kaja28

METEORI

115 poruka u ovoj temi

Kad već ideš kolima, normalno je da i na Meteore odeš autom. U Meteorima se nalazi 6 manastira i da bi mogao da ih sve obiđeš dobro će ti tamo doći auto. Ja te savetujem da proveriš kada je koji manastir otvoren za javnost. Mislim da su jedino subotom svi otvoreni (ali ipak proveri).

Da li mozes da nam naznacis gde treba da se iskljucimo za Meteore u povratku sa Krfa? U odlasku nismo sigurni da cemo svracati, ali mozes da nam opises i to iskljucenje za Meteore pri odlasku na Krf.

Hvala puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idete autoputem Egnacija odos E90 i isključujete se posle Mecova na put za Trikalu E92. Idete do Kalabake mesta u podnožju Meteora

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je pametno usuditi se na posetu Meteorima sa malim detetom( 17 meseci) posto ne znam kako izlet izgleda ,da li organizuju agencije posetu istog ili ici u sopstvenoj reziji ...?  Svaki savet mi je dobrodosao   :D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za "navolim"

( Ja idem u Pefkohori od 5.7.-og, a planiram (i vec sam rezervisao smjestaj) da krenem dan/dva ranije i obidjem Meteore. Od Beograda do Meteora je nekih 850 km - precizne podatke mozes naci na viamichelin.com ili na google.com -> maps, pa u polju search ukucaj: 'Egnatia Odos'. Egnatia Odos je novi autoput kojim se ide od Soluna do Igumenice (na mapi mozete naci skretanje za Meteore, odnosno, Kalambaku, u cijoj se neposrednoj blizini nalaze Meteori). Blizu Meteora je i selo Metsovo, za koje mi je dao preporuku prijatelj koji je tamo bio proslog ljeta i kaze da je interesantno za jedan izlet (ako se vec ide u Meteore, to je blizu, mozes proguglati o Metsovu ili ga naci u gugl mapama, otkucas: Egnatia Odos Metsovo). Ja sam rezervisao jedno nocenje na Meteorima, a svakako cemo obici i Metsovo.

Pomenuti prijatelj je proslog ljeta isao kolima na Krf preko Egnatia Odos-a i kaze da je put savrsen i da je voznja pravo uzivanje ...

Sto se tice isplativosti puta, to moras sam procijeniti - mi (cetvoroclana porodica), recimo, preferiramo da svuda idemo kolima.

Pozdrav i prijatne utiske sa Meteora ... _)

Gde si rezervisao smestaj i koliko je jedna noc (meni treba najmanje trokrevetni smestaj/3 odraslih i jedno dete) nameravamo da na putu za Hanioti svratimo i obidjemo Meteore

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meteori su nesto sto se nesme propustiti.bila sam pre par godina i odusevila se

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je pametno iz Leptokarije kolima ici na jednodnevi izlet do Meteora. Koliko je daleko, kakav je put i slicno... Ili je bolje ici organizovano? Planiram da odem do Larise,da nastavim do Meteora, pa mislim da je bolje ici samostalno (ako je moguce sve obici u jednom danu?). Ako neko ima neka iskustva zamolio bih da napise ovde. Mozda bi jos nekome bilo interesantno. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već sam negde na forumu pominjao da su subotom otvorena sva 6 manastira (tako je bar bilo prošle godine). Ukoliko se rano dođe i ukoliko ste sa kolima moguće je svih 6 obići u jednom danu uz žešću jurnjavu. Ono što niko do sad nije pomenuo je to da se i u samoj Kalambaki nalazi jedna srednjevekovna bazilika, mislim da je posvećena Uspenju Bogorodice i da je iz 12. veka. U njoj se nalazi jedan ogroman mermerni amvon. Koga zanima može i to da poseti.

Izmenjeno (baki70)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno da je bolja varijanta ici svojim kolima ja sam skoro bila al smo isli preko nase agencije i obisli smo samo jedan manastir tj. velike Meteore kako ih zovu inace je to Manastir Preobrazenja

u odlasku smo posetili i radionicu ikona u podnozju Metoera jako je zanimljivo

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/7093

a u povratku ka Platamonu svratili smo u kanjonu Tempi do manastira Sv. Petke

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/7094

inace od Platamona do Meteora ima 150 km vama ce put biti kraci od Leptokarije malo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

27.juna sam sam kolima iz Leptokarije posao za Meteore , preko planine Olimp , a uz put posetio i Dion , fantasticno anticko arholosko nalaziste sa prelepim muzejom. Odabrao sam put kojim se redje ide da bih uzivao u predelima i lepotama Grcke , one koja se redje susrece pri odlascima na godisnje odmore...Prelazak preko Olimpa je pun uspona i krivina sto mi je predstavljalo posebno zadovoljstvo za voznju , a usputni predeli su zaista izuzetni...ali kad sam stigao do Meteora zanemeo sam...to mesto je zaista nesto posebno , izuzetno...Odmah sam shvatio da za jedan dan ne mogu nista od svega toga da vidim i upijem...ostao sam 4... i to mi je bilo malo...U naselju Kastraki iznad Kalambake sam nasao smestaj u hotelu i platio 100e za tri nocenja trokrevetnu sobu ( slobodna nagodba na recepciji hotela , ciji smo nas troje bili jedini gosti - sobe su zapravo 70e )...obisao sam svih sest manastira...i jedino sto mi je smetalo je previse turista...za pravi uzitak treba ici u septembru...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prilikom putovanja na Kefaloniju, obišla sam i Meteore. Pa evo kratkog izveštaja.

Sa autoputa Egnatia Odos sam skrenula ka Trikali, kod Metsova, tačnije postoji dobro označen putokaz za Meteore, što nije slučaj kod Grevene. Iz tog razloga sam i promašila to prvo skretanje, jer nisam na vreme pratila putokaz za Trikalu. Naravno nije propust ni kada produžite do Metsova, ali je taj put podosta krivudav, pogotovo u prvom delu.

Negde na putu

dsc07237.jpg

dsc07258.jpg

U Kalambaku stižemo nešto pre 8h izjutra, i tu biste trebali na prvom skretanju levo, kada vidite znak Meteori i da skrenete, pa tom ulicom nastavljate sve do samih manastira. Sve vreme se pruža pogled na impozantne planine, na kojima su i sagrađeni manastiri. Prvi manastir na koji nailazimo je Sv. Nikola, ali odlučujemo da nastavimo dalje, kako bi videle gde su ostali manastiri, i napravile plan obilaska. Sledeći je manastir Rousanion, ženski manastir, koji je takođe na glavnom putu (naravno, uz penjanje do samog manastira), nakon toga dolazite do raskrsnice gde vam se ako odaberete levi put nalaze Varlam i Veliki Meteori, a ako odaberete desno skretanje dolazite prvo do Sv. Trojice, a zatim i do Sv. Stefana. Sv. Stefan je jedini manastir do koga se ne mora penjati, jer je u ravni sa parkingom, ispred manastira.

Kako smo oko 8h ustanovile gde se nalaze svi manastiri, sele smo na proplanak odakle se pruža fenomenalan pogled na većinu manastira, iznad manastira Rousanion, kako bi odmorile i uživale.

dsc07276.jpg

dsc07280.jpg

dsc07286.jpg

Manastiri se otvaraju u 9h. Na interenetu sam pronašla da je radno vreme dvokratno za većinu manastira, ali na licu mesta sam uvidela da su promenili isto, bar tada 04.07.2011. kada sam se ja odlučila za obilazak. Naravno, nemojte se oslanjati samo na ove moje navode, ako odlučite da idete, jer je moguće da će opet postaviti dvokratno radno vreme.

Izmenjeno (jelenap)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajan izveštaj :klap: Fotografije su fantastične :klap: Svaka čast jelenap :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno, divim se svima vama koji krenete na letovanje kolima. :klanja: Ja nikako da se odlučim na taj korak, a mogla bi mnogo toga da vidim, obiđem i slikam. :turista:

Možda kad kupim navigaciju... :ideja: Ili da pozajmim....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporuka svakome - OBAVEZNO posetite Meteore!

Iskustvo i doživljaj su apsolutno nezaboravni i toliko intenzivni da to ne možete ni da poverujete.

I obavezno posetite crkvu Sv.Petke sa malim, neobičnim izvorom u pećini (kao i sama crkva) u kanjonu Tempi.

I još nešto - NIKAKO, ali, ponavljam, NIKAKO ne kupujte ikone u radionici ikona u podnožju MEteora jer je to čist marketning (pre svega u saradnji sa turističkim agencijama) jer su cene BEZOBRAZNO visoke! Primera radi, ja sam ikonu "Bogorodice sedmostrele" vrlo malu, navodno II klase platio 24 evra sa, zamislite sad ovo, popustom od 30%! Istu tu ikonu, tj isti kvalitet samo u troduplo većem formatu, sam pronašao u Manastiru Veliki Meteor (ili Preobraženjski manastir)za koliko se sećam 6 ili 7 evra.

%D0%A1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0:AgiaTriad

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka