skituljko1979

Egipat 2021- uslovi za ulazak PCR testovi i vakcine

296 poruka u ovoj temi

NA stranim sajtovima pise da se rezultat testa koji se radi na aerodromu u Hgd ceka samo 6 sati i da su normalno ljudi isli da jedu u hotelu dok su cekali! Zna li neko nesto o tome? Zar se niko nije tamo testirao?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo odgovora iz prve ruke. Mi smo se testirali juce na aerodromu, javljaju samo u slucaju da ste pozitivni zbog izolacije. Mi smo normalno funkcionisali kad smo dosli isli na plazu, rucali vecerali,znace nema nikakvog izdvajanja. Ali to zavisi od hotela do hotela, bar kako smo culi. Isto tako, zbog korone su potpuno izmenjeni sadrzaji u hotelima i oni su potpuno nezainteresovani i za koronu a bogami i za goste. Ako ima neko pitanje za testiranje i to, tu smo. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A u kom ste vi hotelu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Evo odgovora iz prve ruke. Mi smo se testirali juce na aerodromu, javljaju samo u slucaju da ste pozitivni zbog izolacije. Mi smo normalno funkcionisali kad smo dosli isli na plazu, rucali vecerali,znace nema nikakvog izdvajanja. Ali to zavisi od hotela do hotela, bar kako smo culi. Isto tako, zbog korone su potpuno izmenjeni sadrzaji u hotelima i oni su potpuno nezainteresovani i za koronu a bogami i za goste. Ako ima neko pitanje za testiranje i to, tu smo. 

Hvala puno. To se poklapa sa podacima sa stranih sajtova. Onda je zaista to mnogo bolja varijanta nego ovo u Bgd. Barem za nas koji smo koronu prelezali!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan , da li mozete reci da li postoji neka posebna procedura za vakcinisane ? U kom ste hotelu ? Hvala 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ekipa, ja idem 10.04. za Egipat ALI imam ispite dva cela dana pred put i ne mogu nikako stići da uradim PCR test u Srbiji. Vidim da Wayout agencija i Air Cairo organizuju testiranje na aerodromu u Hurgadi (još je i 3x jeftinije nego u Srbiji :D).

Da li je neko već radio test tamo i koliko se čeka na rezultate? Sigurno će biti negativan rezultat jer sam preležao ovo čudo samo me zanima koliko ću čekati.

Hvala vam! :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U jednoj grupi na FB vodic kaze do 24h. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo bez opustanja, cuvajte se. Dve moje koleginice su opet zarazene. Jedna odbolovala u decembru , druga u januaru. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Testiranje na aerodromu je super organizovano i dosta je povoljnije nego kod nas. Slobodno ostavi test za tamo, nemoj nista da brines. Ne znam kako je u drugim hotelima, al i da budes jedan dan u sobi nije strasno, odmoris i od sutra si slobodna :) mi nismo bili izolovani jer zbog popunjenosti hotela moze da se drzi distanca, sa maskom mozes na obrok i to je to 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto kao i pošle godine smatram da je testiranje u Hurgadi super opcija koja ne košta mnogo za razliku od naših lopova. Rezultat testa međutim zaista ne zavisi ni od čega normalnog ni realnog. Nepouzdan test na nepoznato stanje, čak i u slučaju vskcinisanja nečim što ne znamo šta je, postojanje ili nepostojanje antitela na nepoznato stanje zaista ne daje nikakvu sigurnost ni za šta. Mi ćemo se izvesno testirati u Hurgadi ako do jula to ne ukinu. 

Jučerašnji protest u Bgu protiv ovog mentalnog terorizma na kojem bejah mi daje nadu da ćemo se svi probuditi u borbi protiv ludila pa nam onda putovanja neće više biti puna nedoumica vezanih za potpunu glupost. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I to je tačno,slažem se. Ni vakcine, a ni testovi nisu 100% garant ni za šta, ali kad se već mora (radi uživanja, sunčanja, brčkanja...) dobro je da imamo više opcija pa se svako prilagodi onoj koja mu u datom trenutku više odgovara. 

Bitno da je prethodnih meseci koliko sam ispratila stvarno sve prolazilo kako treba, tako da ajde neka se tako i nastavi, kao čisto protokolarna stvar. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav narode ja zbog zdravstvenih problema nisam otputovala u Egipat sada u martu, nadam se da ću uspeti u junu da otputujem u Sharm el Sheik. Nadam se da će se do tada promeniti odluku vezanu za PCR test :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, da li možda neko ima iskustva sa refundacijom usled pozitivnog relultata na covid? U agenciji je rečeno da ne vraćaju novac s obzirom da je u pitanju čarter let. Takođe, da li neko ima iskustava sa osiguranjem otkaza putovanja i uslovima istog? Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka