Roli

Ah taj Kušadasi -opšta tema

2755 poruka u ovoj temi

 

@Djokaputnik 15 € sa sve pićem

Cena za sve je 15 € ? :shokiran:  Dzabe :D Koje je ovo jelo ? Jedva cekam da idem da jedem :D Veliki sam gurman .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Jeste cena je za sve, ovo su neke od silnih varijanti kofti sa povrćem. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I cigare ne pominjite bugarima. 

To za cigare nisam znala. Planiram  da ponesem..nece valjda da vrse pretres ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja planiram. Valjda nece . Ako ceo autobus budu pretresali onda stvarno ludilo. Ne bi trebalo. Ja sama prosle godine isla busom preko bugarske i nisu retresali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bus u sred turističke sezone će pretresati jedino ako dobiju dojavu da imate drogu u busu. Zato opušteno stavite cigarete u kofer i bezbrižno se vozite ka Kušadasiju.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dečko i ja ćemo početkom avgusta krenuti kolima za Kušadasi, 

Pošto će samo dečko voziti, prespavaćemo negde u turskoj, zanima me koji grad vi preporučujete, zbog udaljenosti od Kušadasija. Ja sam mislila na Edirne ili Bursu.

Zanima me takođe, da li se isplati ići jedan deo trajektom od Istanbula do Bandirma,

Ili da idemo trajektom od Ecebat do Čanakale? 

Koje granične prelaze ste koristiki (Srbija-Bugarska-Turska)

Mi smo se odlučili za eceabat-canakale. Krećemo 07.08. Noćenje sa doručkom u Canakale pa put Kušadasija. Mislim da je put preko Istambula dosta dalji preko 200km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Informaciju o cigaretama sam vam preneo jer sam vise puta bio u situaciji da prave problem i Bugari i Mađari i Rumuni. Nije stvar da li će se desiti nego kad se desi naplate kaznu 100 evra a možda čak i 200 - nisam siguran ali piše na plakatu. Mislim da niko ne može da vam kaže da li će pretresati ili ne i kad ali ja sam u zadnje 4 godine i 10- tak prelaza uvek video da prave problem. Čak se isto ponašaju i prema Evropljanima iako im ponekad samo mašu da prođu viđao sam da izdvoje bus ili auto i samo cigare traže da bi ih odrali kaznom. Pištale Švabe al batko vika "ne razbiram-plati ga tamo i karaj. "

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me konkretno za Kustur plazu, da li je dubina postepena, posto vidim na nekim slikama da ljudi 15,20m od obale stoje lagano? :D:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, dug je plicak na Kusturu.

Izmenjeno (sasha72)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zanima me konkretno za Kustur plazu, da li je dubina postepena, posto vidim na nekim slikama da ljudi 15,20m od obale stoje lagano? :D:D

U vezi sa Kustur plazom, zeleo bih da Vam skrenem paznju da je ulazak u more na ovoj plazi veoma problematican. Naime, u plicaku duz cele plaze se nalazi krupno kamenje nepravilnog oblika koje se ujutru i vidi u vodi, dok kada krenu talasi i kada se zamuti voda, uopste se to kamenje ne vidi. Bio sam svedok jedne nemile scene kada su mladica talasi bacili na to kamenje u plicaku. Nikada necu zaboraviti prizor kada je ustao, krv je sikljala iz predela grudi. Pritrcali su mu rodjaci  i hitno ga ubacili u auto. Bio sam samo tada na ovoj plazi i rekao sam sebi da necu vise. Ako idete, budite veoma oprezni.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Draganbgd hvala na iscrpnom izveštaju, značiće nama koji, kao i ti, posle mnogo godina odlaze opet u Kušadasi.

 

Imam jedno pitanje: kako stoje stvari sa decom, da li i ona plaćaju dolmuše, ulazak u Nacionalni park itd.? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Imam jedno pitanje: kako stoje stvari sa decom, da li i ona plaćaju dolmuše, ulazak u Nacionalni park itd.? 

Mi kad smo došli smo plaćali dolmuše za dete od 5 godina dok nam posle par vožnji jedan vozač nije rekao - babys dont pay... tako da smo posle toga prestali. Računam da misle na predškolsku decu da ne plaćaju. 

Izmenjeno (dejan.stf)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,devojka i ja idemo u Kusadasi u avgustu u hotel Albora.Moze li mi neko reci ako je bio kakav je hotel.Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dragan je dao dosta informacija samo bi dodao jos par stvari..yedi24 restoran bi preporucio svima jako jeftin a ogromne porcije..pileca snicla dosta dobra i velika 27lira ali prodaju samo sokove jer je blizu skola pa ne smeju alkohol...pepsi kosta 4 lire...sto se tice izleta ja bi ipak preporucio svima da idu preko svojih agencija nego preko turaka jer ipak nasi vodici lepse ispricaju sve sto treba da se zna a cena je skoro ista mozda 2,3e veca nego kod turaka...ja sam bio preko argusa tako da je npr pamukale bio 28e("kod turaka 25),akvapark 18e,krstaranje 12e(kod turaka 10) a opet lakse ce te se druziti sa nasim ljudima sa kojima ste doputovali nego sa strancima..bar je to bilo u mom slucaju...svima bi preporucio klub kalemegdan gde se prave svako vece srpske zurke cene su i vise nego dobro npr pivo je 15lira tj 3e...probajte tursku picu kosta oko 20lira najvise ...i savetovao bi tj bar na osnovu mog iskustva iz hotela uslan da ne uplacujete obroke jer su zaista losi...znam da su se nasi i iz drugih hotela zalili,a zaista moze za smesne pare lepo da se jede...svima bi preporucio green beach mala cista plaza bez guzve jer def je na lejdis-u haos i ne vredi ici tamo...ako se razmisljate preko koje agencije da idete ja bi preporucio argus...udobni autobusi,profi vozaci..put nisam ni osetio..a predstavnici u kusadasiju sjajni...i za druzenje i za sve ostalo sto vam treba.....cene lezaljki na plazama su green 25lira,long 20lira ali uvek ima mesta gde su samo suncobrani i gde mozete besplatno...kusadasi kao grad je prelep i krcat ljudi...sigurno vam nikada nece biti dosadno.dosta ulica sa dosta desavanja i turci koji pokusavaju da vas uvuku u radnje :P stoga savet cak i kada setate nemojte mnogo da gledate u stvari jer cim vam ulove pogled prilaze da bi vam nesto prodali...ali zaista su fini i cim nas vide znaju da smo iz srbije...a sto se tice stvari neverovatne majice,kosulje,patike,trenerke,jakne...sve sto u srbiji nikada necete videti a opet dobre cene plus ako znate da se cenkate mozete da dobijete dobru cenu...tako da ko do sada nije bio u kusadasiju sigurno ce uzivati..veliko urbano mesto..def nije kao neka grcka sela gde ce te imati mir i tisinu ali sigurno ce vam biti jako zabavno...sto se tice puta zvanicno bi trebao da traje oko 24 sata..ja sam za kusadasi putovao 36 zbog 3 sudara i 4 sata na nasoj granici..a u povratku 22sata ..pauze su na svaka 3 sata tako da nije tesko podneti ali kada bih opet isao def bi izabrao avion...tako da eto preporuka ako vam nije bitna hrana def birajte hotel uslan ili dias jer najvise ljudi dolazi tu i bar iz mog iskustva se skupila sjajna ekipa i nova poznanstva koja su ulepsala ovo more...svi smo se nekako spojili u toj muci oko gladovanja :) ...posto vidim da je hotel uslan tema zamrla napisacu utiske ovde pa mozda nekome pomogne...lokacija savrsena u zabacenoj ulici gde nema guzve i buke bukvalno 5 minuta od okretnice dolmusa i 10 min od pocetka setacke ulice...hotel pristojno izgleda i ima lep bazen,sube su uredne sa malim terasicama...nista luksuzno ali lepo izgleda...radnici su fini i uvek spremni da pomognu tako da sa te strane svaka preporuka...ali ono sto je lose to je hrana...u svakom smislu sto znaci da dorucak traje od 7-10 i vecera od 7-9 i ako ne dodje makar pola sata  po pocetku ostacete gladni..i onda se bukvalno stvaraju redovi i ceo hotel ceka u tacno vreme da bi stigli da jedu ..ali ni to nije garant da ce te biti siti jer je izbor zaista slab...dorucak se uglavno sastoji iz nekog sira,par salata,obicnih przenica i ponekad virsli koje su uzasnog ukusa...a vecera su svako vece spagete koje su prakticno prazne,pirinac,par sata i neki gulas koji mene iskreno ukusom podseca kao  meso za kucice iz konzerve :( ...a kada se potrefi da ima neka piletina ograniceni ste samo na 1 batak i ne dozvoljavaju da uzmete vise od toga...kada se nesto istrosi od hrane ne dopunjuju ...tako da to je jedini minus ovog hotela ali ima dosta dobih stvari koje bi opet izabrao i dosao u njega ponovo...a hranio bi se napolju jer su cene bar ove godine zaista jeftine,,

Izmenjeno (milos88nbg)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26986
    Ukupno tema
    905202
    Ukupno poruka