Suncica

Hurgada aktuelnosti

13679 poruka u ovoj temi

 

"Prema definiciji  uredbe,  vaučer odnosno zamensko putovanje je novo turističko putovanje, kojim se zamenjuje nerealizovano turističko putovanje, koje je u celosti ili delimično uplaćeno od strane putnika, koje se realizuje na istoj ili drugoj destinaciji i čija vrednost nije niža od prodajne cene ili iznosa koji je putnik uplatio za nerealizovano putovanje. " Ne znam kako su vama rekli ali vaucer je u sustini , vrednost koju ste uplatili u agenciji i morate je kod nje iskoristiti u narednom periodu za neko od ponudjenih putovanja ili cete dobiti taj novac nazad ako ne iskoritite vaucer do kraja 2021 .

Ma to je okej, ali vaucer kao izraz se oduvek koristi, misleci na taj vaucer. Koji dajete u hotel i dobijete ga dan dva pre polaska. Nema potrebe da mi citirate sta su oni definisali pod vaučer. Ja pricam o vauceru koji date u hotel kada stignete. Ljudi zele da putuju to je poenta, a ne uredbe naseg zakona. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja nisam optimista već " realista ":D:DOd pocetka govorim isto."Tresla se gora rodio se mis"Sve uredbe,odredbe,naredbe,preporuke polako svuda padaju u vodu i od svega toga (uredbi,odredbi..)nece biti nista vec za 15-20 dana.Svakako mi je draze da odem u junu dok se gripa jos plase ovi sto su pogodjeni (Rusi,Francuzi,Englezi..)i uzivam u miru nego posle kada se od avgusta,septembra svi sjure u Egipat.Naravno lokalitete i zanimljive turistucke atrakcije svakako ne bih obilazila u junu nego kao i prosli put u novembru.Tako da,sto se mene tice,ovo je IDEALNA SITUACIJA.Na plazi nikada i nisam stajala u nekim redovima za pice i sl.Dajem pristojan baksis pa mi donose do lezaljke.Da li ce biti svedski sto ili nece ..mislim da od polovine juna hoce biti i to ali i ne znaci mi taj podatak nista u zivotu.A ako i bude nekih restrikcija na snazi one ce biti i u Grckim hotelima kao i ostalim zemljama...ne samo u Egiptu

Izmenjeno (Brankicaaa)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ma to je okej, ali vaucer kao izraz se oduvek koristi, misleci na taj vaucer. Koji dajete u hotel i dobijete ga dan dva pre polaska. Nema potrebe da mi citirate sta su oni definisali pod vaučer. Ja pricam o vauceru koji date u hotel kada stignete. Ljudi zele da putuju to je poenta, a ne uredbe naseg zakona. :)

Ja se izvinjavam nismo se onda razumele , jer meni uopste nije u glavi bio  vaucer koji se daje u hotelu , to nikog ne zanima sada niti ga ima mesec dana pred put , zato sam se zbunila , nisam predpostavljala da mislite na taj vaucer . A sto se tice svedskog  stola i pica , iskreno nisam dala skoro 3 hiljade za nas 4-oro da bih zavisila od dobrog baksisa jos . Baksis moze ali uobicajen,  jer uobicajenu uslugu i ocekujem :) A da sedimo svi u sobi svako vece ili da se vrtimo po kompleksu stvarno mi nije prihvatljivo kao i da dodjem do lobija ili da popijem pice i neko da mi kaze popunjeno .Svakako ko bude hrabar da ide medju prvima u junu , verujem da ce preneti iskustva , pa videcemo . Do tad , brckamo se u EU morima :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Смит, па ти си исти као ја! :D

Једина је разлика што ја увече не могу да играм јамб или се опустим, већ јурим за наследницом да не преврне хотел наглавачке. :hahaha:

Ако буде смањен капацитет хотела на 50% онда неће нико доћи у ситуацију да не буде увече места у лоби бару, а неће бити ни редова или чекања за храну и пиће. Мада ја нисам ни чекала, донесу ми онолико, а да нисам ни тражила, чим сам при крају коктела они доносе нови, па и тај морам да попијем са осмехом, да их не увредим. И све на љубазност, без бакшиша (то дам на крају, као захвалност). :D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A zasto da uvece sedite u sobi i sl..taj deo nikako mi nije jasan?Pa nije policijski cas u hotelu?Pravila u lobiju bice ista ili slicna i u Grkom i u Egipatskom hotelu.Uvece u setnju po Sakali ili Memsi itd.sve kao i do sada.Svi rade po preporuci SZO.Naravno stojim iza toga da pravila vise nece ni biti osim neke preporuke i sl

Kao sto rece Smith , sve je stvar ukusa- rece djavo i sede u koprive  . Nece biti animacija to je vec najavljeno  u okviru mera za sprecavanja zaraze kao i sto ce biti ogranicen broj koji ce moci biti istovremeno u svim zajednickim prostorijama . Uvek biram hotel van Hurgade , ne zanima me setanje po Sakali i Memsi , bogatstvo njihovog mora obozavam i planirali smo posto su deca tinejdzeri da ove godine vidimo i Kairo , ali ostace do godine ... Grcku , Kipar i Siciliju imamo vec uplaceno ali apartmanski smestaj , Tamo zaista nema potrebe za hotelom i sto se sigurnostu tice i sto se ishrane tice, a nadoknadice koliko toliko odsustvo sarolikih ribica ove godine :) Svakako svi imamo druge afinitete i drugacije shvatamo odmor , ja na silu i po svaku cenu  ne mogu da idem , hotel mi je danas ponovio da jos ne rade i ne znaju kad ce , u takvoj sitaciji necu da se stresiram , Boze zdravlja ima dana za Egipat :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko videh klopa ce biti set up Menu par jela pa vi izaberete sta cete,setnje nema po Hurgadi jos uvek vazi policijski cas od 20-06 h animacije nema.,niti izleta a videcemo kako ce sve to zapravo biti u praksi:) A videh Carribean u septembru 949e:lud:

Izmenjeno (Milica Zikic)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja porodica i ja, zajedno sa još jednom porodicom, uplatili smo preko Farosa letovanje u Hurgadi za sredinu septembra - juče smo od agencije dobili obaveštenje "da su sva turistička putovanja otkazana" i dostavljene su nam potvrde o zamenskom putovanju koje možemo da iskoristimo do 31.12.2021. godine... :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Moja porodica i ja, zajedno sa još jednom porodicom, uplatili smo preko Farosa letovanje u Hurgadi za sredinu septembra - juče smo od agencije dobili obaveštenje "da su sva turistička putovanja otkazana" i dostavljene su nam potvrde o zamenskom putovanju koje možemo da iskoristimo do 31.12.2021. godine... :neznam:

Molim vas , da li su Vama trazili neku izjavu da ste saglasni da prihvatate vaucer , meni su rekli da moram u pismenoj formi da se izjasnim da prihvatam vaucer i da ce onda da uzmu u razmatranje ?! putovanje je 16.06 :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to dobro proverite..ozbiljne agencije koje rade Egipat jos nisu ni pocele sa radom jer nema zvanicnih obavestenja iz Egipta.Da ne ponavljam da je i sam direktor Yute rekao da ce se od polovine juna,najkasnije 1.jula sve odvijati normalno.O septembru je tek suvisno diskutovati

 

Da se nadovezem...Evo sada mi je stiglo obavestenje iz Wayouta da su putovanja rezervisana do 1.jula otkazana.

 

Ima i zvanicno obavestenje na njihovoj stranici

Izmenjeno (Brankicaaa)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ne smeju sada da otkazuju putovanja za septembar, osim ako nisu pukli. To je već druga priča, i treba da se aktivira polisa garancije putovanja. Pustio sam mail za svaki slučaj tur.inspekciji šta se dešava sa vaučerima u narednoj godini ako agencija u međuvremenu pukne, i zašto sada otkazuju za septembar, po kom osnovu .. Javljam ako i kada odgovore.

Da se razumemo, ja sam na strani agencija, one su stvarno pogođene. Ovi koji rade Egipat su zakupljivali čartere, stvarno su u problemu ljudi, ali svakako treba da se ponašaju u skladu sa Uredbom i realnim okolnostima. Ako Egipat ima odluku da ne prima strance do karikiram 30.06. onda se ta putovanja otkazuju, a ne septembarska.

Pitanje je da li može da se pristane na vaučer, pa ako se sredi situacija da se vrši izmena za ovu godinu npr :)

EDIT: poslednja moja konstatacija je glupa, to je valjda i poenta, ne mora samo u 2021. nego i u ovoj da se iskoristi ako se sve sredi. Dakle, uzeti vaučer za svaki slučaj :)

Izmenjeno (Smith)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ste u grupi putnika koji su uplatili letovanje koje je otkazano svakako dobijate vaucer i novi Ugovor.A kada destinacija proradi vi zakazujete novi termin i taj vaucer je vrednost novca koji ste dali a doplacujete razliku do cene u momentu putovanja..ali otkazati ljudima i septembar..meni je sumnjivo

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka