codemaker

U Sloveniju preko Hrvatske sa BG tablama?

45 poruka u ovoj temi

des code druže stari:)

išla i idem u ponedeljak noć jope na istu stranu.

natankujem se na omv pre grane, i ne stajem do slo.

imaš dobar auto, nema frke ako voziš 150.

dozvoljeno je 130, ali ne diraju do 150-reko mi kolega hrvat.

e, sad detaljno mogu da ti pustim sms koliko sam platila putarine,

ali je super što sve može karticom, te nema siće...

ako imaš elektron vizu, slovenci ne primaJo na kasi za putarinu.

aaa sad čitam predhodnika...

meni nikad nisu gledali u haubu.

ali moj auto nije ni popularan za krađu, pa možda zato:)

jes skeniranje, ali mene ne mrcvare, nekako se namesti da sam ja uvek za volanom kroz hR,

te ih smara žena za volanom:) verovatno.

e, a kroz mađarsku ti je baš smor.

prvo ti odmah uzmu kintu za vinjetu koje nemaju na tri dana <_< pa kupiš na npr 10.

onda rade skoro sve puteve, te je užas.

ondaaaa....voze ko debili.

i tako.

e, code kada sam se ja odvažila, i opsovala mađare (na zapad išla preko hungara)

i rešila se na hrvate....

mož' misliti.

samo sedneš i laganica, ima da se vozi jedno max 3 sata. malo gužva oko Zg, ali super.

Slo sredili puteve, milina, jako mali deo je magistrala tamo oko NM..ali je lepa dežela...baš.

kupi krem šnite za mendza:)

ajd pisaću ti sms sa detaljima

vraćam se 9.juna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

des code druže stari:)

išla i idem u ponedeljak noć jope na istu stranu.

natankujem se na omv pre grane, i ne stajem do slo.

imaš dobar auto, nema frke ako voziš 150.

dozvoljeno je 130, ali ne diraju do 150-reko mi kolega hrvat.

e, sad detaljno mogu da ti pustim sms koliko sam platila putarine,

ali je super što sve može karticom, te nema siće...

ako imaš elektron vizu, slovenci ne primaJo na kasi za putarinu.

aaa sad čitam predhodnika...

meni nikad nisu gledali u haubu.

ali moj auto nije ni popularan za krađu, pa možda zato:)

jes skeniranje, ali mene ne mrcvare, nekako se namesti da sam ja uvek za volanom kroz hR,

te ih smara žena za volanom:) verovatno.

e, a kroz mađarsku ti je baš smor.

prvo ti odmah uzmu kintu za vinjetu koje nemaju na tri dana <_< pa kupiš na npr 10.

onda rade skoro sve puteve, te je užas.

ondaaaa....voze ko debili.

i tako.

e, code kada sam se ja odvažila, i opsovala mađare (na zapad išla preko hungara)

i rešila se na hrvate....

mož' misliti.

samo sedneš i laganica, ima da se vozi jedno max 3 sata. malo gužva oko Zg, ali super.

Slo sredili puteve, milina, jako mali deo je magistrala tamo oko NM..ali je lepa dežela...baš.

kupi krem šnite za mendza:)

ajd pisaću ti sms sa detaljima

vraćam se 9.juna.

DakleM, ne mogu da pobegnem od tebe, pa to ti je. Taman sam razKRSTio sa proslim forumom, eto tebe i ovde! :) Al' da si ti meni živa i zdrava, nema te nešto ue Mercator ?

Inače odustao sam od puta u SLO a zamalo da se nadjemo tamo, trebao sam biti tamo od 04.06 - 10.06.. U medjuvremenu saznao da moram u Grčku i putujem 28.05 i ostajem do 20.juna, pa mi proslava mature u Mariboru otpada za ovu petoljetku...

Čuvaj se i javi se kad stigneš da posrčemo kaficu u Mercatoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znači moram ja da donosim krem šnite:)

ću.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znači moram ja da donosim krem šnite:)

ću.

Držim te za ... "ću" :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U sred Zg sa Bg tablama ziva and zdrava :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a kazem za nalepnicu,jer je upadljiva, na kilometar se vidi odakle smo i niko nas nije dirao! ne znam koliko je u kunama. sumnjam da je u lijepoj nji`ovoj imaju u prodaji...

a obavezna je i sajla za vucu

Naravno da je obavezna sva oprema propisana zakonom u zemlji kroz koju prolazimo i to uvek treba shvatiti ozbiljno. Iako smo mnogo puta putovali u Hrvatsku (Osijek, Zagreb), a i u Sloveniju kroz Hrvatsku (Lendava, Maribor, Ljubljana), niko nas nikada nije zaustavio. Pritom mislim na policiju, jer ne znam kakva druga neprijatnost bi nam se mogla desiti. Verujem da niko ne očekuje snajpere kraj puta :huh: ?...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kao sto sam vec rekla, imala sam razlicitih zgoda i nezgoda po Hrvatskoj jer poslom cesto putujem tamo. Ne pravim razliku izmedju Dalmatinaca i Purgera jer su stvarno isti i imaju isto ponasanje, Ali kako kazu, svega danas ima. Evo mog putovanja kroz hr autoput prema Slo..

... osim usputnih cimanja, sviranja auta (na koje sam vec oguglala) zbog MNE tablica, nisma imala nikakvih problema na granicnom prelazu Zagreb - Ptuj. Medjutim u povratku sam iz Beca imala na istom granicnom prelazu problema sa jednim od carinika kojem su zasmetale moje tablice i oznaka na njima. Da nije bilo momaka iz Beograda koji su uskocili da mi pomognu usla bih u CG preko Italije :D

Hocu da kazem, pitanje je malo nezgodno, sve zavisi od ljudi. (nazalost jos uvjek vlada netrpeljivost i uvjek ce)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... osim usputnih cimanja, sviranja auta (na koje sam vec oguglala) zbog MNE tablica, nisma imala nikakvih problema

Ja sam to veoma lako resio i to sa BG tablama. Prekrstio se (zbog policije,jer su mnoooogo gadni kad te cape) i zgazio 160-180 km/h. Nit mi je ko svirao nit me je ko video a kamoli tablice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

apsolutno bez problema, evo sinoć prihajali u Ljubljanu.

Kroz HR u najvećoj gužvi oko zagreba, na naplatnoj rampi..nit ko gleda, nit koga briga.

(jesu malo zagledali auto, ali na to sam navikla) :plesko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e, da vinjeta za sloveniju košta 35 evra i traje 6 meseci.

kroz hrvatsku..mislim da je jedno plaćanje bilo 12 evra ono od srbije do zagreba, a onaj deo od zagreba do grane je 1.71 čini mi se.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni i dalje nije jasno sta je "vinjeta"? kako ja to nisam placala?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni i dalje nije jasno sta je "vinjeta"? kako ja to nisam placala?

Kad ides autom, kupis vinjetu, to ti zamenjuje sve naplatne rampe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad ides autom, kupis vinjetu, to ti zamenjuje sve naplatne rampe.

jel moguce da ja to nisam placala (?)..hmm

putarinu u Hr redovno, 8e, ali za Sloveniju nisam nista.. ili se ne sjecam :S

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to je ona sličica koju ti zalepače za šajbnu:)

i od skoro su je uveli, do sada je bila naplata na rampi ili na unapred plaćenu kako se beše zove..

dakle imala sam kutijicu plastičnu, koja mi stoji zalepljena za šajbnu i sa koje se čita kod, odnosno naplaćuje rampa, bez zadržavanja...jbg ne zna baka...senilna inače vinjete su svuda sem u Nemačkoj.

U CH je 35 evra za godinu, ali od januara do januara,

u FR su naplatne rampe...hungarija i ugarska su na vinjetama, ne znam za španiju, portugaliju.

Italijani su na naplatnim rampama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kroz Hrvatsku idem na svakih mesec i po do dva kolima sa BG tablama i nikada nisam imao nikakvih neprijatnih iskustava. Cak sam se prosle godine zatekao na HR-SLO granici sa milion Hrvata jer je taj dan pocinjalo Evropsko prvenstvo u fudbalu i niko me nije ni pogledao. Putarina u HR moze da se plati u evrima ali ce uvek pokusati da vam ukradu kusur u kunama i ako displej jasno ispisuje koliko iznosi kusur i u evrima i u kunama, ako ne trazite ne vracaju ili vracaju manje. Ko ima neki strah od eventaulnih nemilih dogadjaja koje u Hr ne mozete iskljuciti moja preporuka je pauze praviti na naplatnim rampama jer je na istim uvek prisutna policija te vam niko ne sme nista. Da napomenem da sam ranije uvek gledao da prevezem HR u komadu. Vise puta sam spavao i na parkinzima na auto putu i zaticao jos puno ljudi sa nasim tablicama a i njihovu policiju koja se lagano provoza parkingom. Nema nikakve potrebe ici preko Madjarske ako se ne zadrzavate po Hrvatskoj, sto se tice autoputa skup ali savrsen. U ZG nisam isao kolima jer mi je vise Zagrepcana reklo da je za to jos rano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka