za obilaske, pa molim za preporuku sta treba obavezno obici i posetiti.

Unapred hvala svim savetodavcima :)

u tih sedam dana je velika mogucnost da ces uspjeti vidjeti sve bitne znamenitosti u budimpesti. preporuka na budimskoj strani su ribarska tvrdjava, matijaseva crkva, kraljevska palaca i uspinjaca. na pestanskoj strani parlament, sinagoga, bazilika sv. stjepana i trg heroja. ako budete stigli, probajte voznju dunavom, ili kupanje u poznatim termama gellert ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto svi puno hvale taj budimpestanski akvarijum, "najveci u centralnoj Evropi", interesuje me da li ga je iko posetio, odnosno da li ga vredi posetiti?? :blink:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jos jedan glas za restoran sir Lancelot, cureci batak za jednu osobu(jeo se prstima) (bar je to bilo davno) bio je veci i od moje glave! strasno nesto, predobro!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto svi puno hvale taj budimpestanski akvarijum, "najveci u centralnoj Evropi", interesuje me da li ga je iko posetio, odnosno da li ga vredi posetiti?? :blink:

Ja sam bio i meni se jako dopao! :)

Potražiću slike pa ću napraviti i MFT! Do njega se malo duđe putuje(ja sam išao samostalno). Znam da sam prvo išao trolom sa budimske strane,pa posle Gellert kupališta sam sišao i čekao bus do Campona tržnog centra(gde se i nalazi akvarijum). Čini mi se da je ulaznica oko 6-7 evra,mada sigurno možeš naći pouzdanu informaciju na netu!

Cenim da ima oko 20km od Tvrđave(na Budimu).

Ima dosta bilja,ptica,pa onda tropska oaza(sa simulacijom nevremena i pljuskom dok si tamo),naravno ima puno i riba,ajkule,raže,korala.... Sve u svemu meni se dopao jako! A usput možeš i shopingovati u Camponi,jer je isto veliki tržni centar sa Tescom i mnogim prodavnicama!

Moja preporuka svima je da Budimpeštu obilaze sami,bez turističkih agencija! Mnogo se bolje upozna grad. Sama budimpešta je pokrivena gomilom Turističkim info punktovima,gde ćete doboto mape,kataloge i detaljna obaveštenja gde i kako stići(tako sam i našao akvarijum)!

Po meni se ne sme propustiti: Zoo vrt, Zabavni park, bar jedno kupalište(Gellert i Szechenyi su mi favoriti - ovaj drugi je u blizini Trga Heroja,a prvi u Budimu),Trg Heroja, Riblji Bastion, Tvrđavu Budimsku,Crkve od Matyasa(na Budimu) i St. Ištvana u Pešti, Parlamant, noćnu šetnju kejom pored Dunava.... Pa obožavam ovaj grad!

Ja sam svuda išao sam,menjao prevozna sredstva od metroa do trole i sve našao iz prve!

Ko ide leti nikako da ne propusti lud provod na Budimskoj strani,u klubu Rio! :)

Ako vas nešto još zanima rado ću vam pomoći!

Pozdrav

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super su vam opisi, svaka cast!

Mi planiramo u maju na par dana u Budimpeštu, u svojoj režiji. Naime, već smo bili pre godinu i po dana i obišli dosta toga, ali ostalo je još lepih mesta koja nismo posetili. (Sent Andreja, tropikarijum, zoo vrt, vožnja brodićem, Parlament unutra...)

Hvala za preporuku za "viteški restoran", ali vas molim za tačan opis kako da ga nađemo, kao i za tačan naziv istog kako bi mogli da pitamo, ako nam potraga ne uspe. Izgleda mmmm...Takođe, ako imate imate dobra iskustva sa još nekim restoranom, bilo bi super da ih podelite sa nama.

Unapred hvala!

Pozdrav:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde mogu da se informisem o odlasku do Sent Andreje iz Budimpeste.Posto je preko agencije malo skuplje pa sam mislila sami da skoknemo vozom ili busom sta je prakticnije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaš prigradski voz HEV koji ide na dvadeset minuta od ranog jutra do oko 23.00h. Vožnja traje oko 45minuta a povratna karta mislim da košta oko 1500 HUF. Voz kreće sa Batthyany stanice( M2 linija metroa) i evo ti link ka satnici polazaka:

Voz za St. Andreju

Takodje imaš i autobus, probaj da se snadješ na sajtu Volanbusz-a ali mislim da je slična i satnica kao i dužina putovanja mada je autobusom nešto jetinije.

Vikendom postoje ture Dunavom, brod kreće u 10.30h u Pešti ispred hotela Intercontinenta, vožnja traje 1,5 sat a povratak je oko 17.00h

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel se isplati ici u Tropicarium?

 

Imam jedan dan na raspolaganju u Budimpesti pa mi treba dosta informacija kako bi napravio dobar plan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Tropicarium obavezno! Tj mi smo uzivali! Raze, ajkule, tropske ribice... super je! A i u TC je, bas velikom, ali nisam sigurna koje radnje imas u njemu, mi smo bili smesteni par ulica od West end-a, pa smo tu i kupovali, uvece, posle setnje gradom!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905145
    Ukupno poruka