codemaker

U Sloveniju preko Hrvatske sa BG tablama?

45 poruka u ovoj temi

Ako nemas neki privezak na retrovizotu ili neku nalepnicu koja ce ih iritirati, neces sigurno imati probleme.

Naravno, i mene ovde iritiraju kretenski privesci koji sve više liče na one koje Indijci i Filipinci drže napred u kolima, pa im auto liči na novogodišnjui jelku.,.. :)

Uostalom, sve i da imam bilo kakav privezak, ne vidim razloga da se idioti kače na mene. Gledam po Beogradu gomile automobila iy hrvatske, ni na pamet mi ne pada da im gledam retrovizore i priveske. Ali, to i jeste razlika izmedju njih i nas, no pustimo to, ovo je forum turizma..

Sto se tice brzine, iz iskustva ti kazem, slobodno do 150km/h i zaboravi na koriscenje mobilnog, pored brzine "presretaci" najcesce zaustavljaju i kaznjavaju zbog telefoniranja u toku voznje.

Jedino sto me ponekad smara je prteterana kontrola na izlasku iz Hrvatske, skeniranje svih dokumenata + otvaranje haube da uporede broj sasije, znaci minimum 20minuta.

Što se tiče telefoniranja, za koji dan instališem autoradio sa bluetooth veyom pa ću upariti telefone i radio i telefonirati kao iy one pesme "look m'a, no hands..."

Madjare bi izbegao kad god mogu, oni imaju glup obicaj da ti nedaju da izadjes iz auta a u gepeku ti rovare po stvarima, jako neprijatan osecaj. Takodje izmisljaju propis kako ne mozes da uneses boks cigareta nego samo paklu i traze naplatu neke taxse a na teritorije cele EU dozvoljeno je uneti box cigareta.

To za madjare mi nije poznato, nikad mi nisu pravili problem a putovao sam preko njihove zemlje redovno, sve dok nisu uveli vize. Jeste da kad te zaustavi milicija ne smeš izaći iz kola ali to mogu i da razumem. Dok sam bio u USA, rekoše mi da je to i kod njih isto a to zbog toga što se eventualni izlazak vozača ili suvozača iz kola može smatratu agresivniošću.

Ima to i dobrih strana - pre neku godinu me po strašnom pljusku zaustave iza Budimpešte, ja lepo ostanem u kolima na suvom a oni mokri kao miševi dokaskaju do mene i pod naletima kiše i vetra pregledaju mi dokumenta. Sve ima svoje.. :)

Definitivno idem preko HU ali tek najesen, kad završim poslove. Ne treba mi ni minimalna mogućnost da mi neko pokvari putovanje, samo zbog svoje lične frustracije što mu je sudbina odredila da bude hrvat. Čitam danas, u Dubrovniku oštetili 4 vozila bosanskih registracija itd... Šta meni to treba? Ništa!

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice razlike izmedju "njih" i "nas" velika je , ali u pravu si - to nije tema foruma a li ni tema o kojoj bi trebao da razmisljas. Posto vozis audi , nemas problem. Ne sipaj gorivo, samo dva puta stani da platis putarinu gazi. Boli te uvo. Videces koliko ces vremena ustedeti, a ubedjen sam da neces imati problema ako se normalno ponasas na putu . Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

. Čitam danas, u Dubrovniku oštetili 4 vozila bosanskih registracija itd... Šta meni to treba? Ništa!

Ja se juce vratih preko Cro ziva i zdrava i neozledjena... Verovatno bih i ja isla preko HU da mogu :) ali svake godine bar dva puta idem preko Cro do BiH i ni jedan jedni problem nemam, policiju ni jednom nisam videla ni presretace, a obicno idemo preko 140km/h .... dva puta smo nesto bili zalutali po nekim selima i ljudi uvek rado pokazu put.... Nema frke ni na granicama, cesto carinici pokusavaja da budu duhoviti i prijatni ali problema nema...

Tesko da ce neko da te napadne dok juris autoputem.... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... Ne treba mi ni minimalna mogućnost da mi neko pokvari putovanje, samo zbog svoje lične frustracije što mu je sudbina odredila da bude hrvat.

:D

Nepopravljiv si. U tvom slučaju ni Goli otok ne bi pomog'o :) Čekajući da izađe sledeći nastavak tvog duhovitog teksta o putovanju u Grčku pomislih... da nije tvoja tašta hrvatskog podrijetla? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D

Nepopravljiv si. U tvom slučaju ni Goli otok ne bi pomog'o :) Čekajući da izađe sledeći nastavak tvog duhovitog teksta o putovanju u Grčku pomislih... da nije tvoja tašta hrvatskog podrijetla? :)

Moja tašta vuče korene od DzingisKana, preko Raspućina pa joj geni rikošetiraju kroz familiju Drakula a tvrdim da je direktno vezana za liniju premilog mi Gebelsa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u Dubrovniku oštetili 4 vozila bosanskih registracija itd

Bosanskih ili nasih? prosto ne mogu da verujem ako su bosanske, pa ceo taj tu deo Bosne je sa vecinskim Hrvatskim stanovnistvom, jedino ako su sumnjali da su u pitanju ljudi iz Trebinja ili drugih delova RS.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bosanskih ili nasih? prosto ne mogu da verujem ako su bosanske, pa ceo taj tu deo Bosne je sa vecinskim Hrvatskim stanovnistvom, jedino ako su sumnjali da su u pitanju ljudi iz Trebinja ili drugih delova RS.

Tako pročitah...

Inače "gospari" dubrovčani su ti posebna sojta, nema nikog izmedju njih i Boga.. Svakog gledaju sa visine i niko im nije dobar. Djubrad obična.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati da kad god procitam da je doslo do nekih sukoba izmedju "nasih" i "njihovih", uvek sam bila sklona da pomislim da je za kavgu potrebno dvoje. Sve sam mislila ma nasi se napili, pa provocirali, ovi odgovorili i eto ti sukoba...

Ali avaj, letovanje 1989 u Dubrovniku me je demantovalo. Takve neprijatnosti smo dozivljavali na svakom koraku da sam prvi put u zivotu jedva cekala da se letovanje zavrsi. Na svako nase pitanje tipa Izvinite, kada polazi brod za Hvar, izvinite gde bi mogli da kupimo to i to, izvinite mogu li da pogledam onaj artikal....dobijali smo odgovor Vratite se tamo odakle ste dosli, za pismene pise, ne treba da pitaju i sl.... U pocetku sam mislila da smo naleteli na par poremecenih ljudi...a onda sam shvatila da se ista scena ponavlja 20 puta dnevno. Kraj letovanja smo docekali cutke iduci na plazu, lezeci i suncajuci se.... Tada sam shvatila da za svadju ipak nije potrebno dvoje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bosanskih ili nasih? prosto ne mogu da verujem ako su bosanske, pa ceo taj tu deo Bosne je sa vecinskim Hrvatskim stanovnistvom, jedino ako su sumnjali da su u pitanju ljudi iz Trebinja ili drugih delova RS.

Kako li su provalili da li su "nasi" ili "njihovi" kad svi Bosanci imaju iste registracije sa sest brojeva i po jednim zajednickim slovom? Mora da su pomogli oni privesci i slicne stvari :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati da kad god procitam da je doslo do nekih sukoba izmedju "nasih" i "njihovih", uvek sam bila sklona da pomislim da je za kavgu potrebno dvoje. Sve sam mislila ma nasi se napili, pa provocirali, ovi odgovorili i eto ti sukoba...

Ali avaj, letovanje 1989 u Dubrovniku me je demantovalo. Takve neprijatnosti smo dozivljavali na svakom koraku da sam prvi put u zivotu jedva cekala da se letovanje zavrsi. Na svako nase pitanje tipa Izvinite, kada polazi brod za Hvar, izvinite gde bi mogli da kupimo to i to, izvinite mogu li da pogledam onaj artikal....dobijali smo odgovor Vratite se tamo odakle ste dosli, za pismene pise, ne treba da pitaju i sl.... U pocetku sam mislila da smo naleteli na par poremecenih ljudi...a onda sam shvatila da se ista scena ponavlja 20 puta dnevno. Kraj letovanja smo docekali cutke iduci na plazu, lezeci i suncajuci se.... Tada sam shvatila da za svadju ipak nije potrebno dvoje...

Seti se onda i toga da su tim "poremećenim" ljudima, u to vreme, puštani raznorazni filmovi, odnosno uveliko se krenulo sa medijskom pripremom pučanstva za događaje koji će uslediti. "Filmovi" su glavna stvar, a imali su i poneke opipljive stvari da vide, kao što su autobusi i kamioni sa Slobinim slikama i sl...

Daklem, nije ni dvoje dovoljno za ozbiljnu svađu, treba i medijator, on je u stvari tu glavni, mi se uglavnom ponašamo kako nam je indirektno sugerisano, kako se ko i koliko "primi" :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi se uglavnom ponašamo kako nam je indirektno sugerisano, kako se ko i koliko "primi" :)

Pa vidis, mislim da u tom "primanju" i jeste sustina problema. I nama se svasta serviralo i dalje se servira na TV ali se mi nesto ne "primamo" tako lako.

Nesto ne mogu da zamislim babu iz Srbije kako napaljeno gadja kamenicama kolonu izbeglica iz Hrvatske. A "njihove" babe su to zdusno cinile u akciji Oluja....

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nama se svasta serviralo i dalje se servira na TV ali se mi nesto ne "primamo" tako lako.

Ma jok bre, 'de bi mi da se primamo... :)

'Ajde da te, onda, podsetim na jedan drastičan primer uticaja na politički stav, mogu da kažem čak i na svest ljudi. Pošto se sećaš događaja iz 1989. probaj da se setiš 04.08.1994. godine - dan kada je Sloba "spustio rampu" na Drini i uveo sankcije Republici Srpskoj. Ako si pratila medije trebala bi da se sećaš kakav je to bio preokret raspoloženja javnog mnjenja prema našim sunarodnicima u RS u roku od samo 24h... do tog dana su svakodnevno snimane ulične ankete na kojima su pljuštali hvalospevi našoj braći i rukovodstvu RS a onda sledećeg dana zaokret 180 stepeni, bacaj drvlje i kamenje po njima jer valjda Skupština RS i rukovodstvo nisu doneli odluku kakvu je Sloba hteo.

A da nije samo montirana slika o raspoloženju naroda uverili su me roditelji koje sam uobičajeno pozvao telefonom da se čujemo, jer stanuju na drugom kraju grada, pa se ne viđamo svakodnevno. Oni, iako već u poodmakloj penziji, do tada su bili spremni da se dobrovoljno priključe vojsci RS, a onda mi je tata rekao: "Siiine, je l' vidiš ti šta nam rade ova braća iz RS... #$%... #$%%&"

Zanemeo sam, nema tu komentara, i pomislio - blagi Bože, da li je moguće da ova TV kutija može bukvalno da komanduje ljudima...? Pa, nažalost može.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nameravam početkom juna u Sloveniju i još nisam siguran da li da idem preko Hrvatske (najbrža varijanta) ili preko Mađarske.

Ima li neko iskustva sa putovanjem kroz Hrvatsku kolima sa BG tablama? Čujem svakakve priče i pozitivne i negativne pa sam u debeloj dilemi...

Idem na godišnjicu mature, lep događaj i stvarno ne želim da mi ga neko pokvari samo zbog neke frustriranosti koju i inače ne razumem. Gledam ovde po BG, automobili hrvatskih registracija su veoma česti, koliko vidim nemaju problema, mnogo ih je i u mom kraju parkiranih i svi imaju stakla i retrovizore, ne vidim da ima hrvatskih građana koji su u gipsu ili pretučeni, pa računam da bih i ja mogao normalno da prođem hrvatskim autoputem do granice sa Slovenijom.

Jedni putuju često u Hrvatsku, u sred Zagreba parkiraju, poslovno se sastanči, ostaju par dana i parkiraju i nemaju problema.

Drugi opet pričaju da im na autoputu sviraju, pokazuju svakakve gestove i uopšte smaraju.

Posle otvorim novine, prebijeni ljudi na pumpi kod Ogulina...

Verujem ipak da se situacija smirila i da ne bih trebao imati problema.

Neki savet, iskustvo?

pozdrav, evo i ja se javljam , muz i ja smo isli za Novu godinu u Slo preko Hrvatske, nije nikakvih problema bilo, gledaj ispred sebe, pazi na radare, max brzina je 130 na sat, vozi pazljivo i nece te niko ni pogledati. Mi smo sa Bg tablama i nikakav problem, a jos imam i ogromnu nalepnicu SRB! vidi se iz aviona. cak je bilo i cekanja na Hrv-Slo granici pola sata, keep cool! :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa tu nalepnicu i moras da imas jer u suprotnom mozes da popijes kaznu. Ne znam koliko je u kunama al u BiH su mi trazili 40km (20e).

Jednom su me na Batrovcima pitali jel imam oznaku drzave i dal je "SRB", jer ako imam "SCG" to je kao da je nemam. Normalno zuti prsluk obavezno u kolima i to u kabini, ne u gepeku.

Evo ja za 2,3 dana opet idem iz Austrije preko Slovenije i Hrvatske za Srbiju pa cu najsveziju informaciju da napisem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa tu nalepnicu i moras da imas jer u suprotnom mozes da popijes kaznu. Ne znam koliko je u kunama al u BiH su mi trazili 40km (20e).

Jednom su me na Batrovcima pitali jel imam oznaku drzave i dal je "SRB", jer ako imam "SCG" to je kao da je nemam. Normalno zuti prsluk obavezno u kolima i to u kabini, ne u gepeku.

Evo ja za 2,3 dana opet idem iz Austrije preko Slovenije i Hrvatske za Srbiju pa cu najsveziju informaciju da napisem.

a kazem za nalepnicu,jer je upadljiva, na kilometar se vidi odakle smo i niko nas nije dirao! ne znam koliko je u kunama. sumnjam da je u lijepoj nji`ovoj imaju u prodaji...

a obavezna je i sajla za vucu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka